Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

12jojko

Banned
Netflix - seriale, filmy, Amazon Prime, na HBO jest względnie okej, na YouTube działa poprawnie. Nie wiem co jest powodem. Jakby automatycznie się przestawiały ustawienia. Ten problem nie występuje jak odpalę te apki przez HDMI PS4. I to nie jest raczej kwestia ustawień, ulepszaczy, oszczędzania energii, bo wszystko już sprawdziłem.

To wprowadź te ustawienia na którejś z apek zainstalowanych na tv i wtedy zastosuj na wszystkie źródła.
 

Fiontox

New member
To wprowadź te ustawienia na którejś z apek zainstalowanych na tv i wtedy zastosuj na wszystkie źródła.

A jak mogę to zrobić? Bo ja tylko wiem, że żeby wejść w ustawienia jest ta zębatka po kliknięciu Domku na pilocie i tam wybieram isf dzień, zatwierdzam na wszystkie źródła i potem jak odpalam Netflixa to się te ustawienia resetują
 

Dancap

New member
Netflix - seriale, filmy, Amazon Prime, na HBO jest względnie okej, na YouTube działa poprawnie. Nie wiem co jest powodem. Jakby automatycznie się przestawiały ustawienia. Ten problem nie występuje jak odpalę te apki przez HDMI PS4.


OK bo u mnie to wygląda tak, że sygnał standardowy czyli FH, 4K bez HDR/plus DV jest ustawiony na
Ustawienia, styl obrazu, osobisty I za każdym razem jak tv wykryje sygnał bez HDR l/plus DV to ustawia mi zawsze styl osobisty

Jeżeli oglądasz coś z HDR/plus to masz w ustawieniach, styl obrazu inne opcje HDR osobisty, jasny itp
DV też ma swoje style DV jasny, cirmny uwzględniając HDR

Ja dla hdr oraz DV mam ustawione HDR jasny (z moimi ustawieniami) za każdym razem jak TV wykryje sygnał z hdr/plus(amazon prime) czy DV (Netflix) to wybiera moje ustawienia HDR jasne

Czyli mam dwa style jeden dla standard i jeden hdr i DV

Reszta się nie przejmuje a ISF w ogóle nie ruszałem.
 

Fiontox

New member
OK bo u mnie to wygląda tak, że sygnał standardowy czyli FH, 4K bez HDR/plus DV jest ustawiony na
Ustawienia, styl obrazu, osobisty I za każdym razem jak tv wykryje sygnał bez HDR l/plus DV to ustawia mi zawsze styl osobisty

Jeżeli oglądasz coś z HDR/plus to masz w ustawieniach, styl obrazu inne opcje HDR osobisty, jasny itp
DV też ma swoje style DV jasny, cirmny uwzględniając HDR

Ja dla hdr oraz DV mam ustawione HDR jasny (z moimi ustawieniami) za każdym razem jak TV wykryje sygnał z hdr/plus(amazon prime) czy DV (Netflix) to wybiera moje ustawienia HDR jasne

Czyli mam dwa style jeden dla standard i jeden hdr i DV

Reszta się nie przejmuje a ISF w ogóle nie ruszałem.

Poświęciłem 20 minut i na kazdym z dostępnych trybów ustawiłem te same ustawienia - odpalam Netflixa i nadal się zmieniają XD Już sam nie wiem co zrobić
 

Dancap

New member
Poświęciłem 20 minut i na kazdym z dostępnych trybów ustawiłem te same ustawienia - odpalam Netflixa i nadal się zmieniają XD Już sam nie wiem co zrobić

Ja bym zainstalował jeszcze raz TV
I na surowo jeszcze raz sprawdził. Nie ruszaj ISF
Wprowadź moje ustawienia które podałem
Czyli będziesz miał tylko dwa style
Styl osobisty dla standardu (brak komunikatu w prawym dolnym rogu o HDR czy AV)
I styl HDR jasny dla HDR/plus AV ( z komunikatem w prawym dolnym rogu)

U mnie osobisty jest tym głównym czyli jak będziesz oglądać 4K bez HDR AV to jak wejdziesz w ustawienia i styl obrazu to powinien być zaznaczony osobisty.
Jak oglądam amazon, Netflix YouTube z komunikatem w prawym dolnym rogu to jak wejdziesz w ustawienia i w style obrazu to powinno być podświetlone HDR jasny (jeżeli nie to zaznacz go wyjdź z filmu załaduj jeszcze raz tylko niech się pojawi komunikat i sprawdź ustawienia i powinno być zaznaczony styl HDR jasny) jeżeli nie będzie to oddaj telewizor. Tylko mówię zrób wcześniej reset, zainstaluj TV.

Pamiętaj, że jak chcesz zmieniać styl HDR w opcjach musisz oglądać jakiś film z HDR (czyli z komunikatem) zaznaczasz dany styl ( w moim przypadku hdr jasny) i dopiero potem zmieniasz opcje obrazu.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Do dziś muszę podjąć decyzję. Nie ma żadnych opinii na temat tego Panasonica w internecie ale mówisz że będzie lepszy od Q77TAT mimo że ten ma 120Hz a Panasonic 50Hz?

Mówisz o hx580? Też miałem i szybko zwróciłem.
Panas gx800 seria oraz hx800 ładniej świeca niż Samsung q70t, ruch mimo 60hz jest naprawdę dobrze ogarnięty.

Samsung ruch ma dobry, ale kolory leżą oraz jakość podświetlania. Wylewy światła na obu egz o to takie, że widać je było za dnia na jasnych scenach. Do tego marnie złożona obudowa, plecki w niektórych miejscach miały szczeliny, że zapałka pewnie by weszła.

A co to za sklep? Jakąś sieciówka? Jeśli masz taki wybór jaki masz to bierz jednak Samsunga. To, że mnie nie pasował nie znaczy, że Tobie też nie będzie. A może będziesz zadowolony.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Też macie taką poświatę na aplikacji netflixa tej od Philipsa w lewym górnym rogu ekranu?
Np na początku serialu jak pojawia się napis od ilu lat itd. Albo jak się wciśnie pauzę i w lewym górnym rogu pojawiają się te strzałki z napisem opcje, na ciemnym tle pojawia się taka poświata. Tylko wtedy. Jeżeli pozniej w serialu są jakieś napisy to jest ok.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

negativepl

New member
Witajcie, kupiłem 70pus8535, jakiejś tragedii z obrazem nie mam, jednak czasem te plamy wkurzają. Ma ktoś sprawdzone ustawienia dla tego modelu? Wgrany najnowszy soft, zaraz robię ponowną instalację. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dancap - każda firma, niezależnie od wielkości i ceny swojego telewizora , nawet za 100.000 $ - poleca kalibrację !
Więc nie wiem dlaczego model za 3000 zł wg Ciebie ma ją mieć ?
Nie ma .
Ale można zawsze zamówić do każdego innego modelu i również każdej firmy.
Po kalibracji gra bardzo dobrze !
 

acypiter

New member
Względem tych z tabeli chyba całkiem duże zmiany.

Do obrazu standardowego 4k FH bez hdr/plus i DV
Osobiście nie znalazłem lepszych (sorry za skromność)
Styl obrazu -osobisty
Kolor - 50
Kontrast podświetlenia-100
Ostrosc - 10
Jasność - 35
Zaawansowane
Kolor
Wzmocnienie koloru-minimum
Gama kolorów- szeroka
Temperatura barwowa - normalny
Dostosowanie punktu bieli - 2punktowe
Czerwony-110
Zielony-113
Niebieski - 106
Kontrast
Tryb kontrastu - zoptymalizowany dla
obrazu
Zwiększenie rozdzielczości HDR- włącz
Kontrast dynamiczny - wyłącz
Kontrast obrazu - 75
Czujnik światła - wyłącz
Gamma - +2
Ostrość
Ultra resolution - wylacz
Czyszczenie obrazu
Redukcja szumów - wyłącz
Redukcja zniekształceń MPEG - Maksimum
Ruch
Styl ruchu - film

Do 4k hdr/plus I DV

Styl obrazu - hdr jasny
Kolor - 85
Kontrast podświetlenia-100
Ostrosc - 8
Jasność - 35
Zaawansowane
Kolor
Wzmocnienie koloru- maksimum
Temperatura barwowa - ciepły
Dostosowanie punktu bieli - 2punktowe
Czerwony-127
Zielony-106
Niebieski 65
Kontrast
Tryb kontrastu - zoptymalizowany dla
obrazu
Hdr plus Maksimum
Kontrast obrazu - 100
Czujnik światła - wyłącz
Gamma - 0
Ostrość
Ultra resolution - włącz
Czyszczenie obrazu
Redukcja szumów - Maksimum
Redukcja zniekształceń MPEG - Maksimum
Ruch
Styl ruchu - film
Powiem tylko tyle te ustawienia jak dla mnie miodzio
Testowałem wczoraj na kilku źródłach (TV SAT z Netii, NETFLIX (Batman, Wykopaliska, The Kominsky Method, W pułapce) RAKUTEN, zwykły film z pendriva, nawet VOD.pl) oraz plansze testowe.
Może być jedynie zastrzeżenie do jasności i ostrości że jest zbyt wyraźnie, ale tu można zjechać i ustawić pod siebie. Plam na ciemnym tle prawie nie ma, no chyba ,że oglądamy materiał VOD.PL (Most nad Sundem). Ale tu był kiepski sygnał jak to na VOD.
Pewnie, że można jeszcze kalibrować ale na tych Twoich ustawieniach Dancap telewizor za 3tys. już zagrał. Dziękuję i Pozdrawiam
 

12jojko

Banned
Jakaś kolejna aktualizacja będzie na dniach, którą niektórzy dostają od wsparcia Philipsa - TPM191E _101.001.208.002. Nie ma listy zmian, więc nie wiadomo, czy poprawiono coś w obrazie, wiadomo póki co jedynie, że naprawia problemy z subwoferem.
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Pewnie gdyby nawet były to i tak by nie podali tego w logu, a był jakiś problem z subwoferem?


Plam na ciemnym tle prawie nie ma,


Pewnie, że można jeszcze kalibrować ale na tych Twoich ustawieniach Dancap telewizor za 3tys. już zagrał. Dziękuję i Pozdrawiam


Prawie nie ma czyli jednak są.

Nie rozumiem argumentacji że tv kosztował 3 tys... 3 tyś to mało?? U innych producentów jakoś tv za 3 tyś grają ok, ba nawet marketowe poniżej 2 tyś nie mają takich problemów z szarościami. Nie bardzo więc rozumiem czemu wybaczamy to philipsowi bo kosztuje 3 tyś....


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Dancap

New member
Dancap - każda firma, niezależnie od wielkości i ceny swojego telewizora , nawet za 100.000 $ - poleca kalibrację !
Więc nie wiem dlaczego model za 3000 zł wg Ciebie ma ją mieć ?
Nie ma .
Ale można zawsze zamówić do każdego innego modelu i również każdej firmy.
Po kalibracji gra bardzo dobrze !

Kiki ale kurde ten obraz który jest z pudełka to jest ustawiony/zaprogramowany przez osobę niewidomą. Ja nie mówię, że mają kalibrować ale tak ustawić żeby można było używać. Ja nie oczekuję jakości OLED bo to nie jest ten panel i ta cena. Philips nie jest mała firma mają kasę, żeby zatrudnić specjalistów i ustalić jakiś standardowy obraz który będzie fajnie wyglądał z pudełka. Jeżeli ja amator potrafię to zrobić to dla specjalistów w firmie która zajmuje się produkcją TV nie powinno być problemu. Gdyby te moje ustawienia nawet były w standardzie ja bym tutaj nie zajrzał bo obecnie obraz jest naprawdę świetny. Katy widzenia są słabe ale tego już się nie naprawi. Tak więc dla mnie to tylko lenistwo producenta.
 

12jojko

Banned
W nowych telewizorach Philipsa będzie o tyle dobrze, że będą mieć wbudowanego Calmana, który zrobi automatyczną kalibrację, no ale to chyba tylko w tych wyższych modelach.U niektórych producentów już to zastosowano. Na plus, że prawdopodobnie w tym roku będzie na naszych modelach aktualizacja do Androida 10.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie tak jak pisze Dancap - nikt tutaj nie oczekuje jakości oleda, bo każdy z nas zdaje sobie sprawę jaka jest sytuacja. Problem jest inny - ten tv po prostu po wyjęciu z pudełka nie nadaje się do oglądania. U innych producentów można tylko delikatnie pod siebie ustawić nasycenie kolorów, jasność czy kontrast. Tutaj trzeba szukać na forach ustawień kolorów, 2 i 20 pkt. a i tak nie daje to w 100% zadowolenia z obrazu.


@12jojko masz już ten tv?? Tcl też już to oficjalnie zapowiedziało,ale z philipsa nie widziałem (mam na myśli androida 10). Swoją drogą masz jakieś wtyki w philipsie czy co... :)
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Dancap - każda firma, niezależnie od wielkości i ceny swojego telewizora , nawet za 100.000 $ - poleca kalibrację !
Więc nie wiem dlaczego model za 3000 zł wg Ciebie ma ją mieć ?
Nie ma .
Ale można zawsze zamówić do każdego innego modelu i również każdej firmy.
Po kalibracji gra bardzo dobrze !

Oczywiście poza tymi, którzy wypuszczają już skalibrowane telewizory. A takich z Delta bliska 2 w co najmniej jednym trybie obrazu kilka jest ;) i co tam chcesz kalibrować?
 
Do góry