Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

witam serdecznie, poświeciłem kilka godzin i przeczytałem cały wątek :)

obecnie posiadam soniaka 55w755 w salonie 25m2, glownie ogladam filmy z dysku po kodi, czasem netflx.
chcialbym zmienic na 65 i padl pomysl na tego phiipsa.
android w sony rewelacje nie zawiesil sie ani razu przez ponad 2.5 roku.
dlatego nastepny tv chce z androidem.
niby sa soniaki xf85 ale nie maja ambi, pilota z klawiatura, glosnika z tylu.

prosba do kikiego o wiadomosc na prv z jakas propozycja cenowa na tego philipsa, no chyba ze zaproponuje cos lepszego w podobnym budzecie.

generalnie nie jestem wideomaniakiem, ogladam raczej na wprost, nie gram w gry, sport czasem od swieta, glownie to seriele i filmy z netu.

nie jestem niebieski ale moge byc w kazdej chwili :)

ps. soniak 55w755 jest do sprzedania :)

pozdrawiam
 

rockmonster

New member
Wie ktoś może która opcja może być odpowiedzialna za automatyczne dopasowanie jasności/kontrastu ? Ponieważ w niektórych scenach (niezależnie jakie źródło naziemna, netflix), TV jakby nie mógł się zdecydować i obraz mruga dość szybko zmniejszając i zwiększając jasność, co jest dość irytujące. Kombinowałem z wszystkimi dostępnymi opcjami, czujnik światła, kontrast dynamiczny etc. ale efekt zawsze w jakimś stopniu jest widoczny :/
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wie ktoś może która opcja może być odpowiedzialna za automatyczne dopasowanie jasności/kontrastu ?


Ustaw
Tryb kontrastu na wył
Kontrast dynamiczny na wył
Czujnik światła na wył

i nic nie powinno się dziać.


witam serdecznie, poświeciłem kilka godzin i przeczytałem cały wątek :smile:

obecnie posiadam soniaka 55w755 w salonie 25m2, glownie o
gladam filmy z dysku po kodi, czasem netflx.
chcialbym zmienic na 65 i padl pomysl na tego phiipsa.
pozdrawiam



Weź pod uwagę fakt, że Sony pewnie ma matrycę VA, więc 8303 będzie miał niższy kontrast, ponieważ ma IPS, byś nie był zaskoczony. Sam wcześniej miałem IPS i mi to nie przeszkadza. Ale oglądałem ten sam materiał na Sonym EX720 i różnica w kontraście jest łatwo dostrzegalna.
 
Ostatnia edycja:

NickSon

Member
witam serdecznie, poświeciłem kilka godzin i przeczytałem cały wątek :)


niby sa soniaki xf85 ale nie maja ambi, pilota z klawiatura, glosnika z tylu.


Coś słabo czytałeś dzwięk w tym tv jest kiepski czesto odczuwalny efekt grania z kartonu. Ten głośnik z tyłu to porażka- taka atrapa.
Klawiatura w pilocie... ja nie używam może ktoś się wypowie o jej funkcjonalnosci,. Sorry użyłem jej do wpisania hasła wifi;) Teraz chyba spora czesc tv ma mozliwosc parowania kalawiatur po BT ,wiec jak ktos powaznie mysli o jej uzywaniu to nie ma co wspominac o pilocie. Uklad klawiszy na pilocie nienadaje się do bezwzrokowego pisania. Dodatkowo brak podświetlenia więc "czarno to wdzę" Nie zapominajmy, że teraz do tv, pilota mówimy.

Skoro ogladasz tylko na wprost to moze lepiej dobre VA?
Bez abilight można żyć. Niby fajny bajer ale gdy się go wyłączy moźna bardziej skupić się na treści :)

Nie zmienia to faktu, że pus8303 to dobry tv i go polecam oczywiście warto znać zalety i wady matrycy ips.
 
Ostatnia edycja:

quarx

New member
Coś słabo czytałeś dzwięk w tym tv jest kiepski czesto odczuwalny efekt grania z kartonu. Ten głośnik z tyłu to porażka- taka atrapa.
Klawiatura w pilocie... ja nie używam może ktoś się wypowie o jej funkcjonalnosci,. Sorry użyłem jej do wpisania hasła wifi;) Teraz chyba spora czesc tv ma mozliwosc parowania kalawiatur po BT ,wiec jak ktos powaznie mysli o jej uzywaniu to nie ma co wspominac o pilocie. Uklad klawiszy na pilocie nienadaje się do bezwzrokowego pisania. Dodatkowo brak podświetlenia więc "czarno to wdzę" Nie zapominajmy, że teraz do tv, pilota mówimy.

