Philips 9636 Mini-LED - czyli pierwsze telewizory w technologii mini led Philipsa.

Etharr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wydaję mi się, że opisywany przez Ciebie problem ma bardzo niski priorytet na liście zgłoszonych błędów.
 

Etharr

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie jest problem z Netflixem czy z inny popularnym oprogramowaniem.
To jest problem z jakimś niszowym kanałem telwizyjnym w Polsce.
Pewno jest ostatni na liście. Jako zawodowy progamista tak to oceniam.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale jest to kanał ogólnopolski, nie nadający lokalnie, wiele osób widząc takie problemy z nim myśli że jest to problem z anteną z sygnałem i próbuje to naprawić, np. kupijąc filtry LTE, a nie da się, bo problem jest w telewizorze. Sam tak myślałem i przeglądałem całą instalację antenową, wyłączałem różne urządzenia bo może one zakłucają, dopiero na forum Emitela mnie uświadomiono że problem nie jest w mojej instalacji antenowej, a Philips to potwierdził.

Może ktoś sprawdzić działanie tego kanału na tym Philipsie 9636 mini LED, czy ten problem również występuje? Oczywiście z anteny naziemnej a nie z sat.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeszcze jedno, ten kanał Wydarzenia24 jest konkurencją dla TVP Info, więc jest bardzo potrzebny w DVB-T dla pluralizmu medialnego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest zgłoszony do Holandii, ale tak jak napisał Etharr:
"To jest problem z jakimś niszowym kanałem telewizyjnym w Polsce.
Pewno jest ostatni na liście. Jako zawodowy programista tak to oceniam."
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
@Paździoch1
Kanał oczywiście powinien działać to nie podlega dyskusji, pytanie czy to faktycznie wina Philipsa bo nawet na tym forum były wklejane filmiki dotyczące tego kanału gdzie np dopiero założenie dwóch filtrów szeregowo powodowało że dopiero wtedy dało się ten kanał oglądać. Tak więc prawdopodobnie tutaj wina jest częściowo też po stronie nadawcy.
Druga sprawa faktycznie dotyczy niskiego priorytetu i tu też się zgadzam, bo sam zobacz kto poza Tobą zgłasza ten problem w każdym możliwym temacie na forum... Dla mnie ten kanał może nie istnieć bo mam inne alternatywny dla TVP info...
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Prosiłem by ktoś mający 9636 potwierdził lub zaprzeczył występowaniu tego problemu z kanałem Wydarzenia24, tego co na innych modelach Philipsa występuje. Ale widocznie nikt naziemnej na tym telewizorze nie ogląda.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten model spełnia wiele najwyższych potrzeb szczególnie przy jakości 4K.
Wszyscy jak na razie są bardzo zadowoleni.
Ten program z powietrza- nie wszyscy są jego fanami.
Więc nie mają ciśnienia.
 

holdek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Npiszę trochę co mnie niepokoi, zaczęły się mistrzostwa świata a nie mogę spokojnie patrzeć na mecz. Jakieś smużenia, duchy i na kanele 4k przy HDR pokazuje się do na środku do połoey ekranu cieniutki pasek raz zielony raz czerwony zależy od tła. Dodam zdjęcia może będzie widać. Moje pytanie to czy mam coś źle poustawiane czy to ten problem z wcześniejszych wpisów.
 

holdek

Klub HDTV.com.pl
VIP
IMG_20221121_122939.jpg
IMG_20221121_122647.jpg
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć @holdek,
To nie wina telewizora a sygnału. Opisane na innych forach, że występuje na innych markach telewizorów. Widziałem to kilka razy u siebie.
 

holdek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziękuję, to mnie pocieszyłeś. Zdziwiony byłem bo tylko na 4k i HDR występowało. Myślałem że tv sobie nie radzi.
 

frez

Member
Ponawiam prośbę. Podzieli się ktoś swoimi ustawieniami kolorów. U mnie twarze za czerwone są. Sama zmiana barw na zimny nie daje efektu jaki by mnie satysfakcjonował.
 

frez

Member
Witam,
mam już ten TV na tyle długo żeby wystawić mu odpowiednią laurkę. Najpierw minusy - od słodzenia jest kto inny.
No więc tak:
  • kąty widzenia bardzo słabe jak na taką klasę TV,
  • powłoka antyrefleksyjna to totalna porażka, po licho telewizor który świeci najjaśniej na świecie skoro wszystko się w nim odbija jak w lusterku. TV miał być idealny do słonecznego salonu i u mnie salon jest słoneczny ale TV się nie nadaje. Stara Toshiba TL838 już lepiej się nadawała.
  • w nocy jak to w nocy nic się nie odbija więc jest bardzo dobrze
  • wejście do ustawień obrazu mało intuicyjne. Jeśli się mylę to proszę napisać jak po uruchomieniu filmu w jakości DV DA na np. Disney+ zmienić ustawienia oglądając dany film.
  • czas reakcji nie taki piękny jak to opisywane szczególnie zmiana na 4k i powrót do podstawowego sygnału z satelity
  • wyłączenie dekodera powinno wyłączyć TV (jest taka opcja w ustawieniach) natomiast następuje wyłączenie i ponowne włączenie obu urządzeń
  • soundbar w miarę przyzwoity ale połączenie na sztywno z TV jest bardzo słabym pomysłem. Żeby się nie rozpisywać estetycznie wygląda to słabo.
  • pilot ok, jednak minus to uruchamianie podświetlenia dopiero po kliknięciu w dowolny przycisk
  • obraz 4k bardzo ładny - i taki właśnie prezentowany podczas uruchomienia TV w domu - lepiej było by zobaczyć zwykłą codzienną telewizję z satelity bo ustawienia kalibracyjne nadawały się tylko do kosza i trzeba było poświęcić sporo czasu na dopracowanie ustawień


Plusy:
  • cena niższa niż OLED ale za to jakość gorsza więc sami decydujecie
  • dużo ustawień dzięki którym można odpowiednio ustawić kolory
  • dźwięk przyzwoity
  • obraz 4k bardzo zbliżony do OLED - porównanie do LG i Sony
  • ambilight robo daje fajny efekt i może oczy się mniej męczą

W razie pytań służę pomocą.
Ps. Ten wątek jest tak martwy że aż strach.
 
Do góry