Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

Dancap

New member
Pewnie gdyby nawet były to i tak by nie podali tego w logu, a był jakiś problem z subwoferem?





Prawie nie ma czyli jednak są.

Nie rozumiem argumentacji że tv kosztował 3 tys... 3 tyś to mało?? U innych producentów jakoś tv za 3 tyś grają ok, ba nawet marketowe poniżej 2 tyś nie mają takich problemów z szarościami. Nie bardzo więc rozumiem czemu wybaczamy to philipsowi bo kosztuje 3 tyś....


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Są ale to jest wina sygnału. Obecnie oglądam i czerń jest czarna, zero artefaktów które były koszmarem po wyjęciu z pudełka. Obejrzałem the expanse gdzie jest masa czarnych ujęć, ciemnych miejsc, mało doświetlonych i obecnie nie mam szarych miejsc jakby negatywów, nie ma tych koszmarnych artefaktów które były w momencie kiedy jasny obszar spotykał się z czarnym (patrz film 4k z błyskawicami na YouTube) kolory są żywe, obraz jest ostry.
Ja jestem bardzo zadowolony z tch ustawień mówiąc nie skromnie.
 

12jojko

Banned
Dokładnie tak jak pisze Dancap - nikt tutaj nie oczekuje jakości oleda, bo każdy z nas zdaje sobie sprawę jaka jest sytuacja. Problem jest inny - ten tv po prostu po wyjęciu z pudełka nie nadaje się do oglądania. U innych producentów można tylko delikatnie pod siebie ustawić nasycenie kolorów, jasność czy kontrast. Tutaj trzeba szukać na forach ustawień kolorów, 2 i 20 pkt. a i tak nie daje to w 100% zadowolenia z obrazu.


@12jojko masz już ten tv?? Tcl też już to oficjalnie zapowiedziało,ale z philipsa nie widziałem (mam na myśli androida 10). Swoją drogą masz jakieś wtyki w philipsie czy co... :)

Przyszedł, ale dopiero jutro będę miał czas go uruchomić. Nie mam nigdzie wtyków, po prostu czytam zagraniczne fora, gdzie ludzie chętniej dzielą się informacjami niż tutaj ;) Żeby się przekonać, czy profesjonalna kalibracja coś daje, to najpierw musiałby ktoś ją zrobić i podzielić się ustawieniami, żeby mogli to sprawdzić ci, co mają największe problemy z obrazem. Samo wrzucenie zdjęć niewiele da, bo aparat przekłamuje rzeczywisty obraz. No ale niestety raczej nikt się takimi ustawieniami nie podzieli. zibillo wrzucił zdjęcia z kalibracji od skalibruj na avforums i jak dla mnie obraz na tych zdjęciach wygląda gorzej niż u mnie wyglądał na fabrycznych, ale to może być wina aparatu lub zapomniał włączyć tryb HDR.
 

Dancap

New member
Powiem tylko tyle te ustawienia jak dla mnie miodzio
Testowałem wczoraj na kilku źródłach (TV SAT z Netii, NETFLIX (Batman, Wykopaliska, The Kominsky Method, W pułapce) RAKUTEN, zwykły film z pendriva, nawet VOD.pl) oraz plansze testowe.
Może być jedynie zastrzeżenie do jasności i ostrości że jest zbyt wyraźnie, ale tu można zjechać i ustawić pod siebie. Plam na ciemnym tle prawie nie ma, no chyba ,że oglądamy materiał VOD.PL (Most nad Sundem). Ale tu był kiepski sygnał jak to na VOD.
Pewnie, że można jeszcze kalibrować ale na tych Twoich ustawieniach Dancap telewizor za 3tys. już zagrał. Dziękuję i Pozdrawiam

Super, że u Ciebie też te ustawienia działają. Pozdrawiam.
 

acypiter

New member
Pewnie gdyby nawet były to i tak by nie podali tego w logu, a był jakiś problem z subwoferem?





Prawie nie ma czyli jednak są.

