Philips OLED 706 - ustawienia

Darek 86

New member
Witam. Zakupiłem kilka dni temu OLEDa Philips 65 cali 706. Poświęciłem trochę czasu na ustawienia. Obraz jest bardzo dobry, ale zależy mi, żeby wyciągnąć z niego co można na razie bez kalibracji. Głównie oglądam Netflixa, nie gram w gry. Czy mogę prosić o pomoc w konfiguracji?:) Dziękuję za pomoc!
Dzień dobry, czy również mogę prosić o ustawienia?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Dzień dobry, mogę prosić o dane do kalibracji oleda 706?
Żeby mieć dane do kalibracji to trzeba fizycznie wykonać kalibrację na tym TV. Ustawienia z innego egzemplarza mogą więcej zepsuć jak poprawić. Właściwie mało prawdopodobnym jest, żeby pasowały. Matryce pochodzące z różnych partii, czy tym bardziej z różnych fabryk, dość mocno różnią się między sobą. Elektronika tez ma różne parametry a w fimware co jakiś czas zmieniają ustawienia obrazu. Nie podałeś nawet jakiej wielkości panel Cię interesuje a już to ma kolosalne znaczenie.
 

pipensor

New member
Cześć, otrzymałem ustawienia do kalibracji. Mam oleda 55'.
Ustawienia bardzo pomogły, wiadomo, że pewnie nie jest idealnie ale dla mnie jest super (Ustawienia na pokój ciemny). Pojawił się drobny ale upierdliwy problem..

Zmieniłem te ustawienia na profilu ISF Noc (tak chyba bylo w pdf podane, a do dej pory oglądałem na "kino domowe").
Ustawienia same przełączają się z powrotem na kino domowe -często wystarczy zrobić pauzę. Bywa że samoczynnie się zmienia ten profil podczas oglądania.
Jak można to naprawić?
 

pitors

New member
Można prosić kalibrację do 706 55 cali? I widzę jedna małą plamkę tylko na zielonym kolorze jak mecz oglądam. Coś się dzieje z matrycą?
 

Attachments

  • IMG_20230215_225031.jpg
    IMG_20230215_225031.jpg
    3,2 MB · Wyś: 44

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz proszę na PW to Ci wyślę.
Plama tylko na meczach PN - nie znam takiego przypadku.
Składałbym raczej na źródło sygnału.
Jeśli na matrycy plama jest - to jest na różnych materiałach....
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
... widzę jedna małą plamkę tylko na zielonym kolorze jak mecz oglądam. Coś się dzieje z matrycą?
Sprawdź na planszach (obrazach) testowych a nie na różnokolorowej murawie boiska.
Najlepiej zainstalować ze sklepu play aplikację typu TV calibration.
Zwróć szczególną uwagę na plansze z bardzo ciemną szarością (bliską czerni) ale oczywiście sprawdź plansze z innymi kolorami.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Nikt inny nie da Ci "najlepszych wizualnych ustawień". Każdy egzemplarz jest nieco inny (różne fabryki, różne matryce, różna elektronika). Pomimo, że jest to w teorii ten sam model, to poszczególne jego egzemplarze potrafią się nawet bardzo różnić w reprodukcji kolorów, kontrastu , jasności itp. i te "najlepsze ustawiania" zdjęte z jednego egzemplarza, wpisane do drugiego zrobią więcej szkody jak pożytku. W innym wypadku producent już by wgrywał te "najlepsze wizualne ustawienia" na etapie produkcji.
Przykładowo niektóre droższe modele Panasonica mają robioną kalibrację już w fabryce (każdy jeden egzemplarz z osobna).

Jak chcesz mieć naturalne kolory to pobaw się ustawieniami sam lub zleć profesjonalną kalibrację swojego egzemplarza TV. Są firmy, które oferują takie usługi w domu o klienta i dysponują stosownym sprzętem pomiarowym.
 
Ostatnia edycja:

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Nikt inny nie da Ci "najlepszych wizualnych ustawień". Każdy egzemplarz jest nieco inny (różne fabryki, różne matryce, różna elektronika). Pomimo, że jest to w teorii ten sam model, to poszczególne jego egzemplarze potrafią się nawet bardzo różnić w reprodukcji kolorów, kontrastu , jasności itp. i te "najlepsze ustawiania" zdjęte z jednego egzemplarza, wpisane do drugiego zrobią więcej szkody jak pożytku. W innym wypadku producent już by wgrywał te "najlepsze wizualne ustawienia" na etapie produkcji.
Przykładowo niektóre droższe modele Panasonica mają robioną kalibrację już w fabryce (każdy jeden egzemplarz z osobna).

