Philips DLED 85x6 z serii Performance.

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
No skoro "konsultant" tak powiedział...

https://toengel.net/philipsblo...-downgrade-mit-upgrade-loader/

Kolega BlueZxw to zrobił i wgrał starsze bez problemu więc faktycznie konsultant wie najlepiej...


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Podaj raz jeszcze linka, bo tego nie wyświetla.

Mało tego ża tak powiedział konsultant Philipsa na infolinii, tak samo powiedział mi serwis Philipsa, bo miesiąc temu byli u mnie u Philipsa, że obecnie nie da się wgrać starszego oprogramowania.
 
Ostatnia edycja:

jojkowski

New member
Panowie, tak z innej beczki...
Zdarzyło mi się wczoraj (pierwszy raz na tym TV) obejrzeć film z przenośnego dysku i zauważyłem, że telewizor nie czyta polskiej czcionki. Napisy były w oddzielnym pliku w formacie .srt.
W starym LG miałem możliwość wyboru dekodowania napisów na region "środkowoeuropejski" (czy jakoś tak) i to pomagało. Tutaj tego nie widzę.
Czy jest na to jakieś rozwiązanie?
Będę wdzięczny za pomoc.

Najprościej otworzyć napisy w notatniku i zmienić tam kodowanie ręcznie, z ANSI na UTF-8 albo na odwrót (otwierasz napisy w notatniku, klikasz na górnej belce w "plik", wybierasz "zapisz jako" i tam będziesz miał na samym dole kodowanie, i wybierasz UTF-8 i zapisujesz), zależy z jakim kodowaniem nie radzi sobie TV. W moim przypadku, ale mam Panasonica, zawsze pomagała zmiana na UTF-8.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
No skoro "konsultant" tak powiedział...

https://toengel.net/philipsblo...-downgrade-mit-upgrade-loader/

Kolega BlueZxw to zrobił i wgrał starsze bez problemu więc faktycznie konsultant wie najlepiej...


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Nie wiem czy dobrze rozumiem, żeby cofnąć oprogramowanie do tyłu, nie wgrywa się danej wersji oprogramowania, a loader z daną wersją oprogramowania, a tego brak w wersji 136.218, jest tylko oprogramowanie z tą wersją, dobrze rozumiem?

IMG-20220825-143009.png
 

Marlo

Active member
Przy włączaniu telewizora włączał mi się komputer , to jest mini komputer Asus który można obsługiwać pilotem , czyżby komputer reagował na pilota od telewizora, telewizor Philips 43PUS8506 już się pozbyłem ale chciałam o tym napisać jako ciekawostka:)
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP

wally666

Klub HDTV.com.pl
VIP
Heyka, nie jestem jakims zagorzalym fanem ogladania TV wiec nie przywiazuje do niego wiekszej wagi ale wkurza mnie juz to, ze moj TV od stycznia nie dostal jeszcze aktualizacji i ciagle jade na TPM211EA_R.001.002.113.201 z 29 stycznia 2022... Oczywiscie serwis pisze zebym cierpliwie czekal na OTA...

Czy ktos tutaj nadaj nie otrzymal jeszcze aktualizacji do wyzszej wersji oprocz mnie?
 

wally666

Klub HDTV.com.pl
VIP
Update: nigdzie w release notes nie znalazlem mojej wersji oprogramowania (TPM211EA_R.001.002.114.201) i moze to powoduje, ze nie wyszukuje aktualizacji. Leci wlasnie aktualizacja do wersji TPM211EA_101.000.178.222, oby teraz udalo sie w koncu pozbyc tego okropnego trzeszczenia w soundbarze przy prawie kazdym odpaleniu TV...
 

wally666

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie, sciagnalem i zaktualizowalem sam. Podejrzewam, ze dostalem wersje eksperymentalną (release candidate?) po zgłoszeniu problemow z hbbtv na poczatku tego roku.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam wersję z kwietnia i tej aktualizacji z lipca z końcówką 222 jeszcze nie dostałem a tu już jest dostępna nowa. Dzwoniłem na infolinię, to każą wgrać ją z pendrive, ale z tym mam problemam, bo mam remont i nie mam dostępu do komputera stacjonarnego, w którym i tak ta wersja nie chciała się pobrać, bo mam starego Windowsa i nie aktualną przeglądarkę internetową i tak też czekam na OTA.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma teraz przycisku edytuj więc piszę pod spodem.
Według infolinii na nowej wersji oprogramowania z końcówką 222 nie powinno być już problemów z odbiorem kanału Wydarzenia24 z naziemnej oraz EmiRadio powinno działać też poprawnie, @wally666 jak zaktualizujesz sprawdź jeśli możesz.
 

wally666

Klub HDTV.com.pl
VIP
Test na szybko - po minucie od uruchomienia Wyderzenia24 pojawila sie lekka pixeloza ale nie tak tragiczna jak na Twoim filmiku. Sila 98, jakosc 100.
 
Do góry