Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

helganin

Boss
VIP
Fakt, to też jest rozwiązanie na poświatę ale ja zmieniając tryb obrazu na inny niż gra miałem zauważalnie większy input lag nawet mimo wyłączenia wszystkich bajerów.
Dzięki, zmiana trybu obrazu rozwiązała sprawę całkowicie, poświat brak.

Został problem koloru czerwonego oraz ustawień nocnych bo te są po prostu słabe.
Aparat wydobywa złe cechy z obrazu i to wygląda mniej więcej tak tylko w mniejszej skali:

6592b973ee0c744b8bdcbbd4242a12b5.jpg

8868833c1f324ed4d8de836eeb5527b2.jpg
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
A to już tylko i wyłącznie kalibracja obrazu się kłania... Skoro masz za dużo czerwonego to go po prostu zmniejsz

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

helganin

Boss
VIP
Kolejny dzień marnacji czasu na beznadziejne ustawianie tv :/
To tak do czego doszedłem :)

Dlaczego jak przestawiam ustawienia punktowe (2 i 20) w trybie gra hdr to zmienia mi się w każdym trybie?

Mam od Ciebie ustawienia SDR ale są słabe, na hbo w ciemnych scenach była straszna padaka, w miarę dobre są ustawienia od conqest z postu: #781 ale nadal te ciemne sceny to straszne ziarno i przekłamania kolorów.
Cofam to zdanie i jest odwrotnie :) Ustawienia od Kiki są zajebiste a od conqest czerwone i słabe :)
Ustawienia od Kiki ogarnęły Disney i HBO że obraz jest piękny choć tylko dla SDR dają spokojnie radę w HDR (oczywiście chodzi o 2 punktowe i 20).

Mam jeszcze problem z trybem gra.
-Pierwszy problem to brak ustawień i zmiana ustawień w trybie gra zmienia ustawienia w każdym trybie (te 2 i 20 punktowe).
-Drugi problem że HDR/DV w trybie gra wygląda dobrze tylko w trybie zimny a ten tryb jest niedobry dla moich oczu. Tu potrzebuje jakieś ustawienie 2 i 20 punktowe.

A to już tylko i wyłącznie kalibracja obrazu się kłania... Skoro masz za dużo czerwonego to go po prostu zmniejsz
Eh to nie takie proste jak się pisze :p
 
Ostatnia edycja:

leonk1974

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ustawienia od kiki są dobre? Przemilcze to bo po tych ustawieniach nie dało się oglądać. W Philips nie ustawia się balansu bieli 20 punktowego bo w tych tv to niczego nie zmienia. Ustawia się tylko 2 punktowe. Tak powiedział mi technik ze ska......tv podczas kalibracji. Później podczas rozmowy telefonicznej Maciej K...r powiedział mi to samo.
 
Ostatnia edycja:

helganin

Boss
VIP
Ustawienia od kiki są dobre? Przemilcze to bo po tych ustawieniach nie dało się oglądać. W Philips nie ustawia się balansu bieli 20 punktowego bo w tych tv to niczego nie zmienia. Ustawia się tylko 2 punktowe. Tak powiedział mi technik ze ********************************* podczas kalibracji.

Uwierz mi że bez tej kalibracji nie dało się nic oglądać takie było dno. Dopiero na stopklatce wpisywałem te 20 punktowe i widziałem jak to się zmienia na dużo lepsze.
 

leonk1974

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja tylko napisałem to co powiedziało mi dwóch techników. Ja się nie znam,ale oni przecież wiedzą lepiej. Sama kalibracja trwała niecałe 2 godziny.
 

helganin

Boss
VIP
Jedynym minusem, że na ps5 nie skorzystasz z vrr. Ja napisałem do supportu philipsa i jak coś będę wiedział to dam znać :smile:
Podaj na jakie e-mail pisałeś to też do nich wyślę, więcej osób to może coś z tym zrobią.
Na xboxie wyłączony VRR/Freesync oraz małe opóźnienie, tylko nie wiem czy ta przypadłość występowała na xboxie bo nie mam tych samych gier ale włączę go jak naprawią to na PS5.

conqest - jesteś całkowicie nieprzydatny na forum i nie pomocny :p

Dobra udało mi się prawie wszystko z obrazem poogarniać opierając się na jedynych dobrych ustawieniach od Kiki, resztą nie ma co sobie głowy zawracać.
Kolory są super, czarny to czarny, brak czerwonego w ciemnych scenach została tylko ziarnistość.

Wady tv:
-plamy podświetlania, ja mam jedną widoczną bo już wiem gdzie jest
-pasy od góry do dołu na szarym tle ledwo widoczne głównie na przesuwanym ekranie. Myślę że to raczej wina typu matrycy i jej podświetlania.

Problem:
-podłączenie zewnętrznych głośników przez kabel optyczny. Nie działają i nie są wykrywane.
 

leonk1974

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bardzo dobrze, że kiki stara się pomagać,ale akurat te ustawienia obrazu co wysłał to jakieś nieporozumienie. Wcześniej już też z tego co czytałem inni narzekali n as te ustawienia.
 

helganin

Boss
VIP
No co mam napisać? Mi pomogły, ustawiły idealną czerń oraz dobre kolory.
Wklepywałem inne ustawienia z tego wątku i obraz się tylko pogarszał.
 

BlueZxw

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podaj na jakie e-mail pisałeś to też do nich wyślę, więcej osób to może coś z tym zrobią.
Ja utworzyłem konto na stronie philipsa i zarejestrowałem swój tv. W odpowiedniej zakładce na ich stronie tworzy się sprawę i opisuje problem. Można dodawać załączniki. Jakby co to na pw mogę wysłać ci screeny jak to wygląda.
Mam nadzieję, że coś zdziałają bo jednak przy kupnie tv patrzyłem czy jest vrr. No i jest ale niestety jakość obrazu wtedy jest kiepska :sad:
 

helganin

Boss
VIP
Widzę że jeszcze mam jeden problem z ustawieniami.
Sam telewizor zmienia ustawienia. Dzisiaj mi zmienił ustawienia ale nie ruszył koloru 2 i 20 punktów
 

ADBAR70

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ten telewizor ma możliwość takiego ustawienia aby po każdym włączeniu odpalało się to samo żródło np.hdmi 1 ,bez względu na jakim innym żródle został wyłączony wcześniej
 

BlueZxw

Klub HDTV.com.pl
VIP
Koledze raczej chodziło o to, że wyłączając tv na przykład mając odpalony Disney + po włączeniu miał hdmi 1 a nie Disney. Jedyną opcje jaką znalazłem to EasyLink (HDMI CEC). Czyli przykładowo masz dekoder pod hdmi 1 i włączając dekoder odpala się automatycznie tv w źródle w którym jest dekoder, oczywiście dekoder też musi mieć funkcje hdmi cec.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
 

zepter

Member
Moja reklamacja została rozpatrzona, mam mieć wymieniony tv. Dostałem od Euro jakiś kod rozliczenia, ale nie wiem czy mam czekać na zwrot starego tv z serwisu i z nim udać się po nowy. Czy oni między sobą to załatwiają, a sam mam iść po prostu po odbiór nowego do salonu Euro. Ma ktoś jakieś doświadczenia. Komunikaty od Euro są dla mnie czasem wykluczające się i nie wiem co robić.
 

ADBAR70

Klub HDTV.com.pl
VIP
W starszym Panasonicu bez względu na jakim żródle telewizor został wyłączony zawsze po włączeniu uruchamiało się żródło hdmi1 pewnie tak to ustawilem a w tym nie mogę znaleść takiej opcji
 
Do góry