Nie rozumiem argumentacji że tv kosztował 3 tys... 3 tyś to mało?? U innych producentów jakoś tv za 3 tyś grają ok, ba nawet marketowe poniżej 2 tyś nie mają takich problemów z szarościami. Nie bardzo więc rozumiem czemu wybaczamy to philipsowi bo kosztuje 3 tyś....


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka[/QUOT

Właśnie cały czas o to chodzi aby kupując gotowy produkt postawić go w domu i ma grać. Ma pokazywać obraz tak jak powinien on wyglądać, a nie jakieś mydło z plamami. Przecież pierwsze odpalenie tego telewizora dla większości z nas to była jakaś masakra. Wcale nie wybaczamy Philipsowi że tak olewa klientów - mamy o to pretensje. W tym modelu brakuje takiego smaczku po którym klient wróci do producenta i kupi jeszcze raz. Chyba stać tak dużą firmę na grupkę, ludzi która wyreguluje dany model aby nie było takich problemów jak na tym forum. Wybrałem Philipsa bo 9 lat temu spodobał mi się ambilight którego te marketowe telewizory za 2 tysie nie mają, ale nie wiem czy to nie ostatni telewizor tej marki.
 

12jojko

Banned
No nie powinno być takich problemów z obrazem, do tej pory z żadnym innym telewizorem tak nie miałem, żebym musiał wchodzić w zaawansowane ustawienia, a miałem i LG, i Samsunga, i do dziś mam starego Philipsa czy 15 letniego Soniaka, w których też nic nie grzebałem. Za każdym razem obraz z pudła mi w zupełności wystarczał, jedyne przy czym człowiek coś grzebał, to jasność.
 

biedronka1

New member
Pewnie gdyby nawet były to i tak by nie podali tego w logu, a był jakiś problem z subwoferem?





Prawie nie ma czyli jednak są.

Nie rozumiem argumentacji że tv kosztował 3 tys... 3 tyś to mało?? U innych producentów jakoś tv za 3 tyś grają ok, ba nawet marketowe poniżej 2 tyś nie mają takich problemów z szarościami. Nie bardzo więc rozumiem czemu wybaczamy to philipsowi bo kosztuje 3 tyś....


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


Otóż to ten TV nie jest warty ani jednej wydanej na niego złotówki. Nie spełnia zadania do jakiego został stworzony.



Każdy kto używa argumentu pt. "Jak za te pieniądze..." zwyczajnie racjonalizuje sobie swój wybór. To jest dosyć naturalny psychologiczny mechanizm obronny.



Tak jak piszesz przerobiłem mnóstwo TV w swoim życiu różnych producentów. Każdy po wyjęciu z pudła dawał obraz jak należy. Ustawiało się kolory pod siebie ewentualnie i tyle... ale nawet jak by nie ruszać żadnych ustawień to wszystkie TV jakie w życiu miałem wyświetlały obraz poprawnie od razu po wyjęciu z pudła.



Wracając do Philipsa - też na początku racjonalizowałem sobie swój wybór. Siedziałem i szukałem sposobu rozwiązania problemu, wmawiałem sobie że już teraz jest "super obraz"... Wypisywałem po forach, dzwoniłem do ludzi od profesjonalnej kalibracji, zmieniłem dostawcę internetu (z tego największa "śmiechawa"), spędziłem dziesiątki godzin na machaniu ustawieniami obrazu aż... w końcu stwierdziłem że no nie - ten TV się do niczego nie nadaje. Pojechałem do sklepu i pogadałem co i jak. Wymieniłem 8535 w moim przypadku na LG 913. Wyjąłem LG w domu z pudła i obraz był/jest jak należy, bez ruszania jakichkolwiek ustawień xD Później tylko wyregulowałem sobie kolory pod siebie i cieszę się z oglądania filmów, grania na konsoli itp. itd. :bober:


Moim zdaniem problem jest na poziomie sprzętowym i żadne oprogramowanie tego nie naprawi, bo jeżeli tak by było to soft już dawno by poszedł.



