Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

bartson2

New member
A Genesis? Kto używa na TV niech się pochwali jak z oglądaniem filmów. Czy też co drugi w HD ma problem przy buforowaniu??

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
 

patrykos91

Member
Mnie natomiast interesuje czy wie ktoś gdzie można znaleźć albo od kogo się dowiedzieć, jaki moduł wifi siedzi w tym telewizorze?

Udało mi się ogarnąć obraz, teraz wygląda i działa z pc'ta całkiem spoko. Odinstalowałem też wszystko co się dało, ciekawi mnie natomiast że w uruchomionych aplikacjach mam facebook'a, czy np. kalkulator..
 

grab

New member
Sprawdziłem i też mam problem z TV naziemną. Zainstalowane kanały zniknęły i nie da się ich ponownie wyszukać. Używam co prawda dekodera NC+ ale wczoraj była beznadziejna pogoda i obraz strasznie szarpał więc przełączyłem na naziemną a tu kicha.
Problem pojawił się po aktualizacji.
 

binblady

New member
Sprawdziłem i też mam problem z TV naziemną. Zainstalowane kanały zniknęły i nie da się ich ponownie wyszukać. Używam co prawda dekodera NC+ ale wczoraj była beznadziejna pogoda i obraz strasznie szarpał więc przełączyłem na naziemną a tu kicha.
Problem pojawił się po aktualizacji.

Czyli mój przypadek nie jest odosobniony, gros osób nie zdaje sobie sprawy, że też ma taki problem, ponieważ używają zewnętrznych tunerów...
A ja właśnie wymieniłem tuner na moduł CAM i cieszyłem się tym faktem niespełna tydzień. A teraz nie mogę oglądać TV
 

binblady

New member

Dziękuję za link, widzę że tam też te same problemy.
Niestety przez opisany sposób nie mogę wprowadzić TV w recovery mode (czyli kliknięty przycisk dżojstka umieszczony w dolnej części tylnej obudowy i podłączenie kabla zasilającego przy trzymanym kliku)
Czy komuś udało się wprowadzić ten telewizor w recovery mode?
 

expo69

New member
Witam

Panowie, wie z was może ktoś czy istnieje opcja aby mieć sopcasta i można oglądać mecze przez stream? Sklep play nie widzi aplikacji, więc domyślam się, że może być ciężko.

Ewentualnie macie jakieś namiary na wtyczki do kodi, na których będą działały stream y meczów? Mam na myśli meczyki.pl etc. Szukałem w google i ogólnie ciężko coś znaleźć konkretnego pod TV.
 

barbakolo

New member
szybkie pytanie: jak wyglądały wasze tv po wyjęciu z pudełka, czy miały naklejone naklejki oprócz ochronnej na ramce ? U mnie naklejki były w karcie gwarancyjnej . Czy tak powinno być?
 

bobihno

New member
Miałem dokładnie to samo, karton nie był oklejony oryginalną taśmą philipsa, a zwykłą taśmą. Poza naklejkami, taśmą, brudnym kartonem sam telewizor wyglądał na nowiutki. Jak na moje oko, dostałem telewizor ze zwrotu, który został przygotowany, do kolejnej sprzedaży. W Twoim przypadku być może było podobnie.
Poza tym dostałem w prezencie 3 martwe piksele :)
Z drugiej strony, to ja mam pytanie, czy w ustawieniach zaawansowanych ambilight macie opcję Ambilight Lounge? U mnie najzwyczajniej w świecie tej opcji nie ma.
Pozdrawiam

szybkie pytanie: jak wyglądały wasze tv po wyjęciu z pudełka, czy miały naklejone naklejki oprócz ochronnej na ramce ? U mnie naklejki były w karcie gwarancyjnej . Czy tak powinno być?
 
