Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

sparks

New member
Kupiłem jeszcze raz ten model. Wybrałem najlepszą sztukę jaką udało mi się dostać. Tym razem zamiast wycieków podświetlenia na matrycy w rogu, zauważyłem wyciek w małym punkcie na górnej i na prawej krawędzi. Poświęciłem chwilkę na rozmasowanie matrycy i problem usunąłem. Gdyby zabieg się nie udał - dokonałbym zwrotu i trzeciej szansy philips by nie dostał. Praktycznie wszystkie oglądane przeze mnie sztuki mają problem z cloudingiem. Co ciekawe, jak delikatnie dotknie się matrycy to słuchać jak się do czegoś przykleja i po puszczeniu jest jasna plama po czym słychać dźwięk odklejania i plamka znika. Bardzo mnie to ciekawi, co to za cudo znajduje się za ekranem.
 

Michal tv

New member
Rozumiem. Myslalem ze to wyglada tak jak ujales to na zdjeciu. Rzeczywiscie u mnie tez na zdjeciu wychodzi duuuzo gorzej. Ufff ufff a wiec pus 8303 wraca do gry :)
 

kacperhq

New member
Czy te wszystkie Philipsy z 2018 roku (nie oled) są takie grube z tyłu jak stare LCD?

Jak obraz i ogólne odczucia z 55PUS8303. Stoję przed wyborem.

Najcieńsze z Philipsów to seria 8303 i 8503 - w najgrubszym miejscu 3,5cm.
Wszystkim TV jakoś po przejściu na 4K dupy urosły. mój stary pus 8008 to przy tym chudzinka.
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kupiłem jeszcze raz ten model. Wybrałem najlepszą sztukę jaką udało mi się dostać. Tym razem zamiast wycieków podświetlenia na matrycy w rogu, zauważyłem wyciek w małym punkcie na górnej i na prawej krawędzi. Poświęciłem chwilkę na rozmasowanie matrycy i problem usunąłem. Gdyby zabieg się nie udał - dokonałbym zwrotu i trzeciej szansy philips by nie dostał. Praktycznie wszystkie oglądane przeze mnie sztuki mają problem z cloudingiem.


Mówiąc wszystkie to jaką przekątną miałeś na myśli?Czy porównywałeś modele o różnej wielkości matrycy? Pomijam 75 cali, bo tam chyba jest VA.
 

nowikk2

New member
Cześć
Mam pytanie z innej beczki, 8303 z tego co widzę na zdjęciach ma głośnik z tyłu na środku obudowy (poprawcie mnie jeżeli się mylę).
Co jeżeli chcemy powiesić TV na ścianie - uchwyt nie zasłoni głośnika i nie będzie to miało wpływu na dźwięk ?
 

quarx

New member
Cześć
Mam pytanie z innej beczki, 8303 z tego co widzę na zdjęciach ma głośnik z tyłu na środku obudowy (poprawcie mnie jeżeli się mylę).
Co jeżeli chcemy powiesić TV na ścianie - uchwyt nie zasłoni głośnika i nie będzie to miało wpływu na dźwięk ?
mój jest zamontowany na ścianie i nic niekorzystnego z dźwiękiem się nie dzieje
 

Michal tv

New member
Oto porównanie 4 tv wedlug Homecinema.NL https://www.homecinemamagazine.nl/2...se-tvs-wat-is-de-beste-betaalbare-55-inch-tv/

tlumaczenie google translator :)


W tym pliku patrzymy na cztery telewizory; Philips 55PUS8303, Panasonic TX-49FXW784, Samsung UE55NU8000 i Sony KD-55XF8505. Ze wszystkich czterech modeli opublikowaliśmy już recenzje, do których odnosimy się poniżej.
Philips 55PUS8303

Philips 55PUS8303 nie może się pochwalić jakością dźwięku. Połącz go z dobrym rozwiązaniem dźwiękowym, aby uzyskać najlepsze rezultaty. A Android oferuje możliwości, ale w międzyczasie potrzebuje nowoczesnego i bardziej spójnego interfejsu.

Ale z tym słabe punkty 55PUS8303 są wymienione. Tak, kontrast jest ograniczony, co jest nieodłącznym elementem panelu IPS. Ale ta telewizja nie jest skierowana do miłośników filmów hardcore, ale raczej do wielkiej rodziny i ich różnorodnych zwyczajów oglądania. Zapewnia przejrzysty i bardzo kolorowy obraz, idealny do salonu. Ostrość ruchu jest doskonała i sprawia, że ​​jest dobrym wyborem do uprawiania sportów. Wydajność HDR jest w zasięgu, w którym naprawdę zaczynasz dostrzegać różnicę. Cena, którą uważamy za szczególnie dobrą dla tego 55-cala, z którą niewątpliwie masz dużo przyjemności z oglądania.
Negatywy

