Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

conqest

Well-known member
Bez reklam
nie będę kopiował tych ustawień bo nie mam pojęcia co się stało,że wysypało mi teraz np 20 pkt całkowicie. dałem czerwony żeby zrobił reset to mi dało te ustawienia od pro100gamera... wcześniej nie miałem takich jaj, może to wina tego softu który wgrałem z pena... zrobię reset tv i wgram te od francuza...
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Coś mam skopane. Ustawiłem na isf dzień ustawienia francuza a na isf noc pro100gamera i nie zapisując zielonym i skakałem po tych trybach żeby sprawdzić różnice. Wchodzę w 2 i 20 na isf nic i mam to samo co n isf dzień... Samo się zmieniło...


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Tv na tym najnowszym sofcie sam sobie zmienia ustawienia mimo zapisywania zielonym. Potrafi sobie nagle sam wrócić do tego co było wcześniej albo coś zamixować. Nie bardzo rozumiem jak to możliwe...
 

Sikor83

New member
Tv na tym najnowszym sofcie sam sobie zmienia ustawienia mimo zapisywania zielonym. Potrafi sobie nagle sam wrócić do tego co było wcześniej albo coś zamixować. Nie bardzo rozumiem jak to możliwe...

U mnie zapamiętało tylko balans bieli. Resztę musiałem ustawiać dla każdego źródła ustawiać osobno. Widocznie taki urok.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ale jaki masz soft? Ten ze strony philipsa czy ten który podlinkował kolega 12jojko? Ja wczoraj próbowałem wrócić do tego ze stronki philipsa i nie idzie. Tv twierdzi że soft jest taki sam albo starszy i nie puści go. Próbował ktoś zrobić downgrade softu?
 

zibilo75

New member
mam super obraz

Po profesjonalnej kalibracji Powiem ci że nie ryzykował bym po drugie Nawet jakby teraz był jakiś nowy soft to za czekałbym aż miałbym pewność że będzie to lepsze jak moje ustawienia Ja jestem z moich ustawień teraz tak zadowolone. Mam włączony HDR mam włączony na minimum kontrast dynamiczny kolory są rewelka w czarnych scenach boskie w HDR elegancki żywe kolory nawet mam włączone czujnik by dobierał mi światło wedle pokoju Teraz ja tylko śledzę i czytam co kto tutaj pisze ale jestem teraz mega zadowolony.
 

12jojko

Banned
Ja tam też nie narzekam na jakość obrazu teraz, jedynie w nocnych scenach widać, że kolorystyka jest błędna, co ponoć i u innych producentów jest problematyczne. Jedyny problem jaki miałem, to ustawienie odpowiednio 2 pkt bieli, żeby wyeliminować zielony kolor na ciemnycm tle, tak że na pewno coś przy tym grzebali w sofcie (przy gammie), bo wcześniej nie miałem takich problemów.

zibillo, ty jak masz kontrast ustawiony, zoptymalizowany dla obrazu i włączone skalowanie do HDR? Bo czasami nocne sceny są aż zbyt ciemne, niby kontrast dynamiczny temu może zaradzić, ale wtedy psuje się gamma.

A jak ktoś ma problemy z odcieniem skóry, to musi pobawić się kolorami i dopasować czerwony i żółty, bo one za to odpowiadają.

Co do softu, przy moim modelu na stronie Philipsa jest soft datowany na 9 lutego, z tym, że ma taką samą numerację jak ten, co był 25 stycznia, więc prawdopodobnie wprowadzili do niego tylko drobne poprawki i nie trzeba aktualizować, tv mi nawet tego softu ze strony nie znajduje i wyświetla monit, że soft aktualny.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
ten który ja wgrałem też jest niby z lutego, a po wgraniu tv pokazuje że ze stycznia. 12jojko sprawdź jak możesz czy u Ciebie też tak jest: mianowicie ustawiam np temperaturę na "ciepły" i wklepuję jakieś wartości w 2 pkt zapisuje i niby ok. Później zmieniam temperaturę np na "własne", "zimny" czy cokolwiek i wracam do 2pkt i mam już inne wartości. Tak jakby tv sam sobie ustawiał po zmianie.
 

12jojko

Banned
ten który ja wgrałem też jest niby z lutego, a po wgraniu tv pokazuje że ze stycznia. 12jojko sprawdź jak możesz czy u Ciebie też tak jest: mianowicie ustawiam np temperaturę na "ciepły" i wklepuję jakieś wartości w 2 pkt zapisuje i niby ok. Później zmieniam temperaturę np na "własne", "zimny" czy cokolwiek i wracam do 2pkt i mam już inne wartości. Tak jakby tv sam sobie ustawiał po zmianie.

U mnie ustawienia pozostają takie same, nic się nie zmienia.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
czyli to jednak wina tego softu... nikt nie próbował wracać do wersji wcześniejszych?


P.S. Może mi calmana zaimplementowali do softu który mi sam przelicza wartości 2ptk (20 się nie zmieniają) w zależności od tego co wybiorę... hehe
 

zibilo75

New member
jest ok

Ja tam też nie narzekam na jakość obrazu teraz, jedynie w nocnych scenach widać, że kolorystyka jest błędna, co ponoć i u innych producentów jest problematyczne. Jedyny problem jaki miałem, to ustawienie odpowiednio 2 pkt bieli, żeby wyeliminować zielony kolor na ciemnycm tle, tak że na pewno coś przy tym grzebali w sofcie (przy gammie), bo wcześniej nie miałem takich problemów.

zibillo, ty jak masz kontrast ustawiony, zoptymalizowany dla obrazu i włączone skalowanie do HDR? Bo czasami nocne sceny są aż zbyt ciemne, niby kontrast dynamiczny temu może zaradzić, ale wtedy psuje się gamma.

A jak ktoś ma problemy z odcieniem skóry, to musi pobawić się kolorami i dopasować czerwony i żółty, bo one za to odpowiadają.

Co do softu, przy moim modelu na stronie Philipsa jest soft datowany na 9 lutego, z tym, że ma taką samą numerację jak ten, co był 25 stycznia, więc prawdopodobnie wprowadzili do niego tylko drobne poprawki i nie trzeba aktualizować, tv mi nawet tego softu ze strony nie znajduje i wyświetla monit, że soft aktualny.
mam trochę inaczej bo ja mam tak kolory na 52 kontrast podstawowy mam na 67 jasność mam na 47 ostrość mam na 3 tutaj mam zaawansowanych włączone takie rzeczy jak obraz zoptymalizowany Szczecinek włączone HDR kontrast dynamiczny na minimum i jasność dynamiczna na 87 tutaj tych kolorów które mam ustawione przez kalibruj oraz dwupunktowe i 20 punktowe mam jeszcze włączone szumy na minimum włączona ostrość i nie mam ustawionego na film tylko na ustawienia własne i mam w tym kolejnym na maksimum.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
jasność dynamiczna? gdzie takie coś jest? Pozostałe rzeczy mam podobnie. Pewno nie wiesz jakie miałeś wartości 2ptk po wyjęciu z pudła?
 

12jojko

Banned
jasność dynamiczna? gdzie takie coś jest? Pozostałe rzeczy mam podobnie. Pewno nie wiesz jakie miałeś wartości 2ptk po wyjęciu z pudła?

Chodzi mu o kontrast dynamiczny. Pewnie mu autokorekta się włączyła na tel. Ja też mam podobne, tylko wiadomo, że inne 2 pkt bieli niż on, on ma na pewno dokładniejsze, ja mam na oko.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Pewno nie wiesz jakie miałeś wartości 2ptk po wyjęciu z pudła? Moje były 127-100-74 po tym co mówił pro100gamer powinienem mieć 118-113-85 ale jak takie dam to mam żółte twarze, więc dałem 118-100-85 i kolory są ok. W ogóle ja jestem bardzo zadowolony z kolorów, gdyby tylko nie te problemy o których było już setki razy wałkowane to złego słowa bym na tv nie mówił.
 

12jojko

Banned
Pewno nie wiesz jakie miałeś wartości 2ptk po wyjęciu z pudła? Moje były 127-100-74 po tym co mówił pro100gamer powinienem mieć 118-113-85 ale jak takie dam to mam żółte twarze, więc dałem 118-100-85 i kolory są ok. W ogóle ja jestem bardzo zadowolony z kolorów, gdyby tylko nie te problemy o których było już setki razy wałkowane to złego słowa bym na tv nie mówił.

127 98 78. U mnie obraz był zielonkawy po przeliczeniu, musiałem obniżyć zielony i podnieść niebieski i mam chyba 118 107 115 0 -1 +1. Teraz mam pewnie za dużo niebieskiego, ale tego nie dostrzegam. Ale już wiem, że tv pójdzie na szrot, bo mam pulsowanie obrazu i to chyba coraz częstsze, a nie mam zamiaru psuć sobie przez to wzrok. Wcześniej tego nie miałem albo nie dostrzegałem, teraz to widzę praktycznie na wszystkim, nieważne jakie żródło.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
czyli teoretycznie powinieneś mieć 118-111-89 - no to faktycznie sporo podciągnąłeś ten niebieski
 

Szeryf_1982

New member
Czujnik

Hej czy macie włączony czujnik światła - tak jak w ustawieniach Progamer1000? - czy to rozwala inne ustawienia i nie ma sensu?.
 

rafallo777

New member
Od wczoraj mluce temat Samsunga z 2017.
I tak. Przy Szczekach Samsung smiezy jak zenit, philips juz nie.
Prison Break to samsung gra blado w porownaniu do philips 58 cali 8535.
W philipsie lepsze kolory, ostrosc glebia, skalowanie. Zdecydowanie i to nawet moja widzi.

Aaa i Samsung powinien grac lepiej bo to 50 cali. Philips z racji, ze jest wiekszy powinien pokazywac wiecej zlych mankamentow, a to i tak na philips wszystko wyglada lepiej. Netflix, youtube, sdr.

Tak wiec jednak trafilem na dobry model Philipsa :)

W ciemnych scenach pomimo, ze Philips ma 58 cali swieci lepiej od samsunga 50 calowego.

Jedna zaleta Samsunga. Przy youtube zapamietuje gdzie skonczylismy ogladac. Przy philips tego nie mam na android tv. No I pilot w Samsungu lepszy od Philips. Elegancki, lepszy,mniejszy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry