Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Akurat Philips na całej długości ma 2 cm, Samsung np nu8042 zaczyna cienko ale ma ponad 3 cm. TCL ma modele 8 mm ale tam gdzie elektronika 3 cm.
Oledy jeszcze więcej.
 

adamo_

New member
Bez reklam
I to jest właśnie jeden z powodów, że ten model mnie najbardziej interesuje.Chyba trzeba dozbierac parę stówek do zakładanego budżetu.
 

Michal tv

New member
Kiki powiedz proszę bo widziałeś ten tv w akcji.
Jak z płynnością bo podobno regulacja nie reaguje stopniowo tylko albo rwie albo teatr?
Czy dobrze się ogląda mecze i szybkie sceny?
Czy kolory które tak chwalą w opiniach rzeczywiście są takie dobre. Czy czerń wieczorem jest wystarczająca dla normalnego "zjadacza chleba" ?
Co według Ciebie jest najsłabsze w tym tv w porównaniu do innych konkurencyjnych? Wiadomo że na stronie producenta wszystko jest lepsze niż u konkurencji ale chciałbym poznać twoje zdanie na temat tego philips bo na pewno jest bardziej obiektywne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To matryca natywna 100Hz.
Sport działa płynnie, szybkie sceny również
Kolory są dobre.
A jakie inne modele do porównania masz na myśli ?
 

Kiget

New member
A ja nie wiem czy jestem z niego zadowolony

Ambilight jest super, ale przesiadłem się z Oled65c8
(po tygodniu na matrycy pojawił się pionowy cienki pas) i nie mogę patrzeć na czerń tego telewizora.
Czy każdy tv tak ma czy jest to wada egzemplarza?
Kalibracji nie mam lecz modyfikowałem ustawienia i niewiele to pomagało.
Na zdjęciu wyszło to mocniej wyszczególnione niż w rzeczywistości ale wieczorem widać wyraźnie nierównomierne jakby plamy na całym ekranie. Co o tym sądzicie?

Philips1.jpg
 

Kiget

New member
TO mi stary pomogłeś niewąsko. Każdy Twój post jest tego typu? Stąd ta ilość? ;-)
Pozdrawiam.
Ale żarty na bok.
Mogę zwrócić to cudo. Myślę o Oledzie Philipsa 803.
Z ciekawości pytam czy każdy egzemplarz będzie tak świecił? W pokoju obok mam Sony 55x8509c i nie mam takiej kaszany.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wprowadź najpierw obraz na ekran.
Zrób zdjęcia - bo inaczej na pustej matrycy nie załączony jest backlight.
I dopiero sprawdzimy jak to wygląda.
 

pebe86

Member
Bez reklam
TO mi stary pomogłeś niewąsko. Każdy Twój post jest tego typu? Stąd ta ilość? ;-)
Pozdrawiam.
Ale żarty na bok.
Mogę zwrócić to cudo. Myślę o Oledzie Philipsa 803.
Z ciekawości pytam czy każdy egzemplarz będzie tak świecił? W pokoju obok mam Sony 55x8509c i nie mam takiej kaszany.


Nie miałem zamiaru Cię urazić. Po prostu bez żadnej złośliwości zastanawiałem się, czym się kierowałeś dokonując takiej zmiany.

Generalnie przesiadłeś się z oleda na krawędziowo podświetlany IPS. I zwracasz uwagę na słabą czerń. Czyli przesiadłeś się z najlepszej technologii w tym zakresie, na najgorszą. Trudno oczekiwać zachwytów.
W tej sytuacji, jeśli już to "zejście" do LCD ma sens (w mojej ocenie) tylko na Direct Led na matrycy VA. Czyli w relatywnie przyziemnych cenach masz do wyboru 65PUS8102, albo XF9005 od Sony.
 

Michal tv

New member
A mógłbyś wrzucić zdjęcie tv ktory wyświetla np końcowe napisy na czarnym tle lub jakieś inne kadry z filmu z czarnym tłem po wciśnięciu pauzy?
 

Kiget

New member
Nie miałem zamiaru Cię urazić. Po prostu bez żadnej złośliwości zastanawiałem się, czym się kierowałeś dokonując takiej zmiany.

Generalnie przesiadłeś się z oleda na krawędziowo podświetlany IPS. I zwracasz uwagę na słabą czerń. Czyli przesiadłeś się z najlepszej technologii w tym zakresie, na najgorszą. Trudno oczekiwać zachwytów.
W tej sytuacji, jeśli już to "zejście" do LCD ma sens (w mojej ocenie) tylko na Direct Led na matrycy VA. Czyli w relatywnie przyziemnych cenach masz do wyboru 65PUS8102, albo XF9005 od Sony.


Nie przypuszczałem że około 2 tygodnie obcowania z Oledem tak mnie przyzwyczają do tej jakości.
Pozdrawiam.
 

Michal tv

New member
Sprawdzałem dzisiaj jak to wygląda w moim 5-letnim panasonic et60e i takiej tragedii jak tutaj widzę to nie ma. wycieki światła są widoczne ale małe i tylko w 2 naroznikach poza tym widzę kolor czarny a nie granatowy pomieszany z żółtym. Jeśli to nie jest wadą podświetlenia(A według mnie jest) to ten tv nie nadaje się kompletnie do oglądania bez światła.
 

Kiget

New member
Pamiętaj że jest to zdjęcie . W rzeczywistości to nie wygląda aż tak źle.
Proponuję zrobić sobie zdjęcie bez lampy w ciemynym pokoju i wtedy porównaj.
Jestem ciekaw Twoich wniosków.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podaj nr telefonu to takie zdjęcie zrobię z OLEDA i wyślę Ci MMS.
Przecież zdjęcie jest prześwietlone i o niczym nie świadczy.

GrzegorzK
Jest 1000 pozytywnych opinii - i jedno nieudane zdjęcie. Naprawdę na tej podstawie podejmujesz decyzję ?
Naprawdę ?
 
Do góry