Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

mik61

New member
No i się stało, jestem na etapie wymiany tego tv na model 55pfs7509/12. Po południu powinno dojść do finalizacji. Musi być lepiej. No i mam to w ramach ceny 2999 zł.

No to kolego pojechałeś po całości ewidentnie nie doczytałeś lektury "Z deszczu pod rynnę"

Philips PFS7509/12 – odpowiadam na Wasze pytania | Obywatel HD

1.W Philipsie 7500 zastosowano 3D na bazie pasywnych okularów. W zestawie są cztery pary okularów. Pasywne 3D to niższa rozdzielczość, ale i mniej problemów (brak migotania okularów, baterii itp.). Niestety w opisywanym modelu w filmach które testowałem (Epoka Lodowcowa, Pacific Rim, Avatar i kilka innych) widać było wyraźnie crosstalk (rozdzielenie obrazu dla lewego i prawego oka). Telewizor nie daje też zbyt wiele opcji dokładnego ustawienia 3D, więc trudno walczyć z tym nieprzyjemnym efektem.

2...Czuć wyraźną poprawę. Niestety tak jak pisałem we wczorajszej recenzji – nie jest idealnie. Kursor nadal porusza się skokowo, przeglądarka internetowa działa słabo, a system można zawiesić.

3.Na matrycy IPS nie będzie czarnej jak smoła czerni. Przykro mi :( Nadrabia to ostrymi kolorami i lepszymi kątami bocznymi.

4.
 
Ostatnia edycja:

lukasz1983

New member
Wszystkie tv maja takie same wady i nie ma znaczenia z jakiego sklepu pochodza. Dlaczego? Bo wina lezy po stronie softu i tyle w temacie. Kto twierdzi,ze jemu tv pamieta ustawienia itp. ten po prostu nie ma wiedzy na temat 6550. W zadne zapewnienia Philipsa nie wierze. Konkrety, nie obietnice
 

hyniks

Member
Czytałem ten artykuł. Jednak jeśli mam się bujać z 6550 to wolę to robić na 55". Wybór świadomy. De facto w sieci jest nie wiele o tym modelu. Mam nadzieję że soft też jest gotowy do pobrania jakiś najnowszy. Nie wiem natomiast jak wielka jest różnica 3d. W kinie zawsze widziałem pasywne tylko. Chodź nie pamiętam już co było w IMAX (ostatnia wizyta to 8 lat temu).
 

mik61

New member
Czytałem ten artykuł. Jednak jeśli mam się bujać z 6550 to wolę to robić na 55". Wybór świadomy. De facto w sieci jest nie wiele o tym modelu. Mam nadzieję że soft też jest gotowy do pobrania jakiś najnowszy. Nie wiem natomiast jak wielka jest różnica 3d. W kinie zawsze widziałem pasywne tylko. Chodź nie pamiętam już co było w IMAX (ostatnia wizyta to 8 lat temu).

Mi na LG50FL652V czy jakoś tak pasywne mi się podoba :D
 

lukasz1983

New member
Dzisiaj ostatecznie żegnam się z moim 6550 i po południu jadę odebrać W755C. Może TV Sony nie będzie idealny, ale niesamowicie się cieszę, że rozstaję się z Philipsem. Nigdy więcej zakupu TV tego producenta
 

dark c

New member
Dzisiaj ostatecznie żegnam się z moim 6550 i po południu jadę odebrać W755C. Może TV Sony nie będzie idealny, ale niesamowicie się cieszę, że rozstaję się z Philipsem. Nigdy więcej zakupu TV tego producenta

Gratuluję :) Ja chciałem 50W809, ale boję się trochę kaprysów Sonki o których się też naczytałem, więc jeśli tylko mi się uda odzyskać pieniądze, będę chyba polował na UE55H6400... No chyba, że pozostanie wymiana w Euro RTV Agd, to wtedy na uwadze mam UE55J6200.
 

vigoo

Banned
Szybki konkurs :)
Kto zgadnie, czyj to cytat?

"Philips PFH 6550 działa rewelacyjnie. Za chwilę będzie jedynie na zapisy w Polsce, bo zapotrzebowanie jest pięciokrotnie większe niż możliwości produkcyjne - co można sprawdzić w Philipsie."
 

hyniks

Member
Nie wiem czy było podawane dzisiaj dostałem takie info od Philips support:
Aby zaktualizować oprogramowanie TV, wykonaj następujące kroki:

1. Na telewizorze
Zanotuj obecną wersję oprogramowania telewizora. Na dowolnym kanale TV, wciśnij 1 2 3 6 5 4 na pilocie telewizora w krótkich odstępach czasu. Wyświetlone zostanie menu informacji serwisowej CSM. Wciśnij przycisk strzałki w dół na pilocie, żeby przejść na stronę 2. Wersja oprogramowania będzie zapisana w polu 2.1 current main software.
2014-11-11_164248.png


