Philips PUS8535 - ustawienia obrazu.

piotrekp132

New member
Te ustawienia wyglądają u mnie tragicznie które podajecie. Nie wiem czy komuś to pomoże ale u mnie jest tak.
Styl osobisty
Kolor 45
Kontrast podawietl 75
Ostrość 2
Jasność 40
Wzmocnienie kolor wyłączone
Gama normalna
Temperatura normalna
Kontrast zoptymalizowany dla obrazu
Hdr włącz
Kontr dynamiczny wyłączony
Kontrast obrazu 75
Czujnik światła wedle upodobań
Gamma 0
Ultra wyłączone
Redukcja szum wyłączona
Redukcja zniekształceń max
Ruch film.
 

7slawek

New member
Te ustawienia wyglądają u mnie tragicznie które podajecie. Nie wiem czy komuś to pomoże ale u mnie jest tak.
Styl osobisty
Kolor 45
Kontrast podawietl 75
Ostrość 2
Jasność 40
Wzmocnienie kolor wyłączone
Gama normalna
Temperatura normalna
Kontrast zoptymalizowany dla obrazu
Hdr włącz
Kontr dynamiczny wyłączony
Kontrast obrazu 75
Czujnik światła wedle upodobań
Gamma 0
Ultra wyłączone
Redukcja szum wyłączona
Redukcja zniekształceń max
Ruch film.

Witam.
Może te ustawienia dla TV naziemnej i YouTuba będą lepsze:
Kolor – 50
Kontrast podświetlenia – 50 (dla YouTuba 70)
Ostrość – 3 (dla YouTuba 9 lub 5 w zależności od treści)
Jasność – 40
Redukcja szumów – minimum
Redukcja zniekształceń MPEG – minimum
Ultra resolution – wyłącz
Wzmocnienie kolorów – wyłącz
Gamma kolorów – normalny
Temperatura barwowa – własne
Dostosowanie punku bieli:
2-punktowe: 125, 126, 127, 0, -1, -2
20-punktowe:
1: -10, -13, -12
2: -8, -12, -10
3: -5, -5, 0
4-20: 0, 0, 0
Kalibracja kolorów – wszystkie kolory na 0, 0
Tryb kontrastu – zoptymalizowany do obrazu
Zwiększenie rozdzielczości HDR – włącz (dla YouTuba - wyłącz)
Kontrast dynamiczny – wyłącz
Kontrast obrazu – 100
Czujnik światła – wyłącz
Gamma – 0
Style ruchu – wyłącz

Pozdrawiam.
 

Frantisze

Klub HDTV.com.pl
VIP
Prośba

Witam. Czy ktoś może napisać ostateczną wersję jak ustawić obraz w 58 cali dla tv i dla HDR?? Junior pogrzebał mi pilotem w tv i się pokasowalo dużo rzeczy a nie miałem nigdzie tego zapisane a było dobrze. Chodzi mi o to żeby obraz naprawdę był w miarę spoko tzn ostry i wyraźny. Ma ktoś tak. Z góry dziękuję. Pozdrawiam
 

7slawek

New member
Witam.

Czy ktoś wie czy wyłączenie micro dimming pro w tym tv poprawi jakość obrazu? Domyślam się, że można to zrobić z poziomu menu serwisowego. Czy ktoś posiada instrukcję wyłączenia opcji dimming z poziomu menu serwisowego? Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.
 

majkel1107

New member
Witajcie!
70 pus8535 problem z ciemnym i szarym.Dostałem już różne parametry ale zastanawiam się czy kwestia rękojmi by zadziałała? Podejdzie to? Czy ktoś próbował?
 

Gizd

New member

Kupiłem Philips 65PUS7556/12 65, ponieważ miałem go już raz na próbę kilka miesięcy temu, tyle że ten nowy to porażka. Wszystkie problemy z tego tematu zaszczyciły swoją obecnością w tym TV. Dziwi mnie, że na tym wcześniejszym obraz był świetny. Jakby Telewizor miał inna matryce czy co? Co mnie najbardziej wkurza to, że w ciemnych scenach brak ostrości, wiadomo, można rozjaśnić, ale to nie ostrość. Brak ostrości to największy problem. Szumy na materiałach niższej jakość to kolejna totalna porażka. Itd. Da się coś z tym zrobić? Próbowałem kilku ustawień z tematu, ale kontrastu i ostrości na ciemnym dalej brak. Ten pierwszy miał kontrast wręcz idealny. Jak to możliwe?​

 

kola01

Well-known member
Bez reklam
65" jest na matrycy IPS, która ma słabą czerń i tym samym kontrast. Może miałeś wcześniej np. 58", które jest na matrycy VA.
 