Jakość dźwięku
Kontrast

Plusy

Przetwarzanie obrazu
Ostrość ruchu
Renderowanie kolorów
Wydajność HDR
Ambilight

Magazyn Homecinema
Ocena 8.5


Panasonic TX-49FXW784 (TX-49FX780)

Seria Panasonic FXW784 reprezentuje dobrą wydajność jako wszechstronny telewizor rodzinny. Kontrast panelu IPS jest ograniczony, ale lokalna technika przyciemniania Panasonica ściąga go na poziom bardziej niż przyzwoity, bez żadnych rzeczywistych wad. Wyświetlacz HDR jest dobry, ale z jasnością i zakresem kolorów jest wystarczający. Jego prawdziwą słabością jest jakość dźwięku, co jest dobre dla oglądania telewizji, ale pozostawia punkty za film i muzykę.
Zobacz także Nvidia Shield dostaje Smart Home Edition z hubem łącza SmartThings

TX-49FXW784 o doskonałej jakości obrazu może bezpiecznie służyć sporadycznie filmowi, a dzięki dobrej ostrości ruchów jest także doskonałym wyborem do gier sportowych i gier. Szeroki kąt widzenia jest zaletą, jeśli patrzysz na siebie w tym samym czasie. My Home Screen 3 to bardziej nowoczesna i piękna poprawa środowiska smart TV. Projekt jest szczególnie piękny i dobrze wykończony. Nagroda stawia go w kategorii serii Samsung NU8000 i Sony XF85, a wyniki są nieco lepsze, szczególnie w przypadku odtwarzania HDR. W zależności od możliwych rabatów Panasonic jest dobrą alternatywą.
Negatywy

Jakość dźwięku
Jasność i zakres kolorów doskonale pasują do HDR

Plusy

Przetwarzanie obrazu
Renderowanie kolorów
Dobre, choć ograniczone, lokalne przyciemnianie
Ostrość ruchu
Mój ekran główny 3

Magazyn Homecinema
Ocena 8.0


Samsung UE55NU8000

Samsung UE55NU8000 pokazuje, że podświetlenie krawędzi za pomocą lokalnego przyciemniania musi stanowić ważny kompromis. Jeśli jesteś zbyt agresywny, strefy są wyraźnie widoczne. Jeśli przyciemnisz bardziej subtelnie (jak ten Samsung), poprawa kontrastu jest ograniczona. Wraz ze stosunkowo małym kątem widzenia są to główne wady tego urządzenia.

Na plusie znajduje się telewizor z doskonałym przetwarzaniem obrazu, dobrą ostrością ruchu i dużą jasnością do wykorzystania w dobrze oświetlonym salonie. Jakość dźwięku jest również dobra, zwłaszcza gdy patrzymy na wąski projekt. Dzięki silnemu kontrastowi, dla wielu miłośników kina, będzie on w stanie wyświetlać bardzo atrakcyjne obrazy z odrobiną ciemności. Za bardzo rozsądną cenę osiąga się dobrą wydajność HDR, chociaż oczywiście nie może się równać z obrazami swoich wielkich braci QLED.
Negatywy

Kąt widzenia jest dość ograniczony
Wartość dodana lokalnego przyciemniania jest ograniczona
Aplikacja Smartthings wymaga pewnej poprawy (instalacja)

Plusy

Renderowanie kolorów
Dobra ostrość ruchu
Doskonały kontrast i czarna wartość
Dobry wynik HDR

Magazyn Homecinema
Ocena 8.5



Sony KD-55XF8505

Sony KD-55XF8505 (seria XF85) jest ładną ilustracją kompromisów, jakie podejmujesz dla subtoptera. Panel IPS sprawia, że ​​urządzenie jest mniej odpowiednie dla środowiska kina domowego, w którym jest zasłonięte. Początkowo, ponieważ wartość czerni jest raczej niska, ale także ze względu na poświatę IPS, która czasami może być trudna w ciemnych obrazach.

Ale w zamian jest wiele dobrych cech. Ekran zapewnia dużo klarowności i łączy się z dobrą techniką globalnego przyciemniania, aby uzyskać przyzwoity kontrast. Ta wyrazistość, doskonała ostrość ruchu i doskonałe odwzorowanie kolorów sprawiają, że ta Sony to bardzo dobry wybór dla sportowców i dobra wszechstronna dla całej rodziny. Nawet w przypadku odtwarzania HDR, ma on dużo klarowności i wystarczająco dużą gamę kolorów w domu.
Negatywy

IPS blask
Menu "Discovery" dostępne tylko z tunerów telewizyjnych
Brak HDR za pośrednictwem YouTube

Plusy

Przetwarzanie obrazu
Renderowanie kolorów
Solidny kontrast dzięki dobremu globalnemu przyciemnianiu
Dobra ostrość ruchu

Magazyn Homecinema
Ocena 8.5
 
Do góry