2. Podłącz pustą pamięć flash USB do komputera
01%20usb%20insert.PNG


3. Otwórz przeglądarkę internetową
Przejdź na stronę internetową:
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=50PFH6550/88&slg=pl&scy=pl

4. Plik będzie widoczny po prawej lub lewej stronie na ekranie
04a%20softwarefile.png


5. Sprawdź obecną wersję oprogramowania TV
Aktualizuj oprogramowanie tylko, jeżeli wersja na stronie jest nowsza niż obecna wersja w TV

6. Ściągnij plik, zaakceptuj warunki użytkowania i zapisz plik xx__xx.zip na komputerze

04%20terms%20of%20use.PNG


7. Rozpakuj plik na pamięć USB
Na przykład: wciśnij prawym przyciskiem myszy na pliku 'xx_xx.zip' i wybierz 'Rozpakuj do'. Program poprosi o podanie miejsca, w które ma zostać rozpakowany plik; wybierz pamięć flash USB.

Dla przykładu wizualnego procesu rozpakowywania, otwórz plik wideo wspomniany we wcześniejszej części artykułu.

8. Podłącz pamięć USB do telewizora
05%20usb%20in%20tv%20smaller%20version.PNG



9. Okno aktualizacji zostanie automatycznie wyświetlone na ekranie po włączeniu TV.

10. Wybierz opcję 'Aktualizuj' jeśli zostanie wyświetlona prośba o potwierdzenie (zależnie od modelu TV)
06%20upgrade%20appears.PNG

11. Zaczekaj na zakończenie aktualizacji
07%20SWU%20screen.png


Nie wyłączaj telewizora podczas procesu aktualizacji!

Oprogramowanie telewizora jest zaktualizowane, gdy zakończone zostaną wszystkie 3 fazy: Ładowanie, Weryfikacja i Programowanie.
Po zakończeniu aktualizacji poczekaj na wyswietlenie się instrukcji na ekranie i kontynuuj zgodnie z wyświetlonymi informacjami.

12. Odłącz pamięć flash USB

13. Zrestartuj telewizor
• Odłącz kabel zasilania telewizora na 2 minuty
• Ponownie podłącz kabel zasilania
• Włącz telewizor

14. Aktualizacja telewizora została zakończona!

Mnie to już nie dotyczy. 55PFS7509/12 wisi na ścianie. Zadanie spełnia. Subwoofer jako gratis - wypas.
 
Ostatnia edycja:

mik61

New member
przetestuje ale powiedz to dotyczy 6550/88? ja widzę że ta strona to zwykły upload oprogramowania mam te samą wersję zainstalowaną w tv co na stronie a po drugie ten 1 2 3 4 5 6 na kanale nie działa podali zwykłą instrukcję instalacji z USB tylko opisali zeby wyglądało poważniej
 
Ostatnia edycja:

pawelandroid

New member
Witam.
Jestem posiadaczem 40PFH6550/88, bo skusił mnie Android :). Również mam większość z opisywanych problemów. Ale nurtuje mnie coś innego, mianowicie gdy podłączę pendrive czy dysk, telwizor tworzy na nich dwa foldery "Android" oraz "repair", czy ktoś wie do czego one służą? Kolejny problem to wysiadł mi pendrive gdy zacząłem go używać z tym telewizorem, wcześniej nic nie świadczyło że życie pendrive dobiega końca. Dysk zewnętrzny w programie Crystal Disk wykazuje 5 realokowanych sektorów, ale tutaj niestety nie sprawdziłem czy pojawiły się przed użyciem dysku z tym telewizorem. Ale czy jest ryzyko, że te problemy mógł spowodować ten telwizor z racji zapisywania folderów?
 

mik61

New member
Witam.
Jestem posiadaczem 40PFH6550/88, bo skusił mnie Android :). Również mam większość z opisywanych problemów. Ale nurtuje mnie coś innego, mianowicie gdy podłączę pendrive czy dysk, telwizor tworzy na nich dwa foldery "Android" oraz "repair", czy ktoś wie do czego one służą? Kolejny problem to wysiadł mi pendrive gdy zacząłem go używać z tym telewizorem, wcześniej nic nie świadczyło że życie pendrive dobiega końca. Dysk zewnętrzny w programie Crystal Disk wykazuje 5 realokowanych sektorów, ale tutaj niestety nie sprawdziłem czy pojawiły się przed użyciem dysku z tym telewizorem. Ale czy jest ryzyko, że te problemy mógł spowodować ten telwizor z racji zapisywania folderów?

