philips BDP9500

wiatrak

Active member
Bez reklam
We wrześniu ub. r. były anonse, iż PanSłoik wykupił licencję na DivX Plus HD, co pozwala także na wsparcie h264 w kontenerze mkv... ;)
 

fido2001

New member
Witam.

Przesyłam fotografie pilota.
Odczucia w trzymaniu pilota to indywidualna sprawa. Każdy ma różnej wielkości dłonie.

Ze swojej strony dodam że jakość wykonania jest identyczna jeżeli chodzi o dokładność i materiały jak w przypadku samego playerka. Oczywiście pilot jest plastikowy, ale jest to plastik wysokiej klasy - to się czuje.

Pozdrawiam.
Rafał
 

Attachments

  • _DSC6889.JPG
    _DSC6889.JPG
    152,1 KB · Wyś: 118
  • _DSC6890.JPG
    _DSC6890.JPG
    140,1 KB · Wyś: 101

TRIESTO

New member
Najbardziej wyczekiwanym modem będzie Region FREE ;)

A Euro RTV AGD zwąchało pewnie interes ... mogę się założyć, że ktoś był tu i tam na forum, mieli dużo wejść na stronę produktu, ciśnienie u klientów podskoczyło i ... mamy 1999 :shock:


Witam
Matee miałeś racje z tą cena , ale dzisiaj znowu opuscili o 100 zł. i właśnie dzisaj zamówiłem.
Odbiór napisano,że jutro po godz.14.00 w sklepie który wskazałem.
Jeżeli tak jest , to rzeczywiście szybka wysyłka.
Dużo pozytywów na temat tego playera sam jestem ciekaw jak to zagra.

pozdrawiam
 

rami321

New member
No gdyby nie brak obsługi ntfs to już bym zamawiał a tak to muszę czekać czy poprawią coś updatem softu, sprawdzałeś funkcję subtitle shift?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
No prawie ok... ;)

Jak rozumiem, napisy przesuwamy np do góry. A co jeśli trafią się napisy akurat u góry? Rzadko bo rzadko, ale bywa tak że większość napisów jest standardowo na dole, ale niewielka ich ilość pojawia się u góry (w jednym filmie). :rolleyes:
 

NickSon

Member
Chciałbym zauważyć że inne odtw nawet takiej regulacji napisów nie mają...
Tak się dziś zadumałem spojrzałem do instrukcji 9500 która jest w sieci i doszedłem do wniosku że skoro wyraźnie w instrukcji napisali że nie ma obsługi NTFS to powód tego jakiś musi być i nikłe szanse że to się zmieni. Gdyby nie napisali nic nadzieja była by większa :-( .
Chyba zmuszony będę teraz kupic lg390... Obraz podobno skaluje nieźle tylko ten nędzny analogowy dźwięk... Najwyżej za pól roku sprzedam dziada za 500zł i kupie tego Filipa (o ile go upgrejdują).

Czy rzeczywiście max na FAT32 to pliki 4GB?

PS Daje tygodniowe ultimatum Philipsowi na nowy soft albo kupuje co innego :)
 

fido2001

New member
Dzisiaj rozmawiałem z infolinia Philips-UK i dowiedziałęm się ciekawej informacji. "Są" świadomi tego że to ich flagowy model i wprowadzenie obsługi NTFS jest pewne na 100%. Góra do dwóch kolejnych weersji firmware. Pierwszy ma się ukazać na przełomie styczeń-luty(v1.05), a kolejny max do 3-miesięcy od ukazania się pierwszego (v2.00). Jeżeli nie dodadzą tej obsługi w v1.05 to na pewno będzie w v2.00. tak samo zostałem zapewniony przez dość kompetentną osobę że model ten ma również pierszeństwo w obsłudze serwisowej, tzn. poprawki i konieczność wprowadzania kolejnych firmware ma sie ukazywać na prze de wszystkim na niego, a dopiero później na niższe modele. Ciekawostka jest też fakt że NTFS być może pojawi sie też w modelu 7500, ale tego nie są pewni - podobno ograniczenia techniczne (a mnie się wydaje że niższy model musi być inny(gorszy) od wyższego ).

W nowej wersji firmware poprawią też buga który powoduje że mimo wgrania najnowszego firmware (obecnie v1.04) przy próbie wyszukiwania nowszego, filip informuje że znalazł nowy i chce go instalować (choć to identyczny jak ma w sobie). To jest oczywiście bug kompletnie nie szkodliwy - takich TYLKO błędów to sam bym sobie życzył ;) - ale miło że nawet takimi bzdurami się zajmują.

Pozdrawiam.
Rafał.
 

NickSon

Member
fido2001 Trochę pocieszyłeś całe oczekujące towarzystwo :) ale i tak długo sobie karzą czekać:). Wychodzi na to że Philips Polska to murzynowo w porównaniu do fili w UK.
 

rami321

New member
Wszystko jest OK. W tym formacie przesówa się napisy kilkoma kliknięciami pilota :)

Pozdrawiam.
Rafał.

rozumiem, że współpraca philipsa w trybie 21:9 z wyświetlaczem 16:9 w przypadku filmu 2,35/2,39:1 jest bezproblemowa? Tak drążę ten temat bo jest to dla mnie sprawa kluczowa przy zakupie tego philipsa
 
Ostatnia edycja:

fido2001

New member
....i jeszcze dwa zagadnienia.

1. W kwestii hałasu

2. W kwestii ustawień głośników.

ad.1 jedyne dwa momenty kiedy słychać pracę napędu to w momencie włączenia urządenia. Filipek wykonuje sobie wtedy taki 2sek. selt-test i on jest faktycznie słyszalny. mechanizm z soczewką - ten na takich dwóch szynach zasówa na zewnątrz i wraca do srodka. To trwa dwie sek. drugi prawie identyczny halasik jest w momencie wyłączenia urządzenia - prawie bo trwa ok 1 sek.

ad.2
 

Attachments

  • _DSC6892_resize.JPG
    _DSC6892_resize.JPG
    52 KB · Wyś: 80
  • _DSC6893_resize.JPG
    _DSC6893_resize.JPG
    55,6 KB · Wyś: 72
  • _DSC6894_resize.JPG
    _DSC6894_resize.JPG
    53,4 KB · Wyś: 74
  • _DSC6895_resize.JPG
    _DSC6895_resize.JPG
    53,3 KB · Wyś: 77

matee

New member
czyli odległość Surr Rear może być jedynie krotnością różnicy pomiędzy tylnymi, a centralnym? czy dobrze to odczytuję?
 

fido2001

New member
Wszystkie głośniki poza tylnymi można regulować począwszy od "0" w skokach co 0,3m, zaś głośniki tylne od "0" w skokach co 1,5m.
 

matee

New member
to czegoś nie kumam ... bo na zdjęciach widać inne wartości niż wielokrotności 1,5m. hmmm? jedynie zdjęcie nr 3 potwierdza to, co piszesz ....
 

fido2001

New member
eeeee.... pogubiłem się.

Przecież na fotografiach 1,2 i 4 widać skok co 0,3m-30centymetrów (0 - 0,3 - 0,6 - 0,9 - 1,2....itd) a na trzecim co półtora metra. Przyglądnij się dokładnie raz jeszcze.

Jeżeli Ci natomiast chodzi że na zdjęciu numer 1 i 2 podziałka nie zaczyna się od "0" to dlatego że już się na ekranie nie zmieściła ;) u góry widać białą strzałkę wskazującą na to że powyżej są mniejsze wartości :)

Rafał.
 
Do góry