Philips PUS8807 Telewizor LED The One, od 43'' do 86'', 120 Hz, Ambilight 3, HDR Dolby Vision/HDR10+, HDMI 2.1, Android 11…

Michał1983

New member
Dzień dobry zakupiłem model 50PUS8807/12 i mam problem z opóźnieniem obrazu i czerniami w aplikacjach typu netflix, disney itd. Nie jest to problem internetu bo jest podpięty do sieci z prędkością 1gb. Paradoksalnie bajki np działają Super, a filmy przy ciemnych scenach jak na Rubinie. Czy może ktoś miał podobny problem i wie jak powinienem ustawic obraz, żeby można było normalnie i plynnie oglądać filmy/seriale? Z góry dziękuję za pomoc.
 

stykolej93

New member
Użyłem ustawienia kalibracji od kikiego lecz pytanie czy ma ktoś albo wie ktoś jak ustawić obraz do ps5? Tam przy wybraniu tryby " optymalnego gry" są dostępne inne opcję a np, kalibracja kolorów jest wyłączona
 

volum

New member
Jesteście w stanie mi powiedzieć z czego wynika problem z jakością obrazu przy oglądaniu meczu? Problem polega na tym, że jak oglądam mecz i kamera jest na przybliżeniu to wszystko jest ok. Ale gdy kamera obejmuje cały obraz to zawodnicy są nie wyraźnii. Czy to wina w tym przypadku TVP 1? Nadają w niskiej jakości? Czy może w ustawieniach telewizora? Da się temu zaradzić?
 

volum

New member
Na innych programach to samo. Dopiero poprawa jest na Canal+ 4K przez aplikację. Kanały kablówki odbieram za pomocą modułu cam. Jeśli ma to jakieś znaczenie. Wiesz jak sprawdzić w jakiej jakości odbieram dany kanał?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Idzie w Polsce dostać Philips 65PUS8897 w ciemnej ramce antracyt?
Jak nie, to czy nowe Philipsy 65PUS88X8 będą w Polsce dostępne w ciemnej ramce, bo srebrna nie jest za ładna.

Kiki kiedy dostaniecie do testu Simple PUS88X8, w maju ?
 

Virganius

New member
Cześć! Choć jestem długoletnim użytkownikiem forum, to dotychczas niewiele się udzielałem. :p Ostatnio zakupiłem Philipsa 50PUS8807 - zdążyłem już przejrzeć cały wątek. Na razie jestem raczej zadowolony - z mankamentów zauważyłem znacznie gorsze podświetlenie w samych rogach ekranu. Trochę rozczarował mnie Android TV - ale bardziej od strony funkcjonalnej i wizualnej, spodziewałem się chyba czegoś lepszego. Nie mam zarzutów do szybkości działania - jest rewelacyjny, wszystko też działa.

Beznadziejna jest natomiast kwestia ustawień obrazu - albo nie umiem tego prawidłowo zrobić i znaleźć takiej opcji, albo szczegółowe zmiany obrazu mogą być dokonywane tylko przez główne menu - co oznacza, że w tle wyświetla się ekran startowy Androida, a nie np. oglądany materiał, co znacząco ułatwiałoby ustawienia. Nie za bardzo potrafię dobrać właściwe ustawienia. Czy macie jakieś porady?

Widziałem też, że jest możliwość uzyskania tu ustawień do kalibracji - próbowałem dołączyć do klubu fanów HDTV, ale linki są nieaktywne.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć! Choć jestem długoletnim użytkownikiem forum, to dotychczas niewiele się udzielałem. :p Ostatnio zakupiłem Philipsa 50PUS8807 - zdążyłem już przejrzeć cały wątek. Na razie jestem raczej zadowolony - z mankamentów zauważyłem znacznie gorsze podświetlenie w samych rogach ekranu. Trochę rozczarował mnie Android TV - ale bardziej od strony funkcjonalnej i wizualnej, spodziewałem się chyba czegoś lepszego. Nie mam zarzutów do szybkości działania - jest rewelacyjny, wszystko też działa.

Beznadziejna jest natomiast kwestia ustawień obrazu - albo nie umiem tego prawidłowo zrobić i znaleźć takiej opcji, albo szczegółowe zmiany obrazu mogą być dokonywane tylko przez główne menu - co oznacza, że w tle wyświetla się ekran startowy Androida, a nie np. oglądany materiał, co znacząco ułatwiałoby ustawienia. Nie za bardzo potrafię dobrać właściwe ustawienia. Czy macie jakieś porady?

Widziałem też, że jest możliwość uzyskania tu ustawień do kalibracji - próbowałem dołączyć do klubu fanów HDTV, ale linki są nieaktywne.
Cześć,
Aby ustawiać obraz podczas oglądania materiału należy wejść w ustawianie nie poprzez "Domek" ale przez klawisz menu na pilocie. Później wybierasz częste ustawienia (czy jakość tak) i przechodzisz do wszystkie ustawienia - obraz. I wtedy zmieniając poszczególne wartości obraz jest wyświetlany.
 

Virganius

New member
Cześć,
Aby ustawiać obraz podczas oglądania materiału należy wejść w ustawianie nie poprzez "Domek" ale przez klawisz menu na pilocie. Później wybierasz częste ustawienia (czy jakość tak) i przechodzisz do wszystkie ustawienia - obraz. I wtedy zmieniając poszczególne wartości obraz jest wyświetlany.
No właśnie o ile dobrze pamiętam (nie mam w tej chwili dostępu do tv), to są tam tylko ogólne ustawienia - czyli np. Film, Naturalny itp. bez możliwości ustawień zaawansowanych. Jeszcze to zweryfikuję, ale trafiłem na tę ścieżkę, o której mówisz.
 

szoon

New member
13477B61-7B5B-4264-AABB-E1E6F4E43337.jpeg

Wrzucam usterkę w ramach ciekawostki, niestety miałem pecha na loterii matrycowej i to druga awaria w ciągu 4 miesięcy, przy pierwszej z podświetleniem wymieniony tv na nowy, tym razem korzystam z możliwości i podziękuję Philipsowi.
 
Do góry