Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

Jarek8803

New member
W tej cenie masz xh80. Gwarantuje Ci, że po tym philipsie będziesz wniebowzięty. Również IPS więc na pewne kwestie trzeba się liczyć, ale to co pokazujesz to jakaś masakra.

Mój tak świecił. Nie wykluczam powrotu do niego.
https://drive.google.com/folderview?id=1DqYS9NGxiVKRnkN9cSaPHS1cX-x9Oexf


Panasonic. Miałem q74t i q77t oraz gx810 (praktycznie to samo co hx)

Do dziś muszę podjąć decyzję. Nie ma żadnych opinii na temat tego Panasonica w internecie ale mówisz że będzie lepszy od Q77TAT mimo że ten ma 120Hz a Panasonic 50Hz?
 

acypiter

New member
Które ustawienia polecacie z tej tabeli na avforums do 58PUS8535?
 

Attachments

  • mva settings pus85__.jpg
    mva settings pus85__.jpg
    302,2 KB · Wyś: 191

conqest

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie JoannaKM , tylko ja mam kontrast na 60. Zwróć uwagę że 20 pkt w większości jest to samo

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Fiontox

New member
Witam, mam tą przyjemność, że udało mi się fantastycznie skalibrować obraz w moim nowym 50PUS8535/12, tylko jest jeden szkopuł - obraz działa tylko i wyłącznie w przypadku kabla HDMI (tutaj przykład oglądania Netflixa na PS4 i oglądania za pomocą Android TV), tzn. jak odpalę Netflixa bezpośrednio przed telewizor to w ogóle te ustawienia się nie aplikują, ale jak już przez PS4 to lata jak ta lala. Ustawienia działają już normalnie np. w przypadku YouTube, HBO, ale na Netflixie już jakby ma jakieś obrzydliwe fabryczne. Da się coś z tym zrobić, miał ktoś taki problem? Aktualizacja jest najnowsza, kalibracja perfekcyjna, tylko ten cholerny Netflix.. Nie chce mi się już po prostu za każdym razem odpalać go przez konsole, żeby była dobra jakość.
 

12jojko

Banned
Witam, mam tą przyjemność, że udało mi się fantastycznie skalibrować obraz w moim nowym 50PUS8535/12, tylko jest jeden szkopuł - obraz działa tylko i wyłącznie w przypadku kabla HDMI (tutaj przykład oglądania Netflixa na PS4 i oglądania za pomocą Android TV), tzn. jak odpalę Netflixa bezpośrednio przed telewizor to w ogóle te ustawienia się nie aplikują, ale jak już przez PS4 to lata jak ta lala. Ustawienia działają już normalnie np. w przypadku YouTube, HBO, ale na Netflixie już jakby ma jakieś obrzydliwe fabryczne. Da się coś z tym zrobić, miał ktoś taki problem? Aktualizacja jest najnowsza, kalibracja perfekcyjna, tylko ten cholerny Netflix.. Nie chce mi się już po prostu za każdym razem odpalać go przez konsole, żeby była dobra jakość.

Musisz przy tych dobrych ustawieniach nacisnąć zielony przycisk na pilocie, wtedy zmiany zapiszą się na wszystkie źródła.
 

acypiter

New member
Witam, mam tą przyjemność, że udało mi się fantastycznie skalibrować obraz w moim nowym 50PUS8535/12, tylko jest jeden szkopuł - obraz działa tylko i wyłącznie w przypadku kabla HDMI (tutaj przykład oglądania Netflixa na PS4 i oglądania za pomocą Android TV), tzn. jak odpalę Netflixa bezpośrednio przed telewizor to w ogóle te ustawienia się nie aplikują, ale jak już przez PS4 to lata jak ta lala. Ustawienia działają już normalnie np. w przypadku YouTube, HBO, ale na Netflixie już jakby ma jakieś obrzydliwe fabryczne. Da się coś z tym zrobić, miał ktoś taki problem? Aktualizacja jest najnowsza, kalibracja perfekcyjna, tylko ten cholerny Netflix.. Nie chce mi się już po prostu za każdym razem odpalać go przez konsole, żeby była dobra jakość.

Tak problem powszechnie już znany nawet na PS3 aplikacja NETFLIX pokazuje lepiej szczegóły - żyleta
 

Dancap

New member
Powiem szczerze że używałem Twoich ustawień kinowych i było całkiem całkiem...:sad:
Jakieś duże zmiany? kombinowałem tylko z temperaturą koloru i z kontrastem

Względem tych z tabeli chyba całkiem duże zmiany.