Kolego te foldery sa tworzone zeby tv widzial pendriva z formatem plikow zgodnym z windows jest to sytuacja normalna. A ten drugi pendriv formatowales z poziomu tv? Jesli tak to dlatego komp go nie widzi android to system linux i windows nie bedzie go widzial musisz go sformatowac z poziomu pc zeby go znowu widzial. Chyba ze faktycznie ci padl ale to raczej przyczyna losowa
 

lukasz1983

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem W755C. W porównaniu do 6550 Sony na razie mega na plus. Lepszy obraz, płynniejsze menu, lepszy dźwięk, Kodi działa płynniej, AVI nie tnie. Wiadomo, że z czasem mogą pojawić się jakieś problemy, ale na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony ze zmiany. No i oczywiście największa zaleta W755C, pamięta ustawienia;)
 

Bravolot

New member
Witam Szanownych Kolegów po dłuższej przerwie. Śledzę ten wątek cały czas (zapewne z przyzwyczajenia bo trochę czasu wspólnie spędziliśmy gdy byłem posiadaczem 6510/88) i widzę, że czas upływa a Wy nadal jesteście w tzw. "czarnej d...ie". Jako posiadacz Sony W805C mam identyczne przemyślenia jak Kolega lukasz1983. Oprócz tego co napisał przedmówca - nie występują problemy z brakiem wizji podczas odtwarzania materiałów za pośrednictwem YT czyli to nie jest tak, że to wina YT, a nie Philipsa jak ktoś kiedyś w tym wątku sugerował bo Sony też ma Androida. Generalnie w Sony wszystko płynniej działa (pilot zdecydowanie szybciej reaguje, nic się nie tnie, nie zawiesza), Sony świetnie współpracuje z plikami multimedialnymi odtwarzanymi za pośrednictwem USB, jakość materiałów w 3D to cud-miód (jedyny minus jest taki, że okulary aktywne Sony są 2 razy droższe od tych Philipsa - koszt to 200 zł za sztukę, ale warto było zapłacić bo obraz w 3D to przepaść jakościowa w porównaniu z Phillipsem). Dziw bierze, że dokonującwymiany Philipsa na Sony wystarczyło dopłacić tylko 244 zł w moim przypadku, bo pomiędzy tymi TV jak na razie jest przepaść. Oczywiście Philips mi nic nie odpisał na mojego e-maila, a już minęły 2 tygodnie, ale czekam cierpliwie ;-) Nie omieszkam im odpisać :evil: pozdrawiam i wytrwałości życzę.
 
Ostatnia edycja:

RafalKL

Member
Od wczoraj jestem posiadaczem W755C. W porównaniu do 6550 Sony na razie mega na plus. Lepszy obraz, płynniejsze menu, lepszy dźwięk, Kodi działa płynniej, AVI nie tnie. Wiadomo, że z czasem mogą pojawić się jakieś problemy, ale na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony ze zmiany. No i oczywiście największa zaleta W755C, pamięta ustawienia;)

Fajnie masz, ja niestety kupiłem w EURO RTV AGD i już na starcie mi powiedzieli że nie ma możliwości żadnych zwrotów, chyba że kupię przez internet, moim zdaniem jest to kompletna bzdura i widzimisię sieci sklepów, też czekam tak jak tu wszyscy posiadacze 6550 na poprawę tego nieszczęsnego softu, ale szczerze wątpię ze programistom z Philipsa uda się to doprowadzić do perfekcji skoro do tej pory to jest jedna wielka porażka, szkoda bo tv jest naprawdę niezły, najbardziej mnie wkurza to niezapamiętywanie ustawień po wyłączeniu telewizora, z czymś takim się jeszcze nie spotkałem... z tego co piszecie o 3D to nawet nie kupuje okularów żeby się nie wkur...
 

hyniks

Member
Pogadaj z kierownikiem sklepu. Ja kupowałem w euro agd i po 10 dniach pozwolili mi wymienić.

Tapnięte z mojego HUAWEI P8 za pomocą Tapatalk
 

Bravolot

New member
Fajnie masz, ja niestety kupiłem w EURO RTV AGD i już na starcie mi powiedzieli że nie ma możliwości żadnych zwrotów, chyba że kupię przez internet, moim zdaniem jest to kompletna bzdura i widzimisię sieci sklepów.

Zwrot towaru zakupionego w sklepie stacjonarnym to wyłącznie dobra wola sprzedawcy i ukłon w stronę klienta. EURO RTV AGD działa zgodnie z prawem.
 

MikChy

New member
Cześć,
zastanawiam się nad dwoma modelami, jeden z nich to philips, ale po przeczytaniu paru ostatnich stron tego tematu mam pewne wątpliwości.
Modele, które mnie interesują to Philips 50PFH6510 i Samsung 50 H 6400, który będzie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem?
 
Do góry