Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

NickSon

Member
kupiłem TV od Kikiego i jestem zadowolony, polecam!

Pytanie tlyko czy w Waszych wersjach przy ramkach jak dotknie się delikatnie ekran to odchodzi od ramki ( wygląda jakby nie był tam przyklejony )
Odchodzi od ramki gdzieś na 0.3cm - to normalne?

https://photos.google.com/share/AF1...?key=SG5oQU5USEFwMkRDZ0FXOTdDV2hrMEdDS2gtQ1pR

Trochę sporo to sie poddaje ciekawe czy tą drogą kurz sie nie dostanie... Poza tym nawet przy czyszczeniu szmatka zawsze krzurz sie zagarnie pod tą krawędz hmmm. Troche lipa.

To nie jest soundbar ale głośnik dolny.
Z soundbarem jest 55PUS8602

Zwał jak zwał-głośnik dolny... tam chyba ze 4 głośniki są wbudowane. Dla mnie to soundbar.
Dziwna polityka tp vision traktować PL jako mniej wymagajacy rynek.

Odzielny soundbar oczywiscie zagra lepiej, ale aź takich wymagan to nie mam. Wbudowany "półśrodek" byłby idealny. Zewnętrzny soundbar to chyba nie zawsze pełna wspópraca bezdotykowa? Czy kazdy soudbar ma wzbudzanie z tv? I przy wył tv samoczynnie wygasza sie do poziomu poboru pradu poniżej 1W? Jak nie to nie bedę się za kazdym razem bujał z odpalaniem całej orkiestry, to już nie te czasy.

Panowie pomijając ambilight i pewnezalety androida co lepsze 8303 czy lg sk9500? Wizualnie to raczej lg cieńsze ramki i ładniejsza podstawa w fajnym kolorze a reszta?
 

LesBlues

New member
Też mnie to dzisiaj mocno zaskoczyło, ale chyba tak jest skoro mamy ten sam problem :)

Teraz mam pytanie do Was tych którzy mają ten TV dłużej niż dwa dni ;)


Czy moglibyście się podzielić jakimiś dobrymi ustawieniami obrazu?
Mam te od Kikiego do oglądania w zaciemnionym pomieszczeniu ale może macie jakieś dobre do oglądania w dzień lub uniwersalne dzień/noc z których jesteście bardzo zadowoleni?

Jakimiś alternatywnymi nocnymi też nie pogardzę, porównam.



Sam na własną rękę nie grzebałem jeszcze, bo jeśli ktoś zgłębił temat przede mną to chętnie skorzystam z takiego doświadczenia :)

Pozdrawiam




kupiłem TV od Kikiego i jestem zadowolony, polecam!

Pytanie tlyko czy w Waszych wersjach przy ramkach jak dotknie się delikatnie ekran to odchodzi od ramki ( wygląda jakby nie był tam przyklejony )
Odchodzi od ramki gdzieś na 0.3cm - to normalne?

https://photos.google.com/share/AF1...?key=SG5oQU5USEFwMkRDZ0FXOTdDV2hrMEdDS2gtQ1pR
 

quarx

New member
Też mnie to dzisiaj mocno zaskoczyło, ale chyba tak jest skoro mamy ten sam problem :)

Teraz mam pytanie do Was tych którzy mają ten TV dłużej niż dwa dni ;)


Czy moglibyście się podzielić jakimiś dobrymi ustawieniami obrazu?
Mam te od Kikiego do oglądania w zaciemnionym pomieszczeniu ale może macie jakieś dobre do oglądania w dzień lub uniwersalne dzień/noc z których jesteście bardzo zadowoleni?

Jakimiś alternatywnymi nocnymi też nie pogardzę, porównam.



Sam na własną rękę nie grzebałem jeszcze, bo jeśli ktoś zgłębił temat przede mną to chętnie skorzystam z takiego doświadczenia :)

Pozdrawiam

a właśnie powinieneś mu w parametrach pogrzebać nic nie wybuchnie.... pewnie każdy z nad ma dobra dla siebie ustawienia i każde inne..... chcesz sprawdzać 20 wersji??
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ktoś korzysta MX Playera odtwarzając mkv z USB? U mnie jest problem na tym odtwarzaczu, że DD5.1 nie "idzie" przez SPDIFa, a mam amplituner tylko z wejściem optycznym. Przełączanie opcji HW, HW+, SW powoduje tyle, że jest fonia 2.0 lub identyfikator 5.1 ale dźwięku brak. Czyli przypuszczam, że wtedy podaje na HDMI. Format wyjścia audio jest ustawiony na wielokanałowy i DVBT czy odtwarzacza firmowego USB, Netflixa idzie w 5.1.

