Philips LED TV PUS8804, 50 '', 55 '' i 65 '', HDR Dolby Vision / HDR10 + dźwięk z soundbara 2.1 i Android Pie 9.0, Smart TV.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak będzie gotowa w pełni kalibracja - dostaniesz, cierpliwości...

Skalowane bardzo dobre bo masz nowej generacji procesor.
Daje właśnie wyższą ostrość i bardzo dobrą płynność.
Dźwięk extra, bo masz głośniki B&W !
I masz specjalną cenę dla niebieskich.
 

mgrab

New member
Jak będzie gotowa w pełni kalibracja - dostaniesz, cierpliwości...

Skalowane bardzo dobre bo masz nowej generacji procesor.
Daje właśnie wyższą ostrość i bardzo dobrą płynność.
Dźwięk extra, bo masz głośniki B&W !
I masz specjalną cenę dla niebieskich.

@kiki, dzięki. A potwierdzasz jak ktos pisal ze 55" to matryca VA?
 

mgrab

New member
Sorki, nie widzę opcji edycji to pytam w kolejnym poście :) Czy ten tv to w ogóle półka jakościowa Sony XF9005, czy raczej nie?
Specyfikację znam, ale nie wiem jak te 50 Hz vs. 100 Hz u Sony przekładają się na rzeczywisty odbiór? No i pozostałe parametry jak jasność, HDR itp. wyglądają w praktyce?
Z grubsza - źródło sygnału NC+, sportu nie oglądam, 2h w tygodniu XBOX, pewnie zakupię docelowo Netflixa lub coś innego dla treści 4K :)
 

Raflik85

New member
Jak będzie gotowa w pełni kalibracja - dostaniesz, cierpliwości...

Skalowane bardzo dobre bo masz nowej generacji procesor.
Daje właśnie wyższą ostrość i bardzo dobrą płynność.
Dźwięk extra, bo masz głośniki B&W !
I masz specjalną cenę dla niebieskich.

To fajnie jakbyś napisał że np kalibracja dopiero będzie za tydzień lub dwa a nie że jak będziesz w pracy to mi prześlesz, tak się nie robi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisałem bo miała być wykonana,ale kolega który to robi wyjechał do Holandii więc spokojnie.
 

Staszek

Member
https://www.displayspecifications.com/en/model/a0531a26
Raczej IPS, ale nie sprawdzałem.
Przypomnij się jutro - będę w firmie i sprawdzę.
Czyli ten model nie ma nawet matrycy 100 Hz ???

To jak do Lamborgini wlać paliwo 91 octan i pojechać do fachowca, żeby zrobić chipa, bo coś kiepsko kiep bestia jeździ. Fachowiec zrobił chipa, a klient dalej leje paliwo 91 :-D:-D:-D
Paliwo musi być dostosowane do silnika i na odwrót.
Czy taki zabieg z matrycą nie ogranicza rozwoju technologicznego, czy nie ogłupianie klienta?
 
Ostatnia edycja:

FanKosmosu

New member
Czyli ten model nie ma nawet matrycy 100 Hz ???

To jak do Lamborgini wlać paliwo 91 octan i pojechać do fachowca, żeby zrobić chipa, bo coś kiepsko kiep bestia jeździ. Fachowiec zrobił chipa, a klient dalej leje paliwo 91 :-D:-D:-D
Paliwo musi być dostosowane do silnika i na odwrót.
Czy taki zabieg z matrycą nie ogranicza rozwoju technologicznego, czy nie ogłupianie klienta?

Philips robi właśnie takie telewizory LCD. Sprzęt low end. Oni w klasie premium robią tylko telewizory OLED. Ich ostatnim telewizorem LCD w klasie premium był model 8102 że 128 strefami FALD, jasnością HDR 600-700 nit, bardzo szeroką paletą barw i 120hz panelem VA. Teraz tłuką głównie telewizory LCD na tanich panelach IPS, z jasnością 350 nit i odświeżaniem 60hz.
 

Staszek

Member
Philips robi właśnie takie telewizory LCD. Sprzęt low end. Oni w klasie premium robią tylko telewizory OLED. Ich ostatnim telewizorem LCD w klasie premium był model 8102 że 128 strefami FALD, jasnością HDR 600-700 nit, bardzo szeroką paletą barw i 120hz panelem VA. Teraz tłuką głównie telewizory LCD na tanich panelach IPS, z jasnością 350 nit i odświeżaniem 60hz.
W takim razie trzeba brać Philips 55PUS9104 albo 8303
 
Ostatnia edycja:

adhd81

New member
dla zainteresowanych podaję link do najnowszych softów TV Philips:
Kod:
https://toengel.net/philipsblog/firmware-download/
dla PUS8804 dostępny jest TPM191E_1.1.37.9
TPM191E _ 001.001.037.009 – Date: 2019/07/24
- Initial firmware for the 2K19 TPM191-OLED ranges
- Improvements for TV guide
- Improvements for Youtube
- Improvements for headphone audio in app

ogólnie dużo ciekawego na w/w stronie, ot choćby jak zmienić fabryczne ustawienia OLEDów co do "przepalania" ekranu z automatu
 

FanKosmosu

New member
W takim razie trzeba brać Philips 55PUS9104 albo 8303

Oba nie mają parametrów LCD premium. Premium LCD to minimum 600 nitów, FALD, czyli tylko Sony i Samsung (od XF90/XG95 w górę w przypadku Sony, a w przypadku Samsung od Q70RAT w górę).

