Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cena jak za 43" bardzo wysoka, ale to jest na start katologowa, po 3 miesiącach, liczę że spadnie do 2.500 zł, i nie chciałbym tej kwoty przekroczyć za model 43", co innego gdyby miał 100Hz.
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
To i tak dużo. Ja za 58pus8535 dałem 2650 gdyby tylko obraz był ok...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

gutekxtpl

Member
50PUS8804 - czyli wersja z subwooferem jest nadal do dostania za około 2,6k.
Także, za podstawową wersję 43" nawet te 2.5k to za dużo. Konkurencja w tej cenie oferuje już QLEDy, a zwykłe LCD są o tysiak tańsze, więc dopłacać tyle tylko dla Ambilightu to jednak moim zdaniem za dużo.
Jedyna nadzieja, że te Philipsy są dość bezawaryjne, chociaż jak czytam o starszych modelach nie jestem co do tego przekonany.
 

jahred666

New member
43pus8535/12

Witajcie, ja mimo wszystko zdecydowałem się na zakup modelu 43PUS8535/12. Przeczytanie tego wątku zajęło mi trochę czasu, dało trochę do zastanowienia ale widziałem u znajomego, że tv chodzi świetnie (on ma 55 cali) i nie znalazłem u niego żadnych z tych wad, które były tu opisywane (a może już jestem tak bardzo ślepy, że takich rzeczy nie widzę...) Większość problemów opisanych tutaj dotyczyło większych matryc natomiast bardzo mało informacji znalazłem tutaj odnośnie 43 cali. Mnie tv ma przyjść w tym tygodniu, zamawiałem przez neta. Mam nadzieję, że trafi mi się dobry model i ominie mnie dłuższa zabawa. Mimo wszystko czy ktoś mógłby tu polecić ustawienia do skalibrowania tego modelu dla 43 cali? Wiadomo, że dla każdego niuanse będą inne ale wychodząc z jakiejś dobrej platformy startowej łatwiej jest póżniej ustawić pod siebei samego. Ewentualnie jakie ustawienia dla tego modelu z innych rozmiarów byłyby najbliższe dla 43 cali? Z góry dziękuję wszystkim za pomoc
 

Dancap

New member
Witajcie, ja mimo wszystko zdecydowałem się na zakup modelu 43PUS8535/12. Przeczytanie tego wątku zajęło mi trochę czasu, dało trochę do zastanowienia ale widziałem u znajomego, że tv chodzi świetnie (on ma 55 cali) i nie znalazłem u niego żadnych z tych wad, które były tu opisywane (a może już jestem tak bardzo ślepy, że takich rzeczy nie widzę...) Większość problemów opisanych tutaj dotyczyło większych matryc natomiast bardzo mało informacji znalazłem tutaj odnośnie 43 cali. Mnie tv ma przyjść w tym tygodniu, zamawiałem przez neta. Mam nadzieję, że trafi mi się dobry model i ominie mnie dłuższa zabawa. Mimo wszystko czy ktoś mógłby tu polecić ustawienia do skalibrowania tego modelu dla 43 cali? Wiadomo, że dla każdego niuanse będą inne ale wychodząc z jakiejś dobrej platformy startowej łatwiej jest póżniej ustawić pod siebei samego. Ewentualnie jakie ustawienia dla tego modelu z innych rozmiarów byłyby najbliższe dla 43 cali? Z góry dziękuję wszystkim za pomoc


Hej 43 cale ma panel MVA czyli ten co ja mam. Ja mam 58 cali. Trzymaj moje ustawienia z których ja jestem bardzo zadowolony choć wiem że dla jednych jest za duży kontrast. Jeżeli nie będą ci odpowiadać to polecam jeszcze wejść na AVForums i tam możesz znaleźć wiele ustawień i może znajdziesz coś dla siebie ( ja niestety nie znalazłem) Jedyne co to ja swoje ustawienia mam tylko pod YouTube i streaming. Nie oglądam telewizji tak więc nie wiem jak te ustawiania działają z klasyczna telewizją

For 4k and Full HD (no hdr/plus and AV) Otwórz jakiś film na youtube 4K

Picture style: Personal

Colour: 50

Backlight contrast: 100

Sharpness: 10

Brightness: 35



Advanced

Colour enhancement: minimum

Colour gamut: wide

Colour temperature: normal

Whitepoint 2 point:

