Philips DLED 85x6 z serii Performance.

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli myślisz Kiki, że da radę Philipsowi przyśpieszyć działanie kanałów wirtualnych w HbbTV, by obraz wskakiwał tak samo szybko jak ze zwykłych kanałów? Nie jest to wina procesora?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
to jest wina oprogramowania - philipsy wcale nie są wolne, ale jak widać nie jest to dla nich priorytetem...
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wyżej pisałem, ze w Philipsach chodzenie po menu czy appkach jest petarda w przeciwieństwie do TCL, natomiast odwrotnie jest działaniem kanałów wirtualnych w HbbTV, w Philipsie obraz pojawią się dopiero po 10-13 sekundach,TCL 2-3 sekundy i tak samo w Hisense czy LG jest petarda.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Wiem czytałem to, dlatego mówię że to wina softu tylko i wyłącznie

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam wrażenie, że przejście do najnowszego Androida mocno spowolniło mój telewizor. Przeskakując po aplikacjach, czy filmikach na YT widać, jak łapie zwiechy.
Wg mnie, aktualizacja na minus. Gdybym mógł, to cofnąłbym się do poprzedniej wersji, z której byłem zadowolony.
Dostałem nauczkę, że nie wierzyłem w powodzenie "Lepsze wrogiem dobrego".

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, jest tu osoba co odbiera telewizję naziemną i jest już po przełączeniu do nowego standardu DVB-T2 HEVC? To miałbym prośbę
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli ktoś odbiera telewizję naziemną i ma dostęp do MUX-4, to proszę o sprawdzenie odbioru kanału Wydarzenia24 HD (ale tylko te osoby co zostały u nich przełączone nadajniki do DVB-T2), bo Philips coś sobie z odbiorem tego kanału nie radzi, chodzi że dwie minuty dobrze, po czym zaczyna zanikać obraz i dzwięk, by po jakimś czasie powrócić do poprawnego odbioru. Siła cały czas wynosi 92%, a jakość 100%, BER(0e-6). U ciotki na Samsungu jest wszystko w porządku. Na forum Emitela piszą o problemie z którym Philips sobie nie radzi i potrzebna jest poprawka oprogramowania.

Tak to wygląda i widać, że sygnał nic nie spada: https://youtu.be/U9bml2GREEY

IMG20220616154313.jpg


Może ktoś to potwierdzić na Philipsie z serii PUS8506 i nowym oprogramowaniem z Androidem 11 ?
Nie chce robić ustawień fabrycznych bo wszystko mi wykasuje.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy nikt nie odbiera z MUX-4 Wydarzeń 24 HD w DVB-T2 HEVC, by mógł sprawdzić występowanie problemów z wyświetlaniem tego kanału na telewizorach Philips PUS85X6 ?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napisałem do Philipsa i wiedzą już o zaistniałym problemie na ich telewizorach i pracują nad rozwiążązaniem problemu.
Całe szczęście, ze nie jest tak jak mi mówił w sobotę jeden sprzedawca, że zaczyna mi padać głowicą w telewizorze.

Jedno mnie zastanawia, ze nikt tu na forum nie ogląda telewizji naziemnej na nowych telewizorach Philipsa, że mi nie odpowiedział na pytanie ?
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Mówiłem Ci kiedyś że mało osób ogląda tv naziemną, a z tych co oglądają to tak naprawdę mało kto wie co to jest hbbtv i ma tv podłączony pod neta...
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tym razem rozchodziło mi się tylko, by osoby co ich region przeszedł już na nowy system nadawania telewizji naziemnej sprawdziły odbiór kanału Wydarzenia24 HD, by potwierdziły lub zaprzeczyły występowaniu problemu z odbiorem.
Teraz mam już potwierdzenie od Philipsa że jest problem, wiedzą o nim i działają by go wyeliminować.

A w sobotę byłem w jednym sklepie, by sprawdzić odbiór tego kanału na Philipsie, niestety nie mieli odbioru tego muxa, i sprzedawca mówi że siada mi głowica w telewizorze, bo w Philipsach po 6 miesiącach siadają bo są kiepskie... Jak widać, nie głowicą a oprogramowanie jest pewnie do poprawki.
 

krisol54

Klub HDTV.com.pl
VIP
65PUS8536

nadajnik Leżajsk Giedlarowa MUX-4

mam dokładnie tak samo wydarzenia24 działają dobrze parę minut po czym pikseloza sygnał bez zmian 95/100
 
Do góry