Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

Karol1976

Active member
Bez reklam
Cześć,
dzieje się tak za każdym razem, od momentu włączenia tv. Zaczyna już drgać przy grafice "philips" i "android" po włączeniu ekranu. Nie ma znaczenia z jakiego źródła jest obraz, czy z tv, czy z dysku, czy internet, zawsze tak samo.

Nic nie zrobisz zgłaszaj tam gdzie kupiłeś , usterka elektroniki w tv może być : płyta główna , tcon, matryca , Na pierwszym miejscu stawiłbym na t-con matrycy jest - uszkodzony ,
Nie jest to wina oprogramowania nic nie zdziałasz - reklamacja !!!
 

Młody78

New member
W Google łatwo znajdziesz kalkulator odległości tv. Według nich (biorąc pod uwagę specyfikę ludzkiego oka)odległość 3m wystarczy by komfortowo oglądać tv 70cali! Ja osobiście uważam Że to za dużo i proponuje 55 jako idealny.
Forumowicze wypowiedzcie się ile macie cali i z jakiej odleglosci oglądacie żeby pomóc koledze.

Dzięki Michał.
 

winiary

New member
Miga tak przez cały czas, z taką częstotliwością jak na przesłanym filmie. Miga niezależnie od podłączonego źródła, nie ma znaczenia czy akurat mam włączone menu, czy też nie. Wcześniej nie było problemu z telewizorem. Ustawienia zmieniałem niedługo po tym, jak zakupiłem ten telewizor, ustawiłem kontrast, jasność itp, nic więcej. Od tamtej pory nie zmieniałem ustawień. Zaraz po zakupie zawiesiłem go na ścianie i nie zmieniałem jego położenia. Telewizor trafił do mnie na początku października, chwilę później zaktualizował oprogramowanie. Głównie korzystam z internetu, pendriva, dysku przenośnego. W chwili pojawienia się usterki do telewizora nie było podłączone żadne urządzenie. Jedyne co mi przyszło do głowy, to odłączyłem go od zasilania na całą noc, bez rezultatu.
Wersja oprogramowania TPM171E_R.105.001.002.013, data 26.07.2018.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
W Google łatwo znajdziesz kalkulator odległości tv. Według nich (biorąc pod uwagę specyfikę ludzkiego oka)odległość 3m wystarczy by komfortowo oglądać tv 70cali! Ja osobiście uważam Że to za dużo i proponuje 55 jako idealny.
Forumowicze wypowiedzcie się ile macie cali i z jakiej odleglosci oglądacie żeby pomóc koledze.


Ja przy 230 cm od tv po kilku dniach wymieniłem 55 cali gdyż były zbyt małe. Dopiero przy 65 calach jest w porządku, chociaż 70-75 i tak bym nie pogardził.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Miga tak przez cały czas, z taką częstotliwością jak na przesłanym filmie. Miga niezależnie od podłączonego źródła, nie ma znaczenia czy akurat mam włączone menu, czy też nie. Wcześniej nie było problemu z telewizorem. Ustawienia zmieniałem niedługo po tym, jak zakupiłem ten telewizor, ustawiłem kontrast, jasność itp, nic więcej. Od tamtej pory nie zmieniałem ustawień. Zaraz po zakupie zawiesiłem go na ścianie i nie zmieniałem jego położenia. Telewizor trafił do mnie na początku października, chwilę później zaktualizował oprogramowanie. Głównie korzystam z internetu, pendriva, dysku przenośnego. W chwili pojawienia się usterki do telewizora nie było podłączone żadne urządzenie. Jedyne co mi przyszło do głowy, to odłączyłem go od zasilania na całą noc, bez rezultatu.
Wersja oprogramowania TPM171E_R.105.001.002.013, data 26.07.2018.

Napisałem ci że to nie jest wina oprogramowania tylko problem z elektroniką w tv i nic nie zrobisz !!!
Reklamacja - zgłoszenie tv na gwarancję do naprawy tylko i wyłącznie
 

winiary

New member
Napisałem ci że to nie jest wina oprogramowania tylko problem z elektroniką w tv i nic nie zrobisz !!!
Reklamacja - zgłoszenie tv na gwarancję do naprawy tylko i wyłącznie

Tak, rozumiem Karol. Mój post był odpowiedzią na pytania Michał tv. Nie zacytowałem jego wypowiedzi, więc mój błąd.
 

