Philips seria 6500 z ambilightem i z Androidem- czyli nowe modele na rok 2015.

mik61

New member
No właśnie w przypadku kalibracji w zasadzie się rozchodzi wyłącznie o jak najlepsze odwzorowanie kolorów zgodnie z przyjętym wzorcem palety barw - paradoksalnie może się okazać, że jakość obrazu po kalibracji (pomimo że będzie idealnie odzworowywać kolory), nie będzie spełniała naszych oczekiwań pod względem wizualnym (ja np. wolę nieznacznie podkręcone kolory i ostrzejszy obraz, kosztem "zniekształcenia" jego naturalności). Nie każdy jest purystą i 99% posiadaczy telewizorów woli dostosować obraz do własnych preferencji, a kwestia idealnego odzworowania kolorów schodzi na dalszy plan.

Dobra więc ta sprawę kalibracji zostawiamy w spokoju. I skupiamy się czysto na problemach nurtujących nas konsumentów/użytkowników tego sprzętu. Kalibracja kalibracją a nam chodzi o problem związany z działaniem którego nawet kalibracja nie usunie (chyba)
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przymierzam sie do kupna 40stki do sypialni. Jestem świadom aktualnych problemów z tym tv, czyli YT oraz 3D ale powiedzmy ze na ta chwile nie jest to dla mnie najważniejsze. Natomiast co z tym zapisywaniem ustawień bo jeszcze czytam ze z tym jest problem. Sa jeszcze jakieś trupy w szafach ? Jak działa android ? (oczywiście jeśli go nie zapchamy apkami i nie będziemy robić kilka rzeczy równocześnie).
 

prezmer

New member
Przymierzam sie do kupna 40stki do sypialni. Jestem świadom aktualnych problemów z tym tv, czyli YT oraz 3D ale powiedzmy ze na ta chwile nie jest to dla mnie najważniejsze. Natomiast co z tym zapisywaniem ustawień bo jeszcze czytam ze z tym jest problem. Sa jeszcze jakieś trupy w szafach ? Jak działa android ? (oczywiście jeśli go nie zapchamy apkami i nie będziemy robić kilka rzeczy równocześnie).

Jeśli chodzi o Androida to w ciągu miesiąca zdarzyło mi się że dwa razy się zrestartował podczas oglądania filmu (aplikacja kinoplex). Jest kilka nielogiczności w obsłudze klawaiatury na pilocie (np. podczas wprowadzania znaków specjalnych przy ustawianiu hasła do Wifi).
W aplikacjach androidowych przydałoby się zapamiętywanie miejsca w którym przestaliśmy oglądać dany film. Często zdarza mi się że przerywam oglądanie i wtedy trzeba poswięcić trochę czasu na dojście do punktu w którym chcemy kontynuować.
Jeśli chodzi o szybkość działania interfejsu to jest bardzo dobrze.
 

dark c

New member
Przymierzam sie do kupna 40stki do sypialni. Jestem świadom aktualnych problemów z tym tv, czyli YT oraz 3D ale powiedzmy ze na ta chwile nie jest to dla mnie najważniejsze. Natomiast co z tym zapisywaniem ustawień bo jeszcze czytam ze z tym jest problem. Sa jeszcze jakieś trupy w szafach ? Jak działa android ? (oczywiście jeśli go nie zapchamy apkami i nie będziemy robić kilka rzeczy równocześnie).

Sam andek działa szybko, natomiast co do zapisywania ustawień, wygląda to mniej więcej tak, że dajmy na to ustawiasz sobie przykładowo na opcji "osobiste" własną temperaturę barw + do tego wyłączasz "perfect natural motion" (efekt teatru), to po każdorazowym, ponownym uruchomieniu TV, pomimo, że w opcjach będziesz miał ustawione na nasze przykładowe "osobiste", pomimo tego temperatura barw będzie zupełnie inna od zadanej, a efekt teatru będzie wyraźnie widoczny, pomimo wyłączonego "perfect natural motion". Trzeba wtedy przestawić na moment na jakąkolwiek inną opcję i wrócić do ustawień poprzednich (nasz przykład "osobiste"). Wtedy dopiero TV podczytuje prawidłowe ustawienia obrazu jakie zadaliśmy.
 

mik61

New member
Jeśli chodzi o Androida to w ciągu miesiąca zdarzyło mi się że dwa razy się zrestartował podczas oglądania filmu (aplikacja kinoplex). Jest kilka nielogiczności w obsłudze klawaiatury na pilocie (np. podczas wprowadzania znaków specjalnych przy ustawianiu hasła do Wifi).
W aplikacjach androidowych przydałoby się zapamiętywanie miejsca w którym przestaliśmy oglądać dany film. Często zdarza mi się że przerywam oglądanie i wtedy trzeba poswięcić trochę czasu na dojście do punktu w którym chcemy kontynuować.
Jeśli chodzi o szybkość działania interfejsu to jest bardzo dobrze.

Prezmer jeśli masz problem z tym to zainstaluj VLC ja oglądałem film z USB przez VLC a miałem włączony tuner sat. który po bezczynności się wyłączył i zgasł mi telewizor... jak włączyłem ponownie TV włączyłem VLC i film pozostał w tym momencie w którym wyłączył się tv
 

prezmer

New member
Prezmer jeśli masz problem z tym to zainstaluj VLC ja oglądałem film z USB przez VLC a miałem włączony tuner sat. który po bezczynności się wyłączył i zgasł mi telewizor... jak włączyłem ponownie TV włączyłem VLC i film pozostał w tym momencie w którym wyłączył się tv

Tyle że ja oglądałem film online z bezpłatnej "wypożyczalni" kinoplexa. Prawdę mówiąc, nie oglądałem do tej pory filmu z USB. Podejrzewam, że VLC nie ma pluginów do wypożyczalni?
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
a jak z tym efektem teatru którego podobno nie mozna wyłączyć ? to akurat by mi bardzo przeszkadzało bo w każdym nowym tv wyłączam to ustrojstwo. .
 

dark c

New member
a jak z tym efektem teatru którego podobno nie mozna wyłączyć ? to akurat by mi bardzo przeszkadzało bo w każdym nowym tv wyłączam to ustrojstwo. .

W moim modelu można było całkowicie wyłączyć ten efekt. Natomiast inna sprawa, że po włączeniu ponownym tv, efekt jest widoczny pomimo tego, że w opcjach widnieje, że jest wyłączony...Trzeba za każdym razem robić, to co napisałem kilka postów wyżej. Możliwe, że to jest powód, że ludzie zgłaszają, że nie można niby wyłączyć tego efektu.
 

Peresik

New member
Jutro zamierzam kupić TV i zastanawiam się czy pchać się w tego Philipsa??, myślę też o samsungu h6400 ale to nieważne. Czy poza fatalnym 3d i yt wszystko inne działa super??, normalne oglądanie TV plus konsola, będę zadowolony??, 3d będę potrzebował może za rok jak mała podrosnie myślę że do tego po czasu to naprawia. A i jak ambi się sprawdza???
 

lukasz1983

New member
Jutro zamierzam kupić TV i zastanawiam się czy pchać się w tego Philipsa??, myślę też o samsungu h6400 ale to nieważne. Czy poza fatalnym 3d i yt wszystko inne działa super??, normalne oglądanie TV plus konsola, będę zadowolony??, 3d będę potrzebował może za rok jak mała podrosnie myślę że do tego po czasu to naprawia. A i jak ambi się sprawdza???

ja mając obecną wiedzę na temat tego Philipsa drugi raz na pewno bym go nie kupił, brałbym teraz Sony 755C (ewentualnie dopłata do 805C, który ma 3D) albo Samsunga J6200, ewentualnie starszego brata właśnie H6400
 

prezmer

New member
Jutro zamierzam kupić TV i zastanawiam się czy pchać się w tego Philipsa??, myślę też o samsungu h6400 ale to nieważne. Czy poza fatalnym 3d i yt wszystko inne działa super??, normalne oglądanie TV plus konsola, będę zadowolony??, 3d będę potrzebował może za rok jak mała podrosnie myślę że do tego po czasu to naprawia. A i jak ambi się sprawdza???

Jeśli możesz poczekać i zależy Ci na 3D to poczekaj. Moim zdaniem problem z crosstalkiem w 3D nie jest trywialny do rozwiązania, zresztą w przypadku 3D wybrałbym raczej technologię pasywną.
Z YT (a raczej streamingiem video w Androidzie) też nie ma problemów których nie przeskoczysz (najwyższej zrobisz hard-restart telewizora).
Obraz 2D jest dla mnie bardzo dobry. Jeśli chodzi o Pixel Natural Motion czyli wyliczanie dodatkowych klatek (efekt teatru) i upłynnianie ruchu to dla mnie bardzo fajna funkcja i ustawiam ją na maximum. Ambilight ma kilka trybów dzialania, różnią się one głównie dynamiką działania. Tryby dynamiczne mogą być na dłuższą metę męczące. Jak dla mnie ambilight ma dwie cechy:
-zmniejsza zmęczenie zwroku podczas oglądania w "ciemności",
-poprawia subiektywne odczucie głębi czerni.
 

lukasz1983

New member
u mnie na PS4 spisywał/spisuje się dobrze, momentami dało się odczuć lekkie smużenie, ale bez większych problemów. W miarę niski Input Lag na korzyść (40 ms) 6550, ale np. Sony 755C ma jeszcze niższy
 

Peresik

New member
To jeszcze pytanko o sport. Jak sobie daje radę z piłka?, bo sporo oglądam, chociaż mecze Realu przez Playera czy to ma jakiś wpływ na obraz że przez Neta będzie szedł?, nie chciał bym widzieć dwie piłki ;-)
 

Solidworks

New member
Jutro zamierzam kupić TV i zastanawiam się czy pchać się w tego Philipsa??, myślę też o samsungu h6400 ale to nieważne. Czy poza fatalnym 3d i yt wszystko inne działa super??, normalne oglądanie TV plus konsola, będę zadowolony??, 3d będę potrzebował może za rok jak mała podrosnie myślę że do tego po czasu to naprawia. A i jak ambi się sprawdza???

Zapomnij jak najszybciej o tym philipsie. Ja go oddałem po 14 dniach. Oprogramowanie tak poprawią, jak to miało miejsce rok temu (zeszła edycja) z którą do tej pory się borykają a użytkownicy nie są do końca zadowoleni. Omijaj szerokim łukiem philipsa. Kup Samsunga, LG, Sony ( w sumie z androidem też nie zaciekawie, ale na pewno lepiej jak z tą choinką=ambilight). Ja co prawda kupiłem LG 50LF652v 3D jak i granie na konsoli (input lag) jest o wiele lepiej niż w philipsie.

Co do sportu.

Ja skopiowałem te pliki na pendrive:

http://1drv.ms/1jsEhbb

potestowałem w sklepie na różnych TV min:. test motion ( z kwadracikami) płynność - ruch nie powinien być skokowy, w kwadratach smuga powinna być jak najmniejsza i też obraz nie powinien rwać. I na LG płynność była najlepsza,w samsungu nie wiem czemu było widać takie lekkie rwanie, na sony porównywalnie jak w LG (oba mają niski input lag), philips też słabo troche wypadł przy tym teście. Granie na konsoli było OK.

ja mając obecną wiedzę na temat tego Philipsa drugi raz na pewno bym go nie kupił, brałbym teraz Sony 755C (ewentualnie dopłata do 805C, który ma 3D albo Samsunga J6200, ewentualnie starszego brata właśnie H6400

Dokładnie. Nic dodać nic ująć.
 
Ostatnia edycja:

mik61

New member
To jeszcze pytanko o sport. Jak sobie daje radę z piłka?, bo sporo oglądam, chociaż mecze Realu przez Playera czy to ma jakiś wpływ na obraz że przez Neta będzie szedł?, nie chciał bym widzieć dwie piłki ;-)

Nie wszystko powinno byc ok jesli nie bedziesz tego ogladal na altualnym sofcie 3D to obraz bedzie lux bo standardowy obraz 2D jest na prawde bardzo dobry
 

Peresik

New member
Solidworks
A tego LG polecasz?, bo to 3 opcja o jakiej myślę. Im dłużej czytam tym mniej wiem i większy mętlik w głowie.
 

mik61

New member
Solidworks
A tego LG polecasz?, bo to 3 opcja o jakiej myślę. Im dłużej czytam tym mniej wiem i większy mętlik w głowie.

LG 652V ma go moja ciotka kuzyn na tym gra w PS4 grałem z nim kilka razy i prawda jest taka 3D w tym LG jest lepsze bo pasywne ale co do obrazu na tym Philips-ie albo LG to LG się nie umywa do Philipsa dużo lepszy mam obraz na swoim PH + ps4 niż na tamym LG a do tego "choinka" z trybem gry robi swoje, fakt ma on wady w oprogramowaniu ale nie deklasuje to PH
 

bartson2

New member
W moim modelu można było całkowicie wyłączyć ten efekt. Natomiast inna sprawa, że po włączeniu ponownym tv, efekt jest widoczny pomimo tego, że w opcjach widnieje, że jest wyłączony...Trzeba za każdym razem robić, to co napisałem kilka postów wyżej. Możliwe, że to jest powód, że ludzie zgłaszają, że nie można niby wyłączyć tego efektu.

Ludzie zgłaszali, że nie można wyłączyć efektu teatru, bo jeszcze nie wiedzieli, że on po prostu sam się włącza przy każdej możliwej sytuacji czyli po ponownym uruchomienie TV, przy zmianie filmiku na YouTube, przy ponownym odtworzeniu i chyba nawet zatrzymaniu i przewinięcieu filmu z pendrivea. Dzisiaj już wiadomo, że efekt się da wyłączyć ale pomimo poprawnego podświetlenia w menu ustawień TV ponownie gra po swojemu przy w/w sytuacjach. Do dziś nie wszyscy zauważyli, że telewizor nie pamięta też dźwięku i zapomina temperaturę barw obrazu, która wskakuję na właściwą np. po zmianie ustawień efektu teatru.
Jednym zdaniem telewizor fajny ale trzeba się nabiegać po menu a technicy Philipsa już chyba zapadli w sen zimowy...
 
Do góry