9104 Philipsa to w ogóle dziwadło, bo to sprzęt który powinien trafić do sprzedaży rok temu, tyle że przeleżał w magazynach Philipsa. Ma stary chipset Mediateka i nie obsługuje Dolby Vision jak praktycznie wszystkie, nawet te najtańsze telewizory LCD Philipsa wyprodukowane w tym roku (od serii 6 w górę, końcówkami "4").
 
Ostatnia edycja:

Kurakaodr

Member
Philips 55PUS8804...o rany! co oni zrobili przy zmianie oprogramowania na najnowsze TPM191E _R. 001.001.037.009
a020.gif


Podstawa zepsucia to fakt, iż nie działa dźwięk w YouTube, ponadto zawiesza się na chwilę obraz w aplikacjach do strumieniowania m3u, gdzie następnie również dźwięk nie działa, generalnie dźwięk po "wybudzeniu" telewizora nie działa w żadnym źródle, które ma pochodzenie via internet
d030.gif


Natomiast dźwięk bez problemu działa tylko w kanałach telewizji naziemnej!

Na opisaną na wstępie bolączkę, nie pomaga żadna "sztuczka" typu wyczyszczenie pamięci internetu, czy też wyczyszczenie pamięci podręcznej, powrót do ustawień fabrycznych, lub ponowna konfiguracja telewizora...
g075.gif


Jedynym ratunkiem jest odłączenie wtyczki zasilania z gniazdka elektrycznego, wtedy po uruchomieniu wszystko działa tak jak powinno, działa oczywiście tylko do czasu ponownego wyłączenia,przejścia telewizora w stan czuwania, po ponownym uruchomieniu znów nie ma dźwięku i zachodzi konieczność odłączenia zasilania i tak w kółko!

Inni użytkownicy tego modelu też tak mają po zmianie oprogramowania na najnowsze?

Ręce opadają, przy poprzedniej starej wersji oprogramowania wszystko działało super, jak można było tak zepsuć
a050.gif
 

Kurakaodr

Member
U mnie działa normalnie.
Sprawdzę jaki mamy update.

Słabo mi...a tak było dobrze, do czasu kiedy kilka dni temu "wskoczyło" to nowe oprogramowanie, przecież nie da się użytkować normalnie telewizora, za każdym razem wyciągając wtyczkę, odcinając zasilanie i tak w kółko
d065.gif
 

janunio

New member
Bez reklam
Usuń aktualizację You Tube 2.07.02. Dostaniesz 2.05.03
To całkowicie wina YT. Mam jeszcze trzy urządzenia typu ANDROID BOX i wszędzie nie ma problemów z audio na YT (wersja YT 2.05.03).


Jak to zrobić:
- ustawienia systemu ANDROID
- ustawienia urządzenia
- Pamięć
- Wewnętrzna pamięć współdzielona
- Aplikacje
- YouTube usuwasz ostatnią aktualizację
 
Ostatnia edycja:

Kurakaodr

Member
Usuń aktualizację You Tube 2.07.02. Dostaniesz 2.05.03

Zrobiłem wszystko tak jak wskazane, odinstalowałem aktualizacje, dostałem wersję 2.05.03, wyczyściłem pamięć podręczną, pamieć internetu, i co?

I nic! dalej to samo brak dźwięku z jakiegokolwiek źródła via inernet, na czele z YouTube, działa po włączeniu ze stanu czuwania, tylko dźwięk z kanałów telewizji naziemnej, pomaga znów tylko wyłączenie na chwilę wtyczki zasilania, szlag mnie...
k015.gif


Pozostaje mi chyba tylko czekać, na kolejną nowszą wersję oprogramowania.

Aha, informacyjnie ze źródeł zewnętrznych typu TV BOX, wszystko działa świetnie, każda aplikacja odpala się od razu, z idealnym dźwiękiem, ale to żadne "pocieszenie"
g025.gif
 

adhd81

New member
Odnośnie ostatniej aktualizacji - ja nie zauważyłem problemów z dźwiękiem.
Ja osobiście aktualizuje ręcznie, zawsze po uprzednim "zerowaniu ustawień".
Po procesie aktualizacji kiedy TV się obudzi, daję mu dłuższą chwilę by wszystko się załadowało - zostało przetrawione. Następnie stanby i wtyczka z kontaktu na min. 2minuty.
Może procedura przesadzona, ale nigdy "po" nie miałem problemów.

Co do samego PUS8804 to ja jako "zwykły kowalski" posiadacz wersji 55" mogę tylko napisać tyle:
- test modelu 43PUS7334 dostępny na forum ...mam wrażenie jakby dotyczył właśnie mojego zakupu.
Różnica to audio, reszta same podobieństwa - nierównomierność podświetlenia na jednolitych planszach w narożnikach jest widoczna, szczęśliwie tylko w takich konkretnych przypadkach.
Mi nie spodobały się "pierdółki" - tylna obudowa widoczne odciski od formy, w jednym miejscu tak jakby "pęcherz" - po naciśnięciu palcem fragment obudowy sprężynuje, oraz "typowo polska" specjalność na odwal przyklejona naklejka serwisowa - niewklejona dokładnie w ramkę.
Ja kupiłem za 3899 i ta cena wydaje mi się adekwatna, choćby tylko z powodu "porządku kablowego i braku pilotologi" ze względu na zintegrowany sound-bar.
Sam dźwięk mnie nie powala, ale jest bardzo naturalny więc duży "+".
Obraz, jego jakość można odczuć dopiero na materiałach w wysokiej rozdzielczości źródłowej.

Jako, że jest to moja nowa zabawka śledzę net i taka oto namiastka testu się objawiła (usunąć spacje, dodać kropkę...):
Kod:
https://hdtv polska com/tv-philips-pus8804-bowerswilkins-pierwsze-testy-2/?showfull=1/
 
Do góry