Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

Tomstud

New member
Jak ktoś powyciera powłokę antyrefleksową to niestety mogą być widoczne ślady wycierania.

Mogę zapewnić, że moja powloka anttefl. na TV jest w takim samym stanie jak w momencie zakupu.

Diabeelek wyraźnie napisał, że jeśli przetrze tv w poziomie, to pasy pojawiają się w poziomie. Co z tym zjawiskiem ma wspólnego jakakolwiek powłoka?
Zjawisko to można delikatnie rozmasować.

PS. Kiedy ukaże się wielokrotnie obiecywany na forum android i zaawansowany asystent głosowy?
 

diabeelek

New member
To nie powłoka anytrefleksyjna. To poprostu clouding - tak jakby matryca była za luźno spasowana. Każde dotknięcie (delikatne) i przejechanie szmatką po matrycy powoduje ukazanie białych chmurek. Widocznie taka wada tego modelu. Co do czyszczenia matryc to polecam niemieckie chusteczki:
https://www.rossmann.de/produkte/poliboy/bildschirm-feuchttuecher/4016100293019.html

Odnośnie androida 8.0 to mam odpowiedź z dzisiaj od Philipsa:
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie Pana zgłoszenia.

Aktualizacja systemu Android jest aktualnie przygotowywana i niebawem zostanie udostępniona. Prosimy o cierpliwość.
 

quarx

New member
To nie powłoka anytrefleksyjna. To poprostu clouding - tak jakby matryca była za luźno spasowana. Każde dotknięcie (delikatne) i przejechanie szmatką po matrycy powoduje ukazanie białych chmurek. Widocznie taka wada tego modelu. Co do czyszczenia matryc to polecam niemieckie chusteczki:
https://www.rossmann.de/produkte/poliboy/bildschirm-feuchttuecher/4016100293019.html

Odnośnie androida 8.0 to mam odpowiedź z dzisiaj od Philipsa:
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie Pana zgłoszenia.

Aktualizacja systemu Android jest aktualnie przygotowywana i niebawem zostanie udostępniona. Prosimy o cierpliwość.

raczej wada egzemplarza. Nie mam takich cudów.
Daj jakieś foty z normalnym obrazem.
 

rockmonster

New member
Mogę zapewnić, że moja powloka anttefl. na TV jest w takim samym stanie jak w momencie zakupu.

Diabeelek wyraźnie napisał, że jeśli przetrze tv w poziomie, to pasy pojawiają się w poziomie. Co z tym zjawiskiem ma wspólnego jakakolwiek powłoka?
Zjawisko to można delikatnie rozmasować.

PS. Kiedy ukaże się wielokrotnie obiecywany na forum android i zaawansowany asystent głosowy?

https://ibb.co/HBx9prK

Ja niestety posiadam już androida 8.0 z asystentem. Telewizor kupiony w sobotę. Aplikacje nie widzą pamięci zewnętrznych w formacie NTFS, tylko FAT32. Co śmieszne systemowy odtwarzacz wszystko widzi i odtwarza. Próbowałem na czacie się czegoś dowiedzieć, to raz otrzymałem info że tak już będzie. A później polecono mi wysłać logi i czekam na odpowiedź. Jeszcze dwa martwe piksele mi się trafiły :v
 
Ostatnia edycja:

CureMar

New member
Może ktoś wie jak sprawić, aby dysk podłączony po USB był także do zapisu a nie tylko do odczytu?


EDIT: sam znalazłem rozwiązanie ;) Dysk musi być sformatowany jako FAT32 i ES File Explorer File Manager pozwala zapis na dysku.
 
Ostatnia edycja:

matik70

New member
Tak wycierałem matryce i zostają chmurki, na fotce poniżej wycierałem matryce suchą mikrofibrą pionowo i zostały chmurki pionowe:
6682693400-1550526381.jpg


Jak później przetrę w poziomie matryce to te chmurki robią się poziome.


Ostatnio tez przetarłem i miałem podobnie...
Pomogło lekkie przecieranie ruchami okrężnymi i tak jakby wyciskanie tego po za ramki tv.
Wiem, że to brzmi idiotycznie ale u mnie to pomogło i wrociło do stanu początkowego.

Co do cloudingu to u mnie lekki wyszedl dopiero po miesiącu więc trochę słabo ..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
quarx- dla mnie możesz nawet papierem ściernym.
Twój telewizor więc masz prawo.
Update będzie w Q1 dla modeli 2018.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie złymi środkami do ekranu - jest taki efekt o czym napisało do nas wiele osób.
 

diabeelek

New member
Tu nie chodzi o środki tylko o to że matryca zostawia clouding po dotknięciu.
Na suchej nowej szmatce nie masz żadnych środków a po przetarciu zostają takie smugi pod matrycą - pomaga rozmasowanie ale w każdym bądź razie coś jest nie tak.
 

xernes

Member
Tu nie chodzi o środki tylko o to że matryca zostawia clouding po dotknięciu.
Na suchej nowej szmatce nie masz żadnych środków a po przetarciu zostają takie smugi pod matrycą - pomaga rozmasowanie ale w każdym bądź razie coś jest nie tak.


Potwierdzam. Zaraz po zakupie u Kiki-ego, po pierwszych pozytywnych odczuciach zauważyłem, że w prawym dolnym rogu jest wyraźny clouding. Widoczny na scenach gdzie pojawiał się czarny kolor. Dotykałem matrycy dość delikatnie przez czystą szmatkę. Początkowo efekt był tragiczny :) - clouding się powiększał. Zauważyłem, że rozmasowując delikatnie w stronę krawędzi można uzyskać zadowalający efekt.
 

quarx

New member
Potwierdzam. Zaraz po zakupie u Kiki-ego, po pierwszych pozytywnych odczuciach zauważyłem, że w prawym dolnym rogu jest wyraźny clouding. Widoczny na scenach gdzie pojawiał się czarny kolor. Dotykałem matrycy dość delikatnie przez czystą szmatkę. Początkowo efekt był tragiczny :) - clouding się powiększał. Zauważyłem, że rozmasowując delikatnie w stronę krawędzi można uzyskać zadowalający efekt.

to akurat rozumiem, ale nie clouding po użyciu chemii do ekranów!
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
kurde, to z tymi nowymi TV to trzeba bedzie jak z kobietami, nic tylko masowac, masowac i masowac. Tylko co to za przyjemnosc-masowac powloke matrycy :)
 

Tomstud

New member
Właśnie złymi środkami do ekranu - jest taki efekt o czym napisało do nas wiele osób.

Jakimi złymi środkami do ekranu? Efekt ten występuje po delikatnym użyciu suchej, czystej sciereczki, bez ŻADNEJ chemi. Wiele osób (conajmniej trzy w ciągu 24h) napisało że ich telewizor ma taką przypadłość podczas ostrożnego czyszczenia. Jakoś nie widzę wpisow w stylu "potraktowałem go acetonem, rozpuszczalnikiem, papierem ściernym" czy też "użyłem takiej i takiej złej chemii"

Podkreślę, 55PUS8303 to dobry tv, ale nie róbmy z niego świętego grala i urzadzenia idealnego. Niedługo usłyszymy, że srebrna czerń to tylko złudzenie, kiepski dźwięk wynika z wady słuchu użytkownika, spadek jakości (kąty widzenia) w pionie wynika z wady wzroku oglądającego...
 
Do góry