Philips 65OLED706 vs 65OLED806

emsik

Member
Cześć,
ponieważ TV ma służyć również do grania na konsoli zastanawiam się nad zakupem czegoś z obsługą hdmi 2.1 z VRR. Poza tym standardowo oglądanie TV SAT, Netfilx, Apple TV itp. Dodatkowo podoba mi się Ambilight oraz zastosowanie systemu minimalizującego efekt wypalenia. Biorąc powyższe wymagania wybór padł na dwa TV z tematu.
Czy ktoś z Was porównywał oba TV i stał przed podobnym dylematem? Jest sens dopłaty 30% do droższego modelu?
Różnice w postaci braku podświetlenia od dołu są pomijalne ;)
 

emsik

Member
LG 65 C1? Jak wypada w porównaniu do 706? Trochę żal mi Ambilight ale z drugiej strony w moim przypadku kupuje tv na kilka lat wiec kupowanie wykastrowanego 4k120 trochę mija się z celem.
 

emsik

Member
Szczerze mówiąc to nic, mój zapał związany z HDMI 2.1 został ostudzony. Widziałem fajne promocje na BF zarówno z LG jak i Philipsa ale w większości dotyczyły wielkości 55”, która w moim przypadku nie ma sensu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale przecież masz ceny specjalne dla niebieskich.
TU BF czy CM - trwa cały rok.
I to masz dodatkowo pakiety dodatkowe.
 

emsik

Member
Podejmując decyzje o wymianie obecnej plazmy byłem zdecydowany na zakup Philipsa ze względu na Ambillight i jedyne co zaprzątało mi głowę to pytanie czy jest sens dopłaty do 806. W między czasie okazało się, że większość TV z 4K120 ma Soc Mediatek, który ma problemy z prawidłowym wyświetlaniem 4K120hz do tego w przypadku Philipsa dochodzą problemy z eARC i DolbyVision. Zostaje poczekać na rozwiązanie problemów przez producenta albo skupić się na innym. W tym przypadku w gre wchodzi LG, który ma działające HDMI 2.1 4k120 na wszystkich portach i wspiera AirPlay ale nie ma Ambilight i DTS a webOS jest dla mnie zagadką;) Serce mówi Philips a rozum LG.

Ps. prześlij proszę Kiki na wszelki wypadek ofertę na priv LG żebym miał jeszcze cięższy wybór
 
Ostatnia edycja:

emsik

Member
Doszło ale w ofercie widzę same Philipsy, dorzuć proszę jeszcze LG.

Ps. Pamietam jak przed zakupem plazmy były informacje o jej wypalaniu, faktycznie przy oglądaniu np. meczu tenisowego i późniejszej zmianie ujęcia kamery przez jakiś czas pozostają widoczne na matrycy miejsca, w których wyświetlony był statyczny obraz tj. linie kortowe ale po pewnym czasie wszystko wraca do normy. Wiadomo jak to teraz wyglada w przypadku OLEDa?

Ps2. Jakieś rady odnośnie wyboru?
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
...
Ps. Pamietam jak przed zakupem plazmy były informacje o jej wypalaniu, faktycznie przy oglądaniu np. meczu tenisowego i późniejszej zmianie ujęcia kamery przez jakiś czas pozostają widoczne na matrycy miejsca, w których wyświetlony był statyczny obraz tj. linie kortowe ale po pewnym czasie wszystko wraca do normy. Wiadomo jak to teraz wyglada w przypadku OLEDa?

Ps2. Jakieś rady odnośnie wyboru?

Tak, wiadomo. W Plazmie były powidoki, które się same regenerowały. W OLEDzie, jak powstanie wypalenie to jest ono trwałe. Są co prawda mechanizmy "czyszczenia" matrycy ale ich skuteczność jest ograniczona. O ile nawet bardzo często spotyka się dzisiaj 12-letnie plazmy z czystą matrycą, tak trudno znaleźć 3-4 -ro letniego OLEDa bez wypaleń. Wszystko zależy od sposobu użytkowania TV (czas pracy, statyczne obrazy, ustawiona jasność, nie stosowanie się do zaleceń producenta itp.).
Zakup OLEDA musi więc być dokonany ze świadomością, że kupujemy TV na stosunkowo krótki okres czasu a sposób jego użytkowania ma swoje ograniczenia.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
O ile nawet bardzo często spotyka się dzisiaj 12-letnie plazmy z czystą matrycą, tak trudno znaleźć 3-4 -ro letniego OLEDa bez wypaleń.

