Philips PUS8807 Telewizor LED The One, od 43'' do 86'', 120 Hz, Ambilight 3, HDR Dolby Vision/HDR10+, HDMI 2.1, Android 11…

fur1at

New member
Ktoś walczył w tym TV z DSE? Gdzieś coś czytałem o masowaniu matrycy i to przez godzinę, no to nie wyobrażam sobie jak mam masować 65 cali przez godzinę :D 65PUS8807 na VA. Co do kalibracji, wysłałem już zapytanie do Kiki, ale nie wiem czy kalibracja może w ogóle pomóc w przypadku DSE?
 

Janusz_tv

New member
Kurde byłby to telewizor idealny do Xboxa Series X gdyby nie ten problem z rozdzielczością 4K120Hz...
Bardzo to przeszkadza? Może są jakieś plany naprawy tego?
 

Fugi87

New member
Witam, podzieli się ktoś swoimi ustawieniami PUS8517 Dla sdr, HDR oraz DolbyVison? Dostałem podstawę Od kiki'ego za co dzięki, ale jeszcze można coś więcej ulepszyć ;) Niby jest spoko, ale wiem że da się dopracować 23030210917271 bardziej.
Ogólnie jestem mega zadowolony z tego Tv, nawet z konsolą daje radę (nie jestem mega wymagający) bałem się o kąty widzenia, a są w porządku jak na matrycę VA.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Kurde byłby to telewizor idealny do Xboxa Series X gdyby nie ten problem z rozdzielczością 4K120Hz...
Bardzo to przeszkadza? Może są jakieś plany naprawy tego?
Cześć,
Czy chodzi Tobie o rozdzielczość, która jest skalowana do 1K przy 4K 120Hz.
Od kilku wersji oprogramowania to jest rozwiązane i działa gdy styl obrazu jest ustawiony na monitor, a HDMI Ultra HD ustawione na optymalny-gra.
 

Janusz_tv

New member
Cześć,
Czy chodzi Tobie o rozdzielczość, która jest skalowana do 1K przy 4K 120Hz.
Od kilku wersji oprogramowania to jest rozwiązane i działa gdy styl obrazu jest ustawiony na monitor, a HDMI Ultra HD ustawione na optymalny-gra.
Tak dokładnie o to chodzi.
Wiem, że można to rozwiązać ustawiając telewizor w tryb monitora i recenzja na ********** też o tym wspomina, ale wtedy nie działa podobno HDR i inne ulepszacze oraz opcje dedykowane specjalnie to gamingu.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Moim zdaniem najlepsze efekty to daje gdy kalibracja jest przeprowadzona w miejscu docelowym .Na forum padło też ciekawe pytanie czy w przypadku mocniej padającego światła zmieni się barwa np czerwona okazuje się że nie tzn wartość kalibracji nie będzie inna ale zmienia się sposób postrzegania tego koloru ,zapewne dlatego jest ISF noc i ISF dzień
 

fur1at

New member
Ktoś walczył w tym TV z DSE? Gdzieś coś czytałem o masowaniu matrycy i to przez godzinę, no to nie wyobrażam sobie jak mam masować 65 cali przez godzinę :D 65PUS8807 na VA. Co do kalibracji, wysłałem już zapytanie do Kiki, ale nie wiem czy kalibracja może w ogóle pomóc w przypadku DSE?
Niestety, ta podstawowa kalibracja którą dostałem nic nie dała. Ogólnie jestem mocno zawiedziony, oglądanie meczów czy granie w fifę na xboxie series x to jakiś dramat, mnóstwo "szarych" pionowych pasów. Czasami podczas oglądania netflixa też to jest zauważalne.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Niestety, ta podstawowa kalibracja którą dostałem nic nie dała. Ogólnie jestem mocno zawiedziony, oglądanie meczów czy granie w fifę na xboxie series x to jakiś dramat, mnóstwo "szarych" pionowych pasów. Czasami podczas oglądania netflixa też to jest zauważalne.
To że ta konkretna kalibracja nie dała rady to mnie jakoś nie dziwi, bardziej bym się zdziwił nawet gdyby dała radę... :) Ale to o czym piszesz (te pasy) to jest podświetlenie matrycy. Ten Tv nie ma FALD-a ale mimo tego i tak nie powinno być aż tak źle... Być może masz po prostu tv do wymiany...
 

fur1at

New member
To że ta konkretna kalibracja nie dała rady to mnie jakoś nie dziwi, bardziej bym się zdziwił nawet gdyby dała radę... :) Ale to o czym piszesz (te pasy) to jest podświetlenie matrycy. Ten Tv nie ma FALD-a ale mimo tego i tak nie powinno być aż tak źle... Być może masz po prostu tv do wymiany...
Z tego co się dowiadywałem, to to jest DSE czyli dirty screen effect a nie podświetlenie matrycy. Podświetlenie to widać na dole na załączonym zdjęciu, a przynajmniej tak mi się wydaje. No i przypadek chyba nie jest odosobniony, bo widziałem już w tym wątku coś podobnego.
 

Attachments

  • IMG-20230317-WA0000.jpg
    IMG-20230317-WA0000.jpg
    235,6 KB · Wyś: 137

conqest

Well-known member
Bez reklam
Z tego co się dowiadywałem, to to jest DSE czyli dirty screen effect a nie podświetlenie matrycy. Podświetlenie to widać na dole na załączonym zdjęciu, a przynajmniej tak mi się wydaje. No i przypadek chyba nie jest odosobniony, bo widziałem już w tym wątku coś podobnego.
Ja nie mówiłem o tym co pokazałeś na foto z menu tv tylko o tym co opisywałeś że widać podczas oglądania meczów bo to nie jest to samo...
 

fur1at

New member
Ja nie mówiłem o tym co pokazałeś na foto z menu tv tylko o tym co opisywałeś że widać podczas oglądania meczów bo to nie jest to samo...
Dokładnie to samo, takie pasy "brudu" są widoczne właśnie głównie podczas oglądana meczów, jak jest coś, co ma ładne kolory np. avatar, to w ogóle tego nie widać. Natomiast przy meczach tragedia, może uda mi się nagrać dzisiaj filmik to postaram się wrzucić. Myślicie, że to powód do reklamacji czy ten typ tak ma i nie ma sensu sie z nimi męczyć? TV i tak trafi w przyszłym roku do sypialni, a za niego będzie kupowany oled, no ale przez rok jakoś mecze trzeba oglądać ;)
 
Do góry