Philips DLED 85x6 z serii Performance.

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dostałem odpowiedź, by podać moje dane adresowe i telewizor pojedzie na serwis.
Nie wiem tylko po co ma jechać na serwis, jak potrzebna jest poprawka w oprogramowaniu, bo te wymienione wady występują w każdym egzemplarzu.
Ale nie mam wyjścia i niech jedzie, bo jak nie podam, to napisali że zamkną moją sprawę.
 
Ostatnia edycja:

piotr_be

New member
Dzień dobry, proszę o ustawienia obrazu dla 43pus8536

Chodzi mi żeby ustawienia były w miarę uniwersalne na dzień i na noc. Głównie do tv z dvbt2.

pozdrawiam,
Piotr
 

beni1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Philips OLED55-856 z 2021r. Po dzisiejszej aktualizacji do 101.000.178.222 dalej Wydarzenia24 mają zakłócenia. TRAGEDIA.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
EmiTv działało, nie działało tylko EmiRadio.
Niestety u mnie brak aktuizację obecnie
Sprawdźcie czy szybko wskakują kanały wirtualne w HbbTV typu TVP Kultura 2 na nowej wersji (powinno być 2-3 sekund od wciśnięcia przycisku na pilocie powinien pojawić się obraz kanału i czy na kanałach TVP da radę przewijać do tyłu po wciśnięciu niebieskiego przycisku.

Philips o problemie z kanałem Wydarzenia24 wie i według infolinii kontaktował się w tej sprawie z Polsatem
Prawdopodobnie ten sam problem z kanałem Wydarzenia24 będą mieć nowe egzemplarze na 2022 rok Philipsa z końcówką 7, bo są na tej samej platformie sprzętowej co nasze z końcówką 6.

Kiki, jak masz już w swoim sklepie nowe modele PUS8507 lub PUS8807 sprawdź kanał Wydarzenia 24 czy występuje na nich ten sam problem co na starszych z końcówką 6.

Dzisiaj Polsat zmienił flagę przy kanałach kodowanych i nie są już widoczne w telewizorach, prócz Wydarzeń24, tak jak powinno być, bo nie oferują do swojego płatnego pakietu Modułu CI tylko dedykowany tuner. Jak macie włączoną automatyczną aktualizacją listy kanałów to telewizor sam sobie te kanały kodowane ukryje i znikną z list kanałów.
 
Ostatnia edycja:

krisol54

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wydarzenia dalej zacina to fakt
Niebieski przycisk działa .
Ale kanaly TVP kultura 2 i TVP abc 2 dalej laguja
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli nadal nie przyśpieszyli działania kanałów wirtualnych w HbbTV i trzeba czekać długo aż wskczą.
Sprawdź np. na kanale TVP1, wciśnij niebieski przycisk i następnie strzałką w lewo czy można cofnąć do tyłu oglądany na żywo kanał o parę minut?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Drążę temat problemu z odbiorem kanału Wydarzenia24 na Philipsach z 2021, i udało mi się uzyskać informację pewnymi drogami od Polsatu taką:

Odpowiedź od Cyfrowego Polsatu:

„Na innych telewizorach kanał działa i na wcześniejszym oprogramowana tego telewizora również.

Zalecamy zgłoszenie problemu do producenta telewizora.”
I teraz pytanie, jest tu osoba co ma starsze oprogramowanie z Androidem 10, bo moze to ta wersja podnosząca do 11 zepsuła pewne rzeczy w tym odbiór Wydarzeń24?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tłumaczenie translator google:

Historia oprogramowania –
Philips***2K21***85x6/9006/9206/9636/OLED706/OLED8x6/OLED936
Philips 2K22 8507/88x7/OLED707/OLED807/PML9507/OLED907/OLED937

TPM211EA_101.000.178.222–***Data: 2022/07/20
‐ Wstępne oprogramowanie Android R dla serii 2K22 OLED907/OLED937
‐ Poprawki problemów z listą kanałów
‐ Naprawiono problem z napisami Disney+
‐ Naprawa uruchamiania z Google Cast
‐ Naprawa nadmiernego zużycia EMMC specjalnie dla Wielkiej Brytanii
‐ Ulepszenia wydajności ambilight – ambilight nowej generacji
‐ Ulepszenia dotyczące problemów z dźwiękiem HDMI eARC
‐ Ulepszenia dotyczące problemów ze stabilnością (ponowne uruchamianie, zawieszanie się)

TPM211EA_101.000.178.206 –***Data: 2022/05/20
‐ Wstępne oprogramowanie Android R dla serii 2K22 88x7/OLED707/OLED807/PM9507
‐ Naprawiono opóźnienie Ambilight Hue
‐ Naprawa utraty dźwięku HBBTV
‐ Ulepszenia dotyczące problemów z dźwiękiem HDMI eARC
‐ Ulepszenia dotyczące problemów ze stabilnością (ponowne uruchamianie, zawieszanie się)

TPM211EA_101.000.136.218–***Data: 2022/04/12
‐ Wstępne oprogramowanie Android R dla serii 2K22 8507
‐ Aktualizacja oprogramowania z serii Android Q 2K21 85x6, 9006, 9206 do Androida R

TPM211EA_001.002.114.203–***Data: 2022/03/17
‐ Naprawiono okresową utratę sygnału AV na źródle HDMI
- Napraw przerywane spadki dźwięku przez HDMI ARC
‐ Napraw problemy z przełączaniem na zewnętrzny system audio
‐ Napraw brak dźwięku i syczenie przez TOSLINK
‐ Poprawka dla HbbTV niedostępna na kanałach DVB-T2
‐ Napraw problemy z parowaniem z kontrolerem Xbox One X
- Poprawka dla segmentów AL nie przyciemnia się już całkowicie za pomocą czarnej zawartości obrazu w stylu AL "gry"

TPM211EA_001.001.233.026 – data: 2021/12/14
‐ Poprawka dla pionowej linii widocznej po prawej stronie ekranu, np. Wygaszacz ekranu OLED
- Poprawki funkcji kalibracji kolorów Calmana
‐ Ulepszenia jakości obrazu
o Migotanie, utrata szczegółów, opuszczanie klatek
o cienie wokół poruszających się obiektów
 
Ostatnia edycja:

beni1

Klub HDTV.com.pl
VIP
W Philips 55OLED856/12 wyłączyłem aktualizację automatyczną kanałów i od paru dni ulubione kanały nie znikają. Mam nadzieję że tak zostanie.
Oczywiście Wydarzenia24 bez zmian , jest problem z klatkowaniem. Dziwne bo 3 aktualizacje wstecz było wszystko OK.
Czy można powrócić (ręcznie) do starszej aktualizacji.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pomimo wyłączenia automatycznej aktualizacji listy kanałów i tak czasem wyrzuci z ulubionej do sat lub naziemnej. Przy włączonej automatycznej aktualizacji listy kanałów wyrzuca co chwilę. Nowego oprogramowania z końcówką 222 jeszcze nie mam, tak piszą że coś to poprawiali.
Do oprogramowania grudniowego włącznie nigdy wcześniej nie wyrzuciło z listy ulubionej i to przy włączonej automatycznej aktualizacji listy kanałów.

Dzisiaj był u mnie serwisant, pokazełem wszystkie usterki, powiedział że nie ma co brać telewizora do serwisu, i opisze Philipsowi ze te wszystkie zgłoszone prze zemnie usterki występują i potrzebna jest poprawka w oprogramowaniu. W zgłoszeniu opisali mu usterki co dawno support już usunął, a nie opisali tych co obecnie zgłaszam a zauważyłam to jak odjechał, ale ja mu wszystko pokazałem co zgłaszałem supportów Philipsa, a opisałem to tu: https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?t=8420

Serwisant zwala winę na Polsat, a Polsat na producenta telewizora w sprawie problemu z Wydarzeniami 24

Pytałem się serwisanta, to obecnie jest niemożliwe cofnięcie oprogramowania do tyłu, by sprawdzić to co Polsat pisze, że na starszym oprogramowaniu kanał Wydarzenia24 działaja na PUS85X6 i wyższych.

Kiki, jak na sklepie wyciągniecie z kartonu jakiegoś Philipsa z serii PUS85X6, a będzie miał starsze oprogramowanie z grudnia czy stycznia to przed aktualizacją sprawdź proszę czy poprawnie działa na nim kanał Wydarzenia24? Ale uwaga, trzeba go oglądać przez co najmniej 30 minut, bo czasami dłużej działa dobrze.
 
Ostatnia edycja:

kosososo

New member
Witajcie. A ja mam problem z miesięcznym 65pus8546. Po wyłączeniu telewizora okazało się, że dwie górne diody ambilight po prawej stronie nie zgasły jak reszta i wciąż świecą na zielono, czasem mrugają, przy puknięciu obudowy potrafią na kilka sekund zgasnąć. Po włączeniu TV widać na tych diodach, że świecą bardziej zielono niż reszta. Reklamacja? Czy jest jakiś inny sposób? A może problem jest znany
 

kosososo

New member
Telewizor był odpięty od zasilania całą noc. Po włączeniu i wyłączeniu ambilight sobie powoli zgasł jak zawsze, te dwie zielone diody paliły się 5 sekund dłużej po czym zgasły. Ale za chwilę znowu się zapaliły i problem wygląda na nierozwiązany
 

krisol54

Klub HDTV.com.pl
VIP
Testy czas zacząć :p
 

Attachments

  • IMG_20220804_185607.jpg
    IMG_20220804_185607.jpg
    26 KB · Wyś: 22

krisol54

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wyłącze , protestuje , ogólnie kanał jest w pewnym momencie wyrzuca do 1 kanału ulubionego , a kanaly się magicznie pojawiają na ostatnich pozycjach kanałów satelitarnych z gwiazdką .
Dziwne do tej pory byłem zadowolony z tego TV ale jak ma to tak wyglądać to chyba kupię zewnętrzny dekoder sat , bo mam 300 kanalow ulubionych z 4 pozycji satelitarnych , spędziłem cały wieczór na układaniu . A tak to porażka :/
 
Do góry