Bzdury pleciesz - miałem 9 lat plazmę i miałem wypalenia po logo stacji, potem miałem 4 lata Oleda (jednego z pierwszych LG ,,jeszcze Full Hd) i nie miałem żadnych wypaleń uzytkując w taki sam sposób.
Jakiego miałeś Oleda przez te 3-4 lata i jaka miałes plazmę przez 12 lat ?
 

Manarino

Banned
Tak, wiadomo. W Plazmie były powidoki, które się same regenerowały. W OLEDzie, jak powstanie wypalenie to jest ono trwałe. Są co prawda mechanizmy "czyszczenia" matrycy ale ich skuteczność jest ograniczona. O ile nawet bardzo często spotyka się dzisiaj 12-letnie plazmy z czystą matrycą, tak trudno znaleźć 3-4 -ro letniego OLEDa bez wypaleń. Wszystko zależy od sposobu użytkowania TV (czas pracy, statyczne obrazy, ustawiona jasność, nie stosowanie się do zaleceń producenta itp.).
Zakup OLEDA musi więc być dokonany ze świadomością, że kupujemy TV na stosunkowo krótki okres czasu a sposób jego użytkowania ma swoje ograniczenia.

Oczywiście, że piszesz bzdury !
Na dwóch plazmach Panasonica mam wypalenia.

Co do oledów, najnowsze mają dużo lepsze zabezpieczenia przed wypaleniem .
Nie masz pojęcia jak będą wyglądały pod kątem wypaleń matryce np. oledów z roku 2021/20 .
Tylko dywagujesz, jak wyglądają najnowsze zabezpieczenia , jak się sprawują.

Bardzo boisz się oledów. Po upływie gwarancji , gdyby takowe wypalenia pojawiły się na Twoim oledzie, to byś siedział i kwiczał. Widać z Twojej ubogiej stopki, na jak częsta zmianę tv jesteś sobie w stanie pozwolić.
 

maderos

Member
Bez reklam
Podejmując decyzje o wymianie obecnej plazmy byłem zdecydowany na zakup Philipsa ze względu na Ambillight i jedyne co zaprzątało mi głowę to pytanie czy jest sens dopłaty do 806. W między czasie okazało się, że większość TV z 4K120 ma Soc Mediatek, który ma problemy z prawidłowym wyświetlaniem 4K120hz do tego w przypadku Philipsa dochodzą problemy z eARC i DolbyVision. Zostaje poczekać na rozwiązanie problemów przez producenta albo skupić się na innym. W tym przypadku w gre wchodzi LG, który ma działające HDMI 2.1 4k120 na wszystkich portach i wspiera AirPlay ale nie ma Ambilight i DTS a webOS jest dla mnie zagadką;) Serce mówi Philips a rozum LG.

Ps. prześlij proszę Kiki na wszelki wypadek ofertę na priv LG żebym miał jeszcze cięższy wybór ��

Popatrz także na najnowsze modele Panasonica z serii JZ, które niedawno dostały aktualizację softu z działającym, pełnym 4k 120Hz.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Panasonic ?! Nie na tym forum......:D
Na jego temat mozna sie tutaj co najwyzej dowiedzieć ,że telewizorów już właściwie ,prawie nie produkuje.:lol: a referencyjny obraz dają jedynie Philipsy i oczywiscie TCL.
 

emsik

Member
Z tego co zrozumiałem to aktualizacja Panasonica nie rozwiązuje całkowicie problemu 4K120 bo przy włączonym VRR będzie 60hz. Niemniej ogromny szacunek za włożona prace inżynierów Panasonica w udostępnieniu poprawki. Ciekawe czy Philips się takiej doczeka?
Jakby nie patrzeć to wsparcie producenta powinno być jak najbardziej brane pod uwagę przy wyborze nowego TV.
Ps. moja plasma Panasonica ma ponad 10 lat i przy dotychczasowym sposobie korzystania nie stwierdziłem stałych powidoków. W chwili obecnej dochodzi zmiana w sposobie korzystania w postaci weekendowego grania na konsoli, które zmotywowało mnie do wymiany TV. Stąd decyzja o wyborze OLEDa
 
Ostatnia edycja:
Do góry