Red - WP = 119

Green - WP = 118

Blue - WP = 108

Red - BL = 0

Green - BL = 0

Blue - BL= 0



Contrast mode: Optimized for picture

HDR Upscaling: on

Dynamic contrast: off

Video contrast: 75

Light sensor: off

Gamma: +2



Ultra resolution: off

Picture clean options: Noise reduction: off

MPEG Artefact Reduction - Maximum



Motion Styles :Movie





For 4K hdr/plus and AV włącz sobie wiedzmina na Netflix aby wprowadzić ustawienia



Picture style: HDR Vivid

Colour: 85

Backlight contrast: 100

Sharpness: 6

Brightness: 35



Advanced

Colour enhancement: max

Colour temperature: normal

Whitepoint 2 point:

Red - WP = 100

Green - WP = 105

Blue - WP = 100

Red - BL = 0

Green - BL = 0

Blue - BL= 0



Contrast mode: Optimized for picture

HDR Plus -max

Video contrast: 100

Light sensor: off

Gamma: - 1



Ultra resolution: on

Picture clean options: Noise reduction: Maximum

MPEG Artefact Reduction - Maximum



Motion Styles :Movie
 

jahred666

New member
już kupiłem, wyprodukowany w tym roku więc mam nadzieję, że wzięli sobie do serca krytykę nabywców po tych wielu wpadkach :) jutro będę montował na ścianie
 

jahred666

New member
tv gra świetnie, po wyjęciu z pudełka NIC nie ustawiałem z konfiguracji obrazu. Może moje oczy po prostu już nie widzą tych wszystkich megaszczegółów, o któych tu było pisane. Nie ma żadnych artefaktów i innych dziwów. Czerń jest dla mnie czarna. Jak dla mnie tv bomba!!! I nie żałuję zakupu :)
 

12jojko

Banned
tv gra świetnie, po wyjęciu z pudełka NIC nie ustawiałem z konfiguracji obrazu. Może moje oczy po prostu już nie widzą tych wszystkich megaszczegółów, o któych tu było pisane. Nie ma żadnych artefaktów i innych dziwów. Czerń jest dla mnie czarna. Jak dla mnie tv bomba!!! I nie żałuję zakupu :)

Wszystko zależy od contentu i trybu obrazu, na którym się ogląda. Jak również preferencji i przyzwyczajeń użytkownika. Ja na początku też byłem zadowolony z tv, ale czar szybko prysł. Oby ci dobrze i długo służył.
 

GRajza

New member
Po prostu nie włączaj na nim ostatniego sezonu Gry o Tron na HBO :D
Zwłaszcza S08E03 w 6:10 minucie filmu, czyli to, co pokazywane jest w przykładach na początku wątku jako dramat (na 70 calach) ;)

A tak poważnie, to ciesz się, że się trafiło :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowana większość w opiniach podanych , jest bardzo zadowolona również. jak w każdej firmie - zawsze znajdzie się ktoś kto nie dopasował wyboru do własnych potrzeb.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja właśnie kupiłem swojego Philipsa dlatego że miał tak dobre opinie... No ale już teraz wcale się nie dziwię że takowe posiada, bo złej nie można napisać.... Chciałem napisać złą opinie, napisać jaki jest obraz w ciemnych scenach. Zarówno w ME, jak i na stronie Philipsa nie została opublikowana. W ME zero odzewu było, a od Philipsa dostałem zwrotkę że niestety nie opublikują i żebym napisał raz jeszcze... Hehe Oczywiście komentarz był kulturalnie napisany bez żadnych wulgaryzmów itd.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

djrzz

Member
Potwierdzam, próbowałem dodać w dwóch różnych sklepach negatywne opinie na temat różnych produktów które kupiłem w tych sklepach lecz się nie udało. Był to ME a drugi sklep na X. Obsługa tych sklepów na pytanie dlaczego opinie nie zostały dodane potrafiła różne bajki opowiadać. A odnośnie ceneo to UOKIK coś tam robi odnośnie ukrywania przez nich negatywów. Także ja już nie kieruje się opiniami z neta bo to loteria czy się trafi na uczciwy komentarz odnośnie danego sprzętu który się chce kupić.
 
Do góry