Philips 9636 Mini-LED - czyli pierwsze telewizory w technologii mini led Philipsa.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnica jest duża :
- Matryca
- podświetlenie
- sterowanie strefowe
- skalowanie

Qled - to dodatkowa folia kropek kwantowych. MiniLed to system podświetlenia.
 

SirGorg

New member
Czyli podsumowując? Co ma co który telewizor i który brać? Bo opisy techniczne są albo niekompletne albo pełne nieścisłości.
 

mkaw70

Member
Siema. Mam ochotę wymienić TV. W tej chwili jest 70PUS8505. Pytanie jest takie:

Philips 75PML9506 czy TCL75C728? Różnica w cenie jest spora (2 klocki). Nie do końca też łapię różnice w ich ekranach. Philips to miniLED, ale czy QLED? Natomiast TCL to QLED, ale czy miniLED?
witaj, zaakceptuj kontakt do mnie na priv, chciałbym pogadać - też wymieniam TV.
 

Largo-W

Member
Jak będzie działał ambilight na ścianie o kolorze antracytowym? Muszę raczej wydzielić na ścianie miejsce na kolor biały?
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
widział ktos już jakieś testy tych miniledów philipsa? bo to jakieś poszukiwanie świetego gralla...
philips sam się zamieszał w opisach specyfikacji technicznej tych telewizorów, jedyne zdjęcia to te z materiałów reklamowych itd. trochę to dziwnie wygląda
 

Alekso

New member
widział ktos już jakieś testy tych miniledów philipsa? bo to jakieś poszukiwanie świetego gralla...
philips sam się zamieszał w opisach specyfikacji technicznej tych telewizorów, jedyne zdjęcia to te z materiałów reklamowych itd. trochę to dziwnie wygląda

Niby od ponad 2 tygodni tutejsze chłopaki robią test tego tv ale niestety jeszcze nie ma nic na stronie. Miejmy nadzieje, że zrobią ten test otwarty dla wszystkich ;)
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
przypomnij sie PW jak bedzie :) ja jestem niebieski

na róznych materiałach reklamowych sa nawet rózne modele pilotów, nie mówiąc już o tym, że czasem piszą o 60Hz.
 

Largo-W

Member
przypomnij sie PW jak bedzie :) ja jestem niebieski

na róznych materiałach reklamowych sa nawet rózne modele pilotów, nie mówiąc już o tym, że czasem piszą o 60Hz.

To byłoby samobójstwo, więc wątpię.
Ja już na 99% zdecydowany na 75PML9636/12, ale właśnie czekam na testy.
 

mkaw70

Member
Witaj,
Możesz napisać z jakiej odległości będziesz oglądać te 75 cali?

Ja też przymierzam się do PML ale jeszcze muszę decyzję podjąć czy 65 lub 75. Może ktoś mógłby podzielić się doświadczeniem czy z odlegl. Ok 3m tak 2.9 dokładnie komfort oglądania będzie ok?

Chodź mi o to, czy obraz nie za duży i zamiast skupiać się na filmie nie będę przewracał oczami na lewo i prawo. Wszelkie uwagi mile widziane.
 

Largo-W

Member
Witaj,
Możesz napisać z jakiej odległości będziesz oglądać te 75 cali?

Ja też przymierzam się do PML ale jeszcze muszę decyzję podjąć czy 65 lub 75. Może ktoś mógłby podzielić się doświadczeniem czy z odlegl. Ok 3m tak 2.9 dokładnie komfort oglądania będzie ok?

Chodź mi o to, czy obraz nie za duży i zamiast skupiać się na filmie nie będę przewracał oczami na lewo i prawo. Wszelkie uwagi mile widziane.

Zmierzę po pracy, wydaje mi się, że 3.5-4, bo będę na skrajnych miejscach, ale dokładnie dam znać po 16. PW
 

WilsGee

New member
To byłoby samobójstwo, więc wątpię.
Ja już na 99% zdecydowany na 75PML9636/12, ale właśnie czekam na testy.

Ja też chciałem 75", ale po rozmowie z Philipsem powiedzieli mi, że jak dostarczą na rynek w tym roku ten rozmiar to będzie sukces. Za to czytałem kilka opinii userów ze stanów i podobno jest jakiś ekstremalny problem z wygaszaniem strefowym no i przede wszystkim powłoka anti-glare tam nie występuje. Niestety nie mogę wrzucić foto bo nie napisałem jeszcze 5 postów ^^

Dlatego czekam na ten test z niecierpliwością :p
 

WilsGee

New member
Co to za problem z wygaszaniem strefowym ? Czym to się objawia ?

Pytanie czy w każdym tak jest, czy może to jednostkowa przypadłość, ale facet opisywał (nawet wysłał maile jakie wymieniali ze sobą z Philipsem), że jak powiedzmy jest czarne tło i jakiś jasny, malutki obiekt na pograniczu stref to wygaszanie strefowe rozpoczyna dyskotekę i raz podświetla, a raz nie podświetla. Jak będzie tutaj test to się wszystkiego dowiemy, bo może to kwestia samego softu ;)
 

Alekso

New member
Faktycznie jest problem , ale mam wrażenie ze na szczęście to jest soft i da się to ogarnąć.

Ten test coś bardzo długo powstaje. Miejmy nadzieję że będzie prawda przedstawiona obiektywnie - bez tuszowania słabości tego tv ;)
 
Do góry