Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

miru5

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem 48pus7600. pierwsze wrazenia - lekko mieszane - ale droga długa aby ogarnąć ten model. Przesiadłem się z plazmy PANASONICA - dlatego wymagania duże co do nowego. Opiszę w późniejszym poście moją opinię na temat tego TV - wnikliwie.
Ale mam jedno zasadnicze pytanie - odnoszę wrażenie jakby obraz był "przyśpieszony" na niektórych kanałach - "nienaturalne tempo ruchu". Trochę trudno to opisać - ale jakbym włączał chwilowo przewijanie na pilocie....
proszę koledzy o pomoc w tej sprawie.
 

manner

New member
function Perfect Natural Motion - Motion Compensation. Include necessary desirable video 24HZ (24FPS) to eliminate jitter. When watching television, it is desirable to turn off because there was initially greater FPS (50-60HZ), A PNM add another 60. There will be a puppet theater))
 

Siofor

New member
Dzięki Manner za twoje wnikliwe i celne cytaty, zarówno na temat ambilighta o który pytałem jak i inne. Czasem wiedza gdzie można co znaleźć jest bezcenna. :)
 

miru5

New member
jak na tym tv zainstalować aplikację z google play : onedrive. Nie mam zielonego pojęcia . Piszecie że setki aplikacji - a widze w tym TV - kiladziesiąt...
 

specmenos

New member
65PUS7600, soft: version:000.005.038.008

Udało się komukolwiek włączyć castowanie lub mirror ze smartfona? Bez takiej finkcjonalności żenada.

Ponadto moje uwagi na najnowszym sofcie:

---:(:(:( Klawiatura na odwrocie pilota także bezużyteczna - najczęściej nie rejestruje znaków lub rejestruje po kilka razy
---:(:( Wyszukiwanie głosowe nadal nie działa. Za innym użytkownikiem potwierdzam - "po wciśnięciu zapala się lampka niebieska, odpowiednie menu pojawia się w TV ale nie rozpoznaje głosu";
---:(:( do dzisiaj nie udało mi się zrzucić treści ze smartfona na TV; brak przejrzystego opisu czy w ogóle działa np. google cast, miracast czy jak ich zwał (na testach w necie, zapewne sponsorowanych, oczywiście pisano, że działa to na TV); ja chcę po prostu móc zrobić zrzut eranu ze smartfona, bez wnikania za pomocą czego! (np. aby obejrzeć cda);
---:( Youtube nie odtwarza UHD, najwyższa rozdzielczość to 1080p; (wcześniej w ogóle nie wyświetlało treści oznaczonych jako 4K w Youtube, teraz chociaż odtwarza 1080p);
---:eek: mydlany, operowy obraz przy włączeniu funkcji Perfect Natural Motion;
---:eek: czasami pojawiają się trzaski w głośnikach, zwłaszcza na smarcie (chyba jasne sceny); trzaski także tuż po przełączeniu kanału na następny;
---:( nie działa PlayerTVN;
---:( sporadczyne zawieszenia, a nawet restarty;
---:( problem przy wyszukiwaniu (Lupa) w sklepie google: proponowane są wszelkie treści, tj.filmy itp., nie można wybrać wyszukiwania np. w samych apliacjach, brak możliwości wyłączenia w smarcie propozycji treści, co spowalnia pracę TV;
---:(:( gładzik na pilocie źle działa - lepiej żeby działał jak zwykły kursor; teraz jest z nim więcej problemu, niż pożytku - częste przypadowe wciśnięcia

PODSUMOWUJĄC - FUNCJONALNOŚĆ ŻENADA, zwłaszcza przy tak drogim sprzęcie. Funkcjonalność i obsługa 55 cali LG za 3 tys. przy nim to bajka. Pomijam oczywiście jakość obrazu.

Proszę potwierdzić jak u Was.
 
