Philips PUS8807 Telewizor LED The One, od 43'' do 86'', 120 Hz, Ambilight 3, HDR Dolby Vision/HDR10+, HDMI 2.1, Android 11…

Skylightdesert

New member
Zarezerwowałem w Euro 43 cale tego modelu , będę oglądał w sklepie przed ewentualnym kupnem.
Mam pytanko, czy można w sklepie (przy oświetleniu sklepowym) zweryfikować ewentualne wady matrycy (białe plamy, białe pionowe pasy itp.)?
Jak coś to będzie od razu widoczne, czy niema szans w sklepie nic zauważyć ?
 

Skylightdesert

New member
Obejrzałem dzisiaj zarezerwowany tv. Sprzedawca rozpakował, podłączył. Włączyłem YT i color test.
Na wprost nie ma się do czego przyczepić,żadnych jasnych plam,pasów itp, obraz (kolor) ok.
Jedno co mnie zastanawia to jak spoglądam pod ostrym kątem to widać lekko ciemne obszary (plamy).
W 43 calach jest według https://www.displayspecifications.com/en/model/55c22a54 jest matryca VA i wiem że pod kątem ciemnieje.
Zdjęcia nie mam.
Brać czy nie brać?
 

Katar10

Member
Brawo dobra decyzja mój syn mega zadowolony oglądam z nim czasem i jestem zadowolony, oczywiście patrząc na wprost.
 

ABKK

Member
Pozwolę sobie również napisać kilka słów o 75PUS8807.... Mam co do niego mieszane uczucia..

Kupiłem i byłem bardzo zadowolony, ale z czasem zaczęły mnie denerwować szczegóły... Niestety, karton już został zutylizowany i nie ma możliwości zwrotu.

Kiepskie podświetlanie (a takie mam) można po części zniwelować ustawiając ambilight na Standard. Wtedy w ciemnych scenach mamy lekko podświetlona ścianę i jest OK. Dodatkowo ten efekt jest w dużym stopniu zależny od kąta oglądania. U mnie TV wisi lekko wyżej i efekt podświetlania jest bardziej widoczny. Na stojąco nie mam zamiaru oglądać TV :)

Jak ustawienia przy zwykłym obrazie HD ma w sumie spoko ustawione (dla oka), kontrast, podświetlanie + ambilight nic mnie nie drażni, to już w Dolby Vision, HDR jest to nie do ustawienia. Jakimś dziwnym trafem, wydaje mi się, że TV maksymalnie podświetla matryce i wtedy zaczynają mnie drażnić te poświaty. Nawet zmiana Ustawień Osobistych HDR czy Dolby nie wiele zmienia. Jakoś TV nie reaguje na to.... Najchętniej to fajnie by było wyłączyć w ogóle HDR i DV, ale nie wiem czy się da...

No i na koniec 2 rzeczy....

Szybszy ruch na ekranie powoduje lekką pikseloze, efekt jakby gorącego asfaltu. Jakby szybko poruszające się obrazy powodowały podgrzewanie powietrza wokół siebie. Zmiana ustawień w dziale Ruch nie wiele zmienia. Podobnie np. przy oglądaniu meczu. Z kamery ogólnej, gdzie biegają małe chłopki, jest lekka pikseloza wokół nich, a na zbliżeniu obraz żyleta...

I na koniec. Przetarłem delikatnie szmatko z microfibry ekran z kurzu i mam teraz poziome jaśniejsze paski na podświetleniu Proponuje uważać przy czyszczeniu lub nie czyścić chyba, że magiczną miotełką do kurzu...

To by było na tyle.. :)

Czy kupiłbym drugi raz... Nie wiem. W tym budżecie był Samsung, ale zauroczył mnie ambilight i padło na Philipsa...
Dziękuje za oponie, rozważam zakup Philips 86PUS8807, ale chyba odpuszczę na rzecz Sony 85X90K….
 

marlowe

Member
Mój 6 letni 68 cali Sony właśnie się totalnie rozsypał. Mam wybór między Philips 86 cali 86PUS8807/12 a 85 cali Sony KE85XH9096BAEP, wybór tylko między tymi dwoma, co byście wybrali na moim miejscu?

 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Mój 6 letni 68 cali Sony właśnie się totalnie rozsypał. Mam wybór między Philips 86 cali 86PUS8807/12 a 85 cali Sony KE85XH9096BAEP, wybór tylko między tymi dwoma, co byście wybrali na moim miejscu?

Cześć,
Ja bym polecał SONY w tym przypadku ze względu na podświetlenie Full Array LED. ,
Szczególnie przy tak dużym calarzu to na pewno przemawia za Sony.
 
Do góry