Michal tv

New member
Zgadzam się z Karol 1976. Zadałem te pytania żeby wyeliminować "pierdoly" ale jeśli tv miga tak jak piszesz to na 100% coś z elektroniki fizycznie padło. Reklamacja i nie ma na co czekać.
 

winiary

New member
Dziękuję Wam za szybką reakcję i pomoc.
Mam jeszcze inne pytanie laika, które nasunęło mi się dopiero teraz; w telewizorze znajduje się gniazdo zasilania C8 spolaryzowane, natomiast kabel zasilajacy ma wtyczkę niespolaryzowaną C7. To normalna praktyka wśród producentów tv?
 

Młody78

New member
Czytam i czytam i sam już nie wiem co zrobić, panowie krótka piłka Philips 55PUS8303 czy Samsung UE55MU7002 ?. Już głupieje od tego czytania i tych wszystkich opini. Pozdrawiam
 

Michal tv

New member
odpowiedz na krótkie pytanie: czy patrzysz na tv siedząc do niego na wprost czy pod kątem??? bo philips to ips czyli szerokie kąty widzenia kontrast okolo 1350 samsung to va kontrast okolo 4000 ale przy zmianie kąta patrzenia na tv obraz zaczyna "blaknąc" od philipsa dodatkowo masz wbudowany z tylu glosnik niskotonowy, ambilight i pilot z klawiaturą.
 

Młody78

New member
odpowiedz na krótkie pytanie: czy patrzysz na tv siedząc do niego na wprost czy pod kątem??? bo philips to ips czyli szerokie kąty widzenia kontrast okolo 1350 samsung to va kontrast okolo 4000 ale przy zmianie kąta patrzenia na tv obraz zaczyna "blaknąc" od philipsa dodatkowo masz wbudowany z tylu glosnik niskotonowy, ambilight i pilot z klawiaturą.

Telewizje oglądam na wprost, rzadko z kąta. Filmy, piłka nożna no i oczywiście żużel :) Bardziej mi chodziło o sprawy techniczne , który z telewizorów jest po prostu lepszy. Nie ukrywam że w philipsie napaliłem się na tego ambilighta. Natknąłem się na różne opinie na temat tych telewizorów ( negatywne i pozytywne ) i się zastanawiam który jest po prostu lepszy. ? Pozdrawiam
 

Michal tv

New member
te telewizory są porównywalne cenowo, matryce po 120Hz, kontrasty tak jak pisalem. samsung ma lepsza czern i kontrast ale philips lepsze kąty i ambilight który oszuka wzrok w ciemnym pokoju. płynnosc i kolory lepsza u philipsa samsung ma lepszy hdr. pod konsole input lag lepszy u samsunga. system operacyjny zdania podzielone: android jest niczym nie ograniczony ale potrafi przymulic samsung ma tizena ktory chodzi płynnie ale mozliwosci ma mniej...itd itp zależy co kto potrzebuje i do czego bedzie używal. odpal sobie testy tych dwóch tv na benchmarku albo innej podobnej stronie i sprawdz co cie interesuje bardziej i ten wybierz. Napewno bedziesz zadowolony bo to sa 2 swietne tv w swojej klasie. Zebys za szybko nie zdecydowal oblukaj jeszcze sony xf85 tez bardzo dobry tv (Ips)porównywalny do tych dwóch. życze powodzenia ;)
 

janunio

New member
Bez reklam
Do tego gniazda wejdą oba typy wtyków. Bardzo uniwersalne rozwiązanie.

Co do 8303: przewaga istotna polega na matrycy nano-cell. Lepsza kolorystyka bo szersza przestrzeń kolorów. Także czatuję na spadek ceny dla znajomego. Na koniec KODI: jak sprawdzisz co daje to będziesz miał pewność co wybrać.
 

ptoku85

New member
Posiadam aktualnie 55PUS7502.
Zastanawiam się dość poważnie nad wymianą na 55PUS8303, tylko czy warto??
Myślałem o tym żeby zgłosić mój TV na niezgodność ponieważ ostatnio oglądałem film z Netflixa z HDR i zaskoczył mnie obraz, a raczej kąty patrzenia (przesyłam foto) oraz przy dolnym lewym rogu delikatny wyciek światła. Myślicie że przejdzie? Jaka jest wasza opinia? Wydawało mi się że matryca IPS powinna dobrze sobie radzić z tymi kątami.
Pozdro
 

Attachments

  • 20181105_223130.jpg
    20181105_223130.jpg
    275,8 KB · Wyś: 89
  • 20181105_223125.jpg
    20181105_223125.jpg
    258,5 KB · Wyś: 60
  • 20181105_223119.jpg
    20181105_223119.jpg
    273,2 KB · Wyś: 56
Do góry