Ostatnia edycja:

pepka

Member
Bez reklam
Jak dobrze, że jeszcze "nie pociągnąłem za cyngiel". Kolejna opinia utwierdza mnie w przekonaniu, że Tizen i WebOs zamiata Androidem.
 
D

Deleted member 121090

Guest
65PUS7600, soft: version:000.005.038.008

Udało się komukolwiek włączyć castowanie lub mirror ze smartfona? Bez takiej finkcjonalności żenada.

Ponadto moje uwagi na najnowszym sofcie:

---:(:(:( Klawiatura na odwrocie pilota także bezużyteczna - najczęściej nie rejestruje znaków lub rejestruje po kilka razy
---:(:( Wyszukiwanie głosowe nadal nie działa. Za innym użytkowniiem potwierdzam - "po wciśnięciu zapala się lampka niebieska, odpowiednie menu pojawia się w TV ale nie rozpoznaje głosu";
---:(:( do dzisiaj nie udało mi się zrzucić treści ze smartfona na TV; brak przejrzystego opisu czy w ogóle działa np. google cast, miracast czy jak ich zwał (na testach w necie, zapewne sponsorowanych, oczywiście pisano, że działa to na TV); ja chcę po prostu móc zrobić zrzut eranu ze smartfona, bez wnikania za pomocą czego! (np. aby obejrzeć cda);
---:( Youtube nie odtwarza UHD, najwyższa rozdzielczość to 1080p; (wcześniej w ogóle nie wyświetlało treści oznaczonych jako 4K w Youtube, teraz chociaż odtwarza 1080p);
---:eek: mydlany, operowy obraz przy włączeniu funkcji Perfect Natural Motion;
---:eek: czasami pojawiają się trzaski w głośnikach, zwłaszcza na smarcie (chyba jasne sceny); trzaski także tuż po przełączeniu kanału na następny;
---:( nie działa PlayerTVN;
---:( sporadczyne zawieszenia, a nawet restarty;
---:( problem przy wyszuiwaniu (Lupa) w slepie google: proponowane są wszelie treści, tj.filmy itp., nie można wybrać wyszukiwania np. w samych apliacjach, bra możliwoście wyłączenia w smarcie propozycji treście, co spowalnia pracę TV;
---:(:( gładzik na pilocie źle działa - lepiej żeby działał jako zwykły kursor; teraz jest z nim więcej problemu, niż pożytku, częste przypadowe wciśnięcia

PODSUMOWUJĄC - FUNCJONALNOŚĆ ŻENADA, zwłaszcza przy ta drogim sprzęcie. Funkcjonalność i obsługa 55 cali LG za 3 tys. przy nim to bajka. Pomijam oczywiście jakość obrazu.

Proszę potwierdzić jak u Was.
Chyba nie przeczytałeś tytułu.
,,Philips 55PUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !''
Walcz! :)
Jak prawdą jest to co piszesz ( a nie mam podstaw Ci nie wierzyć) to chyba żartem jest słowo doskonałość w tytule tematu.
 

specmenos

New member
Cały czas zastanawiam się czy nie oddać tv z tytułu niezgodności, a może nawet pozwać Philipsa do Sądu. Toż to oszustwo, co oni wciskają ludziom. Jedyne co jest na ok to jakość obrazu i ambilight.

Przed chwilą kolejny problem ujawniłem - zawieszają się materiały AVI. Druga sprawa - prezentacja zdjęć - zapomnijcie o podkładzie dźwiękowym lub przenikaniu zdjęć.

Uhhh...
 

BRATOLADA

New member
Cześć, posiadam od 2 miesięcy model 55PUS7600 i jestem totalnym amatorem :)
Chciałbym jednak wrzucić swoje 5 groszy.

Klawiatura może nie jest idealna ale u mnie działa całkiem przyzwoicie.
Co ważne u mnie UHD działa na youtube bez problemu prędzej i po aktualizacji również.

