Philips LED TV PUS8804, 50 '', 55 '' i 65 '', HDR Dolby Vision / HDR10 + dźwięk z soundbara 2.1 i Android Pie 9.0, Smart TV.

philipek

New member
Co do samego w/w TV, ja drugi raz już bym go nie kupił - nie ze względu na jakość obrazu czy też dźwięku (które są OK) ALE Z UWAGI NA TRAGICZNY SUPPORT, który zgłoszone i udokumentowane poważne błędy już od kilkunastu tygodni nie potrafi rozwiązać!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

philipek

New member
Ostatnio edytowane przez kiki ; Dzisiaj o 00:49 Powód: To nie portal polityczny !
"szanowny" kiki ...tak mój wpis był baaardzo polityczny - dobre sobie :shock:
powtórzę więc, pisząc wprost (ciekawe jaki tym razem będzie powód ciecia) - kalibracja oferowana dla klubowiczów / niebieskich ...to jedna wielka ściema, mająca wspierać sprzedaż!
Tylko totalny naiwniak łyknie, że jedne i te same nastawy są najlepsze dla każdego egzemplarza TV (tu np. PUS8804) niezależnie od serii, daty produkcji itd.
Dalej bić leżącego nie będę - parafrazując Twoje słowa: ludzie nie są głupi i swój rozum mają...
Swoją postawą/zachowaniem udowodniłeś niezbicie, po co to forum w ogóle powstało (tu szacun za pomyślunek, serio).


Sądzę ze w kazdej firmie dlugo bys czekal na rozwiazanie tych problemow.
pozwolę się z Twoim wpisem nie zgodzić - przyznaję, określenie długości "oczekiwania" to poniekąd wartość względna... (piszę to, bo to nie jest mój pierwszy i jak można się domyślić ostatni TV)

a teraz z innej beczki...
...chyba w myśl "uderz w stół, a nożyce się odezwą" wczoraj pojawiło się nowe FW!!! - TPM191E _ 001.002.173.004 – Date: 2019/12/02
Niezależnie od opisu/daty pojawiło się do pobrania dopiero wczoraj (sprawdzam regularnie). Dostępne wyłącznie poprzez TV!
Czyli to co już kiedyś pisałem - znowu część klientów odcięta.........
...po szybkich testach zauważyłem, że poprawiono aż 1 bug "z kategorii ciężkiej" - aktywacja profilu ograniczonego, czyli najstarszy z opisanych na tym forum (prędkość supportu zwrotna....)
Tak wiec reszta FIXów do zgłaszanych problemów przed wygaśnięciem wsparcia produktowego, pewnie nie zdąży zaistnieć.......
 

Jericho24

Member
Bez reklam
"szanowny" kiki ...tak mój wpis był baaardzo polityczny - dobre sobie :shock:
powtórzę więc, pisząc wprost (ciekawe jaki tym razem będzie powód ciecia) - kalibracja oferowana dla klubowiczów / niebieskich ...to jedna wielka ściema, mająca wspierać sprzedaż!
Tylko totalny naiwniak łyknie, że jedne i te same nastawy są najlepsze dla każdego egzemplarza TV (tu np. PUS8804) niezależnie od serii, daty produkcji itd.
Dalej bić leżącego nie będę - parafrazując Twoje słowa: ludzie nie są głupi i swój rozum mają...
Swoją postawą/zachowaniem udowodniłeś niezbicie, po co to forum w ogóle powstało (tu szacun za pomyślunek, serio).



pozwolę się z Twoim wpisem nie zgodzić - przyznaję, określenie długości "oczekiwania" to poniekąd wartość względna... (piszę to, bo to nie jest mój pierwszy i jak można się domyślić ostatni TV)

a teraz z innej beczki...
...chyba w myśl "uderz w stół, a nożyce się odezwą" wczoraj pojawiło się nowe FW!!! - TPM191E _ 001.002.173.004 – Date: 2019/12/02
Niezależnie od opisu/daty pojawiło się do pobrania dopiero wczoraj (sprawdzam regularnie). Dostępne wyłącznie poprzez TV!
Czyli to co już kiedyś pisałem - znowu część klientów odcięta.........
...po szybkich testach zauważyłem, że poprawiono aż 1 bug "z kategorii ciężkiej" - aktywacja profilu ograniczonego, czyli najstarszy z opisanych na tym forum (prędkość supportu zwrotna....)
Tak wiec reszta FIXów do zgłaszanych problemów przed wygaśnięciem wsparcia produktowego, pewnie nie zdąży zaistnieć.......
nie wiem czy zauwazyles,.ale niebieski kupujac u kikiego ma kalibrację robiona pod swoj zamówiony tv. Jesli tv masz z innego źródła, to jako niebieski dostaniesz uniwersalne nastawy.
Jesli sie myle to niech ktos mnie poprawi.

A co do aktualizacji, to moze nie o tv, ale laptopie i to niby porządnego asusa, ktory wylal sie na klienta. W 2009 roku kupilem dosc dobry model gamingowy w których odkrylem babola, polegającego na tym ze latwo mozna bylo uruchomic lapka z pominieciem wymuszonego hasla na odpalenie kompa. Asus caly czas twierdził ze to normalne zachowanie, ale nie odpowiedział po co w biosie jest mozliwosc wlaczenia hasla przy odpalaniu lapka, ktorego procedure mozna ominac włączając lapek nie przyciskiem power tylko play z panelu multimedialnego.
 
Ostatnia edycja:

philipek

New member
co do "profesjonalnej" kalibracji ...to chyba (tak mi się wydaje) pakiet via email to oczywista sprzeczność - jedyny cel takich działań to "dobre i te parę złotych extra...
Nie czepiał bym się gdyby było to wyraźnie zaznaczone.
Co do kupujących z tą usługą, jeżeli otrzymują potwierdzone na papierze jak było "przed" a jak jest "po" - to zwracam honor, w przeciwnym wypadku to sorry...


odnośnie wspomnianego ASUSTeK Computer Inc. - ja z tą firmą miałem również przeboje (laptop, później pł. gł.) i wykluczyłem ją na dobre z ewentualnych przyszłych zakupów znajdując producentów (dwóch) szanujących klienta
a co do Philipsa - termin dwumiesięczny wydawać by się mogło że wystarczy na przyjrzenie się problemowi i wprowadzenie przetestowanych stosownych poprawek. Niestety tak nie jest, co jak już pisałem obrazuje gdzie mają klienta...
Ja rozważam skorzystanie z prawa do rękojmi z tytułu produktu niezgodnego z zawartą umową.
Na moim dowolnym sprzęcie, który w przyszłości zakupię - na pewno nie pojawi się logo Philips.

Po raz kolejny potwierdziła się zasada głoszona onegdaj przez pana Marka Pampucha: "biednego nie stać na tanie zakupy!"
I tym jakże prawdziwym stwierdzeniem, kończę swoją "batalię" na tym forum.
 

mefihl

New member
nie wiem czy zauwazyles,.ale niebieski kupujac u kikiego ma kalibrację robiona pod swoj zamówiony tv. Jesli tv masz z innego źródła, to jako niebieski dostaniesz uniwersalne nastawy.
Jesli sie myle to niech ktos mnie poprawi.

A co do aktualizacji, to moze nie o tv, ale laptopie i to niby porządnego asusa, ktory wylal sie na klienta. W 2009 roku kupilem dosc dobry model gamingowy w których odkrylem babola, polegającego na tym ze latwo mozna bylo uruchomic lapka z pominieciem wymuszonego hasla na odpalenie kompa. Asus caly czas twierdził ze to normalne zachowanie, ale nie odpowiedział po co w biosie jest mozliwosc wlaczenia hasla przy odpalaniu lapka, ktorego procedure mozna ominac włączając lapek nie przyciskiem power tylko play z panelu multimedialnego.

A jakie poważne błędy ma jeszcze ten telewizor ? Bo zastawiam się nad jego zakupem. Czy ta aktualizacja naprawiła problem z poprawnym włączaniem się trybu "GRA" ?
 

Kurakaodr

Member
Po ostatniej aktualizacji oprogramowania, na YouTube materiały 4K w 60fps, są odtwarzane miodzio
k040.gif



615d610b725207d8.jpg



22ae723fa8cef1ed.jpg
 

Archibaldini

New member
Cześć wszystkim :)

Przejrzałem wątek o tym tv, mam go od niedawna (55"), jest to mój pierwszy tv 4k. Chciałbym Was zapytać o jedną rzecz - na materiałach HD widać mocne pogorszenie obrazu, ale zasadniczo tylko z dekodera NC+, który mam podpięty przez hdmi. Spróbuję pokazać to na zdjęciach. Na YT materiał hd jest lekko pogorszony, ale nie aż tak. Czy jest jakiś patent na skorygowanie tego? No chyba, że nie wolno podchodzić do TV bliżej niż na 2,5 metra, bo stąd już prawie nie widać.

Dodam jeszcze, że w zależności od tła i ruchu obrazu poniższe "postrzępienia" są mniej lub bardziej widoczne. Próbowałem redukcji szumu i zniekształceń w różnych opcjach, tak samo stylu ruchu, ale nie udało mi się zlikwidować tego czegoś, jedynie redukcja szumów na maksimum minimalnie pomaga. W poprzednim telewizorze hd znaczki telewizji były ostre jak żyletka, oczywiście wiem, że to jest dekoder hd, a telewizor jest 4k i musi to przeskalować, ale liczyłem po prostu na mniej ostry obraz na zbliżeniu a nie takie poszarpania.

Znacie jakieś patenty? Czy może wszyscy tak mają i muszę z tym żyć? ;)

lYk2jvio4uMok_gP3ysO3UMZzh3Ux4P7Ekl5MRWyXEbwQVXn1TlZL2FXEB8KVegcjGXGUu46E3iwc3V55Tgj84IBlgCs3PcVHthPsbV9YocxXhjL3we4wwJpsz78v30w12egykrK7g6TS7GrUQWPZCogpKiXXpqM3faoX_n1_4MzLZ0XjGs_OQPNWEQxTu38Mu6t-h6tJ4dN-x2WqzpSS34Z0OlMNlLeXeFEXfqZ4Veo6ahx3bdj_U92kr84jOdLb6J7AL4SU07TGF-1hb-BTHnNBbB-RtHX-pxapoXa_D1hOdYE8GNJJrU0P7o3e3_ZWfuPKGLb_XocV1ONmLf5quis_9sbKk3pdNFJkyEZKKr79eawqVdXAP7eS3WFEfYWAJy3Tdz0sYG_S6BtOE-UhxxmK0R_Cn3Mu6smQRVP0WbzhVY1u4qtQP25uOtt3yks_5Vtm9qD8773csLUvGvfNWVvXwbKzYXhjuhRgVzmQslwtZuNIIPfv5og11nw_NVUSW01fupXI9WLFdh6mbBmOkf03DnUZhOCtKA5_UO8HP1wJ8HLOr0aLx1i1b7HIl_p4-vr99DWscGmItWSsc4SIl6gIuJxLPQS096IC5HQccA6YepuX7FmNe0BwzXlwI96UGKomO1FTN_uWA54OsGE2vSwQ_W0VIf6wPdt6c3AHtZEs0tpnc0b-roKQe4tg961ioO-6N_7jldK0EOs1rDR1XwwZdMCoo6AKdgV5lzT0e4CAQ8k1A=w750-h563-no


NQOnAbo2PABOTxrS7F3Lbs35LG0w-d2K4PkQRdiGYXIa_7Ja-DxaJQzzZ84JaqViBi72ndmPKdL60kQpxMqQNYcPf8gHgUoczFN57J3FNRV9-1P02JwGGHurtbebgGZjuRUJU5HKi9eh8pEMqEprX8DeBX6BfI3lo2zgSHbYzoSANIXuZFEN8kL_niFXmvfT7Xl2fD-ntPiF8Tkhr9dUDyWS4rJYzGhSUq7poF23oEesfU5S1Po-PcKzBFcLFwfAMc28_cbrNUATA0qzgVp6GoYJiMf-aQ9MqFtWDFVVImfoouULop8XQQU3L_b2V_H40ey8eQDW8DScdcrpqJnYR4evKK1vFhenvZLul5-359EiD_nFWk0pbFJseIkb7fqRJIXtz99JdGGMPbGhb5kdN_tdOpQs7CeNwic-18MABP6gORMiQW9x0bru3efgM9m4KXo8usPniDA7qre1TJlfDmWaGrKRO4wVw7_DZbGZPDc4jR--wKFIOQRUUoXsuuO1lZQ37nr0yqyv9IN3ylFCAbqHZYdnBiktYiJkqyMbiNyNQf4KeGbJX7iW0w6nSSbrCycaSoQg4Zjz7W9NwLr_p3IPBeJIRUuIl12SAckwksYuLeCY6h2aXcuO_JpvFImlaHjf1U4UqHvP2r41gR4zXU--MDPS0tLbBfFwLhSpLQOcfEmn_ZcBL4EbmCbWUAAX16vHKeUVgEZ0bwmVxU9VYvAwTMWyjEuitItKM-n3fvTt6rNw9w=w750-h563-no
 

Archibaldini

New member
Kurakaodr dziękuję za pomysł, ale to kompletnie nie pomaga :) To gdzieś w ustawieniach skalowania / dekodowania siedzi, tylko nie wiem czy mam na nie wpływ.
 

philips8109

Member
Re:8804

Siemano ponownie kiki :D po roku czasu znow sie odzywam :)

Jak pamietasz rok temu kupilem 49pus8503 i jestem mega zadowolony
i teraz zona chce do pokoju swojego coś z Philipsa :)Juz mam kupic w euro tv w super cenie 1999zl
43pus7334 . Bo ten dziad ma slabe glosniki i zaczynamy sie nagle zainteresować tym 50pus8804 :) czytalem wszystkie wasze opinie od poczatku watku :)

P.s. Tv chce postawic na komodzie 115 cm wysokosci 113 cm szerokościi ogladac z 4 do 5m lezac w łozku i mowi ze bedzie sie relaksowac hehheeh teraz jest nocna promocja w euro za 2999zl:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry