Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

Gucio2004

New member
czesc

czyli okulary działają poprawnie czy nie ? bo zastanawiam się jakie kupić okulary do tego tv

okulary kosztowały mnie z przesyłką 120 zł, za parę. Jeżeli znajdziesz w fajnej cenie i nie szkodzi ci wydać te kilka groszy to raczej warto zainwestować. Ja kupiłem w razie czego na przyszłość. Mam materiały 3d poczekam aż naprawią soft jak nie to sprubuję sprzedać, podobna pasują też do innych modeli. Powiem tak mam projektor do którego musiałem dokupić parę okularów po 275 zł każda (2 sumie prawie 600zł), więc chyba w przypadku philipsa nie jest tak drogo :)
 

patrykos91

Member
W samym routerze zmienilem kanał wifi na mniej zajęty, zrobiłem rezerwacje adresu dla MAC telewizora, i może zmieniałem cos jeszcze "na pałę" ale nie potrafię powiedzieć co.

Ogólnie w tv zrobiłem pełen factory reset czyli opcje ustawienia fabryczne + zainstaluj telewizor ponownie - czy jakos tak.

Bulo juz późno w nocy. Zrobiłem cold start (wtyczka z prądu). Potem zostawiłem tv w standby na noc. (jak na razie ambi sie sam nie włączył). Następnego dnia jak wróciłem z pracy zalapalo i wifi i miracast.

Miracast z tabletu fullHD zle skaluje obraz - mam czarne pasy) nie wiem czy to wina tv czy tabletu. Ogólna jakość obrazu castowanego raczej slaba. Sony Xperia Z3 tablet compact android 5.1.

Co do apek. IPLA zawiesza mi się identycznie na napisie reklama + logo na białym tle. Jeszcze któraś apka vod nie działała. KinoPlex chyba czy jakos tak.

Juz ogarniam KODI, na razie na PC. Jak wszystko ogarne to usuwam z tv co sie da i zostawiam tylko KODI.
 

bartson2

New member
okulary kosztowały mnie z przesyłką 120 zł, za parę. Jeżeli znajdziesz w fajnej cenie i nie szkodzi ci wydać te kilka groszy to raczej warto zainwestować. Ja kupiłem w razie czego na przyszłość. Mam materiały 3d poczekam aż naprawią soft jak nie to sprubuję sprzedać, podobna pasują też do innych modeli. Powiem tak mam projektor do którego musiałem dokupić parę okularów po 275 zł każda (2 sumie prawie 600zł), więc chyba w przypadku philipsa nie jest tak drogo :)
To ja jeszcze raz wklejam fotę z Auchan ale nie wiem czy promocja aktualna.
fc95b791dd598ea8abecf9b8ffab2161.jpg


Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
 

mik61

New member
Ja widziałem w dwóch sklepach po 3 sztuki mieli ale na południu. Sam się nawet na 3 i 4tą parę skusiłem.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

U mnie na pipiduwie nawet nie ma takiego sklepu więc się nie wypowiadam ja kupiłem PTA529 za 70zł z przesyłką z allegro 2szt. Dla mnie naprawa 3D i telewizor jest pierwsza klasa
 

bartson2

New member
U mnie na pipiduwie nawet nie ma takiego sklepu więc się nie wypowiadam ja kupiłem PTA529 za 70zł z przesyłką z allegro 2szt. Dla mnie naprawa 3D i telewizor jest pierwsza klasa
No i jeszcze musiałby trzymać ustawienia dźwięku. U mnie po włączeniu tv wciąż jakby przytłumiony.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
 

mik61

New member
No i jeszcze musiałby trzymać ustawienia dźwięku. U mnie po włączeniu tv wciąż jakby przytłumiony.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Powiem Ci tak. Nie odczuwam już żadnego dyskomfortu w związku z działaniem TV

Pilot działa zawsze nawet za ścianą
YT działa zawsze nie ma już problemu z obrazem
TV nie zacina się
Ustawienia obrazu trzyma
3 Dni temu ustawiłem dzwięk po swojemu i jest jak chciałem po aktualizacji wykonałem RESTART do fabrycznych
Nie zacina się
Nie włącza kiedy chce

Po za 3D nie zauważyłem żadnych mankamentów a jestem pedantem (NIE MYLIĆ Z PEDAŁEM :X)
 

esbes

New member
Powiem Ci tak. Nie odczuwam już żadnego dyskomfortu w związku z działaniem TV

Pilot działa zawsze nawet za ścianą
YT działa zawsze nie ma już problemu z obrazem
TV nie zacina się
Ustawienia obrazu trzyma
3 Dni temu ustawiłem dzwięk po swojemu i jest jak chciałem po aktualizacji wykonałem RESTART do fabrycznych
Nie zacina się
Nie włącza kiedy chce

Po za 3D nie zauważyłem żadnych mankamentów a jestem pedantem (NIE MYLIĆ Z PEDAŁEM :X)

Aktualizację zrobiłeś przez pendrive czy z poziomu tv ?
 

bartson2

New member
Powiem Ci tak. Nie odczuwam już żadnego dyskomfortu w związku z działaniem TV

Pilot działa zawsze nawet za ścianą
YT działa zawsze nie ma już problemu z obrazem
TV nie zacina się
Ustawienia obrazu trzyma
3 Dni temu ustawiłem dzwięk po swojemu i jest jak chciałem po aktualizacji wykonałem RESTART do fabrycznych
Nie zacina się
Nie włącza kiedy chce

Po za 3D nie zauważyłem żadnych mankamentów a jestem pedantem (NIE MYLIĆ Z PEDAŁEM :X)
Ja mam podłączony dekoder nc+ i ustawiony dzwięk na oryginalny. Niestety po każdym włączeniu tv jest on cichszy i jakby stłumiony. Muszę se klknąć dwa razy w ustawieniach żeby wskoczył właściwy.
Co do obrazu to nie wierzę że zapamiętuje Ci wybór poziomu Perfect Natural Motion... (??)
Poza tym OK.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
 

barbakolo

New member
Panowie,potrzebuje pomocy,mam ten tv 2 dzień,ale już zastanawiam się nad zwrotem. Główny problem - nie wyszukuje wszystkich kanałow tv naziemnej(nie jest to wina anteny,gdyż na drugim tv jest ok), druga sprawa -gdy obraz jest czarny widać na nim dużo białych plam,ale podczas oglądania obrazu jest ok. Ogólnie nic się nie zacina ,ambi rewelka. Nie aktualizowałem go jeszcze. Macie też takie problemy ?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Panowie,potrzebuje pomocy,mam ten tv 2 dzień,ale już zastanawiam się nad zwrotem. Główny problem - nie wyszukuje wszystkich kanałow tv naziemnej(nie jest to wina anteny,gdyż na drugim tv jest ok), druga sprawa -gdy obraz jest czarny widać na nim dużo białych plam,ale podczas oglądania obrazu jest ok. Ogólnie nic się nie zacina ,ambi rewelka. Nie aktualizowałem go jeszcze. Macie też takie problemy ?

Jeżeli tuner jest sprawny, a antena dobrze ustawiona, to powinien wyszukać co najmniej 1 kanał. Z tego co piszesz, to nie wyszukuje Tobie pewnie jednego MUXa. Prawdopodobnie jest potrzebny mocniejszy sygnał (antena kierunkowa lub wzmacniacz sygnału). To że inny TV wyszukije oznacza, że ma silniejszy tuner i/lub wbudowany wzmacniacz.
Co do obrazu, to białe plamy są widoczne gdy masz np. "Brak sygnału"?

"One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching"
 

pawelik2015

New member
Panowie,potrzebuje pomocy,mam ten tv 2 dzień,ale już zastanawiam się nad zwrotem. Główny problem - nie wyszukuje wszystkich kanałow tv naziemnej(nie jest to wina anteny,gdyż na drugim tv jest ok), druga sprawa -gdy obraz jest czarny widać na nim dużo białych plam,ale podczas oglądania obrazu jest ok. Ogólnie nic się nie zacina ,ambi rewelka. Nie aktualizowałem go jeszcze. Macie też takie problemy ?
U mnie kanały wyszukały sie ale MUX-y nie były pokolei jak to miałem zawsze z dekodera dvbt. Zrobiłem sobie listę ulubione i ustawiłem tak jak chciałem
 

barbakolo

New member
Jeżeli tuner jest sprawny, a antena dobrze ustawiona, to powinien wyszukać co najmniej 1 kanał. Z tego co piszesz, to nie wyszukuje Tobie pewnie jednego MUXa. Prawdopodobnie jest potrzebny mocniejszy sygnał (antena kierunkowa lub wzmacniacz sygnału). To że inny TV wyszukije oznacza, że ma silniejszy tuner i/lub wbudowany wzmacniacz.
Co do obrazu, to białe plamy są widoczne gdy masz np. "Brak sygnału"?

"One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching"
Dokładnie ,nie wyszukuje mi jednego MUXa,antenę mam kierunkową ze wzmacniaczem .Odnośnie plam ,dokładnie jak piszesz. Jest ich kilka w różnych miejscach.Czy jeżeli zrobię aktualizację ,to stracę możliwośc zwrotu tv?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Aktyalizacja nie ma nic do zwrotu TV. Jeżeli chodzi o "plamy" na opcji "brak sygnału" to bym się tym nie przejmował. Dlaczego? TV nie mając informacji o sygnale nie uruchamia procesów/procesorów obrazu uruchamiając sam backlight. Podejdźmy logicznie do tego - jeżeli oglądam TV i wszystko jest ok, to po co szukać "dziury w całym"? No chyba, że nie mam co robić i szukam problemów oglądając "brak sygnału" i się denerwując.
Z anteną to bardzo dziwna sprawa. Piszesz, że jest wszystko jak powinno - dobra antena + wzmacniacz. Rozumiem, że te kanały, które są odbierają bez problemu? Naciśniej podczas oglądania "options" na pilocie i wybierz status/informacja o kanale - jakie masz wartoście siły i jakości?

"One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching"
 

binblady

New member
Zrobiłem aktualizację 50pfh6550/88 do najnowszej wersji dostępnej na stronie Philipsa (version:000.005.100.044) i nie mogę zainstalować żadnych kanałów tv z kablówki - mam moduł CAM.
Po wybraniu instaluj znika napis i pozostaje czarny ekran.
Czy ktoś z Was miał taki problem?
Instalacja TV od nowa nic nie daje, wszystkie kroki po kolei idą (wifi, gmail itp.) ale nie mogę zainstalować kanałów. Mam TV bez telewizji...
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Zobacz czy możesz zainstalować kanały gdy moduł jest wyjęty z TV.

"One day your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching"
 
Do góry