Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

Michal tv

New member
Panasonic za drogi na to co oferuje, sony najładniejszy obraz według tego co piszą w teście potrafi podbić kontrast do 2900:1 pytanie tylko jakim kosztem to się odbywa...samsung też bardzo fajnie ale najlepiej wypada philips bo dużo tańszy niż reszta i bdb obraz i płynność. Dla mnie jeśli ceny diametralnie się nie zmienia to wybiorę pus8303 chyba że sony mocno spadnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips sam produkuje swoje telewizory, więc może regulować ceny.
Sony składane są przez Foxxon więc mają koszty stałe.
Nie mają gdzie uciekać z cenami.
 

accu

New member
Bez reklam
Philips sam produkuje swoje telewizory, więc może regulować ceny.
Sony składane są przez Foxxon więc mają koszty stałe.
Nie mają gdzie uciekać z cenami.


Witam uprzejmie,


Firma Philips przecież już od kilku lat nie produkuje telewizorów . :-|(został tylko dział konstrukcyjny , który współpracuje z firmą TP Vision)

To firma TP Vision produkuje swoje telewizory i to ona ustala wszystko co i jak . :-|



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Qubos1989

Member
Piszecie ze ma input lag na poziomie 31 ms czy to jest w normalnym trybie czy tylko jak wlaczy sie tryb gra. I czy duza jasnosc ma ten ekran ? Gram wieczorami i chcialbym po zakupie powiedziec WOW
 

Michal tv

New member
31ms jest w trybie gra, normalnie ponad 130. Jasność okolo 390nitow w hdr okolo 430 kontrast 1130:1 mozna podbic do 1400. Jak chcesz efekt Wow wieczorami to raczej musisz szukac czegos z tylnym podswietleniem na va i dolozyc 1500zl bo pus 8303 to ips krawedziowo podświetlany więc czerń słaba. Zwróć uwagę na philips pus8102 jeśli już szukasz tv tej marki.
 

quarx

New member
zbyt demonizujecie tę słabą czerń. Ostatnie 7 lat spędzam czas (długie wieczory też) wyłącznie przed IPS - podświetlanym krawędziowo) i owszem widać że czerń mogłaby być o wiele czarniejsza - ale tylko tyle. I pomyśleć że ok. 2008-2009 roku na wielu forach pisano żeby kupować TV na "najlepszych" IPS-ach a nie pchać się w jakieś marne VA - masz ci czasy, wszystko wywrócone. Dlatego też do opinii subiektywnych trzeba mieć ograniczone zaufanie.
 

Michal tv

New member
Dla mnie czerń jest drugorzędna, ale kolega chciał "efekt wow" wieczorem :) dla mnie i rodziny taki pus8303 lub sony xf85 będzie idealny tyle ze ja chce ips ze wzgledu na kąty i choc sa fajne va z porządnym kontrastem i nawet tańsze to nie sprawdza się u mnie.
 

accu

New member
Bez reklam
Wcale tak nie jest, TPV jest właścicielem całości.

Witam uprzejmie,

Tak zgadza się , 30 maja 2014 r. w Hongkongu firma TP Vision zawarła umowę z firmą Philips dotyczącą nabycia pozostałych
30% akcji będących jeszcze własnością firmy Philips i stała się właścicielem 100 % akcji .(całości)
Więc jest tak jak uprzednio napisałem , że firma Philips nie produkuje już telewizorów , a więc nie może
regulować żadnych cen . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Wtracajac sie w watek czerni i dylematow czy obecnie matryca VA czy IPS przekazuje zdjecie z mojego PUS8102, czyli VA, DIRECT LED (FALD). Wnioski pozostawiam obecnym i potencjalnym nowym użytkownikom.
 

fish1

New member
Hej. Wczoraj przyszedł mój 49PUS8303. Nie jestem maniakiem TV i wielki szacun dla wszystkich którzy znają się na tych wszystkich cyferkach i parametrach. Ja nie znam pewnie połowy z nich. Dzięki Waszym postom (a przeczytałem wątek od deski do deski) trochę mi się rozjaśniło i dlatego wybór padł na ten model. Do tej pory miałem philips 46pfl9705. Do tej pory obraz żyleta i super dźwięk, wykonanie i jeszcze atrakcyjny wygląd - świetna ruchoma stopka . Dla znajomych (nie maniakami) do dzisiaj obraz na który zwracali uwagę że jest super. Do dzisiaj :)
Nowy tv wygląda nowocześnie, cieniutki, obraz po kalibracji u kiki-ego jak z materiałów promocyjnych. Dźwięk lepszy od poprzednika ale to cały czas telewizor. Wykonanie bdb, to nie słaby skrzypiący plastik.
W porównaniu do poprzednika mocniejszy i zróżnicowany pod względem możliwości ambilight. Już nie wspomnę o parametrach :) i funkcjach tv.
Siedem lat od kupna poprzednika a skok technologiczny olbrzymi.
Zobaczymy tylko czy też nie będzie przyciągał kurzu jak poprzednik (to pierwsze pytanie mojej wife), a druga rzecz na którą zwróciła uwagę: łe nóżka nie jest obrotowa ;)
Dzisiaj kolejny dzień poznawania tv.
Fachowcy nie hejtujcie to forum też czytają amatorzy :)
Polecam ten model.
Dzięki kiki za sprzedaż, kalibrację, wtyczki i kontakt.

PS. Ktoś ma wybrany jakiś model uchwytu na ścianę (płyta gk) aby za bardzo nie przysłaniać głośnika? Będę wdzięczny z pomoc
 
Do góry