Philips 60PFL9607 nowy krok w przyszłość - czyli plazma Pioneera znalazła wreszcie ..

play007

New member
Bez reklam
Bez sensu te gadki jak ktoś chce niech kalibruje dla mnie to kasa wywalona w bloto,ja uważam że obraz w moim tv jest idealny a oglądam dużo filmów i mdły obraz mnie nie interesuje ustawilem tv na osobistych pod siebie i gra muzyka Play lepiej te 300zl dołożyć do Ps3 niż kalibrować oczywiście jak dla mnie.
I ja tak uważam.Kupno konsoli jeszcze przede mną.
Ta aukcja mnie trochę kusi.
http://allegro.pl/ps3-500-gb-nowa-ksiega-czarow-move-13-gier-i2899036896.html
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
zwykłą slimke nie tą najnowszą:p, ta nowa to nie dość że tandeta, tani plastik dziwne rozwiązania to jeszcze brzydactwo
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadzam się całkowicie, że nie mam pojęcia o kalibracji i ustawieniach TV. Ale jak wczoraj oglądałem Arsenal z Newcastle to trawa była bardzo zielona (mimo, że to już Grudzień) i mi to bardzo odpowiadało :)
A tak szczerze to nie wiem czy kupiłbym większy TV niż 60 cali. Ten wydaje mi się ogromny, noszę okulary i oglądam z ok 4-5 metrów i jest bardzo ok.
 

play007

New member
Bez reklam
to też jest super slim, celuj w zwykły slim tak wygląda
SONY PS3 Slim 320GB +GRA FIFA 13 PL +HDMI+ 2 PADY (2881926701) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

co do dysku im większy tym lepszy, zwłaszcza jak będziesz chciał sporo rzeczy na niej magazynować

Raczej slim - te z Twojego i mojego opisu różnią się tylko wyposażeniem.Czy sugerujesz że te slim nie są z Chin(tak jak superslim)?
 
Ostatnia edycja:

play007

New member
Bez reklam
Zgadzam się całkowicie, że nie mam pojęcia o kalibracji i ustawieniach TV. Ale jak wczoraj oglądałem Arsenal z Newcastle to trawa była bardzo zielona (mimo, że to już Grudzień) i mi to bardzo odpowiadało :)
A tak szczerze to nie wiem czy kupiłbym większy TV niż 60 cali. Ten wydaje mi się ogromny, noszę okulary i oglądam z ok 4-5 metrów i jest bardzo ok.

No i to najważniejsze.Ja też noszę okulary i jestem równie zadowolony.Bez zbędnej kalibracji.
 

Tomasz93

Member
Kolego Tomaszu pisaliśmy już o tym nie raz.Tak większość z nas ma małe bądź żadne doświadczenie w obcowaniu z właściwie reprodukowanym (wyglądającym) obrazem.I napewno nie nauczymy się tego na odległość.Nie każdemu się musi podobać (mdły) skalibrowany obraz.Czy mamy na siłę mówić że nam się podoba(choć wcale tak nie jest) tylko dlatego że powinno tak być?

Bez sensu te gadki jak ktoś chce niech kalibruje dla mnie to kasa wywalona w bloto,ja uważam że obraz w moim tv jest idealny a oglądam dużo filmów i mdły obraz mnie nie interesuje ustawilem tv na osobistych pod siebie i gra muzyka

Zgadzam się całkowicie, że nie mam pojęcia o kalibracji i ustawieniach TV. Ale jak wczoraj oglądałem Arsenal z Newcastle to trawa była bardzo zielona (mimo, że to już Grudzień) i mi to bardzo odpowiadało :)

Ok, rozumiem Wasze podejście i wygląda ono mniej więcej tak: tryb fabryczny jest lepszy od skalibrowanego, bo obraz jest ostry, dynamiczny, kolorowy i bardziej nam się podoba od mdłego i mało kontrastowego obrazu skalibrowanego. To tak jakby powiedzieć, że format mp3 jest lepszy od 24bit 192kHz, bo jest lżejszy, bardziej praktyczny i można go prawie wszędzie odtworzyć – nawet w telefonie:). Mniej więcej tak to wygląda. Oczywiście macie prawo tak myśleć, ale w jednym jak i w drugim przypadku oglądacie i słuchacie coś, co jest dalekie od wzorca:)

Myślę, że na tym powinniśmy już zakończyć dyskusję:) Ale mimo wszystko życzę Wam wiele radości z oglądania Tv:)

Pozdrawiam
 

bogaty

New member
Bez reklam
@Tomasz93 Chłopaki naoglądali się trybów dynamicznych i nic nie zrobisz.Później ogląda się kwiatki jak na fotce Play gdzie Russell Crowe miał ciemną karnację w gladiatorze.
 

play007

New member
Bez reklam
@Tomasz93 Chłopaki naoglądali się trybów dynamicznych i nic nie zrobisz.Później ogląda się kwiatki jak na fotce Play gdzie Russell Crowe miał ciemną karnację w gladiatorze.

Czy ty nie rozumiesz że zdjęcie było robione w trybie przy świecach.Chodziło aby uwypuklić tylko i wyłącznie Ambilight w tv który stoi nie wisi.I nie ma w tym trybie odbicia lampy błyskowej.
To nasza sprawa jak mamy ustawione tv.Nic Tobie do tego .Jak interesujesz się kalibracją do skontaktuj się z Maciejem Koprem.On podobno ratuje beznadziejne przypadki.
Tak na marginesie nie masz pojęcia o czym piszesz .Philips 9607 nie posiada trybu dynamicznego.
99,9% użytkowników tv nie zna żadnego wzorca z jakim powinien być wyświetlany prawidłowo obraz.I jest im z tym dobrze.I w jakim celu Philips Sony czy Samsung w tv daje możliwość wybrania trybu:
osobistego jaskrawego naturalnego standardowego filmowego zdjęcia oszczędzania energii dziennego lub nocnego skoro wszystkie fabryczne są spieprzone już na etapie produkcji panela?
Na razie nie spotkalem jeszcze użytkownika któremu w tym tv tryby fabryczne z małą korektą nie odpowiadały.Jak kupisz ten tv to porozmawiamy .Na dziś dyskusja z Tobą jest bezprzedmiotowa i doradzaj innym naiwnym jak inni kalibratorzy.
Doceniamy jak bardzo troszczysz się o nasze tv ale zrobimy to skutecznie sami.
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Play ja kupiłem Ps3 Super sl. 500giga nie mam porównania do wcześniejszych modeli więc nie wiem czy gorsza czy lepsza ale działa i zajmuje malo miejsca mam przedłużoną gwarancje na 3 lata tak zwane ubezpieczenie więc się nie martwię .
 

Tomasz93

Member
I w jakim celu Philips Sony czy Samsung w tv daje możliwość wybrania trybu:
osobistego jaskrawego naturalnego standardowego filmowego zdjęcia oszczędzania energii dziennego lub nocnego skoro wszystkie fabryczne są spieprzone już na etapie produkcji panela?

Play007, zajrzyj do załącznika i zadaj sobie jeszcze raz to samo pytanie, które zadałeś wyżej.

Kiedy już go obejrzysz to napisz, który obraz, według Ciebie, jest bliższy wzorca, czy też tego, co reżyser założył? Czy ten skalibrowany, czy też ten dynamiczny? Czy ten tryb fabryczny, według Ciebie, jest, jak to napisałeś, spieprzony czy też nie?

Pozdrawiam
 

bogaty

New member
Bez reklam
Czy ty nie rozumiesz że zdjęcie było robione w trybie przy świecach.Chodziło aby uwypuklić tylko i wyłącznie Ambilight w tv który stoi nie wisi.I nie ma w tym trybie odbicia lampy błyskowej.
To nasza sprawa jak mamy ustawione tv.Nic Tobie do tego .Jak interesujesz się kalibracją do skontaktuj się z Maciejem Koprem.On podobno ratuje beznadziejne przypadki.
Tak na marginesie nie masz pojęcia o czym piszesz .Philips 9607 nie posiada trybu dynamicznego.
99,9% użytkowników tv nie zna żadnego wzorca z jakim powinien być wyświetlany prawidłowo obraz.I jest im z tym dobrze.I w jakim celu Philips Sony czy Samsung w tv daje możliwość wybrania trybu:
osobistego jaskrawego naturalnego standardowego filmowego zdjęcia oszczędzania energii dziennego lub nocnego skoro wszystkie fabryczne są spieprzone już na etapie produkcji panela?
Na razie nie spotkalem jeszcze użytkownika któremu w tym tv tryby fabryczne z małą korektą nie odpowiadały.Jak kupisz ten tv to porozmawiamy .Na dziś dyskusja z Tobą jest bezprzedmiotowa i doradzaj innym naiwnym jak inni kalibratorzy.
Doceniamy jak bardzo troszczysz się o nasze tv ale zrobimy to skutecznie sami.

Wiem że Philips nie ma dynamicznego, sam posiadam LED philipsa, z dynamicznym to była taka anegdota.Maciej *************** był u mnie, kalibrował mi TV i jestem bardzo zadowolony, przedtem podchodziłem do tematu podobnie jak ty.I nie spinaj się tak na przyszłość :eek:
 

play007

New member
Bez reklam
Przepraszam ale ten temat miał być już do zamknięcia.Pozdrawiam.
Zdjęcie na skalibrowanym tv jest znacznie lepsze ale to dolne to tylko jedno z możliwych trybów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry