Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

starygil

Klub HDTV.com.pl
VIP
@starygil
A napewno wykrzesałeś wszystko z głośnika w tv? Bawiłeś się w ogóle ustawieniami od tego? On naprawdę po odpowiednim ustawieniu gra bardzo dobrze (oczywiście jak na tv).

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Też uważam że TV z tej półki cenowej gra bardzo dobrze. Oczywiście "bawiłem" się ustawieniami i byłem pod wrażeniem. Ale chciałbym jeszcze troszkę więcej szczegółów usłyszeć. A przy okazji mogę pod niego coś jeszcze podpiąć.
Bawiłem się trochę BOSE 700 i to było to. Tylko ta cena.
LG G1 jeszcze nie testowałem i troszkę nie pasi mi głośnik niskotonowy 180 x 394 x 290 mm nie mam gdzie go ustawić.
Pozdrawiam i dzięki za wszystkie rady.
 
Kurcze ale macie jazdy z tym tv, martwe piksele itd,serio? Czy chodzicie z lupą żeby to zobaczyć, ja jakoś nie mam żadnych problemów z tym tv hmmmmm,chyba mam mega farta? Widzieliście jak spadły ceny 9506 i 9636 mini Led? 65 cali 9636 kosztuje 6990, a kosztował chyba grubo ponad 11 tysięcy, szok normalnie!
 

Peel0s

Klub HDTV.com.pl
vip
Cześć, dzięki Kiki za ustawienia, streaming wygląda na nich fajnie. Przekopalem się przez wątek za kalibracja dla UPC (modul ci+) i nic polecane nie znalazłem. Macie coś dobrego?
 

CyfrowyMufin

New member
Witam
Panowie mam pytanie apropo tego TV.
Od tygodnia mam ten tv i … nie wiem co z nim zrobić.
Kupiłem go pod granie w gry, użytkuje go z Ps5 i PC i chciałem zapytać czy posiadacze tego TV też mają białe poświaty wkoło postaci lub obiektów na ekranie w trybie Gra HDR ?
Dodatkowo czy są pionowe pasy które cały czas lecą po ekranie ? to wygląda jak przeplot.
Może ktoś miał taki problem i się z nim uporał?
Dodam ze na innych trybach poza „Gra hdmi” nie ma tego efektu poświaty, ale za to inputlag jest straszny, a pasy przez ekran nie znikają.
Do wtorku mam czas na oddanie tego Tv i naprawdę to rozważam bo jeżeli nie da się***zniwelować „przeplotu” i poświaty na obiektach to dla mnie sprzęt jest nie do używania..
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kupując w Media Exprt trzeba zachować szczególną ostrożność ,kilka lat temu kupiłem u nich CD Denona cała obudowa sponiewierana a rzekomo miał być nowy oddali pieniądze ,ale przecież nie o to chodzi
Jeżeli się mylę to ten model Philipsa już chyba nie jest produkowany ,to co zostało w sklepie to zrzuty dlatego tak potaniało ,pewnie jakieś 99% asortymentu jest uszkodzona w ten czy inny sposób ,przecież sklep coś musi z tym zrobić muszą to sprzedać
Ja swojego Philipsa kupiłem tutaj od Kikiego mam go już kilka miesięcy i nic się nie dzieje ,nie ma pikseli i nic nie lata po ekranie
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Myślisz ze może to bić wina wadliwej matrycy ? Bo zauważyłem ze codziennie pojawiają mi sie nowe malutkie bad pixele ( po 7 dniach ok 50 na różnych barwach)Zgłosiłem to do Media ekspert ,ale mnie olali.


Nie pisałeś o tym wcześniej że ma bad pixele... Tutaj nie ma się nad czym zastanawiać. Oddawaj puki możesz lub wymiana na inny. Ja swój kupowałem też w ME ale jeszcze w grudniu 2021. Wszystko działa jak powinno. Nie ma ani jednego bad pixela i nic nie lata po ekranie...
 
Dokładnie coś w tym jest, ja mam ps3, bo jestem niedzielnym graczem tylko i to mi starczy, też kupiłem jako jeden z pierwszych, chyba w październiku tamtego roku i w ogóle nie mam żadnych problemów, żadnych pasów i wypalonych pixeli, brałem w euro agd, więc zapewne to prawda że zostały im na magazynach same zwroty i mają nadzieję że jeden na iluś, przełknie wady i zostawi u siebie, stąd ta niższa cena od pierwotnej w promocji o 800zl mniej
 

BlueZxw

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam
Panowie mam pytanie apropo tego TV.
Od tygodnia mam ten tv i … nie wiem co z nim zrobić.
Kupiłem go pod granie w gry, użytkuje go z Ps5 i PC i chciałem zapytać czy posiadacze tego TV też mają białe poświaty wkoło postaci lub obiektów na ekranie w trybie Gra HDR ?
Dodatkowo czy są pionowe pasy które cały czas lecą po ekranie ? to wygląda jak przeplot.
Może ktoś miał taki problem i się z nim uporał?
Dodam ze na innych trybach poza „Gra hdmi” nie ma tego efektu poświaty, ale za to inputlag jest straszny, a pasy przez ekran nie znikają.
Do wtorku mam czas na oddanie tego Tv i naprawdę to rozważam bo jeżeli nie da się***zniwelować „przeplotu” i poświaty na obiektach to dla mnie sprzęt jest nie do używania..
Cześć, zmień tryb hdmi z optymalny (automatyczny tryb gry) na optymalny. Zobaczysz ogromną różnice. Minusy takiej zmiany to niestety ambilight nie przestawia się na grę i nie będziesz mógł włączyć allm i vrr czyli tak jakbys mial hdmi 2.0. Poprzedni numerek aktualizacji naprawił ten problem i nie było widocznych śladów jak i pionowych pasów ale musieli znów popsuć. Moja rada, wymień tv i zobacz czy problem występuje a zapewne będzie występował to pozostaje zwrot i kupno czegoś innego. Ewentualnie jak bardzo Ci odpowiada ten philips to można czekać na aktualizację ale czy to naprawią to nikt tego nie wie. Ja tak samo mam ps5 i przy szukaniu tv warunkiem było hdmi 2.1 co by wykorzystać możliwości konsoli a tu klops. Mnie support zlał i napisał, że taki jest naturalny efekt uboczny i nie podlega to gwarancji :)
 
Ostatnia edycja:

CyfrowyMufin

New member
Cześć, zmień tryb hdmi z optymalny (automatyczny tryb gry) na optymalny. Zobaczysz ogromną różnice. Minusy takiej zmiany to niestety ambilight nie przestawia się na grę i nie będziesz mógł włączyć allm i vrr czyli tak jakbys mial hdmi 2.0. Poprzedni numerek aktualizacji naprawił ten problem i nie było widocznych śladów jak i pionowych pasów ale musieli znów popsuć. Moja rada, wymień tv i zobacz czy problem występuje a zapewne będzie występował to pozostaje zwrot i kupno czegoś innego. Ewentualnie jak bardzo Ci odpowiada ten philips to można czekać na aktualizację ale czy to naprawią to nikt tego nie wie. Ja tak samo mam ps5 i przy szukaniu tv warunkiem było hdmi 2.1 co by wykorzystać możliwości konsoli a tu klops. Mnie support zlał i napisał, że taki jest naturalny efekt uboczny i nie podlega to gwarancji :)

Dzisiaj pochodziłem po galeriach na Śląsku i widziałem ok 6sztuk
Albo mają wypalone piksele, albo widoczne poświaty itp
Nie chce używać hdmi 2.0 bo nie po to kupiłem taki tv by nie mieć vrr itp
Ten tv to bubel i idzie na zwrot i tyle :)
Dziękuje za odpowiedź wszystkim
Pozdrawiam
 
Cyfrowy Mufin, nie pisz głupot i nie siej fermentu, bo inni mają w tym ja i są zadowoleni, nie mam żadnych martwych pikseli, tylko jak to już tu ktoś mądrze zauważył, zostały na sprzedaż same wadliwe sztuki, tańsze o 800zl ,zwroty i uszkodzone ,telewizor mi chodzi już rok i nic się z nim nie dzieje, było wiele aktualizacji, żadnego martwego piksela i jakichś poświat, mnóstwo fejków jest w necie ,te poświaty to może duchy macie w domu, księdza tu trzeba, straszy u was w domu
 

FaraonMumia

New member
Cyfrowy Mufin, nie pisz głupot i nie siej fermentu, bo inni mają w tym ja i są zadowoleni, nie mam żadnych martwych pikseli, tylko jak to już tu ktoś mądrze zauważył, zostały na sprzedaż same wadliwe sztuki, tańsze o 800zl ,zwroty i uszkodzone ,telewizor mi chodzi już rok i nic się z nim nie dzieje, było wiele aktualizacji, żadnego martwego piksela i jakichś poświat, mnóstwo fejków jest w necie ,te poświaty to może duchy macie w domu, księdza tu trzeba, straszy u was w domu

Nie no, jak się przyjrzę z bliska to mam kilka martwych sub pixeli. Nie ma poświat. No ale nikt nie patrzy z 20 cm na 55'' telewizor. Jak za tą cenę, to nie ma powodów do niezadowolenia. Małym minusem jest lekki clouding, ale poza tym po ponad pół roku używania polecam.
 

BlueZxw

Klub HDTV.com.pl
VIP
te poświaty już tak poważnie mówiąc to nic innego jak ŹLE skalibrowany TV i tyle
Nie no naprawdę źle skalibrowany tv? Ile byś nie kalibrował to tego nie zlikwidujesz. Jedynym wyjściem jest aktualizacja ze strony philipsa i tyle. I mówimy tu o konsolach obecnej generacji a nie starych ps4 czy antykach jak ps3 które nie mają obsługi allm. A właśnie przez automatyczny tryb gry jest problem. Zamieszczam dowody.
c2cbc5517b4f9d2e835cac1f579717cd.jpg
fa048516421274c93a4fb27704125a49.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry