Philips HMP3000

fifnie

New member
problem z dźwiękiem

Witam

Czy ktoś miał problem z dźwiękiem? Dokładnie opisując:
Przy odtwarzaniu plików AVI co pewien czas na ułamek sekundy znika dźwięk natomiast przy mkv jest idealnie. Czy to może być problem z ustawieniami video?
 

Michel1978

New member
Obsługa dysków 2tb - hmp3000

Witam.

Jak poinformował mnie Philips , urządzenie hmp3000 nie obsługuje niczego ponad 1tb. Potwierdzili to dwa razy. Gdy przeczytałem post na ten temat wraz z informacją,że z 2tb nie ma problemów,wystosowałem kolejnego maila. Pytając ,czy nie wprowadzono mnie w błąd , odpowiedzi już nie było. Ciekawym więc jest jak jest faktycznie, bo sam kupiłem 1tb , zapewniony ,że nie ma po co kupować większych pojemności.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Witam.

Jak poinformował mnie Philips , urządzenie hmp3000 nie obsługuje niczego ponad 1tb. Potwierdzili to dwa razy. Gdy przeczytałem post na ten temat wraz z informacją,że z 2tb nie ma problemów,wystosowałem kolejnego maila. Pytając ,czy nie wprowadzono mnie w błąd , odpowiedzi już nie było. Ciekawym więc jest jak jest faktycznie, bo sam kupiłem 1tb , zapewniony ,że nie ma po co kupować większych pojemności.

Infolinia Philipsa cie poinformowała to co ma podane w specyfikacji playera a tam faktycznie jest podane 1 TB.
Ale specyfikacja specyfikacją a w praktyce 2 TB dysk będzie działać o ile jest formatowany w NTFS.
 

Jarek882

New member
Witam! Mam pytanie. Czy jak nie mam dzwieku dts w telewizorze i podlacze owy player i puszcze z niego film mkv z dts'em to dzwiek bedzie odtwarzany na tv czy nie bardzo?
 

raf_32

New member
Witam.Panowie kupiłem to urządzenie i jest wszystko ok po za czytaniem polskiej czcionki.Mieszkam na stałe w hiszpanii i tutaj też został sprzęt zakupiony.Wybór był mizerny a mi zależało aby odtwarzał DTS.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Witam.Panowie kupiłem to urządzenie i jest wszystko ok po za czytaniem polskiej czcionki.Mieszkam na stałe w hiszpanii i tutaj też został sprzęt zakupiony.Wybór był mizerny a mi zależało aby odtwarzał DTS.

Ustawienia/System i tu ustawić: kodowanie tekstu na środkowoeuropejski.

Do hurtowej zmiany napisów do .SRT polecam ToSrtConverter
 

raf_32

New member
Ustawienie kodowania tekstu na środkowoeuropejski nic nie zmienia.Dla porównania te same pliki zostały odtworzone za pomocą innego otwarzacza (Lacie la cinema mini HD) i tam wszystko śmiga jak należy.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Ustawienie kodowania tekstu na środkowoeuropejski nic nie zmienia.Dla porównania te same pliki zostały odtworzone za pomocą innego otwarzacza (Lacie la cinema mini HD) i tam wszystko śmiga jak należy.

A zaktualizowałeś firmware ?

Napisy w formacie .txt dobrze ci odczytuje ?
 
Ostatnia edycja:

Jarek882

New member
Ja mam problem z tym playerem poniewaz nie odtwarza mi obrazu na całym Tv tylko zostaja albo u góry albo na dole małe paski czarnego ekranu. Zna ktos tego przyczyne? Film który odtwarzałem jest w 1080p.
 

Grendel

New member
Dzisiaj przyszedł kurierem odtwarzacz. Po pierwszych testach na szybko wydawało się, że minimalnie brak płynności na mkv 720p. Po aktualizacji softu już wszystko w porządku. Obraz dobrej jakości, bez względu na format video (ts, mkv). Avi nie oglądam.
Nie mam kina domowego ani amplitunera, żeby sprawdzić dźwięk DTS, ale podłączony do zwykłego wzmaka odtwarzacz oferuje naprawdę dobry dźwięk stereo ścieżki filmowej.
Odtwarzanie plików FLAC już tak pozytywnych emocji nie wywołało. No ale nie jest to sprzęt do słuchania muzyki. Tu nawet amplituner kina domowego nie pomoże.
Obsługa banalnie prosta, przejrzysty interfejs, dobrze wykonany i działający pilot.
Jednym słowem na moje potrzeby w 100% trafiony zakup. Jestem bardzo zadowolony. Zapłaciłem za niego całe 230zł.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Dzisiaj przyszedł kurierem odtwarzacz. Po pierwszych testach na szybko wydawało się, że minimalnie brak płynności na mkv 720p. Po aktualizacji softu już wszystko w porządku. Obraz dobrej jakości, bez względu na format video (ts, mkv). Avi nie oglądam.
Nie mam kina domowego ani amplitunera, żeby sprawdzić dźwięk DTS, ale podłączony do zwykłego wzmaka odtwarzacz oferuje naprawdę dobry dźwięk stereo ścieżki filmowej.
Odtwarzanie plików FLAC już tak pozytywnych emocji nie wywołało. No ale nie jest to sprzęt do słuchania muzyki. Tu nawet amplituner kina domowego nie pomoże.
Obsługa banalnie prosta, przejrzysty interfejs, dobrze wykonany i działający pilot.
Jednym słowem na moje potrzeby w 100% trafiony zakup. Jestem bardzo zadowolony. Zapłaciłem za niego całe 230zł.

Jak chcesz idealnie płynny obraz to trzeba zmienić ustawienia Video AUTO na manualne.
Ustaw System TV: 1080P 50Hz i dodatkowo 1080P 24HZ Wł.

Bo na ustawieniach auto filmy w 25 kl/s są wyświetlane przy częstotliwości 1080P 60Hz
co powoduje sztucznie przyspieszenie odtwarzania filmu lub obraz nie jest idealnie płynny.

Możesz tez na próbę wyłączyć: Cyfrowe red. zakł. Wył.
Ja mam wtedy ostrzejszy obraz w filmach full hd.

Jedyna wada tych ustwie to koncerty które często są w 30kl/s
wtedy ręcznie trzeba przestawnic 1080P 60Hz
 
Do góry