Gizd

New member
Miałem dokładnie taki sam w tym samym rozmiarze. Czyli oba 65 cali. Różnica jest tak duża, ze nie ma mowy o jakichś autosugestiach itp.
Chyba coś zmienili, ponieważ w tym z dobrym obrazem matryca świeciła jak lampa podczas przełączania kanałów na czarnym tle, a w tym nowym wycieki światła są minimalne.
Widzę, że masz w podpisie Soniaka. Tez mam jeszcze stary KDL43WF665 i tu obraz jest igła nawet po latach. Chyba będę szukał znowu coś z Sony. Są obecnie jakieś tanie modele 65 cali warte zakupu? Potrzebuje tylko przynajmniej dostateczna jakość obrazu. Reszta funkcji mnie nie interesuje. TV tylko do TV.
 
Ostatnia edycja:

Gizd

New member
kiki możesz podpowiedzieć, co taniego z Sony w rozmiarze 65 cali można by obecnie kupić? Priorytet to jakość obrazu, reszta mało ważna. Znalazłem w dobrej cenie kdx65xh8096b w Neonet, ale chyba jest to wystawowy egzemplarz, wiec jednak lipa. Poziom obrazu jak w KDL43WF665 absolutnie by mi wystarczył.
A może coś z tym 65pus7556/12 da się jeszcze zrobić?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. Jaki masz telewizor do tej pory - ten Sony co podałeś ?
Ile masz max kasy na zakup nowego 65" ?
Jesteś przywiązany do Sony nawet jeśli w dobrej cenie możesz kupić lepszą jakość innej marki ?

Te Sony modele są sprzed kilku lat , więc raczej nowych sztuk nie dostaniesz.
Jeśli faktycznie jeszcze gdzieś są to albo ze zwrotów, albo po refreshingu.
 

Gizd

New member
KDL43WF665 tak ten jest w sypialni. Podałem, żeby określić mniej więcej jaki poziom mi wystarcza. To jest zwykły HD, ale chyba już ich nie produkują, bo nie znalazłem niczego podobnego. Podaj proszę, coś podobnego z podobnej linii aktualnej?

Dalej mecze tego Philips 65PUS7556/12 65 Są może jakieś wskazówki, które pomogą mi wycisnąć z niego coś sensownego?

Już się nauczyłem, że za 2 tys. nie kupisz TV 65 cali mimo nawet nie specjalnie wybujanych potrzeb. Pochodziłem po sklepach i raczej kolo 4 tys. za 65 cali trzeba wydać.

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, dobre modele 65" , faktycznie w przedziale 4 tyś zł .
  • Philips 65PUS8506 za 3799 zł
  • TCL 65C735 za 4299 zł
  • Philips 70PUS8535 za 4299 zł
  • Sharp 65EQ7 za za 4299 zł
  • TCL 65C635 za 3550 zł
Plus do każdego dodatkowo dla członków forum - pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 

7slawek

New member
Witam.
Posiłkując się tym forum, jak również wstępną kalibracją MediaMarkt oraz półrocznymi próbami metodą prób i błędów, umieszczam kalibrację obrazu dla PUS8536 (8506) z matrycą VA. Myślę, że te ustawienia mogą być dobre również dla innych podobnych modeli telewizorów Philipsa. Wydaje mi się, że ustawiłem dość dobry obraz w swoim tv. Oto moje ustawienia dla TV naziemnej i internetu:

Kolor – 45 dla naziemnej, 50 dla internetu

Kontrast podświetlenia – 65 dla naziemnej, 70 dla internetu

Ostrość – 3 dla naziemnej, 9 dla internetu

Poziom czerni – 40

Redukcja szumów – wyłącz

Redukcja zniekształceń MPEG – wyłącz

Ultra rozdzielczość – wyłącz

Wzmocnienie kolorów – wyłącz

Gamma kolorów – normalny

Temperatura barwowa – własne

Dostosowanie punktu bieli:

2-punktowe: 125, 126, 127, 0, 1, -2

20-punktowe:

1: -10, -13, -12

2: -8, -12, -10

3: -5, -5, 0

4-20: 0, 0, 0

Kalibracja kolorów:
  • czerwony: 1, 0
  • żółta: -2, -2
  • zielony: 2, 2
  • turkusowy: 0, 0
  • niebieski: -1, 1
  • fuksjowy: 1, -1

Tryb kontrastu – zoptymalizowany dla obrazu

Zwiększenie rozdzielczości HDR – włącz

Kontrast dynamiczny – wyłącz

Kontrast obrazu – 95 dla naziemnej, 100 dla internetu

Czujnik światła – wyłącz

Gama – 0

Styl ruchu – wyłącz

Pozdrawiam.
 

Tomeqzet

New member
Witam, w moim 58PUS8535 po dwóch latach prawdopodobnie padła matryca, czekam jeszcze aż zjawi się ktoś z serwisu. Tv 3 miesiące po gwarancji.
Jeśli będę musiał kupić nowy to pomimo wszystko dam jeszcze jedną szansę Philips ponieważ przyzwyczaiłem się do ambilight.
Mogę prosić o pomoc, który model 58" polecacie w okolicach 3 tyś. PLN?
Dziękuję za odpowiedzi
 
Do góry