Kończąc - moim zdaniem Phil nie jest warty żadnych pieniędzy.
 

Dancap

New member
Tak jak zgadzam się z tym, że obraz powinien być akceptowalny po wyjęciu z pudełka tak po dostosowaniu ustawień do swoich preferencji, jestem bardzo zadowolony z tego telewizora obraz obecnie wygląda świętnie a ambilight naprawdę świetnie dopełnia wrażenia z oglądania.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Tak sobie myślę, że skoro ten soft jest taki sam nawet do oledów (a zakładam że tam nie ma problemów z szarościami) tzn że on nie ma prawa nic wnieść do naszej sprawy. Nawet zainteresowanie tym softem na zagranicznych forach jest mizerne żeby nie powiedzieć że zerowe...
 

12jojko

Banned
Ja mam wam dwie rzeczy do powiedzenia tylko i uciekam z tego wątku:

1. nie kupujcie nic w sklepie mall.pl - 3 telewizor i 3 raz ta sama wada, lecą w kulki i mają chyba ludzi za idiotów, dodam, że 3 z tej samej partii o numerze 341, czyli opychają buble.

2. olejcie modele Philipsa na 2020, szkoda nerwów.

Ja reklamuję po weekendzie tv, żądam zwrotu kasy i czekam na modele na 2021, ale nie Philipsa, lub czekam na jakąś promocję qledów lub soniaków z 2020.

Teraz zrobiłem aktualizację i nie mogę w ogóle sparować pilota z tv, cały czas jest ten monit na ekranie, pilot miga i gówno się dzieje, przed aktualizacją działało to normalnie. EDIT. po 20 minutach zatrybiło. Jakość na ustawieniach fabrycznych Standardowych - w porządku (sprawdzane tylko na telewizji naziemnej). Ale jako, że pozbywam się tego tv, nie zamierzam się bawić w żadne ustawienia.
 
Ostatnia edycja:

aromed

New member
Super. 243 strony. Chwilę tu nie zaglądałem. Jakże się cieszę że w ostatniej chwili nie wziąłem tego gówna ze sklepu. Dobrze ze trafiłem na to forum. Pozdrawiam...
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja również nie zaryzykuję obecnie kupna 43PUS8535, czekam na nowy model 43PUS8506 i mam nadzieję, ze z obrazem nie będzie już takich cyrków jak obecnie. Dostępność kwiecień/maj
https://toengel.net/philipsblog/202...s-mit-android-tv-10-hdmi-2-1-und-ambilight-3/
https://www.philips.co.uk/c-p/43PUS8506_12/8500-series-4k-uhd-led-android-tv

Nie piszcie też, że Philips jest jakiś tani, obecnie model 43" kosztuje 2500zł, a 43" można kupić za niecałe 1100zł i obraz pewnie i tak nie będzie miał gorszy niż ten Philips wyciągnięty prosto z pudła. LG za 2000zł

https://allegro.pl/oferta/smart-tv-...&utm_content=at1!24252231&utm_id=at1!24252231
https://www.ceneo.pl/98175066
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
W tym trzecim egzemplarzu doszło jeszcze irytujące migotanie i ślamazarnie działający Android, musiałem 3 razy wyciągać wtyczkę, bo się zawieszał. Pomogło odinstalowanie kilku aplikacji, które się same automatycznie instalują przy odpaleniu tv. Jak się go tylko pozbędę, to będę polował na coś w rozmiarze maks. 50 cali, z lepszym HDR.
 

rafallo777

New member
Ja swoja sztuke kupilem w ME i chwale.
Kumpel kupil 2 razy pod rzad i tv z wada.
Potem kupil samsunga q60t i obraz byl o wiele gorszy niz na moim philips pus8535.

Tak jak bylo mowione, ze ten tv to loteria. Jak ktos trafi na dobry model ten bedzie sie cieszyl.

No i moim kolejnym tv tez bedzie chyba philips, ambilight to sztos. O ile philips wytrzyma ponad 5 lat, bo jak na razie wszystkie tv ktore mialem do tej pory graja :)
Philipsa mam od grudnia i jak wytrzyma tyle co reszta moich tv to wtedy kolejny bedzie na pewno Philips.
 

12jojko

Banned
Gdyby nie to, że trafiły mi się 3 takie egzemplarze, to pewnie bym przy nim został, ale ileż razy można wymieniać i dostawać to samo. Szkoda nerwów, lepiej wziąć kasę i oglądać na starym fullhd.
 

rafallo777

New member
Wracając do Philipsa - też na początku racjonalizowałem sobie swój wybór. Siedziałem i szukałem sposobu rozwiązania problemu, wmawiałem sobie że już teraz jest "super obraz"... Wypisywałem po forach, dzwoniłem do ludzi od profesjonalnej kalibracji, zmieniłem dostawcę internetu (z tego największa "śmiechawa"), spędziłem dziesiątki godzin na machaniu ustawieniami obrazu aż... w końcu stwierdziłem że no nie - ten TV się do niczego nie nadaje. Pojechałem do sklepu i pogadałem co i jak. Wymieniłem 8535 w moim przypadku na LG 913. Wyjąłem LG w domu z pudła i obraz był/jest jak należy, bez ruszania jakichkolwiek ustawień xD Później tylko wyregulowałem sobie kolory pod siebie i cieszę się z oglądania filmów, grania na konsoli itp. itd.

No jednak nie do konca racjonalizowales swoj wybor, bo ewidentnie miales tv z wada i to rzucalo sie w oczy po Twoich zdjeciach.
Takie cos to nawet nie da rady skalibrowac.

Na avforums to ta sama scena a u jednych obraz jak za mgla a u innych bez kalibracji bez ustawien obraz normalny.

A Ty myslisz czemu kumpel kupil phikipsa? Bo.zobaczyl go u mnie. Wzial model i wada ze nawet slepy by widzial. Wzial drugi model i znowu tv z wada. Na 3 model nie mial sil. Wzial samsunga i tez tv skopany.

W sumie sie Wam nie dziwie. Ja do 3 razy tez nie mialbym sily. Tv powinien grac od wyjecia z pudla.
Lg gral, panas gral, samsung tez, philips mi sie udal ale z tego co czytam to kazdy model tv na rok 2020 czy to sony czy philips czy samsung lub lg ma wade.
Jedne tv graja super a jedne maja bubel rozblyski swiayla w lg czy samsung lub szarosc w philips.
Ale jednak trafiaja sie dobre modele. Nie kazdy ma plamy w philipsie I nie kazdemu wylacza sie sony.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Brat ma TCL-a i w porównaniu z Philipsem gra o niebo lepiej...

@12jojko Ty za każdym razem dostajesz nówkę czy żonglują tymi samymi że zwrotów...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

rafallo777

New member
Brat ma TCL-a i w porównaniu z Philipsem gra o niebo lepiej...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Kumpel kupil samsunga q60t. Philips gra o wiele lepiej.
Jakies jeszcze porownania?
Z kolei on sam mial 2 modele philipsa i... graly paskudnie. Tv z wada.
Tv tv nie rowny. Albo trafisz albo meczysz sie i narzekasz.

Tak samo jak ludzie kupuja nowego merola z salonu. Po 10 km pada im turbina i nawet 3 naprawy nic nie daja bo wszystko sie pier.... inny z kolei kupi tego samego merola i zrobi 500k km bez wiekszej awarii.
I wiele ludzi po bublu czy to z dyskiem danej firmy, czy z samochodem danego priducenta, czy to z tv beda narzekac I odradzac innym a osoby, ktore dovrze trafily beda polecac.

Ja osobiscie polecam o ile traficie na dobry model :)
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Skoro koleś z działu technicznego Philipsa mówił żebym oddał i że wiedza ze jest problem to nie wierzę że są dobre w 100%. Co najwyżej są akceptowalne. A to że jeden Samsung zagrał gorzej to niczego nie zmienia.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry