Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

Kurakaodr

Member
Bo wrzucił nagranie i na nim wygląda to fatalnie

Na podstawie takiej "wrzuty" wychodzisz z "założenia/pewności", iż każdy pojedynczy model, z serii 8535 będzie miał tak rzekomo fatalny obraz, no bez jaj
e045.gif


Zaiste..."więcej jest rzeczy na ziemi i w niebie, niż się ich śniło waszym filozofom "
k045.gif
 

Mariobull23

New member
Dramat.
Ja widzę dwa przypadki i mi starczy. Jeśli ktoś kto ma taki obraz na nowym tv i chce się męczyć z serwisem zamiast zwrócić w ramach odstąpienia... Faktycznie to się filozofom nie śniło [emoji853]

Mam 10 letnia plazmę i obraz jest mega w porównaniu do tego bubla. Koszmar
 

juzeg76

Member
Zdaje sobie sprawę ze ten film to lata 70 te. I to tylko skalowanie do hd jednak nie chodzi tu o rozdzielczość bo to samo na Samsungu wygląda czysto i ostro. Samsung 55q70...umowilem się na czacie philipsa ze problem obserwuje do następnej aktualizacji oprogramowania teraz mam z końcówka zdaje się 008 i wzywam serwis. Nie będę sciagal woził, pasuje mi rozmiar wygląd więc niech się martwią oni. Ciekawe co na taką usterkę powie serwis??? Myślę że dobry fachowiec zobaczy i będzie wiedział czy coś sprzętowo nie wyrabia czy jednak oprogramowanie.... A może jakaś seria wadliwych matryc???
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Coś jest na rzeczy, bo już kilka osób pisało, że zwróciło tegorocznego Philipsa z powodu jakości obrazu, zeszłoroczne chyba nie miały takich problemów?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
https://megawrzuta.pl/download/714b7faf1a0170d3d4b7e829b5abc8c9.html

Początek filmu Szczęki tu chyba widać najbardziej o co tu chodzi.
Faktycznie tragedia. Jeszcze chyba nie widziałem tak spieprzonego obrazu a praktycznie wszystkie ulepszacze mam w TV wyłączone lub na minimum.

... Na Samsungu wygląda to idealnie a tutaj ekran cały się świeci od tej kaszy. Nagrane dziś telefon p30 z Netflixa wersja hd...

Dla porównania mógłbyś jeszcze nagrać samsunga na tym samym materiale.


EDIT.
To te "Szczęki" z Netflixa? Jeśli tak, to włączyłem je na swoim 11-letnim SONY 46" i w tej samej scenie nie było takiej kaszany jak na podesłanym przez Ciebie materiale.
 
Ostatnia edycja:

kogata

New member
Kupiłam tv kilka dni temu i do dnia dzisiejszego nie mogę poradzić sobie z ustawieniem obrazu. Prosiłam o pomoc ale usłyszałam za wątpliwą kalibracje zapłatę. Kasa misiu kasa... Chciałam oddać tv ale mi odmówiono. Nigdy więcej Philipsa.
 

juzeg76

Member
Faktycznie tragedia. Jeszcze chyba nie widziałem tak spieprzonego obrazu a praktycznie wszystkie ulepszacze mam w TV wyłączone lub na minimum.



Dla porównania mógłbyś jeszcze nagrać samsunga na tym samym materiale.


EDIT.
To te "Szczęki" z Netflixa? Jeśli tak, to włączyłem je na swoim 11-letnim SONY 46" i w tej samej scenie nie było takiej kaszany jak na podesłanym przez Ciebie materiale.


Na życzenie z samsunga, nie jest może żadna rewelacja ale jak na stary film jest do przyjęcia i nie zwraca to niczyjej uwagi

https://megawrzuta.pl/download/3d193bb202cc47c270acb6039c7a3818.html
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na tym nagraniu z Samsunga jest OK, tamtego nagrania z Philipsa nie da się oglądać. Philips coś musi w oprogramowaniu poprawić w serii PUS85X5
 

kola01

Well-known member
Bez reklam

k3firoo

New member
Nie ma co ukrywać, stary film niskiej jakości ale po plamach, które co chwilę zalewających prawie cały ekran w Philipsie nie ma ani śladu na Samsungu. Może jedynie nieco większy szum widać (np na twarzach).
Kwestia ustawień, ja takich szumów nie mam

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Właśnie 70PUS8535/12

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Pisząc o szumach, miałem na myśli Samsunga. Przy okazji pobrałem i obejrzałem Twój materiał ze sceną ze "Szczęk". Popraw mnie, jeśli się mylę ale mam wrażenie, że u Ciebie jednak też występuje problem z plamami, choć faktycznie w mniejszym stopniu jak u kolegi juzeg76. Trudno mi to jednoznacznie ocenić, bo ekran TV nagrałeś z nieco większej odległości i pod kątem ale jak ja odpalam ten film z Netflixa (Nvidia Shield TV) na moim starym SONY 46" FHD, to u mnie zupełnie nie ma niepożądanych efektów a sam obraz, jak na tak stary film jest całkiem niezły, mimo, że siedzę raptem metr od ekranu (obraz nie jest ostry bo to stary film ale nie widać śladów kompresji, żadnych plam, mrowienia, szumy są ledwo zauważalne).
 
Ostatnia edycja:

k3firoo

New member
Tutaj nagrałem wprost
https://megawrzuta.pl/download/f7769f64240f97095bfec297dc65878a.html
Na nagranym filmie przez telefon bardziej to widać niż rzeczywiście oglądając to w tv. Myślę że nie ma co skreslac tv bo w jednym filmie z lat 70 są szumy. Dziś dużo oglądałem yt 4k jak i netflix konto Premium więc i dolby vision i 4k, nie ma mowy o takich szumach w czerni jak w pierwszym poście w aquamen i szczęki. Najpierw się wystraszyłem że i ja oddać muszę tv, ale skoro na innych materiałach typu 4k jest ok to myślę że nie ma co się opierać na materiale typu hd z lat 70.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

biedronka1

New member
To sobie popatrz na innych materiałach HD, telewizji sat HD, Player.pl itp. Większość TV nie ma z tego typu materiałami problemu. Philips sobie nie radzi :) Stary TCL 4K czy nowy LG 4K (wzięty w zamian za Philipsa) - łyka wszystko jak trzeba bez żadnych niespodzianek, artefaktów, błędów w obrazie itp.



No ale, jak Tobie pasuje i będziesz oglądał głównie materiały 4K z Dolby Vision to pozostaje życzyć radości z użytkowania 8535 :) Najważniejsze żeby sam kupujący był zadowolony.
 

juzeg76

Member
Ja mam jeszcze tydzień na odstąpienie od umowy kupna i coraz bardziej się zastanawiam czy jednak go nie wymienić na inną markę bo brać to samo to ryzyko. A poza tym żebym miał odpowiedź z philipsa znamy temat poprawimy jak najszybciej.to i człowiek by był innej myśli a tak zostanie na lata ...No może walka z serwisem a kto wie czy po sądach bym nie biegał

Zastanawia mnie tylko jedno czy to usterka sprzętowa czy oprogramowanie bo nikt właściwie konkretnie się nie wypowiedział...

Wczoraj sporo oglądałem meczów w C+ tam praktyczne jest to niezauważalne ale w filmach na C+ już drażni oczy. Powylaczalem wszystkie ulepszacze i wzmocnienia kontrastu rozdzielczości nie powiem trochę pomogło ale nie tak to powinno być...
 
Do góry