Philips 65PUS8700 - test otwarty. Jakość obrazu której trudno się oprzeć.

zaq13

New member
Pod telewizor tak ale cenowo już nie koniecznie. Muszę namierzyć go we Wrocławiu w sklepie.1350pln to jednak 1/3 więcej niż planuję.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
-brak hbogo /ręczna instalacja owszem działa, ale nie można oglądać treści/

Niestety tej aplikacji nie ma ale może warto spróbować przez castowanie ją uruchomić? Uruchamiasz aplikację na urządzeniu mobilnym (telefon/tablet) i w prawym górnym rogu masz ikonę castowania. Wybierasz ją i przy próbie odtworzenia materiału wybierasz, że ma być to na TV. Wtedy powinno działać bardzo dobrze.
 

zaq13

New member
W EURO jest soundbar Phila za 649 zł.
I gra znakomicie.
Philips HTL2183B/12

W media markcie jest za 798pln HTL3110B/12

Tylko tak się zastanawiam czy warto czy poprawa będzie znacząca?
Ten telewizor ma pod spodem taką listwę przez całą długość.
a nie da się czasem podłączyć samego głośnika niskotonowego do tv?
 

kris115

New member
INPUT LAG aktualne wartości

Czy Input Lag podany na pierwszej stronie testu wynoszący 75 ms jest aktualny? Pytam ponieważ chciałbym zakupić ten tv ale gram na konsoli w gry sieciowe i taka wysoka wartość mnie przeraża. Może wyszła jakaś aktualizacja obniżająca Input Lag, ewentualnie czy ktoś używa tego modelu z konsolą w połączeniu z grami FPS
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Był up date i jest 50 ms.
Więc spokojnie możesz grać nawet sieci.
Ja będziesz niebieski - masz super cenę na niego i to z kalibracją gratis.
 

zaq13

New member
Czy Input Lag podany na pierwszej stronie testu wynoszący 75 ms jest aktualny? Pytam ponieważ chciałbym zakupić ten tv ale gram na konsoli w gry sieciowe i taka wysoka wartość mnie przeraża. Może wyszła jakaś aktualizacja obniżająca Input Lag, ewentualnie czy ktoś używa tego modelu z konsolą w połączeniu z grami FPS
ja mam ten telewizor
gram na nim na konsoli xbox360 oglądam Netflixa i jestem bardzo zadowolony.

Po ustawieniu źródła hdmi na konsole jest ok, ja nie widzę problemów w wyświetlaniu obrazu.

Mało tego poradziłem sobie z niskimi tonami. Podłączyłem sam aktywny woofer i mam piękny basik a tony wysokie z telewizora.
To rozwiązanie mi osobiście odpowiada.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Ciężko kupić, ale znalazłem EURO (Wawa Malborska) z "pieczątką" fabryczną.
1 szt jest. I nie z ekspozycji.
 

zaq13

New member
Niestety tej aplikacji nie ma ale może warto spróbować przez castowanie ją uruchomić? Uruchamiasz aplikację na urządzeniu mobilnym (telefon/tablet) i w prawym górnym rogu masz ikonę castowania. Wybierasz ją i przy próbie odtworzenia materiału wybierasz, że ma być to na TV. Wtedy powinno działać bardzo dobrze.

Dzięki wielkie, faktycznie działa bardzo dobrze. Nawet wywyższa rozdzielczość niż na Minixie u1

No to została mi tylko jedna rzecz, którą chciałbym dopracować.
Czy udało wam się oglądać kanały FunBox 4K, Hot Bird 4k Test?

Bo mi co prawda telewizor wyszukuje te kanały, ale brak wizji pojawia się tylko na jednym na chwile fonia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W nowej cenie 8999 zł z kalibracją profesjonalną gratis - to rewelacyjna oferta !!!
 

kris115

New member
Posiadam ten tv od paru dni i na początku byłem zachwycony ale pojawiło się parę problemów może mam coś źle poustawiane.
1. Przy odtworzeniu plików 3d mkv które na samsungu h6400 działały bezproblemowo tutaj co chwila przełącza sie dźwięk z amplitunera na głośniki tv i obraz 3d pozostawia wiele do życzenia (nie znalazłem w menu możliwości regulacji 3d) a przy takich ustawieniach w zasadzie nie da rady go oglądać.
2. Przy dynamicznych scenach obraz czasami klatkuje wyłączenie wspomagaczy nic nie daje. Posiadam zewnętrzny dekoder VU Solo 2 i kartę NC+ wiec sygnał mam bardzo dobry.
Soft mam najnowszy, kalibracji na razie nie robiłem ale na ustawieniach fabrycznych chyba powinno to jakość działać. No i czytanie tych pilów mkv przy filmach 3d z którymi starszy samsung nie miał najmniejszych problemów.
 

dziadek266

New member
Witam.
Od piątku jestem w posiadaniu 65PUS8700.
Pierwsze wrażenia:
65 cali przy oglądaniu z 2,7 m (zastanawiałem się nad 55 i byłoby za mało)
zakrzywienie tv jest ok, dobrze się to ogląda (po aktualizacji oprogramowania).
Tv był na starym oprogramowaniu, obraz porażka więc od razu zrobiłem aktualizację i zaczęła się zabawa.
Plusy:
obraz z dekodera nc+ - kanały hd
obraz z bluray-a
po podłączeniu dysku odtwarza DD, DTS
kanały 4K z YouTuba - super (niestety to tylko testowe, na co dzień brak kanałów 4K)
ambilight - super sprawa
nie zawiesił się, ale za dużo się nie bawiłem androidem

Niestety są też minusy:
3D nie da się oglądać- podwójne kontury
kanały testowe 4K z satelity nie działają- tzn. przez pierwsze 2-3 s słychać głos, obrazu nie ma wcale
po wyłączeniu tv sam włącza amplituner (wieczorem wyłączę, rano wstaje jest włączony)
pilot - jest 2x cięższy niż normalnie i na blutooth (brak możliwości sparowania pilota z nc+)
głos z głośników- jak dla mnie (na co dzień używam kina domowego więc nie ma co porównywać)

Może ktoś zna rozwiązania na dolegliwości tego tv?

Na razie po 3 dniach użytkowania bardziej jestem na nie (mogę oddać - zakup internetowy).
Kupuje się nowy produkt za nie małe pieniądze, a od początku parę funkcji nie działa więc coś jest nie tak.
 

dziadek266

New member
Posiadam ten tv od paru dni i na początku byłem zachwycony ale pojawiło się parę problemów może mam coś źle poustawiane.
1. Przy odtworzeniu plików 3d mkv które na samsungu h6400 działały bezproblemowo tutaj co chwila przełącza sie dźwięk z amplitunera na głośniki tv i obraz 3d pozostawia wiele do życzenia (nie znalazłem w menu możliwości regulacji 3d) a przy takich ustawieniach w zasadzie nie da rady go oglądać.
2. Przy dynamicznych scenach obraz czasami klatkuje wyłączenie wspomagaczy nic nie daje. Posiadam zewnętrzny dekoder VU Solo 2 i kartę NC+ wiec sygnał mam bardzo dobry.
Soft mam najnowszy, kalibracji na razie nie robiłem ale na ustawieniach fabrycznych chyba powinno to jakość działać. No i czytanie tych pilów mkv przy filmach 3d z którymi starszy samsung nie miał najmniejszych problemów.
Odpowiedź z infolinii Philipsa:
3D od początku mają z tym problem i nie będzie działało.

Też u mnie klatkowało, jak miałem puszczony obraz przez kino domowe z upskalingiem do 4K (spadało odświeżanie do 25Hz) ustawiłem na trough i jest ok.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
- Kanały nie działają 4K bo ten model nie ma kodeka VP9 - ale te informacje
są na stronie oficjalnej.
- Pilot też było podane jaki jest. W nowych telewizorach jest lekki i na IR.
- Głośniki trzeba porównywać do innych w innym telewizorze. I mają jeszcze
AmbiWooxa. Jak ktoś chce porównać z kinem domowym - to jest to
adekwatne porównanie.
- 3d ... dlatego wszyscy producenci wycofali. A sygnał masz 3D z czego ?
 

dziadek266

New member
- Kanały nie działają 4K bo ten model nie ma kodeka VP9 - ale te informacje
są na stronie oficjalnej.
- Pilot też było podane jaki jest. W nowych telewizorach jest lekki i na IR.
- Głośniki trzeba porównywać do innych w innym telewizorze. I mają jeszcze
AmbiWooxa. Jak ktoś chce porównać z kinem domowym - to jest to
adekwatne porównanie.
- 3d ... dlatego wszyscy producenci wycofali. A sygnał masz 3D z czego ?

TV kupuję na parę lat, czyli jak platforma np. nc+ wprowadzi kanały 4K to będę pozbawiony możliwości ich oglądania?
Czyli wynika z tego , że lepiej kupić tv z 2016 np. model PUS7101 lub od konkurencji.
3D z blu-ray i dysku twardego.
 

tomeko12

New member
VP9 (nieobsłuviwane prze TV) używa YouTube. W DVB stosowany jest kodek HEVC, który TV obsługuje i są wersje firmware, które umożliwiają odbiór 4K z satelity. Niestety Philips nie udostępnia ich oficjalnie. Polecam temat o 55PUS7600, który posiada tą samą platformę i używa tego samego oprogramowania.
 
Do góry