Philips HMP3000

Wiesmin

New member
Ja przy aktualizacji najpierw wszedłem do głównego menu i podlączyłem wtedy pendrive'a z plikiem install.img -po chwili automatycznie wyskoczyło okienko do aktualizacji.

Jedną z pierwszych rzeczy jakie bym zmienił, to opcje od napisów powinny działać w pętli. Teraz chcąc zmienić kolor napisów trzeba przebijać się przez inne opcje, a wystarczyłoby pozwolić na kliknięcie w lewo.
 

Grendel

New member
Czy regulacja wielkości czcionki napisów działa wam w pełnym zakresie? Ja mogę powiększyć tylko do 22 jednostek. No i szkoda, że nie ma wyboru rodzaju czcionki.
 

Wiesmin

New member
Musisz przesunąć napisy w górę. Podczas wyświetlania napisów przesuń je wyżej strzałką w górę i wtedy będziesz mógł powiększyć bardziej. U mnie powiększać można do 40.
 

Grendel

New member
No niestety, nic nie pomaga przesunięcie napisów. Uparły się i nie chcą być większe niż 22. Ktoś ma jakiś pomysł?
 

Wiesmin

New member
Nie wiem czy mnie dokładnie zrozumiałeś, podnieś napisy strzałką nie wchodząc w opcje napisów, tylko od razu na filmie jak pojawią się napisy.
 

Grendel

New member
Nic to nie daje. Nie wiem co jest grane. Mogę pomniejszyć napisy do 19 i powiększyć do 22. To wszystko.
Czy ktoś ma jeszcze takie problemy z napisami?

Niekiedy również mam problem z filmami DVD zgranymi na dysk twardy. Za cholerę nie mogę wyłączyć napisów pomimo odpowiedniego ustawienia w opcjach. Pomaga tylko przepuszczenie przez DVD Shrink i wycięcie napisów.

Jak widać Philips ma głęboko w poważaniu właściwe działanie oprogramowania swojego urządzenia. Niby wszystko działa ale pozostaje mały niedosyt. Przynajmniej odtwarza interesujące mnie formaty video.
 
Ostatnia edycja:

3echo

Member
Bez reklam
Też mam zamiar kupić tego Philipsa.Zastanawiam się jeszcze nad modelem wyższym Philips HMP5000,ale nie wiem czy jest sens dopłacać 100zł za WiFi,bo chyba tym się tylko różnią.Chyba,że w cenie 350zł znajdzie się coś lepszego?
 

Michel1978

New member
Synchronizacja napisów.

A propos napisów: może ktoś z szanownych Panów wie, na czym polega przesuwanie czasu napisów w hmp 3000? Mam go kilka miesięcy, i do tej pory nie wiem na czym synchronizacja ta ma polegać. Nie jest jasne, w jakich jednostkach jest ustawiona skala przesunięcia w czasie. Ilekroć próbowałem dostosować błędne czasy napisów do filmu , nic z tego nie wychodziło. Ideałem jest system zastosowany chociażby w programie bestplayer. Tutaj działa to co najmniej dziwnie.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja posiadam hmp 3000, model wyzej to tylko wi fi ze posiada, jeśli ci zależy na tym wi fi to brać jeśli nie to nie warto dopłacać rewelacyjnie i tak to nie działa praktycznie w żadnym odtwarzaczu tego typu, a nic lepszego w tej cenie co hmp 3000 nie dostaniesz, ja jestem w 100% zadowolony
 

martinoo

New member
Dopiero teraz zauważyłem tego Philipsa. Mam krótkie treściwe pytanie: czy wystarczy mi do podłączenia z moim kineskopowym telewizorem (TV ma wejścia chinch, scart i svideo) w celu oglądania dzięki niemu avi i avchd (z mojej kamery) oraz zdjęć i słuchania muzyki? Oprócz tego czy da się podłączyć do niego głośniki komputerowe 5.1 (z mini-jackiem)?

Pozdrawiam :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
do tv dasz rade podłączyć
odtworzy te formaty i kupę innych formatów ( łyka wszystko)
zdjęcia, muzę jak najbardziej
takich głośników nie podłączysz

do takich celów bym kupował tańszy znacznie bo ten to będzie się marnował chyba ze planujesz go z czasem lepiej wykorzystać w całości
 

martinoo

New member
Dzięki za szybką odpowiedź :)

Szukam też czegoś na przyszłość - koniecznie HDMI, gdyż po wakacjach chcę wymienic telewizor. Zaintrygowała mnie pewna kwestia - oglądałem po zdjęciach, i nie znalazłem na urządzeniu wejść chinch - więc jak to podłączyć? :D
A jeszcze jedno - z tyłu ma wyjście AV - nie wystarczy mi do podłączenia tych głośników? (Głośniki mają matrix - dźwięk idzie mi po wszystkich głośnikach).

edit: urządzenie ma też współpracować z moim zewnętrznym hdd 3,5.
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
posiada wejscie AV czyli TV OUT + Audi OUT czyli jeden CINCH do philipsa wchodzi druga strona to 3 CINCHe jeden audio R drugi L i trzeci video , czy dasz rade podłączyć głośniki to szczerze mówiąc nie wiem nie bawiłem się nigdy w to, co do dysku to u mnie śmiga z WD essential 2T
 

Michel1978

New member
Napisy w hmp3000

Witam.

Ponawiam pytanie: może ktoś z szanownych Panów wie, na czym polega przesuwanie czasu napisów w hmp 3000? Mam go kilka miesięcy, i do tej pory nie wiem na czym synchronizacja ta ma polegać. Nie jest jasne, w jakich jednostkach jest ustawiona skala przesunięcia w czasie. Ilekroć próbowałem dostosować błędne czasy napisów do filmu , nic z tego nie wychodziło. Ideałem jest system zastosowany chociażby w programie bestplayer. Tutaj działa to co najmniej dziwnie.

Dla niezdecydowanych: HMP3000 to naprawdę świetny, bezproblemowy sprzęt. Po kilku miesiącach, uważam ,że wart był każdej złotówki.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
kolego chętnie bym Ci pomógł ale nie korzystałem jeszcze z napisów na tym pudełku sam lektor na razie w ogóle mało z niego korzystam jak przyjdzie mi kino domowe to wtedy będę się bawił to może wtedy będę w stanie się wypowiedzieć na ten temat, zagadaj do Slawko1 kumaty jest sporo mi podpowiedział może coś na to poradzi
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Witam.

Ponawiam pytanie: może ktoś z szanownych Panów wie, na czym polega przesuwanie czasu napisów w hmp 3000? Mam go kilka miesięcy, i do tej pory nie wiem na czym synchronizacja ta ma polegać. Nie jest jasne, w jakich jednostkach jest ustawiona skala przesunięcia w czasie. Ilekroć próbowałem dostosować błędne czasy napisów do filmu , nic z tego nie wychodziło. Ideałem jest system zastosowany chociażby w programie bestplayer. Tutaj działa to co najmniej dziwnie.
uważam ,że wart był każdej złotówki.

Swojego playra pożyczyłem koledze do testów wiec nie jestem pewny na 100%
ale opcja regulacji napisów jest w klatkach, wiec aby przyspieszyć lub opóźnić napisy
o sekundę trzeba przestawnic o 24 lub 25 jednostek.

Jak wróci do mnie player to przetestuje, jakoś do tej pory nie potrzebowałem
synchronizować napisów z filmem.
 

Grendel

New member
Synchronizacja napisów ustawiana jest raczej w milisekundach. Czyli żeby je opóźnić o 1 sekundę przestawić by trzeba o 1000. Daje to nam dość dużą precyzję w ustawianiu synchronizacji.

Ja zapytam jeszcze o wielkość czcionki w napisach. U kogo z was regulacja wielkości czcionki działa w pełnym zakresie? Czy ktoś ma oprócz mnie buga z regulacją (u mnie działa w zakresie 19-22)? Mam najnowszy soft (67).
 
Do góry