Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

czarnydlk

New member
Co do matryc to zgadza się. Kwestia kolorów to tak na prawdę drobne korekty, na które jeszcze nie miałem czasu. Jak uda się jeszcze dobrać ustawienia dla wszystkich źródeł to już wgl będzie bajka. Tak swoją drogą, bo chyba padło pytanie ale nikt się nie odzywał. Czy ktoś z posiadaczy korzystał z usług kalibracji profesjonalnej firmy ?
 

grosjean_2022

New member
Co do matryc to zgadza się. Kwestia kolorów to tak na prawdę drobne korekty, na które jeszcze nie miałem czasu. Jak uda się jeszcze dobrać ustawienia dla wszystkich źródeł to już wgl będzie bajka. Tak swoją drogą, bo chyba padło pytanie ale nikt się nie odzywał. Czy ktoś z posiadaczy korzystał z usług kalibracji profesjonalnej firmy ?
Któryś z użytkowników w tym wątku napisał że miał robioną kalibrację.....i nie korzysta z tego.
 

czarnydlk

New member
W sprawie kalibracji napisz proszę na PW.
Poszło.
Któryś z użytkowników w tym wątku napisał że miał robioną kalibrację.....i nie korzysta z tego.
:oops: no to jestem w szoku. Myślałem, że te kilkaset złotych warto wydać.... Może kolory mu nie odpowiadały? Jednak, jak ktoś nie jest przyzwyczajony do naturalnych kolorów a lubi np zimne barwy, które dosyć często są w tv jako domyślne/naturalne/standardowe, przeskok jest ogromny. Sama zmiana ustawień na tryb film, jest już diametralna.
 

czarnydlk

New member
Ustawienia od kiki są dobre? Przemilcze to bo po tych ustawieniach nie dało się oglądać. W Philips nie ustawia się balansu bieli 20 punktowego bo w tych tv to niczego nie zmienia. Ustawia się tylko 2 punktowe. Tak powiedział mi technik ze ska......tv podczas kalibracji. Później podczas rozmowy telefonicznej Maciej K...r powiedział mi to samo.
Jesteś zadowolony z profesjonalnej kalibracji? kiki ma podesłać jeszcze ustawienia. Na razie te od conqest'a po drobnych korektach wypadają najlepiej, ale zastanawiam się właśnie nad usługami ska...tv aby ustawić obraz idealnie pod moją matrycę
 

smkon

New member
Cześć mam 5-6 martwych pixeli w różnych miejscach, pojedyncze. Tv 9206 świeżo zakupiony. Zwracać czy zostawiać tv? Ile macie u siebie? Wnioskuję, że w tym modelu to norma ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz 14 dni na zwrot. Więc zdecyduj sam.
Sprawdzamy przy kalibracji, do tej pory nie ukazały się przy sprawdzaniu .
 

tondixa

New member
Cześć wszystkim, jestem nowy na forum. Przygodę z tym tv zacząłem kilka tygodni temu, niestety miałem sporo bad pixeli i po walce ze sklepem udało mi się wywalczyć wymianę na nowy. Wczoraj konfigurowalem telewizor w nocy i na czarnym tle było dosyć nierówne podświetlenie. W tym modelu którego oddawałem mimo że miałem go stosunkowo krótko nie zauważyłem czegoś takiego. Czy to normalne zjawisko w tym typie matrycy?
 

Attachments

  • IMG_20221017_210916.jpg
    IMG_20221017_210916.jpg
    3,6 MB · Wyś: 88

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy na oprogramowaniu z lipca TPM211EA_101.000.178.222 nadal macie problemy z odbiorem kanału Wydarzenia24 z telewizji naziemnej? Bo ja ciągle nie dostałem go na telewizor. Także posiadacze oledów z końcówką 6 też mają z tym kanałem problemy?
Na starszych Philipsach wszystko jest OK, tylko zeszłoroczne mają olbrzymi problem z odbiorem tego kanału, moze to jest wada sprzętowa?

Czy na tym oprogramowaniu TPM211EA_101.000.178.222 występują problemy z listą kanałów ulubionych, tj. znikają z niej samoczynnie kanały lub
Czy samoczynnie wyrzuca z listy kanałów ulubionych do sat lub naziemnej?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
U mnie kanał Wiadomości 24 idzie elegancko ale oglądam z satelity ,na dodatek nadają z silnego transpondera więc nawet jak jest bardzo zła pogoda to kanał idzie chociaż inne nie ,W przypadku naziemnej telewizji kanał idzie z muxa testowego Polsatu nadajników jest mało i mają małą moc więc być może to jest powodem na dodatek Polsat ma zgodę na emisję testową do końca 2023 r z tego co wyczytałem zaczyna się już proces stopniowego wyłączania

Panowie mam do Was inną prośbę w instrukcji obsługi tego telewizora pisze tak Aby uniknąć zniekształcenia obrazu oraz płowienia kolorów, niezwłocznie usuwaj krople wody z ekranu - może mi to ktoś wytłumaczyć - czy taka uwaga dotyczy tylko tego telewizora, czy też telewizorów innych firm też
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie, obecnie MUX-4 nadaje z głównych nadajników z takimi samymi mocami jak pozostałe MUX-y, a koncesję na MUX-4 ma do końca 2023 roku, a co będzie później nie wiadomo. Wiadomo tylko że jest problem z odbiorem kanału Wydarzenia24 z naziemnej telewizji tylko na Philipsach z 2021 serii PUS8506 i wyższych w tym PUS9206 i OLED. Philips wie o problemie i nic od maja/czerwca nic z tym nie zrobili.
 

magalika

New member
Kupiłam ten telewizor i mam problem z tymi poswiatami na ciemnym ekranie.
Już próbowałam różnie ustawiać ustawienia kontrast, czern, hdr itpAE nic to nie daje . Nie widac tego dopiero przy niskim poziomie czerni i małym kontraście no ale ekran jeat wtedy dosyć ciemny
Wcześniej używałam samsunga I takeigo problemu nie było, obraz jak zyleta a tutaj taki cyrk
3500 tys i trzeba będzie oddać bo chyba nic nei da rady z tym zrobić
 
Do góry