Jak chcesz mieć naturalne kolory to pobaw się ustawieniami sam lub zleć profesjonalną kalibrację swojego egzemplarza TV. Są firmy, które oferują takie usługi w domu o klienta i dysponują stosownym sprzętem pomiarowym.
Cześć,
Tutaj w znacznej części się z Tobą zgadzam ale nie na 100% :).
  • "Każdy egzemplarz jest nieco inny (różne fabryki, różne matryce, różna elektronika)" - rzeczywiście matryce różnią się, jednak w wielu przypadkach jest tak, że te że nie są one aż tak diametralne, że każdy użytkownik telewizora je widzi. Wszystkie TV na Europę są składane w Gorzowie Wielkopolskim (co widać na wideo różnych portali). Elektronika - Nie sądzę żeby produkowali każdy inny T-CON czy płytę główną dla każdego TV oddzielnie. Jest projekt i Wg. tego jest to wykonywane przez odpowiednie maszyny.
  • "Najlepsze ustawienia" - każdy producent TV ma zdefiniowane pod dany model/rozmiar matrycy prewien zestaw ustawiień, który wgrywa przed wypuszczeniem telewizora z fabryki. Więc jest to zestaw "najlepszych ustawień" pod różne kategorie. Jeżeli komuś nie pasuje, to może je do siebie dostosować (zapewne sa to osoby, które piszą w tym temacie na forach). Moim zdaniem dziele się własnymi ustawieniami jest jak najbardziej ok, ponieważ ilość ich w TV jest dość spora i nie każdy dokładnie wie za co dana opcja odpowiada. Na zagranicznych forach można znaleźć ustawinia użytkowników, gdzie niektórym to pasuje, a innym nie. W innych przypadkach pomaga np. drobna korekta.
  • Profesjonalna kalibracja - moim zdaniem też nie jest to remedium na wszytsko. Jak wiadomo (bądź nie), podczas takiej kalibracji dzięki dostępnym urządzeniom pomiarowym, kalibrator zmienia ustawienia telewizora w takio sposób, aby uzyskać jak najbardziej optymalny kontrast, nasycenie kolorów, szczegóły, ostrość, balans bieli, itp. itd. Jednak to bardzo zależy od użytkownika. Mając kazję sprawdzić kilka telewizorów, dość często spotkałem sięztym, że ludziom bardzo odpowiada tryb obrazu "jaskrawy", gdzie dla mnie osobiście jest nie do przyjęcia. Wszystko jest "zbyt świecące" kolor niebieski jest zbyt intensywny i zapewne równeiż te opcje podczas kalibracji zostały by zmienione, poniważ taki obraz nie jest naturalny.


Podsymowując:
Jeżeli możemy pozwolić sobie na profesionalną kalibracjęi chcemy mieś telewizor ustraiony jak najbardziej optymalnie (wg. urządzeń pomiarowych), to jak najbardziej ma to sens. Jeżeli jednak chcemy ustawić TV metodą prób i błędów (tak jak napisałeś "Jak chcesz mieć naturalne kolory to pobaw się ustawieniami sam"), to moim zdaniem warto się podzielić swoimi ustawieniami z innymi, ponieważ może być to bardzo dobre rozwiązanie dla użytkownika lub punkt wyjścia do lepszego dostosowania ustawień pod swoje preferencje.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Swojego czasu szukałem gotowych ustawień zdjętych z kalibrowanego TV i znalazłem nawet kilka na forach i portalach branżowych. Cały problem polegał na tym, że były one skrajnie różne, np w jednym trzeba było ustawić niebieski na +8 w drugim niebieski na -4 itd.. Sprawdziłem wszystkie te proponowane ustawienia i uznałem, że żadne nie było dobre. Kolory się rozjeżdżały, balans bieli nie był naturalny. Po kilku latach porównywałem ustawienia do innego TV i wnioski były podobne.
Nawet jakiś rok temu Kiki podesłał mi PDF'a z Calmana, zapewne tego, który dorzuca do TV (OLED LG C1) i z białego zrobił się żółty a wszystkie kolory wpadały w zielony. Szybko to wywaliłem.
Tyle są zazwyczaj warte te wyniki kalibracji.
 
Do góry