Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
ten sam problem z wyszukiwaniem głosowym 55pft6550

panowie mam ten sam problem z wyszukiwaniem głosowym 55pft6550 telefony sony xperia z ultra i samsung s4 na obu działa pilot konsola ale nie wyszukuje głosowo (

co moze byc przyczyna) sprawdzałem na drugim tv tez 6550 i tez nie działało?
 

Angael

New member
Im dłużej czytam ten wątek tym bardziej zrażam się do tego tv. Byłem bliski jego zakupu jeszcze kilka dni temu bo wychodziło na to, że w tej klasie cenowej to jedyny sensowny model w ogromie tegorocznej beznadziei (Panasonic i Sony jeszcze bardziej zostały zjechane na tym forum).

Ale nie o tym. Otóż, byłem wczoraj oglądać go w jednym z dużych sklepów i z przerażeniem stwierdziłem, że na materiale prezentacyjnym, wokół szybko poruszających się obiektów (np. rowerzysty) bardzo silnie widoczna jest poświata - nie wiem jak to się fachowo nazywa ale takie bardzo wyraźne rozmazanie wokół krawędzi obiektu. Na żadnym innym stojącym obok tv (tej samej i inne firmy, nawet znacznie tańszych) nie było to widoczne. O co chodzi? Czy to z tym egzemplarzem było coś nie tak, z jego ustawieniami? Zastrzegam, że materiałem był materiał prezentacyjny Philipsa.

Pisałem o tym już dużo wcześniej i nadal mam z tym poważne problemy, przełączenie w tryb GRA pomaga ale można to ustawić jedynie dla HDMI - dla USB czy zawartości odtwarzanej bezpośrednio z TV jak np. youtube czy jak sam wskazałeś filmy reklamowe wbudowane w tv tego trybu nie ustawisz. Boli że za TV wartości ponad 10k zł nie można oglądać materiału video bez takich cudów, których nie ma w dużo tańszych TV innych marek. Nowy soft nie pomógł także w kwestii zawieszania się TV, od czasu do czasu brak jest wizji i jedynie wyłączenie z prądu pomaga. Do tego jak kilka razy zmienię źródło odtwarzania to potrafi klatkować obraz i traci płynności. Pomaga przełączenie na inne źródło i ponowny powrót. Takich historii mogę wymieniać i wymieniać ....... Czekam na wyższy model bo cały czas odnoszę wrażenie że użyty w tym TV procesor nie daje sobie z tym wszystkim rady - ktoś chyba za bardzo ciął koszty.
 

kozlos

Member
Panowie tak planuje zakup tego TV w 65calach, ale niepokoja mnie:

Problemy z plynnoscia : ogladam duzo sportu - zwlaszcza mecze.
Input Lag - PS4 - lubie czasem pograc

To me glowne obawy. Czy ktos moze mi napisac czy rzeczywiscie jest tak zle? Moze warto poczekac na 9600 (ciekawe jaka bedzie roznica cenowa)...

Czy jest cos na co jeszcze warto zwrocic uwage. Mam 55w905a jest super i boje sie czy ten philips z nim widocznie przegrywa - jesli chodzi o obraz i gry.
 

specmenos

New member
Masz kilka sposobów na przesył ze smartfona,
Jaki masz model ?
.

Ja mam problem z przesłaniem treści np. z telefonu Samsung galaxy s4 na 65PUS7600. Masz jakieś rozwiązanie?

No i denerwuje mnie nie działające wyszukiwanie głosowe. Nie działa zarówno z pilota jak i z Remote Control (niby włącza się czerwony guzik wyszukiwania, ale nie przetwarza mowy, tak jakby nie rozpoznawało polskiego języka).
 

Angael

New member
Panowie tak planuje zakup tego TV w 65calach, ale niepokoja mnie:

Problemy z plynnoscia : ogladam duzo sportu - zwlaszcza mecze.
Input Lag - PS4 - lubie czasem pograc

To me glowne obawy. Czy ktos moze mi napisac czy rzeczywiscie jest tak zle? Moze warto poczekac na 9600 (ciekawe jaka bedzie roznica cenowa)...

Czy jest cos na co jeszcze warto zwrocic uwage. Mam 55w905a jest super i boje sie czy ten philips z nim widocznie przegrywa - jesli chodzi o obraz i gry.

Posiadam ten model w 65 calach.
Sport - jesli po HDMI to nie masz o co sie martwic w trybie GRA.
Input Lag - wysoki ale gram na PS3 i nie widze problemu.
Czy warto poczekac na 9600 nie wiem bo az tak wysoko nie mierze. Ale za to czekam na 8600 bo ma miec szybszy procesor i wieksza plynnosc, a na tym najbardziej mi zalezy.
 

Angael

New member
Ja mam problem z przesłaniem treści np. z telefonu Samsung galaxy s4 na 65PUS7600. Masz jakieś rozwiązanie?

No i denerwuje mnie nie działające wyszukiwanie głosowe. Nie działa zarówno z pilota jak i z Remote Control (niby włącza się czerwony guzik wyszukiwania, ale nie przetwarza mowy, tak jakby nie rozpoznawało polskiego języka).

Na pilocie o ile dobrze pamietam musisz wcisnac ikone mikrofonu, jak podswietli na niebiesko to dopiero mowisz. Kilka razy probowalem i dziala. Czasami trzeba wymowic dwa razy slowo bo nie rozpoznaje poprawnie i wpisuje/wybiera bliskoznaczne - wady wymowy raczej nie mam ;)
 

miru5

New member
mam telefon samsunga - wcjodze na zdjęcia - i daje przekaż obeaz - wyszukuje mi TV i zdjęcia wyskakuja na tv.
Ale ja mam problem jak z laptopa przekazać obraz ( mam WIDI intela) i program nie wyszukuje tego modelu - dlaczego tego nie wiem?
 

kozlos

Member
Ok - ale czy w trybie gra jakosc obrazu nie jest co najwyzej srednia? W swoim sony w tym trybie kolory/jakosc jest taka sobie - mi niezbyt odpowiada.

Jak nie mam "noza na gardle" warto poczekac i rozwazyc zakup wyzszego modelu? Ciekaw jestem tylko roznic cenowych.

Przede wszystkim: UPC, PS4, BD (sport, filmy i gra)
 

Angael

New member
Ok - ale czy w trybie gra jakosc obrazu nie jest co najwyzej srednia? W swoim sony w tym trybie kolory/jakosc jest taka sobie - mi niezbyt odpowiada.

Jak nie mam "noza na gardle" warto poczekac i rozwazyc zakup wyzszego modelu? Ciekaw jestem tylko roznic cenowych.

Przede wszystkim: UPC, PS4, BD (sport, filmy i gra)

Ustawiam w tryb GRY oraz wszystkie inne ustawienia zgodnie z kalibracja. Obraz żyleta. Ja kupilem i zaluje z uwagi wlasnie na brak plynnosci. Dlatego czekam na wyzszy model. Roznice mam nadzieje ze nie wiecej jak 2-3k zł miedzy seria 7 a 8.
 

kozlos

Member
No wlasnie 2-3 czy 4 tysie moge spokojnie dolozyc. Czyli mimo, iz go kupiles szczerze polecasz poczekac? Ten brak plynnosci jest az tak zauwazalny?
 

specmenos

New member
Na pilocie o ile dobrze pamietam musisz wcisnac ikone mikrofonu, jak podswietli na niebiesko to dopiero mowisz. Kilka razy probowalem i dziala. Czasami trzeba wymowic dwa razy slowo bo nie rozpoznaje poprawnie i wpisuje/wybiera bliskoznaczne - wady wymowy raczej nie mam ;)

Tak robię, nie działa głosowe.

Nie mogę także nadal zrobić zrzutu np. strony www ze smartfona samsung galaxy S4 na tv.
 

Angael

New member
No wlasnie 2-3 czy 4 tysie moge spokojnie dolozyc. Czyli mimo, iz go kupiles szczerze polecasz poczekac? Ten brak plynnosci jest az tak zauwazalny?

Zalezy od danej sceny. Najbardziej to widac kiedy w tle dosc szybko przemieszczaja sie jakies obiekty - sa wtedy praktycznie calkowicie znieksztalcone. Tak jak pisalem w trybie GRA nie ma problemu ale nie da sie go ustawic dla wszystkich zrodel.
 

Angael

New member
Tak robię, nie działa głosowe.

Nie mogę także nadal zrobić zrzutu np. strony www ze smartfona samsung galaxy S4 na tv.

U mnie glosowe dziala takze moze byc problem konkretnego egzemplarza.
Co do telefonu to jedyne co robilem to odtwarzalem filmy i zdjecia bezposrednio na TV korzystajac z aplikacji philips tv remote ( android ) i dziala.
 

manner

New member
panowie mam ten sam problem z wyszukiwaniem głosowym 55pft6550 telefony sony xperia z ultra i samsung s4 na obu działa pilot konsola ale nie wyszukuje głosowo (

co moze byc przyczyna) sprawdzałem na drugim tv tez 6550 i tez nie działało?

People read the instructions! The voice search PHT6550 HAS NO !! VOICE SEARCH IS IN CONTROL PANEL. You can this TV even poetry reading - nothing will happen. Voice search begins on the model PUS7600!
P.S. And after that, then I write that "I have something does not work"....: Поиск:
 
Ostatnia edycja:

manner

New member
image.php


Найдите отличие

http://shopv***/images/ALL/100192/30310/televizorgkledphilips48pus7600_811120_33.jpg
 

manner

New member
Zalezy od danej sceny. Najbardziej to widac kiedy w tle dosc szybko przemieszczaja sie jakies obiekty - sa wtedy praktycznie calkowicie znieksztalcone. Tak jak pisalem w trybie GRA nie ma problemu ale nie da sie go ustawic dla wszystkich zrodel.

in the "game" off PNM and Clear LCD automatically. To disable the movement to improve the image these features are off the menu, and will be in the "game."
 

tomeko12

New member
Myślę, że jak poprawią soft i będą działać funcje zadeklarowane w specyfikacji to będzie super TV. Po ostatniej aktualizacji jest dużo lepiej niż po zakupie. Ja swojemu dałem pół roku na poprawienie wszystkich niedoróbek, i jak nie poprawią, to oddaję TV jako niezgodny z umową...
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ja swojemu dałem pół roku na poprawienie wszystkich niedoróbek, i jak nie poprawią, to oddaję TV jako niezgodny z umową...
Błąd.
Wadę należy zgłosić w terminie maksymalnie dwóch miesięcy od jej zauważenia.
Zgodnie z Ustawą jak szczerze przyznasz to co nam piszesz, nic nie wywalczysz.
 
Do góry