Philips PUS8807 Telewizor LED The One, od 43'' do 86'', 120 Hz, Ambilight 3, HDR Dolby Vision/HDR10+, HDMI 2.1, Android 11…

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie akurat to zbędne, dla mnie gorzej ze wycięli nagrywanie telewizji cyfrowej naziemnej i satelitarnej na pamięć przenośną, chociaż na stronie producenta na samym dole przy gwiazdkach tak pisze:


  • Nagrywanie przez złącze USB jest możliwe tylko w przypadku kanałów cyfrowych. Nagrywanie może zostać ograniczone przez zabezpieczenie przed kopiowaniem transmisji (CI+). Mogą wystąpić ograniczenia w zależności od kraju i kanału.


Na stronie Media Expert też pisze że jest nadal nagrywanie na pamięć USB
 

djrzz

Member
Ja akurat korzystam z Hue, właśnie są sparowane z tv i robią fajny efekt powiększenia/przedłużenia ambilight. Gdybym chciał kupić teraz tv, to bym mocno się zastanowił czy nie iść w inną markę gdyż dla mnie to była jedyna zaleta telewizorów Philipsa, oczywiście obraz też ma wielkie znaczenie ale pod tym względem są inne marki.
 

Katar10

Member
Akurat tu się nie zgodze , hue to nie tylko poszerzenie Ambilight dla mnie to też inteligentne oswietlenie w całym domu . Ale bardzo dziwna i szkodliwa decyzja - szkoda.
 

djrzz

Member
Są inne zamienniki Hue, innych firm i również bardziej funkcjonalne w połączeniu z całym innym sprzętem Smart home i o wiele tańsze :)
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na Niemieckim forum piszą, że być może będzie płatna appka Signify która uaktywni tę funkcję za opłatą?

Ja również byłbym skłonny zapłacić za specjalne oprogramowanie obsługujące nagrywanie na USB
Może pujda w stronę tak jak postępuje Tesla, chcesz dodatkowe funkcje, nie ma problemu, zapłać a zostaną aktywowane.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Zlituj się, płacić za coś co było i powinno być dostępne ogólnie? Toż to czysta głupota... I tak już w specyfikacjach są funkcje które nie są dostępne a producenci się tym reklamują. To co proponujesz to już jest zdzierstwo w czystej postaci...
 

djrzz

Member
Nie zdziwię się jak Philips wypuści aktualizacje która zablokuje przykładowo Hue w TV z poprzednich modeli żeby za opłatą odblokować, lub kupić następne "nowe kompatybilne Hue" czy jak inaczej by się nazywało by wyciągnąć dodatkowo kasę. Wiadomo że chodzi o kasę, niech ludzie dokupią nowe lampki, mimo że wcześniej działało Hue. Już producenci nieraz pokazywali że potrafią ubijać sprzęt softwarowo z funkcjonalności by kupić nowy, zagrywki poniżej pasa... skok na kasę!
 

djrzz

Member
Polityczna, nie polityczna! Firma traci na tym tylko klientów, takie poczynania z ubijania funkcjonalności źle wróży. Przykładowo mając już Hue które mam sparowane z tv i chcąc kupić nowy TV, mając świadomość że już nie będzie działać mi Hue, na 99%kupie tv innej marki i dokupię zamiennik ambilight.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Z tego co czytałem philips (tpvision) ma zamiar wypuścić głośniki z ambi coś na kształt taw6205 ...
 

djrzz

Member
Powinni zamiast logo Philipsa umieszczać logo Tp vision, założe się że mało kto kupiłby telewizor z tym logiem. Napis robi swoje, Philips jest rozpoznawalny, Tp vision-NIE!
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakie są Twoje odczucia Kiki pomiędzy zeszłorocznymi modelami PUS8807 a nowymi PUS8818? Widać jakąś różnicę na plus w tych nowych? Czy też obraz jest i dźwięk jest na tym samym poziomie, a nowe zostały wykastrowane o nagrywanie na USB i obsługę żarówek Ambilight, i lepiej kupić starszy model w dużo niższej cenie dodatkowo?
Ja wiem, Ty jesteś zwolennikiem Oledów, ale jak dla siebie miałbyś kupować, to co byś wybrał z tych dwóch, 65PUS8807 czy 65PUS8818 ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jestem zaskoczony zmianą in plus na 8818.
Mimo , że to zwykły lcd to czerń wyczarowali bardzo dobrą, również jasność i skalowanie.
Nawet po wyjęciu z kartonu i przed kalibracją - już robi wrażenie.
Minimalistyczna , elegancja , też da się polubić chyba każdemu.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dźwięk też jest odrobinę lepszy niż w zeszłorocznym PUS8807, bo teraz jest 4 głośniki chyba ?
Wygląd bannera info, który się pojawia podczas przełączania kanałów naziemnych/satelitarnych pozostał taki sam nie zmieniony, też EPG zostało takie same. W każdych testach na internecie te kwestie są całkiem pomijane, jakby telewizor nie miał wbudowanych głowic do odbioru naziemnego i satelitarnego.

 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Miałem trochę wolnego, niezaplanowanego.
Dziś siedzę- teraz w pracy i działam. Dam Ci znać na PW.
Niespodziewanie dobry telewizor jak na standardy LCD.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzisiaj w sklepie włączyłem Philipsa 55PUS8807 i Oleda Philipsa 65" z końcówką 7 i jest przepaść w obrazie na korzyść Oleda oczywiście, porównywałem na tym samym na obu kanale telewizji naziemnej.
Kiki masz z oledem rację, ale u mnie do oglądania kanałów informacyjnych OLED się nie nadaje ☹️
Nowego Philipsa 65PUS8818 nie było jeszcze.
 
Do góry