Ostatnia edycja:

barbakolo

New member
Tez nie mam tej opcji ambi.Jadę dzisiaj go oddać,kupiłem jako nowy, a dostałem używany, z wadmi ekranu,brak mozliwosci ustawienia wszystkich kanałów,wszechobecny fiolet, pomimo różnych ustawień obrazu.Szkoda tylko ambi.Nie wiem czy zaryzykować i zamienić na ten sam,czy lg 652V,Samsung h6400?
 

tesla2015

New member
Ktoś z Rumunii z 40PFH6550 (ostatni firmware) powiedział po zimnym starcie (odłącz przez 3 min) 3D jest OK.
Ale po umieścić telewizor w trybie czuwania z pilotem i uruchomić ponownie (budzenie) 3D jest przesłuchów.

Czy ktoś może spróbować to proszę?
 

bobihno

New member
Też rozważam zwrot, ze względu na martwe piksele, ale planowałbym zakup tego samego modelu, z tym, że wstrzymam się z wymianą aż skończą się święta, bo tv w święta musi być : ) Możesz rozwinąć o co chodzi z wszechobecnym fioletem?

Tez nie mam tej opcji ambi.Jadę dzisiaj go oddać,kupiłem jako nowy, a dostałem używany, z wadmi ekranu,brak mozliwosci ustawienia wszystkich kanałów,wszechobecny fiolet, pomimo różnych ustawień obrazu.Szkoda tylko ambi.Nie wiem czy zaryzykować i zamienić na ten sam,czy lg 652V,Samsung h6400?
 

barbakolo

New member
We wszystkich opcjach obrazu,tło ma przewagę fioletu,twarze są różowo czerwone, kombinowalem juz na wszystkie sposoby, ale nic się nie poprawia.no i te białe plamy na czarnym tle.Mam dylemat czy pakować się drugi raz w ten sam model.
 

lukasz1983

New member
Tez nie mam tej opcji ambi.Jadę dzisiaj go oddać,kupiłem jako nowy, a dostałem używany, z wadmi ekranu,brak mozliwosci ustawienia wszystkich kanałów,wszechobecny fiolet, pomimo różnych ustawień obrazu.Szkoda tylko ambi.Nie wiem czy zaryzykować i zamienić na ten sam,czy lg 652V,Samsung h6400?

Mam nadzieje,ze nie dostales mojego. Jak cos dbalem o niego heh ;) a tak serio, ten lg 652v jest swietny. Brat go ma i za ta kase wypas
 

patrykos91

Member
W przypadku mojego egzemplarza, też naklejki są oddzielnie w folii z instrukcją. Wydaje mi się to normalnym zabiegiem, i nie powinno wskazywać na TV ze zwrotu.

Naklejki są po to żeby sklep mógł sobie okleić sztukę którą wystawia na wystawę, i to że Philips ich nie okleja wszystkich, to akurat duża zaleta.

Mój karton był ok, oklejony był taśmą Media Expert. Sam telewizor nie ma żadnych cech wskazujących na bycie ze zwrotu.

Przyczepić się można do marnej jakości spasowania plastików, ale to akurat już wina Philipsa.
 

patrykos91

Member
Hej,
Dzisiaj nad ranem pierwszy raz samoistnie włączył się ambilight. Trwało to krótka chwilę. Co ciekawe wczoraj pierwszy raz bawiłem się przyciskiem ambilight na wyłączonym telewizorze. Ponadto ustawiłem tryb 'Gra' który też wpływa na ambilight. Może to mieć zatem związek z jednym bądź drugim.

Dodatkowo mam pytanie. Czy ten tv, ma wbudowany mikrofon?
 

bartut

New member
Jak wam się ogląda piłkę nożną na tym telewizorze? Dla mnie jak na chwilę obecną to porażka. Piłkarze rozmyci, niewyraźni, piłka smuży. Przy filmach też jest różnie, bardzo często obraz jest ziarnisty (kanały HBO HD, Canal+ HD). Do telewizora mam podłączony nbox recorder z nc+.
 

mik61

New member
Patrzac z tylu telewizora lewy dolny rog.

Ok dziś to sprawdzę a co to wniesie recovery przywróci mi starsze oprogramowanie? Jeśli tak to chętnie bo chcę sprawdzić jak na starym sofcie wyglądało 3D bo aktualizowałem tv ale nie miałem okularów w dniu zakupy żeby na starym sofcie wypróbować 3D
 
Do góry