Skoro ogladasz tylko na wprost to moze lepiej dobre VA?
Bez abilight można żyć. Niby fajny bajer ale gdy się go wyłączy moźna bardziej skupić się na treści :)

Nie zmienia to faktu, że pus8303 to dobry tv i go polecam oczywiście warto znać zalety i wady matrycy ips.

dobre VA.... konkretnie to które? Jak się skupiać na treśco to ani ambo, ani kontrast i cała reszta tvmarketingu nie ma znaczenia.... bez tego też można żyć. I nawet kartonowy dźwięk nie przeszkodzi (choć ja nie potwierdzam tej teorii).
 

rockmonster

New member
8303

Ja tam nie wiem, ale IPSa przynajmniej w tym TV to też oglądać tylko na wprost :v chyba że ktoś lubi nadmiernie szary obraz.

Co do uplynniacza, to nie wiem jak na 55, kolega dwie strony wcześniej pisał że chyba lepiej, ale na 49 widać artefakty w 4K a w niższych rozdzielczościach też przy szybszych ruchach widać że coś jest nie tak. Wrzucam przykład z RDR 2 na PS4 gdzie włączyłem chyba osobisty z uplynniaczem. To samo się dzieje w filmach 4K z HDR.
 

NickSon

Member
Panowie mieliście sytuację, że nastawy obrazu samoczynnie wam się zmieniły? Wchodzę dziś do pokoju w ktorym gra 8303 i coś mi nie pasuje -blade kolory, obraz wyprany. Sprawdzam parametry wszystko tak jak ustawiłem. Pierwsza myśł rozkraczył się, ale niby jak? Niby co?... Przełączyłem tryby obrazu wróciłem do starego kolory wróciły. Chyba kłaniają sie uroki "systemu" .
Jeśli to będzie sie powtarzać przestanę polecać ten tv :) I coraz częściej będzie nasuwać się pytanie Dlaczego nie kupiłem LG sk9500 na sprawdzonym WebOS.
 
Ostatnia edycja:

NickSon

Member
Ja tam nie wiem, ale IPSa przynajmniej w tym TV to też oglądać tylko na wprost :v chyba że ktoś lubi nadmiernie szary obraz.

Co do uplynniacza, to nie wiem jak na 55, kolega dwie strony wcześniej pisał że chyba lepiej, ale na 49 widać artefakty w 4K a w niższych rozdzielczościach też przy szybszych ruchach widać że coś jest nie tak. Wrzucam przykład z RDR 2 na PS4 gdzie włączyłem chyba osobisty z uplynniaczem. To samo się dzieje w filmach 4K z HDR.

55 tez ma artefakty przy szybkich scenach. To nie kwestia przekątnej. Tzn im większy ekran tym bardziej widzimy i nam przeszkadza... Wyłącz upłynniacz i artefakty znikną. Jakie tv miałeś przed 8303 i o jakich przekątnych? Robiles na nich taki test? Na jaki poziomie masz ustawiony kontrast?

Miałeś moźliwość porównywania bezposrednio telewizorów w domu na va i ips? Wtedy mogłbys wyciagnac wnioski na temat ogladania pod kątem.
 

rockmonster

New member
Nie miałem na myśli przekątnej. Nie mówię że na 55 jest lepiej. Tylko zastanawiałem się czy 55 nie ma może faktycznie lepszego odświeżania. Wcześniej też ktoś pisał, że na jego 55 z upłynniaczem nie ma artefaktów.

Co do IPSa, to korzystam na codzień z monitora VA, w poprzedniej pracy miałem sporo do czynienia z Samsungami do 88". Więc mam porównanie. I o ile sygnał bez HDR da się ustawić tak, żeby dało się pod kątem oglądać tak większość filmów HDR to porażka :v chociaż na wprost jest czasem na co ponarzekać, ale może mam zbyt wysokie wymagania i kompletnie nie rozumiem używania HDRu w takich telewizorach, bo zwykłe dobrze ustawione 1080p często ogląda się lepiej.
 

NickSon

Member
Nie miałem na myśli przekątnej. Nie mówię że na 55 jest lepiej. Tylko zastanawiałem się czy 55 nie ma może faktycznie lepszego odświeżania. Wcześniej też ktoś pisał, że na jego 55 z upłynniaczem nie ma artefaktów.

Co do IPSa, to korzystam na codzień z monitora VA, w poprzedniej pracy miałem sporo do czynienia z Samsungami do 88". Więc mam porównanie. I o ile sygnał bez HDR da się ustawić tak, żeby dało się pod kątem oglądać tak większość filmów HDR to porażka :v chociaż na wprost jest czasem na co ponarzekać, ale może mam zbyt wysokie wymagania i kompletnie nie rozumiem używania HDRu w takich telewizorach, bo zwykłe dobrze ustawione 1080p często ogląda się lepiej.

Ludzie bzdury piszą. Może nawet nie wiedzą co to atefakty. Poza tym kazdy ma inna percepcje i na co innego zwraca uwagę, Niedoskonałosci, przekłamania obrazu są silniej uwydatniane przy kontrastowych scenach dlatego zapytałem jaki poziom kontrasu/podswietlenia ustawiłeś telewizor. 49 cali i 55 to matryce ips 100hz obydwa maja ten sam procesor wiec?
Twoje przykłady obcowania z va to troche jak ocena telewizora w sklepie nie te warunki, nie ta odlegosc, nie to oświetlenie i często nie ten materiał. Przebijanie podswietlenia przez matrycę co za tym idzie rozjasnianie obrazu na ips moze denerwować ale to jest pikuś z tym co sie dzieje z kolorami na VA.
 

diabeelek

New member
Panowie mieliście sytuację, że nastawy obrazu samoczynnie wam się zmieniły? Wchodzę dziś do pokoju w ktorym gra 8303 i coś mi nie pasuje -blade kolory, obraz wyprany. Sprawdzam parametry wszystko tak jak ustawiłem. Pierwsza myśł rozkraczył się, ale niby jak? Niby co?... Przełączyłem tryby obrazu wróciłem do starego kolory wróciły. Chyba kłaniają sie uroki "systemu" .
Jeśli to będzie sie powtarzać przestanę polecać ten tv :) I coraz częściej będzie nasuwać się pytanie Dlaczego nie kupiłem LG sk9500 na sprawdzonym WebOS.


U mnie tez to występuje. Po aktualizacji pewnie to naprawią. Obecnie możesz swoje ustawienia wklepać w styl osobisty. Na tym stylu jest wszystko ok.
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sorry za dwa posty, ale link po pięciu postach mogę dodać.

Jakos słaba ale problem widać. Artefakty dookoła postaci wokół której obraca się kamera. To samo się dzieje w filmach też przy obrocie kamery lub przy szybkich ruchach przedmiotami.

https://youtu.be/T0ioMUBFoXE


Przy upłynniaczu zawsze artefakty będą. Na starszych modelach (9527, 8404, 6008) też różne duchy i otoczki występowały. Pamiętam, jak kiedyś oglądałem scenę: dwie osoby siedzą z przy stoliku i rozmawiają. Całość kręcona dwiema kamerami, a ujęcia przełączane zgodnie w wypowiedziami zdań czy wyrazów, więc bardzo szybko. Przy włączonym Natural Motion nie dało się tego oglądać, bo przeskok ujęcia był jakby płynny, a nie natychmiastowy.


A co się tyczy linku powyżej moim zdaniem sprawdź ustawienia poziomu redukcji szumów, a najlepiej je wyłącz, to będzie poprawa.
 
Coś słabo czytałeś dzwięk w tym tv jest kiepski czesto odczuwalny efekt grania z kartonu. Ten głośnik z tyłu to porażka- taka atrapa.
Klawiatura w pilocie... ja nie używam może ktoś się wypowie o jej funkcjonalnosci,. Sorry użyłem jej do wpisania hasła wifi;) Teraz chyba spora czesc tv ma mozliwosc parowania kalawiatur po BT ,wiec jak ktos powaznie mysli o jej uzywaniu to nie ma co wspominac o pilocie. Uklad klawiszy na pilocie nienadaje się do bezwzrokowego pisania. Dodatkowo brak podświetlenia więc "czarno to wdzę" Nie zapominajmy, że teraz do tv, pilota mówimy.

Skoro ogladasz tylko na wprost to moze lepiej dobre VA?
Bez abilight można żyć. Niby fajny bajer ale gdy się go wyłączy moźna bardziej skupić się na treści :)

Nie zmienia to faktu, że pus8303 to dobry tv i go polecam oczywiście warto znać zalety i wady matrycy ips.

kazdy tv gra dzwiekiem jak z kartonu, videomaniakem nie jestem, ale audiomaniakiem juz tak :)
nie mniej jednak watpie aby ten philips gra jakos wybitnie zle na tle konkurencji. No ale mniejsza o ten glosnik. Chodzi o to ze philips oferuje wiecej niz konkurencja (ambi - byc moze gadzet byc moze cos fajnego, nie wiem, nie mialem stycznosci) (pilot - owszem niedoskonaly i klawariura lepsza, ale i tak lepszy niz zwykly klasyczny od sony)

nie mam doswiadczenia z matrycami ips, w sklepach ciezko to ocenic, w domu pozniej wszystko wyglada inaczej, kontrast nie jest tez dla mnie jakims priorytetem. Jestem wyczulony za to na nierownomierne podswietlenie czerni.

Zapomnialem dodac ze dosc duzo materialu na tv ogladam z zalukaj a tam jest tylko 720p wiec ze to troche profanacja ale czasem na szybko wygodnie jest cos odpalic z tego serwisu.
 

wieśniak1

New member
Taka zagwozdka...czy ten ambilight nie rozprasza zbytnio uwagi? Ja nie posiadam jeszcze tv z ambi więc mój jedyny kontakt z tym to filmy na yt. Pewnie w rzeczywistości jest inaczej i to właśnie mnie ciekawi. Może wystarczy zestaw hue ze statycznym światłem. Pozdrawiam
 
Do góry