Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

Ziewnik

New member
Tak, z października, przez te emocję zakręciłem się. :p


P.S.
Czy u was w waszych tv joystick działa poprawnie? Tzn. możecie wyłączyć go ze standby i na odwrót oraz przy odłączeniu kabelka? Podejrzewam, że tak, bo generalnie nie było w tym topicu tego typu narzekań.
 
Ostatnia edycja:

beno0

New member
P.S.
Czy u was w waszych tv joystick działa poprawnie? Tzn. możecie wyłączyć go ze standby i na odwrót oraz przy odłączeniu kabelka? Podejrzewam, że tak, bo generalnie nie było w tym topicu tego typu narzekań.[/QUOTE]


Miałem to samo. Odłączałem kabelek na dłużej i nic.
U mnie pomogło włączenie do prądu i zostawienie na kilkanaście min (nie ruszając joysticka ani pilota). Po tym czasie TV wstał. Aha, wypiąłem wszystkie urządzenia podłączone do TV. Ale zachowanie TV miałem takie samo. Zgłosiłem do pomocy technicznej.
 

prezmer

New member
Wiesz, gdy rozmawiałem z pracownikiem infolinii Philipsa to cały czas zastrzegał, że YT jest aplikacją firmy Google i to po stronie Google leży rozwiązanie tego problemu. Oczywiście mój argument, że to raczej nie wina aplikacji tylko telewizora ponieważ YT raz działa, a raz nie działa na TV, jakoś w ogóle nie docierał do rozmówcy.

Ja rozumiem Philipsa w tej kwestii. Zwróć uwagę na konstrukcję. W telewizorze jest wydzielony fragment sprzętowy przeznaczony na Androida. To w nim uruchamiany jest OS i aplikacje typu YT. Philips dostarcza tutaj tylko hardware (zakładam że aplikacja YT nie jest stworzona przez Philipsa tylko przez zespół Google). To trochę jakby mieć pretensję do producenta telefonu LG że są problemy z YT na telefonie.

PS: Czy ktoś wie czy sam Android w 6550 aktualizuje się automatycznie czy też dostajemy update tylko w ramach kolejnej wersji firmware'u do TV?
 

jazik

New member
Nie zmienia to faktu, że muszę kogoś z serwisu zaprosić, zgłoszenie poszło, a jutro zadzwonię. Jak mi prąd wyłączą, to znowu będę bujał się z tym problemem.
Dzięki za podpowiedzi. Jak dowiem się czegoś za jakiś czas to dam znać co to za dziwna przypadłość.
P.S.
Ta aktualizacja co jest z listopada to tak naprawdę jest z września, chyba, że ja coś pochrzaniłem. ;-) Może ktoś to potwierdzić?

Miałem coś podobnego po aktualizacji z września, zainstalowałem apke philipsa na telefonie i z tego udało się uruchomić.Potem już pilot i tv działał normalnie.
Z Listopada nie wrzucałem bo aż strach się bać ^^
 

margan

New member
RTV EURO już wycofało ze sprzedaży 65pft6520. Wcześniej był na zamówienie 30 dni, a teraz już jest w ogóle niedostępny.
 

mik61

New member
RTV EURO już wycofało ze sprzedaży 65pft6520. Wcześniej był na zamówienie 30 dni, a teraz już jest w ogóle niedostępny.

Właśnie tam kupiłem ten telewizor, ale kolego za nim go kupiłem obserwowałem go 2x najpierw był na od ręki, potem był na zamówienie, potem znów go nie było przez tydzień potem znowu się pojawił od ręki i wtedy kupiłem. Więc tym specjalnie bym się nie sugerował, a teraz patrze że jest on w EURO 40x0% PRZEPRASZAM NIE DOCZYTALEM ZE TWOJA WYPOWIEDZ DOTYCZY INNEGO MODELU SERII 6 MOJ BLAD MYSLALEM ZE MOWISZ O 6550
 
Ostatnia edycja:

MiR88

New member
Mam pytanie czy są gdzieś dostępne TV PFK 6550 ?? Z tunerem satelitarnym wszędzie widze PFH lub PFT ??
Za pomoc z góry wielkie dzięki
 

MiR88

New member
Czyli 500 złoty sobie wołają za tuner Sat to chyba jednak zostaje przy dekoderze (-: wersje bez tunera 55 cali 3990 z tunerem 4499. Za dużo. Dzięki za linki ale fakt jest faktem ,że nie jest tak dostępna wersja PFK jak np. PFH. Ciekawe dlaczego.
 

Ziewnik

New member
Miałem to samo. Odłączałem kabelek na dłużej i nic.
U mnie pomogło włączenie do prądu i zostawienie na kilkanaście min (nie ruszając joysticka ani pilota). Po tym czasie TV wstał. Aha, wypiąłem wszystkie urządzenia podłączone do TV. Ale zachowanie TV miałem takie samo. Zgłosiłem do pomocy technicznej.

Zrobiłem podobnie, odłączyłem wszystkie urządzenia (tak dla zasady), pobawiłem się joystickiem, ale w końcu to zlałem i został podłączony do prądu, po czym za jakiś czas sam zatrybił....


Masz już może informację od techników jak ten problem rozwiązać?
 

raptorf222

New member
Witajcie!!, przed chwilą dopiero się zarejestrowałem na forum.
Wiem że to wątek o serii 6500, a jak Waszym zdaniem przebiega obsługa linii 5500? Stoję przed wyborem 48 cali i Philips wpadł mi w oko, już byłem zdecydowany ,ale czytam i jestem lekko podłamany. Nie przepadam za androidem, ale może w tv to jest przyszłość.
Czy opisywane problemy z trybem Teatru, brakiem reakcji na pilota, zawieszki dotyczą modeli 48 calowych 5500/88? Nie chciałbym wtopić, a telewizor kupuję raz na 8 lat.
Będę Panowie wdzięczny.
 

pawelik2015

New member
Gdyby tv miało androida w takiej wersji jaką mamy normalnie w smartfonach/tabletach to byłoby dobrze. Takie coś oferują Android tv box. Używam i mam porównanie. Są już dostępne boxy z windows 8.Dopóki producenci telewizorów będą robić ograniczenia i kombinować z softem to to jest jedyna alternatywa aby mieć prawdziwe smart tv. Może i jest kodi który oferuje we wtyczkach dostęp do masy filmów ale szukanie napisów przez 10 minut trochę irytuje. W sumie to chyba do 3500 zł nie ma zbyt wiele telewizorów na które by ktoś nie narzekał . Nawet wielki Sony na problemy
 

hyniks

Member
Witam
Mam pytanie pod kątem okularów 3D. Jak to faktycznie jest - trzeba kupić te dedykowane od Philips'a (pta509 / pta529) czy mogą być inne modele philipsa np. ubiegłoroczne? I ew. czy mogą być okulary innych producentów?
 

mik61

New member
Witam
Mam pytanie pod kątem okularów 3D. Jak to faktycznie jest - trzeba kupić te dedykowane od Philips'a (pta509 / pta529) czy mogą być inne modele philipsa np. ubiegłoroczne? I ew. czy mogą być okulary innych producentów?

Okulary innych raczej odpadaja. Kupilbym na twoim miejscu dedykowane 529 nie wygodne ale 70zl 2sz 509 100zl 1 szt. 3D i tak jest paskudne musza to poprawic
 

Bravolot

New member
Drodzy Koledzy,
Tak mnie zmotywowaliście, że od dwóch dni jestem użytkownikiem Sony KDL-50W805C i muszę powiedzieć, że jestem mega zadowolony (jedyny minus tego TV w porównaniu do Philipsa to brak amiblighta, ale myślę, że czasem się przyzwyczaję). Miło było Was poznać - mam szczerą nadzieję, że osoby, które nie mają możliwości wymiany telewizora na inny, w niezbyt odległej przyszłości będą mogły korzystać bezproblemowo ze wszystkich funkcji jaki oferuje ten model.
pozdrawiam serdecznie
Marcin
 

DJ82

Member
Drodzy Koledzy,
Tak mnie zmotywowaliście, że od dwóch dni jestem użytkownikiem Sony KDL-50W805C i muszę powiedzieć, że jestem mega zadowolony (jedyny minus tego TV w porównaniu do Philipsa to brak amiblighta, ale myślę, że czasem się przyzwyczaję). Miło było Was poznać - mam szczerą nadzieję, że osoby, które nie mają możliwości wymiany telewizora na inny, w niezbyt odległej przyszłości będą mogły korzystać bezproblemowo ze wszystkich funkcji jaki oferuje ten model.
pozdrawiam serdecznie
Marcin

Mam nadzieję że ludzie z PHILIPSa przeczytają ten wpis i da im coś do myślenia...
 

mik61

New member
Drodzy Koledzy,
Tak mnie zmotywowaliście, że od dwóch dni jestem użytkownikiem Sony KDL-50W805C i muszę powiedzieć, że jestem mega zadowolony (jedyny minus tego TV w porównaniu do Philipsa to brak amiblighta, ale myślę, że czasem się przyzwyczaję). Miło było Was poznać - mam szczerą nadzieję, że osoby, które nie mają możliwości wymiany telewizora na inny, w niezbyt odległej przyszłości będą mogły korzystać bezproblemowo ze wszystkich funkcji jaki oferuje ten model.
pozdrawiam serdecznie
Marcin

Dzięki również pozdrawiam i życzę bogatej biblioteki filmowej abyś bez problemowo mógł oglądać
Pozdrawiam
Michał
 
Do góry