Philips PUS8303 test . Pierwszy telewizor z Nano Cell producenta, 100Hz, z procesorem P5 zamiesza na rynku.

Greymir

New member
Dysk 2,5" (1GB) wrzucony do kieszeni, podłączony po kablu USB 2.0 do wejścia USB 3.0 - wszystko czyta jak należy.

Format : Matroska at 46.2 Mb/s
Length : 43,9 GiB for 2 h 15 min 58 s 377 ms

Video #0 : HEVC at 42.0 Mb/s
Aspect : 3840 x 2160 (1.778) at 23.976 fps

Audio #0 : DTS at 3 348 kb/s / 3 348 kb/s / 1 509 kb/s
Infos : Object Based / 8 channels / 6 channels, / 48.0 kHz / 48.0 kHz
Language : en

Audio #1 : AC-3 at 192 kb/s
Infos : 2 channels, 48.0 kHz
Language : en

Audio #2 : AC-3 at 640 kb/s
Infos : 6 channels, 48.0 kHz
Language : pl

Bez żadnych problemów, otwieram przez KODI i leci aż się buzia cieszy. Wykrywa dźwięk przestrzenny 5.1, 7.1, HDR i wszystko inne. Żadnych zacięć, żadnych zwolnień. Podsumowując - im lepszy materiał tym większy opad szczęki. Jak znajdę film z większym bitrate to dam znać czy działają.
 

Greymir

New member
Ja mam jeszcze inny odtwarzacz zainstalowany bo nie wiem dlaczego tak jest, ale niektóre firmy lepiej chodzą na Kodi a niektóre na innych odtwarzaczach. Jakby to uszczegółowić to wychodzi że na Kodi leci 90% filmow, reszta na pozostałych.

Potwierdzam - warto zainstalować.
 

kacperhq

New member
Witam uprzejmie,

Nowe oprogramowanie układowe dla telewizorów Philips z 2018 r . z Android TV 7 . Data : dnia 28 czerwca 2018 r . TPM171E: 105.1.2.6
Obsługa HDR10+ dla telewizorów serii 8xx3 i nowszych .

https://toengel.net/philipsblog/201...018er-tvs-mit-android-tv-7-tpm171e-105-1-2-6/

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Już zainstalowane.
z pierwszych rzeczy które widzę (choć nie wiem czy to kwesta softu czy nowego YT)
to brak 4k60fps, materiały te są wyświetlane w max 720p60fps. wcześniej była możliwość włączenia choć klatkowało strasznie.
 

znikim

New member
Dzisiaj dziwna rzecz wystąpiła. HDMI nie chodziło. Po przełączeniu na źródła z HDMI pojawiał się komunikat brak sygnału. Ani z dekodera ani z komputera nie chodziło. Myślałem że to dostawca ma awarię jednak po podłączeniu starego TV wszystko było ok.
Już mi ciśnienie skoczyło jednak wziołem reset do ustawień fabrycznych. Po zainstalowaniu TV odnalazł dekoder i było ok. Tak samo z sygnałem z kompa.
Ktoś miał podobnie? Od czego to się zrobiło.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Już zainstalowane.
z pierwszych rzeczy które widzę (choć nie wiem czy to kwesta softu czy nowego YT)
to brak 4k60fps, materiały te są wyświetlane w max 720p60fps. wcześniej była możliwość włączenia choć klatkowało strasznie.

Ja mam 7101 ale już od tygodnia jakiś problem na YT, że nowo wrzucone filmy są wyświetlane podwójnie obok siebie w górnej części ekranu. Czy to aktualizacja coś spaprała? Odinstalowałem i znowu to samo.
 

ufoman

New member
A do czego używasz HDR 10+ ?
Skoro ma to działać, to warto to przetestować. Formaty z dynamicznymi metadanymi (czyli HDR10+/Dolby Vision) mają pomagać najbardziej właśnie telewizorom o nienajlepszych parametrach natywnego kontrastu/jasności i pomagać wycisnąć z z nich co tylko się da.
Chyba pozostaje nam czekać aż Amazon Video odblokuje HDR na telewizorach Philipsa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja wyciskam bez HDRu i jest rewelacja.
HDR to sztuczny twór i pewnie zakończy tak jak inne sztuczne marketingowe twory.
 

TiToOo

New member
Ja mam 7101 ale już od tygodnia jakiś problem na YT, że nowo wrzucone filmy są wyświetlane podwójnie obok siebie w górnej części ekranu. Czy to aktualizacja coś spaprała? Odinstalowałem i znowu to samo.

Też to zauważyłem, mam ten sam problem jak włączam np filmiki z kompa na telewizor
 

turbobau

New member
Dzisiaj dziwna rzecz wystąpiła. HDMI nie chodziło. Po przełączeniu na źródła z HDMI pojawiał się komunikat brak sygnału. Ani z dekodera ani z komputera nie chodziło. Myślałem że to dostawca ma awarię jednak po podłączeniu starego TV wszystko było ok.
Już mi ciśnienie skoczyło jednak wziołem reset do ustawień fabrycznych. Po zainstalowaniu TV odnalazł dekoder i było ok. Tak samo z sygnałem z kompa.
Ktoś miał podobnie? Od czego to się zrobiło.

To chyba wina aktualizacji. U mnie też tak się zrobiło z konsolą, ale wystarczyło odłączyć TV od prądu i podłączyć ponownie.

Dodatkowo po aktualizacji pojawiły się problemy z Ambilight + Hue. Jest permanentnie włączone, nie da się wyłączyć. Jedyna opcja to zresetowanie konfiguracji.
 
Do góry