Do obrazu standardowego 4k FH bez hdr/plus i DV
Osobiście nie znalazłem lepszych (sorry za skromność)
Styl obrazu -osobisty
Kolor - 50
Kontrast podświetlenia-100
Ostrosc - 10
Jasność - 35
Zaawansowane
Kolor
Wzmocnienie koloru-minimum
Gama kolorów- szeroka
Temperatura barwowa - normalny
Dostosowanie punktu bieli - 2punktowe
Czerwony-110
Zielony-113
Niebieski - 106
Kontrast
Tryb kontrastu - zoptymalizowany dla
obrazu
Zwiększenie rozdzielczości HDR- włącz
Kontrast dynamiczny - wyłącz
Kontrast obrazu - 75
Czujnik światła - wyłącz
Gamma - +2
Ostrość
Ultra resolution - wylacz
Czyszczenie obrazu
Redukcja szumów - wyłącz
Redukcja zniekształceń MPEG - Maksimum
Ruch
Styl ruchu - film

Do 4k hdr/plus I DV

Styl obrazu - hdr jasny
Kolor - 85
Kontrast podświetlenia-100
Ostrosc - 8
Jasność - 35
Zaawansowane
Kolor
Wzmocnienie koloru- maksimum
Temperatura barwowa - ciepły
Dostosowanie punktu bieli - 2punktowe
Czerwony-127
Zielony-106
Niebieski 65
Kontrast
Tryb kontrastu - zoptymalizowany dla
obrazu
Hdr plus Maksimum
Kontrast obrazu - 100
Czujnik światła - wyłącz
Gamma - 0
Ostrość
Ultra resolution - włącz
Czyszczenie obrazu
Redukcja szumów - Maksimum
Redukcja zniekształceń MPEG - Maksimum
Ruch
Styl ruchu - film
 
Ostatnia edycja:

acypiter

New member
Względem tych z tabeli chyba całkiem duże zmiany.

Do obrazu standardowego 4k FH bez hdr/plus DV
Osobiście nie znalazłem lepszych (sorry za skromność)

Styl obrazu -osobisty
Kolor - 50
Kontrast podświetlenia-100
Ostrosc - 10
Jasność - 35
Zaawansowane
Kolor
Wzmocnienie koloru-minimum
Gama kolorów- szeroka
Temperatura barwowa - normalny
Dostosowanie punktu bieli - 2punktowe
Czerwony-110
Zielony-113
Niebieski - 106
Kontrast
Tryb kontrastu - zoptymalizowany dla
obrazu
Zwiększenie rozdzielczości HDR- włącz
Kontrast dynamiczny - wyłącz
Kontrast obrazu - 75
Czujnik światła - wyłącz
Gamma - +2
Ostrość
Ultra resolution - wylacz
Czyszczenie obrazu
Redukcja szumów - wyłącz
Redukcja zniekształceń MPEG - Maksimum
Ruch
Styl ruchu - film

Do 4k hdr/plus I DV

Styl obrazu - hdr jasny
Kolor - 85
Kontrast podświetlenia-100
Ostrosc - 8
Jasność - 35
Zaawansowane
Kolor
Wzmocnienie koloru- maksimum
Temperatura barwowa - ciepły
Dostosowanie punktu bieli - 2punktowe
Czerwony-127
Zielony-106
Niebieski 65
Kontrast
Tryb kontrastu - zoptymalizowany dla
obrazu
Hdr plus Maksimum
Kontrast obrazu - 100
Czujnik światła - wyłącz
Gamma - 0
Ostrość
Ultra resolution - włącz
Czyszczenie obrazu
Redukcja szumów - Maksimum
Redukcja zniekształceń MPEG - Maksimum
Ruch
Styl ruchu - film

Faktycznie parę zmian już widzę choćby ostrość troszkę zjechana, już jestem ciekaw jak to będzie wyglądało u mnie. Muszę poczekać do wieczora:-o
 

acypiter

New member
Robiłem tak i nadal nie działa to na tym Androidowym Netflixie

W ustawieniach na koncie w NETFLIX też warto zmienić na jakość sygnału wysoka ze standardowych, jest chyba trochę większy bitrate i zapotrzebowanie na internet. Akurat na tym naszym Philipsie jakiejś poprawy nie zauważyłem ,ale na innym odbiorniku już było widać.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
@Dancap
Ostrość 10 to nie za dużo dla Ciebie? U mnie aż dropi na twarzach przy 10.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Fiontox

New member
Musisz przy tych dobrych ustawieniach nacisnąć zielony przycisk na pilocie, wtedy zmiany zapiszą się na wszystkie źródła.

I to właśnie tak jakby nie działa, po odpaleniu Netflixa jakby się z tych moich ISF Dzień resetowały do jakichś fabrycznych, od razu spada jasność, jakość. Tak jakby ten zielony przycisk nie zapisywał na wszystkich źródłach.
 
Ostatnia edycja:

Fiontox

New member
Co dokładnie oglądasz? W sensie na jakich programach widzisz, że resetują Ci się ustawienia?

Netflix - seriale, filmy, Amazon Prime, na HBO jest względnie okej, na YouTube działa poprawnie. Nie wiem co jest powodem. Jakby automatycznie się przestawiały ustawienia. Ten problem nie występuje jak odpalę te apki przez HDMI PS4. I to nie jest raczej kwestia ustawień, ulepszaczy, oszczędzania energii, bo wszystko już sprawdziłem.
 
Do góry