Philips 9636 Mini-LED - czyli pierwsze telewizory w technologii mini led Philipsa.

Largo-W

Member
Czy da się wyłączyć świecenie tego włącznika? Wolałbym go całkowicie wyłączyć, ale nie mogę nigdzie znaleźć opcji

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeszcze te model są w starych cenach .
Przy tej jakości z całą pewnością warte zainteresowania.
Szkoda , że się kończą bo następcy na horyzoncie nie widać.
 

frez

Member
Witam, pytanie do posiadaczy - czy efekt local dimming został naprawiony?
Miał być TCL c935 ale po otrzymaniu propozycji na Philipsa zacząłem się ostro zastanawiać na tym modelem. TCL nigdzie nie ma a Philips ma (miał?) to paskudne smużenie.
Dodam że na TV będzie sporo sportu.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Został naprawiony miesiąc po zgłoszeniu.
Czyli już od dawna działa świetnie !
Pytaj tych co zgłaszali i już dawno napisali, że cieszą się super jakością.
To model z podwójnym proceroser , więc do dużej dawki sportu będzie specjalnie predysponowany.
 

Etharr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Naprawiony, choć nie w 100%. W przypadku lokalnego wygaszania, w interfejsie użytkownika
przetłumaczonego jako lokalny kontrast, ustawionego na maksymalną wartość - efekt niestety jest czasami widoczny.
Choć nie w takim stopniu jak wcześniej. Udało mi się to zaobserwować kilkukrotnie, w scenach, gdzie jest silne źródło
światła, a obok są prawie czarne tła.
Aczkolwiek w przypadku ustawienia na wartość maksymalną, obraz ogólnie zaczyna być nieco zbyt ciemny.
Ogólnie rada jest taka, aby ustawiać lokalny kontrast na wartość niską lub średnią.

Piszę to jako ogólnie zadowolony właściciel 75' modelu PML9506.
 

Etharr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bezapelacyjnie kupiłbym ten telewizor ponownie. Myślę, że w sporcie ten efekt
nie będzie w ogóle widoczny, nawet przy ustawieniu lokalnego kontrastu na wartość maksymalną.
Myślę, że na chwilę obecną to jedne z najlepszych, jeśli nie najlepszy, telewizor w technologii Mini LED.
Jak każda obecnie używana w telewizorach technologia ma swoje drobne wady. Osobiście ze względu
na wady technologii OLED, nigdy nie wybrałbym telewizora OLED.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, sprawdzcie sobie działanie na Waszych telewizorach kanału Wydarzenia24 z telewizji naziemnej, oglądać koniecznie przez 30 minut bez przełączania kanału, problem jest na PUS8506, PUS9206, OLED i na Waszych prawdopodobnie też, tak to wygląda:

Problem występuje tylko na zeszłorocznych Philipsach, na starszych rocznikowo czy też innych producentów nie, pytanie czy dadzą radę to naprawić, skoro od czerwca wiedzą o problemie i do dzisiaj go nie usunęli. Kiki też zgłaszał swoimi drogami.
 

Etharr

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jest całkowicie inny problem, związany z dekodowaniem sygnału.
Możliwe, że informacje o sile i jakości sygnału są błędne.
Wygląda mi to jak problem z sygnałem telewizji satelitarnej podczas silnego wiatru lub padającego deszczu.
Po prostu jakość jest tak słaba, że nie da się sygnału poprawnie dekodować.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie to jest odbiór kanału Wydarzenia 24 z telewizji naziemnej i ja go każdy w całej Polsce tylko na Philipsach z 2021 z serii PUS8506, PUS9206, OLED i prawdopodobnie też mini LED. Philips wie o problemie i go potwierdził, ale od czerwca go nie naprawił do dzisiaj. Na starszych rocznikowo Philipsach działa ok, jak i na innych markach telewizorów jak LG, Samsung, TCL...

Tu masz wypisane prze zemnie wszystkie błędy które zgłosiłem do Philipsa: https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?t=8420
 

Etharr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiem, że to telewizja naziemna a nie satelitarna.
Co nie zmienia faktu, że to problem z dekodowaniem sygnału.
Bez znaczenia czy wynika to z implementacji dekodera czy z zakłóceń sygnału.
I to nieco inny problem niż ten o który pytał frez.
 

Etharr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli to nie jest problem z sygnałem to najpewniej tak.
Choć znając życie korzystają z jakiegoś gotowego dekodera, więc może być problem.

Najlepiej byłoby sprawdzić sygnał z poziomu komputera, ale do tego potrzeby jest tuner telewizyjny.

BTW. Może być to także ze strumieniem, który zawiera jakieś śmieci lub wykorzystuje dziwny sposób kodowania:
https://**********.com/wydarzenia-2...a-awaria-gdzie-jak-odbierac-jaki-kanal-mux-4/
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skoro inne telewizory odbierają ten kanał bez problemu, oraz starsze rocznikowo Philipsy a nawet zeszłoroczne Philipsy tylko ze niższe modele z Androidem Lite oraz Saphi to coś musi być z telewizorem nie tak, pytanie co to jest że się wysypuje? , oby dało się to programowo poprawić a nie ze będą coś wymieniać np. głowicę w telewizorze, a jeśli jest to wina procesora to juz w ogóle czarno to widzę. Philips koniecznie z Polsatem powinien współpracować by rozwiązać ten problem, a jak pisała jedna osoba na forum Emitela związana z Polsatem nikt z Philipsa się z nimi nie kontaktował.
 

Etharr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Procesor nie ma tu nic do rzeczy. Zresztą ten sam jest wykorzystywany w wielu innych telewizorach.
Tu nie ma potrzeby współpracy z Polsatem tylko analiza strumienia przy wykorzystaniu bibliotek
używanych do demuksowania/dekodowania.
 
Do góry