Na VLC też brak 5.1 jest tylko 2.0 lub w ogóle brak fonii.


Czy ktoś, kto dysponuje kinem z wejściem HDMI mógłby to sprawdzić?
 

soviet100

New member
Myślicie że to akceptowalne ? W ogóle jest możliwość żeby w 75 calach nie było efektu claudingu ? Miałem 65PUS6262 i tam nic takiego nie było a tutaj proszę . Według mnie od telewizora za 10 tys można wymagać więcej
ibb.co/CVTx7JV
ibb.co/t3PSrwT
 

czared

Member
Kiki mam pytanie, chciałbym kupić 75PUS8303 i teraz czy : lepiej przed świętami czy po świętach będą lepsze promocje ?? 2 pytanie kupując u CB to robisz kalibrację tv ? oglądasz ekran pod względem cloudingu i czy eliminujesz taki tv? Jak jest z wysyłką takie dużego tv do odbiorcy ? Pozdrawiam.
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziś ponownie sprawdziłem i niby jest 5.1 na MX. Chyba mój błąd, ponieważ jak dziś uruchomiłem MXa wybrałem ręcznie HW i dopiero potem wskazałem MKV, to dźwięk 5.1 działał. Wygląda na to, że po każdym przełączeniu kodeka należy zatwierdzić wybór, wyjść z odtwarzacza, uruchomić go ponownie. Co nie zmienia faktu, że trybie SW i HW+ brak 5.1 - na złączu SPDIF.

I nawet 4K działa poprawnie (Narcos - Meksyk), co na firmowym odtwarzaczu na tym samym pliku cięło obraz i dźwięk.
 
Ostatnia edycja:

soviet100

New member
soviet100 ja bym go reklamował to jest masakra !!!

Tak też uczyniłem . Oczywiście chcieli mnie na gwaranta dać ale napisałem pismo na szybko w sklepie na rękojmie . Generalnie miałem mantę 50 cali i tam było jeszcze gorzej . Rozumiem że z EDGE tak własnie jest ale są lepsze i gorsze egzemplarze . Mam serwis rtv dlatego tak bardzo zwracam na to uwagę . Generalnie jak by nie było claudingu to był by idealny tv . Dobrze że bandingu nie ma a to już coś . Ciekawe jak to wyjdzie , od jutra mają 14 dni . Za mantę mi oddali kasę bo robieniu awantury bo grzecznie próbowałem . Jak miałem tego 65 to aż uwierzyć nie mogłem że udało się bez claudingu tylko tam chyba były paski ledowe . Tak nawiasem na koniec jeszcze to edge jest dużo lepszy bo dużo dłużej wytrzymuje niż paski które są zasilane np 90v w szeregu . A przy matrycach 50 w górę nie wyobrażam sobie wymiany ich .
 

quarx

New member
a nie przesadziłeś z jakimiś ustawieniami? Widziałem clouding w różnym wydaniu ale ten twój to faktycznie rozwala system!
 

soviet100

New member
a nie przesadziłeś z jakimiś ustawieniami? Widziałem clouding w różnym wydaniu ale ten twój to faktycznie rozwala system!

Wszystko mam na standard . Jak miałem mantę to było jeszcze gorzej to sobie wyobraź jak to wyglądało , dlatego miałem ją 2 dni tylko i oddałem do sklepu.

Zasadniczo w sumie mam 3 opcję
1) Żyć z tym bo obraz jest naprawdę rewelacja
2)Powołać się na rękojmie tak jak teraz zrobiłem
3)Skorzystać z gwarancji pełnej 5 letniej i go rozbić .

Ja kupowalem przez kikiego i jest idealny 65 cali i nic zlego nie moge powiedziec
65 cali wbrew pozorom dużo łatwiej zrobić bez cloudingu niż 75
 
Ostatnia edycja:
Do góry