Philips PUS7502 test - czyli niepokorny telewizor z nowym procesorem P5 i hat trick ambilight.

pawel73

New member
Problem z synchronizacją dzwięku i obrazu

Cześć
Od ponad pół roku jestem użytkownikiem tego telewizora i do tej pory nie mogę zwalczyć problemu rozjeżdżania się dźwięku i obrazu. Głównie źródłem sygnału jest tuner satelitarny jednak zdarza mi się też oglądać z DVBT. Problem jest zarówno gdy dźwięk "idzie" z głośników telewizora jak i wysyłany jest na zewnętrzny soundbar. Wiem, że w menu dźwięku jest opcja przesunięcia, po jej włączeniu próbowałem ustawiać czasy w ms, ale mam wrażenie że nigdy nie zsynchronizował się dźwięk w 100%.
Co ciekawe gdy sygnał jest z DVBT wtedy przesunięcie dźwięku w menu musi być wyłączone i jest OK, ale znowu problem jest z wtedy z tunerem TV SAT.
Wymieniałem też tunery, na obu różnych typów jest to samo czyli źle.
Myślałem, że problemem mogą być kable więc je także wymieniłem. Teraz są standardu HighSpeed HDMI v.2.0 4K UHD 18Gbps. Zarówno pomiędzy TV SAT <-> TV jak i TV <-> soundbar. Niestety ta operacja też nie pomogła.

Wielka prośba. Może ktoś z Was wie jak wyeliminować ten problem. Będę wdzięczny za pomoc, bo na prawdę jest to irytujące.

Pozdrawiam,
Paweł
 

janunio

New member
Bez reklam
Jakie masz tunery SAT ? Piszesz w liczbie mnogiej, czyli dwa lub więcej.
Jakie to są tunery SAT ( CP/nc+)?
Jak łączysz TV z soundbarem ?
Masz w tunerze opcję stereo czy cyfrowo ? Co idzie pierwsze; video czy audio ?

Mam dwa: EVOBOX i N-turbo PVR i oba działają prawidłowo także z KD.
 

pawel73

New member
Tunery to nBox i Pace z nc+.
Połączenie tuner tv do HDMI2 ARC, a soundbar na HDMI1 ARC/MHL.
Dodatkowo tuner podłączony bezpośrednio do soundbar po optyku i tu idzie idealnie. Gdy przechodzi dźwięk przez tv jest opóźnienie.
Co do tego co leci pierwsze to mam wrażenie że obraz

Pozdrawiam Paweł
 

janunio

New member
Bez reklam
Problem dla mnie ciekawy bo mam podobny "kłopot" w podobnym układzie sprzętowym.
O poprawność HDMI ARC warto zadbać bo to wygodna konfiguracja (jeden pilot mniej).
Dopytam:
- czy w TV masz wyłączone głośniki wew. ?
- jaki wysył audio masz ustawiony na tunerze SAT ( PCM/DD) ?
 

pawel73

New member
Problem z niezsynchronizowanym dźwiękiem pomocą kolegi Kiki'ego udało się rozwiązać.
Do tej pory szukałem w złym miejscu.
Oto co zrobiłem:
1. w TV wyłączone opóźnienie dźwięku w ogóle.
2. Włączone przesunięcie dzwięku w tunerze SAT
Proste ale pomogło. Teraz działa dźwięk ładnie zarówno z DVBT jak i z tunera SAT.

Dzięki jeszcze raz za pomoc.
Pozdrawiam,
Paweł
 

jurex4

New member
Cześć!

Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś był tak miły i przesłał również mnie na PW kalibracje do 55PUS7502.

Z góry wielkie dzięki!
 

Banan716

New member
Cześć,
czy ktoś z Was spotkał się z problemem pionowych linii na ekranie? Mam 65 calową wersję tego modelu i od miesiąca walczę z działem obsługi klienta, żeby uznali reklamację. Niestety problemem jest to, że linie są najlepiej widoczne jedynie przy oglądaniu jednolitego ekranu w ruchu np. mecze piłki nożnej. Szczerze mówiąc powoli dostaję szału, bo dział obsługi klienta nie widzi problemu i nie chce wysłać mi nawet serwisanta, żebym mógł mu pokazać problem. Myślicie, że można ich jakoś przekonać?
 

Attachments

  • received_2108778882479325 (1).jpg
    received_2108778882479325 (1).jpg
    17,5 KB · Wyś: 42

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć,
czy ktoś z Was spotkał się z problemem pionowych linii na ekranie? Mam 65 calową wersję tego modelu i od miesiąca walczę z działem obsługi klienta, żeby uznali reklamację. Niestety problemem jest to, że linie są najlepiej widoczne jedynie przy oglądaniu jednolitego ekranu w ruchu np. mecze piłki nożnej. Szczerze mówiąc powoli dostaję szału, bo dział obsługi klienta nie widzi problemu i nie chce wysłać mi nawet serwisanta, żebym mógł mu pokazać problem. Myślicie, że można ich jakoś przekonać?

Przecież tu nic nie widać😉... Proponuję kolego żebyś zapoznał się z moimi problemami odnośnie modelu 7502 i nie tylko... opisanych w temacie 8102. Co do serwisu POLECAM MIK Radom. Raczej Nie Polecam!!!
Powodzenia.
 
Do góry