Philips 55PUS7303 problem po HDMI

VenomGSXR

New member
Hej! Mam problem z tv Philips 55PUS7303. Mam go od tygodnia i męczę się ciągle ponieważ po podlaczeniu go do laptopa lub pc po kablu HDMI(próbowałem 2 różne kable) obraz jest nieostry. Ikony są jakby rozmyte. Aktualizowałem sterowniki kart graficznych, próbowałem wszelkich konfiguracji ekranów (powielanie, klonowanie, rozdzielczosci itp). Zmienialem nazwy wejsc HDMI na PC/KOMP/LAPTOP itp., Zmienialem style obrazu na GRA i nadal nic. W pc mam system windows 7 a w lapku win 8.1. Dodatkowo podczas gry w fifę 19 z kompa lub lapka mam efekt zacinania się obrazu i slabej jakosci obrazu. Wiem ze tv nie ma matrycy 120Hz ale wczesniej gralem na tv LG 50 cali ktory kupilem w 2014 roku i tam chulała fifa az milo;p Pomozcie prosze...
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Hej! Mam problem z tv Philips 55PUS7303. Mam go od tygodnia i męczę się ciągle ponieważ po podlaczeniu go do laptopa lub pc po kablu HDMI(próbowałem 2 różne kable) obraz jest nieostry. Ikony są jakby rozmyte. Aktualizowałem sterowniki kart graficznych, próbowałem wszelkich konfiguracji ekranów (powielanie, klonowanie, rozdzielczosci itp). Zmienialem nazwy wejsc HDMI na PC/KOMP/LAPTOP itp., Zmienialem style obrazu na GRA i nadal nic. W pc mam system windows 7 a w lapku win 8.1. Dodatkowo podczas gry w fifę 19 z kompa lub lapka mam efekt zacinania się obrazu i slabej jakosci obrazu. Wiem ze tv nie ma matrycy 120Hz ale wczesniej gralem na tv LG 50 cali ktory kupilem w 2014 roku i tam chulała fifa az milo;p Pomozcie prosze...

Jaka karty grafiki są w tych laptopach , modele ?
 

VenomGSXR

New member
Lapek:
Lenovo y700
proc i5 5gen
nvidia GeForce 960M 4GB
8 gb RAM DDR3
Win 8.1 pro x64
PC:
i5 4590
Ram 12GB DDR3
Grafa AMD Radeon R9 290x 4gb
win 7 pro x64
dysk SSD 250GB
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Lapek:
Lenovo y700
proc i5 5gen
nvidia GeForce 960M 4GB
8 gb RAM DDR3
Win 8.1 pro x64
PC:
i5 4590
Ram 12GB DDR3
Grafa AMD Radeon R9 290x 4gb
win 7 pro x64
dysk SSD 250GB

Jakie masz możliwości ustawień w sterownikach kart graficznych , nie tylko w tv się ustawia ale w PC laptopach masz też możliwości konfiguracyjne wyjścia Video
 

dudson3

New member
A w jakich rozdzielczosciach probowales?

Zwroc uwage na to, ze aby tv wyswietlal nierozmazany obraz, powinienes ustawic rozdzielczosc 3840x2160.

Powinienes ustawic TV jako główny wyświetlacz, w przeciwnym razie (klonowanie) przesle obraz w takiej rozdzielczości, jaka masz ustawioną na PC/laptopie. TV to przeskaluje do 4k i obraz bedzie rozmazany

Mozesz spróbować ustawić rozdzielczość 1920x1080, tutaj powinno to jeszcze w miarę wyglądać. I oczywiście wszelkie upłynniacze i redukcje szumów UHDplus itp w TV wyłączone.

No i pamietaj, ze kabel powinien byc zgodny z HDMI 2.0


Jezeli TV masz podlaczany do tej samej sieci co PC/laptop to spróbuj przesłać obraz po WIFI i zobacz, czy problem nadal występuje

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

VenomGSXR

New member
z tego co wiem obraz po wifi mozna przeslac tylko w win10 i nie bedzie chyba tak plynny jak przez kabel... probowalem w konfiguracji przelaczac skalowanie GPU (ON/OFF) niby jak ustawie rozdzialke z kompa na 4k to jest obraz ostry natomiast w FULL HD jest rozmazane lekko :/ to normalne ze w FULL HD jest rozmazane? tyle ze w 4k jak uruchomie gre jak np fifa 19 to jakosc jest mega a plynnosci brak. A jak ją uruchomię w FULL HD płynnosc mam a jakosci zero...
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
z tego co wiem obraz po wifi mozna przeslac tylko w win10 i nie bedzie chyba tak plynny jak przez kabel... probowalem w konfiguracji przelaczac skalowanie GPU (ON/OFF) niby jak ustawie rozdzialke z kompa na 4k to jest obraz ostry natomiast w FULL HD jest rozmazane lekko :/ to normalne ze w FULL HD jest rozmazane? tyle ze w 4k jak uruchomie gre jak np fifa 19 to jakosc jest mega a plynnosci brak. A jak ją uruchomię w FULL HD płynnosc mam a jakosci zero...

Cześć,
Jak napisałeś, wiele ustawień było próbowane. Jednak nie napisałeś o dwóch, dość istotnych opcjach w tym przypadku:
1. Ustawienia (koło zębate na pilocie)> wszystkie ustawienia > obraz > zaawansowane > Komputer > włączone
2. Ustawienia (koło zębate na pilocie)> wszystkie ustawienia > ustawienia ogólne > HDMI Ultra HD > HDMI > UHD 4:4:4 / 4:2:2

Daj znać jak to będzie wyglądać.
 

