Philips 65OLED706 vs 65OLED806

emsik

Member
Generalnie nie jest źle ale w porównaniu do plazmy od razu rzuca mi się w oczy nierównomierne podświetlenie występujące przy dolnych rogach matrycy. Zasadniczo jest to widoczne tylko podczas testu czeni oraz np. podczas wyświetlania końcowych napisów filmu (na czarnym tle). Z czasem zniknie czy raczej nie ma na to szans?
 

luki82b

Member
Jeżeli będziesz kalibrował profesjonalnie to daj znać jak poszło. Mi technik akurat pokazywał filmik na telefonie że duże problemy są przy kalibracji. Przykład z niebieskim kolorem zakładając że jego wartość jest 3 a potrzeba ustawić 4 to wtedy kolor niebieskiego wpadał już w jasny fiolet. Miał dużo klientów z tym modelem i u wszystkich to samo.
 

siwek755

New member
byłem zdecydowany na zakup Philipsa ze względu na Ambillight i jedyne co zaprzątało mi głowę to pytanie czy jest sens dopłaty do 806. W między czasie okazało się, że większość TV z 4K120 ma Soc Mediatek, który ma problemy z prawidłowym wyświetlaniem 4K120hz do tego w przypadku Philipsa dochodzą problemy z eARC i DolbyVision. Zostaje poczekać na rozwiązanie problemów przez producenta albo skupić się na innym��
czy wyżej wspomniane problemy Philipsa dalej występują czy zostały już rozwiązane aktualizacjami?

Myślałem o LED PUS8546 albo tegorocznym, ale zaczynam się zastanawiać czy nie zaryzykować OLEDa.. 706 lub 806. OLEDy to dalej zakup na 3-4 lata? Chociaż nie wiem czy można odpowiedzieć na to pytanie w oparciu o modele 1-2 letnie :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnice masz opisane z uwagi na wyposażenie.
Jeśli zależy Ci tylko na obrazie wystarczy Ci OLED 706.
Jak będziesz niebieski masz w specjalnej ofercie plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł.
Masz już zabezpieczenia, więc nie masz ryzyka.
Różnica na korzyść Oleda jest duża i warta dopłaty każdej złotówki.
 

siwek755

New member
dzieki za odpowiedz kiki. Jedyna moja obawa, bo tv traktuje tez jako zrodlo w moim systemie audio podlaczonym pod tv i odtwarzam na nim spotify praktycznie codziennie, czy takie OLEDy maja mozliwosc ustawienia szybkiego wygaszacza ze np po 1-5 min ekran sie wylaczy albo pokaze jakas grafika?

Bo dosc dlugo TV "wisi" z ekranem spotify ktory ma w tym samym miejscu przyciski "playera" - duze ryzyko ze takie cos mi sie wypali dosc szybko, a z kazdym razem recznie wylaczac ekran moze byc uciazliwe.

PS poprosze o oferte 706 w wersji 55 cali :)
oraz 8807 (lub 8546 jesli jeszcze masz) o ktory pytalem w sasiednim watku, bo ciagle bije sie z myslami LED czy doplacac do OLED. z gory dzieki kiki
 

siwek755

New member
dzięki. Doczytałem, pomyślałem i będę jednak szedł w wersję 55oled806.
Czy mogę zapytać jaka cena tego ekranu u Ciebie?
I co dokładnie znaczy dla niebieskich - czy moje konto spełnia już te wymogi? :)
 

siwek755

New member
Dzieki za odp, zaraz zapiszę się do tego klubu.
Jak wygląda sam proces zakupu wysyłkowo?
Macie jakiś dedykowany sklep czy zakup za pobraniem?

Oraz:
1. Gwarancja rozumiem pełne 24 miesiące?
2. Co obejmuje ten "pakiet gratisów"?
3. Macie te Philipsy 55OLED806 na miejscu w magazynie czy musice ściągać?
4. Jaki czas realizacji zakupu/zamówienia?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dostawa jeden dzień od zamówienia.
Kurierzy pracują również w soboty.
Jest od ręki.
Gwarancja 2 lata door to door.
Jutro wysyłka, pojutrze masz u siebie.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
OLEDy mają samoemisyjne piksele, czyli same świecą. Ich matryca nie ma żadnego podświetlenia.
 
Do góry