Philips DLED 85x6 z serii Performance.

Carlooq

New member
Cześć, jestem świeżym nabywcą tego modelu i mam kilka pytań.

Skorzystałem z ustawień kalibracji od Kikiego i o ile w ciemnych scenach różnica jest na zdecydowany plus, tak w jasnych scenach wygląda to u mnie po prostu kiepsko. Kolory są blade, najbardziej to widać chyba jeśli chodzi o odcień skóry, natomiast czerń w w tychże scenach wpada mocno w zieleń. Magenta także bardzo daje o sobie znać, dlatego na ten moment korzystam z innych ustawień, natomiast przeglądając kilka tematów widzę, że sporo osób jest z tych ustawień zadowolonych, więc głownie pytanie do nich czy takie efekty też występują u nich.

Druga sprawa to kilka jaśniejszych plamek, które widać na czarnym tle, ale już podczas oglądania filmu nawet w ciemnych scenach są niemalże niewidoczne. Więc pytanie czy jest to normalne w tych matrycach?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Plamki są normalne (NIESTETY), natomiast jeśli chodzi o kalibracje to sprawa wygląda tak że coś co u jednej osoby działa dobrze wcale nie musi być dobre dla innej... Matryce są rożne, upodobania odbiorcy też są rożne (jedni wolą kolory bardziej nasycone inni mniej itd itd)
 

zygzak73

New member
Mam pytanie do posiadaczy dekodera 4k od canal+. Jest możliwość, żeby na pilocie od tv ( tym zwykłym, bez klawiatury ) działało zmienianie kanałów i menu w dekoderze, czy zostaje tylko wspólne włącz/wyłącz?
 

arti17cf

New member
Czy miał ktoś problem z pilotem z nie działająca funkcją mikrofonu? Przez rok czas wszystko było ok, aż pewnego razu przestało działać. Przyciskiem da się wywołać na tv mikrofon, ale lampka na pilocie się nie zapala i nie rozpoznaje głosu.
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam pytanie do posiadaczy dekodera 4k od canal+. Jest możliwość, żeby na pilocie od tv ( tym zwykłym, bez klawiatury ) działało zmienianie kanałów i menu w dekoderze, czy zostaje tylko wspólne włącz/wyłącz?
Ja też tak mam, tyle że nie z C+, lecz z miejscową kablówką z dekoderem Jambox. Pilot od TV steruje jedynie soundbarem. Niestety...

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest prosty sposób, przejść z tunera na moduł CI i masz wszystko w telewizorze, sterujesz jednym pilotem. Jest lista operatorów satelitarnych zarówno C+ jak i Polsat, dajesz skanuj i masz taką samą listę kanałów jak na tunerze. Dodatkowo możesz sobie stworzyć listę kanałów ulubionych składającą się z kanałów satelitarnych i naziemnych. Dodatkowo telewizor wspiera ECP więc bez problemu będzie wyświetlał kanał 4K.
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest prosty sposób, przejść z tunera na moduł CI i masz wszystko w telewizorze, sterujesz jednym pilotem. Jest lista operatorów satelitarnych zarówno C+ jak i Polsat, dajesz skanuj i masz taką samą listę kanałów jak na tunerze. Dodatkowo możesz sobie stworzyć listę kanałów ulubionych składającą się z kanałów satelitarnych i naziemnych. Dodatkowo telewizor wspiera ECP więc bez problemu będzie wyświetlał kanał 4K.
Oczywiście jest to rozwiązanie, lecz tylko najwięksi gracze oferują kartę CI+. Mniejsi osiedlowi takich opcji nie mają.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciekawe kiedy Philips upora się z MUX-4 i naprawi odbiór kanału Wydarzenia24 HD na naszych telewizorach, już w całej Polsce są nadawane w nowym standardzie DVB-T2, HEVC.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pooglądaj dłużej z pół godziny i zobaczysz problemy z obrazem nie związane ze słabym sygnałem. Problem Philipsowi jest znany i pracują nad nim. Problem jest tylko na obecnych modelach PUS85X6, na zeszłorocznych i starszych jest ok.

Kolega @krisol54 również potwierdził występowanie takich samych zakłuceń na Philipsie.
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ma ktoś może jakieś info od supportu Philipsa, co z poprawką w oprogramowaniu dotyczącą kanału Wydarzenia24 HD w NTC ?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdzi mi jakaś dobra duszyczka, czy działają mu stacje radiowe w EmiRadio w HbbTV, bo u mnie nie chce, a dawniej działały. Moze to wina aktualizacji oprogramowania do Androida 11 bo na wiosnę działało na 10. Na innych telewizorach jak LG działa bez problemu.

Tyle zgłosiłem do Philipsa do poprawy i cisza, od grudnia czekam, a chcę kupić następny telewizor.
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziękuję za potwierdzenie.
Jest może osoba co ma starszą wersję oprogramowania z Android 10 by sprawdzić na niej działanie stacji radiowych na EmiRadio? Wówczas by się wyjaśniło, czy to Emitel coś zmienił, czy to znów aktualizacja oprogramowania popsuła działanie.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napisałem do Philipsa pytanie, co z tymi poprawkami co im zgłosiłem, wysyłałem kilka razy logi, kiedy je wreszcie naprawią, bo ciągnie to się już od grudnia zeszłego roku, a wciąż dochodzą nowe jak ostatnio broblemy z odbiorem kanału Wydarzenia24 tylko na Philipsach z 2021 roku, kilka problemów z HbbTV itd.

Tu opisałem co jest do naprawy i co już naprawiono: https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?t=8420
 
Do góry