VenomGSXR

New member
Guzio niestety nie mam takich ustawien jak napisales...
Ad1 zamiast komputer mam jedynie "Monitor" wybieralem to wczesniej
Ad2 mam w hdmi jako OPTYMALNY STANDARD i WYLACZONY wybrany mam OPTYMALNY wiec chyba ok?
problem mam nadal :(
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Guzio niestety nie mam takich ustawien jak napisales...
Ad1 zamiast komputer mam jedynie "Monitor" wybieralem to wczesniej
Ad2 mam w hdmi jako OPTYMALNY STANDARD i WYLACZONY wybrany mam OPTYMALNY wiec chyba ok?
problem mam nadal :(
Cześć,
Te same ustawienia tylko w modelu nowszym niż mój inaczej się to nazywa :). Możesz pokazać zdjęcia/film jak wygląda ten problem dokładnie? Jak wyglądają te ikony oraz co się dzieje przy graniu?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
Poniżej zamieszczam zdjęcia od siebie:
1. 1920x1080
2. 3840x2160

Jak widzisz w obu przypadkach jest bardzo ostro.
W poprzednim poście zapomniałem jeszcze napisać o jednej ważnej rzeczy, którą trzeba ustawić - format obrazu powinien być ustawiony na "oryginalny".
 

Attachments

  • 20181118_100848[1].jpg
    20181118_100848[1].jpg
    7,9 KB · Wyś: 40
  • 20181118_101035[1].jpg
    20181118_101035[1].jpg
    8,8 KB · Wyś: 48

VenomGSXR

New member
Teraz zmienilem Format pixeli na FULL i nie wiem czy to ma znaczenie ale w Full HD zrobilo sie wszystko fajnie ostre na pulpicie ;) Wiec jest super! Nie wiem czy to przypadek czy co ale wydaje mi sie ze wczesniej probowalem juz wszystkiego i nie bylo efektow...
Co do gry czuje minimalne przyciecia i w szybkich akcjach jest mocny cos jakby MOTION BLUR rozmycie takie czego niby nie bylo wczesniej... ponizej fotka ustawien panelu AMD na pc oraz link do filmu, nie wiem czy bedzie cokolwiek widac na tym filmie.
https://drive.google.com/open?id=1WlFuqdINXXEUDPxZorLIqYfOV4q0PBGp

https://drive.google.com/open?id=186CErxRhQdIE1v4pOMOCJS6-6zSW2d6t
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Teraz zmienilem Format pixeli na FULL i nie wiem czy to ma znaczenie ale w Full HD zrobilo sie wszystko fajnie ostre na pulpicie ;) Wiec jest super! Nie wiem czy to przypadek czy co ale wydaje mi sie ze wczesniej probowalem juz wszystkiego i nie bylo efektow...
Co do gry czuje minimalne przyciecia i w szybkich akcjach jest mocny cos jakby MOTION BLUR rozmycie takie czego niby nie bylo wczesniej... ponizej fotka ustawien panelu AMD na pc oraz link do filmu, nie wiem czy bedzie cokolwiek widac na tym filmie.
https://drive.google.com/open?id=1WlFuqdINXXEUDPxZorLIqYfOV4q0PBGp

https://drive.google.com/open?id=186CErxRhQdIE1v4pOMOCJS6-6zSW2d6t

Ja u siebie mam zintegrowaną kartę Intela więc ie za bardzo pomogę z samymi ustawieniami kary. Nie mniej jednak zastanawiające jest to, że masz te "przycięcia" podczas ruchu, co nie powinno mieć miejsca :eek:
 

dejv7

New member
Witam.

Wczoraj zakupiłem TV Philips 55pus7303. Telewizor spełnił prawie wszystkie oczekiwania. Niestety tak jak kolega wcześniej napisał występuje problem rozmycia, nieostrego obrazu przy grze na PC(i5 8600, grafika gtx1060). Próbowałem różnych opcji i nie mogę rozgryźć tego problemu.
Ustawienia w TV:
Styl obrazu: monitor
Hmdi ustawione jako optymalny.
W grach mam ustawienia 1080x920,
 

dejv7

New member
Witam.

Wczoraj zakupiłem TV Philips 55pus7303. Telewizor spełnił prawie wszystkie oczekiwania. Niestety tak jak kolega wcześniej napisał występuje problem rozmycia, nieostrego obrazu przy grze na PC(i5 8600, grafika gtx1060). Próbowałem różnych opcji i nie mogę rozgryźć tego problemu.
Ustawienia w TV:
Styl obrazu: monitor
Hmdi ustawione jako optymalny.
W grach mam ustawienia 1080x920,

Miało być 1920x1080 :D
 

dejv7

New member
Wczoraj kupiłem kabel Hdmi 2.0 . Po zmianie rozdzielczości na 3840 × 2160
w grach PES 2018 czy Forza 4 problem nadal występuje, nie da się normalnie grać, aż oczy bolą. Powyłączałem wszystkie wspomagacze obrazu, opcje płynny czy sport nic nie wnoszą. Gdy kamera delikatnie się porusza albo stoi to obraz jest żyleta. Myślałem że ten problem występuje tylko na komputerze, niestety na filmach również to doskonale widać. Jakaś żywsza akcja, np pościg to obraz jest nieostry a i nawet przycina czasami. Testowane Netflix 4K , youtube. Pomijam obraz z kablówki UPC bo to tylko 1080p więc szału nie ma.
Na poprzednim TV LG 42LB650V takiego czegoś w ogóle nie było.
Wczoraj zrobiłem jeszcze aktualizację z 6.07
 
Do góry