Nie mam porównania z innymi TV ale generalnie TV za 7k i z tak działającym softem to jakieś nieporozumienie - wiesza się, czasem tak, że potrzebny jest twardy reset, dotyk na pilocie działa ale szału nie ma, często muszę wielokrotnie wciskać ten sam przycisk bo TV wogóle nie reaguje... Niby TV jest OK - obraz, ambilight, 4K, ale biorąc pod uwagę cenę to póki nie dopracują softu to duża porażka :(


65PUS7600, soft: version:000.005.038.008

Udało się komukolwiek włączyć castowanie lub mirror ze smartfona? Bez takiej finkcjonalności żenada.

Ponadto moje uwagi na najnowszym sofcie:

---:(:(:( Klawiatura na odwrocie pilota także bezużyteczna - najczęściej nie rejestruje znaków lub rejestruje po kilka razy
---:(:( Wyszukiwanie głosowe nadal nie działa. Za innym użytkownikiem potwierdzam - "po wciśnięciu zapala się lampka niebieska, odpowiednie menu pojawia się w TV ale nie rozpoznaje głosu";
---:(:( do dzisiaj nie udało mi się zrzucić treści ze smartfona na TV; brak przejrzystego opisu czy w ogóle działa np. google cast, miracast czy jak ich zwał (na testach w necie, zapewne sponsorowanych, oczywiście pisano, że działa to na TV); ja chcę po prostu móc zrobić zrzut eranu ze smartfona, bez wnikania za pomocą czego! (np. aby obejrzeć cda);
---:( Youtube nie odtwarza UHD, najwyższa rozdzielczość to 1080p; (wcześniej w ogóle nie wyświetlało treści oznaczonych jako 4K w Youtube, teraz chociaż odtwarza 1080p);
---:eek: mydlany, operowy obraz przy włączeniu funkcji Perfect Natural Motion;
---:eek: czasami pojawiają się trzaski w głośnikach, zwłaszcza na smarcie (chyba jasne sceny); trzaski także tuż po przełączeniu kanału na następny;
---:( nie działa PlayerTVN;
---:( sporadczyne zawieszenia, a nawet restarty;
---:( problem przy wyszukiwaniu (Lupa) w sklepie google: proponowane są wszelkie treści, tj.filmy itp., nie można wybrać wyszukiwania np. w samych apliacjach, brak możliwości wyłączenia w smarcie propozycji treści, co spowalnia pracę TV;
---:(:( gładzik na pilocie źle działa - lepiej żeby działał jak zwykły kursor; teraz jest z nim więcej problemu, niż pożytku - częste przypadowe wciśnięcia

PODSUMOWUJĄC - FUNCJONALNOŚĆ ŻENADA, zwłaszcza przy tak drogim sprzęcie. Funkcjonalność i obsługa 55 cali LG za 3 tys. przy nim to bajka. Pomijam oczywiście jakość obrazu.

Proszę potwierdzić jak u Was.
 

qwert_daro

New member
Mam 55pus7100 i pisałem w innych postach ze po ostatniej aktualizacji nie dzialaja pliki AVI te z kodekiem mpeg4-ja rozwiazalem ten problem instalujac MX Player i przez niego te pliki chadza -wiadomo ze nie jest to rozwiązanie problemu który pojawił sie po wadliwym wypuszczeniu softu może poprawią to w następnej aktualizacji ale pytanie co przestanie innego działać.Ogólnie tak mi się ten tv spodobał ze zamówiłem 65 cali ale teraz się zastanawiam czy czasami nie zrezygnować
 
Ostatnia edycja:

Szczepano

New member
Im dłużej czytam ten wątek tym bardziej zrażam się do tego tv. Byłem bliski jego zakupu jeszcze kilka dni temu bo wychodziło na to, że w tej klasie cenowej to jedyny sensowny model w ogromie tegorocznej beznadziei (Panasonic i Sony jeszcze bardziej zostały zjechane na tym forum).

Ale nie o tym. Otóż, byłem wczoraj oglądać go w jednym z dużych sklepów i z przerażeniem stwierdziłem, że na materiale prezentacyjnym, wokół szybko poruszających się obiektów (np. rowerzysty) bardzo silnie widoczna jest poświata - nie wiem jak to się fachowo nazywa ale takie bardzo wyraźne rozmazanie wokół krawędzi obiektu. Na żadnym innym stojącym obok tv (tej samej i inne firmy, nawet znacznie tańszych) nie było to widoczne. O co chodzi? Czy to z tym egzemplarzem było coś nie tak, z jego ustawieniami? Zastrzegam, że materiałem był materiał prezentacyjny Philipsa.
 

specmenos

New member
Cześć, posiadam od 2 miesięcy model 55PUS7600 i jestem totalnym amatorem :)
Chciałbym jednak wrzucić swoje 5 groszy.

Klawiatura może nie jest idealna ale u mnie działa całkiem przyzwoicie.
Co ważne u mnie UHD działa na youtube bez problemu prędzej i po aktualizacji również.

Nie mam porównania z innymi TV ale generalnie TV za 7k i z tak działającym softem to jakieś nieporozumienie - wiesza się, czasem tak, że potrzebny jest twardy reset, dotyk na pilocie działa ale szału nie ma, często muszę wielokrotnie wciskać ten sam przycisk bo TV wogóle nie reaguje... Niby TV jest OK - obraz, ambilight, 4K, ale biorąc pod uwagę cenę to póki nie dopracują softu to duża porażka :(


Jesteś pewien, że odtwarza ci filmy z youtube z nazwą 4K w rozdz. 4K? W odtwarzaczu youtube TV u mnie w 65PUS7600 najwyższa dostępna rozdzielczość na TV to 1080. Oczywiście skalujacy TV robi na plus swoje, ale to nie natywne 4K.

Fajnie by było także mieć jakiś przycisk, funkcję z parametrami aktualnie wyświetlanego materiału.

Czy u Was macie trzaski tuż po przełączenie kanału? (mam zewnętrzny dekoder nc+). Dodatkowo czasami występują, gdy włączam smart-a, także na wyjściu na optyka na ampli.
 
Ostatnia edycja:

qwert_daro

New member
No jeśli chodzi o obraz to jestem bardzo zadowolony z tego tv ,dało rade tak poustawiać obraz żeby był zbliżony do obrazu tak jak na plazmie tzn żeby nie było efektu obrazu teatru.Jeżeli w przyszłości uda się im poprawić soft żeby nie było szopek to będzie bdb tv.
 

BRATOLADA

New member
na youtube u mnie rozdzielczość auto i faktycznie nie ma opcji 4K. W każdym bądź razie obraz materiałów 4k jest przezajeb.... i na pewno nie jest to tylko samo HD :)
 

manner

New member
65PUS7600, soft: version:000.005.038.008

Udało się komukolwiek włączyć castowanie lub mirror ze smartfona? Bez takiej finkcjonalności żenada.

Ponadto moje uwagi na najnowszym sofcie:

---:(:(:( Klawiatura na odwrocie pilota także bezużyteczna - najczęściej nie rejestruje znaków lub rejestruje po kilka razy
---:(:( Wyszukiwanie głosowe nadal nie działa. Za innym użytkownikiem potwierdzam - "po wciśnięciu zapala się lampka niebieska, odpowiednie menu pojawia się w TV ale nie rozpoznaje głosu";
---:(:( do dzisiaj nie udało mi się zrzucić treści ze smartfona na TV; brak przejrzystego opisu czy w ogóle działa np. google cast, miracast czy jak ich zwał (na testach w necie, zapewne sponsorowanych, oczywiście pisano, że działa to na TV); ja chcę po prostu móc zrobić zrzut eranu ze smartfona, bez wnikania za pomocą czego! (np. aby obejrzeć cda);
---:( Youtube nie odtwarza UHD, najwyższa rozdzielczość to 1080p; (wcześniej w ogóle nie wyświetlało treści oznaczonych jako 4K w Youtube, teraz chociaż odtwarza 1080p);
---:eek: mydlany, operowy obraz przy włączeniu funkcji Perfect Natural Motion;
---:eek: czasami pojawiają się trzaski w głośnikach, zwłaszcza na smarcie (chyba jasne sceny); trzaski także tuż po przełączeniu kanału na następny;
---:( nie działa PlayerTVN;
---:( sporadczyne zawieszenia, a nawet restarty;
---:( problem przy wyszukiwaniu (Lupa) w sklepie google: proponowane są wszelkie treści, tj.filmy itp., nie można wybrać wyszukiwania np. w samych apliacjach, brak możliwości wyłączenia w smarcie propozycji treści, co spowalnia pracę TV;
---:(:( gładzik na pilocie źle działa - lepiej żeby działał jak zwykły kursor; teraz jest z nim więcej problemu, niż pożytku - częste przypadowe wciśnięcia

PODSUMOWUJĄC - FUNCJONALNOŚĆ ŻENADA, zwłaszcza przy tak drogim sprzęcie. Funkcjonalność i obsługa 55 cali LG za 3 tys. przy nim to bajka. Pomijam oczywiście jakość obrazu.

Proszę potwierdzić jak u Was.

1. "Klawiatura na odwrocie pilota także bezużyteczna" - works well and is very comfortable, I do not see problems

2. "Wyszukiwanie głosowe nadal nie działa" - I think useless function in the television and telephone, but decided to try - https://youtu.be/uJg1S9pqm-g
I work

3. "do dzisiaj nie udało mi się zrzucić treści ze smartfona na TV" - not tried. The video review saw this feature to work, the person with the phone to send images to the screen - https://www.youtube.com/watch?v=pWKm9SMEJbA - 3:27 - 3:40 shows
Thus it is possible and works

4. "Youtube nie odtwarza UHD" - yes, I do not play. To me it does not matter.

5. "o mydlany, operowy obraz przy włączeniu funkcji Perfect Natural Motion" - You want too much. The motion compensation working in TV in real-time, and 24 frames make 100 using various algorithms. On any TV WILL various artifacts, not possible to make perfect. Do you want the effect of the theater, do not want a smooth picture - unplug the PNM will brand cinematic judder (24p)

6. "o czasami pojawiają się trzaski w głośnikach..." - It never happened

7. "nie działa PlayerTVN" - I do not know what it is and I do not want to try)

8. "sporadczyne zawieszenia, a nawet restarty" - I remember the TV reboots only during software updates (so be it), but I admit that at the time of use on it a large number of different applications it can freeze or reboot. I saw you reboot Samsung TVs while the Smart TV, and I think that it's okay to work on, and nothing serious. Operating systems are not perfect

9. "problem przy wyszukiwaniu (Lupa) w sklepie google" - little did not understand what you mean. If you want to disable applications that are used in the TV - it is like in the phone settings. "All Settings" - "Common Settings" - "Settings Android". So you go in and stop the application, or delete what you want. Caution - do not delete system files.

10. "gładzik na pilocie źle działa" - it works fine, but we need to get used to. Granted, not done very convenient.

11. "Przed chwilą kolejny problem ujawniłem - zawieszają się materiały AVI." - https://youtu.be/ajbnYlc7WS4
working AVI (720 x 500, 1.5Gb) and MKV (1920x800, 9GB (tried and 25GB)). TV shows normal SD video (Avi movie that I have not found to MKV in good quality). I thought the quality would be horrible, but quite well done "upscaling"

12. "Druga sprawa - prezentacja zdjęć - zapomnijcie o podkładzie dźwiękowym lub przenikaniu zdjęć." - I do not understand what you mean, I'm sorry. describe the details
 
Ostatnia edycja:
Do góry