Philips 55PUS7181 - test - czyli model 2016 na nowej platformie. Zapowiada się niezwykła czystość barw, bo Philips schodzi z wyższym wyposażeniem do n

Status
Zamknięty.

arekcc7

New member
Czy ktoś gra na tym telewizorze przez hdmi połączone z komputerem? W panelu sterowania nie mogę wybrać 100 hz odświeżania czyli wyświetlania 100 klatek, maksymalnie 59, matryca natywnie jest 60hz?
 
W you tube nie ma wsparcia dla HDR jeszcze , materiał jest wyświetlany tylko w standardowej palecie barw , dopiero jak wyjdzie aktualizacja będzie dostępna szeroka paleta barw, jak chcesz porownac HDR to ściągnij sobie na TV jakiś materiał z sieci i odtwórz w aplikacji VLC ze sklepu Google play
 

bluray

Banned
VLC nie ma nic wspólnego z HDR-em.
HDR to nie jest szeroka paleta barw , bo i tak nikt tego nie na oczy nie zobaczy.

HDR to przede wszystkim efekt ponadnormatywnego wymuszania jasności na panelu. Na małych polach i na krótki czas.
Uprzedzam, że bardzo bolą oczy przy nadużywaniu tego efektu.
To tak samo jak dostać latarką po oczach i żadne 1000 - 1500 Nit do tego nie potrzeba ...
Plik oflagowany jako HDR ustawia matrycę.
Żaden plik z YT nie jest HDR mimo nazwy.
Dopiero, kiedy pod klawiszem INFO mamy HDR to jest to prawdziwy HDR.

Miazgę robi informacja, że (podobnie jak z 3D) nasze TV będą same robiły HDR z SD.
Póki co jest na rynku kilka ( słownie: kilka ) plików demonstracyjnych.
Filmy z NETFLIX-a jako HDR niewiele mają wspólnego z istotą HDR.
 

DJ82

Member
do sierpnia mam czas na podjęcie decyzji (próbę oddania TV za niezgodność z umową) więc do marca mogę poczekać ale android 6 też miał być we wrześniu i już prawie luty i nie ma :(

a możesz chociaż napisać czego się spodziewać - poprawy tego co jest czy czegoś nowego zupełnie??
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Przed chwilą znowu testowałem treści 4k z YT. No i znowu lipa hehe :) Ten sam problem jak przed aktualizacją. Jak to u Was wygląda?

Pozdro!

Po aktualizacji należy tv wyłączyć wtyczką. Dopiero wtedy utrwali wszystkie zmiany. Ja aktualizowane w czwartek a dopiero dziś poinformował mnie o zmianach. Co ciekawe straciłem zainstalowane wcześniej aplikacje i musiałem ściągać na nowo. Ale zmieniło się menu ustawienia, bo wczoraj miałem jeszcze klasyczne.
 

arcpl

Member
Damn a mi port HDMI 2 przestał działać ni teges nie wykrywa, podpinam nkę pod HDMI 1 działa, HDMI 3,4 też działa HDMI 2 ni ciula. Nie wiem czy to po aktualizacji czy nie jeszcze parę dni temu było dobrze. Pomoże ktoś? 55PUS6561
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
@broda,
o jakich zmianach [menu ustawienia] piszesz ?
Ja tam nic nie widzę.
Tak jak miało być: Android 6,0 niczego nie wnosi w OS SONY/PHILIPS.

Czekamy na super wersję 7.0. Ale wszystko wskazuje, że GOOGLE chce mega kasę od producentów telewizorów za Android TV 7.0. To ma być pierwszy OS ANDROID od lat dostosowany w pełni do pilotów TV.
Pewnie to dla tego SONY i Philips wracają w nowych modelach do opcji SMART ale bez przeglądarek www. Jakiś BOJKOT GOOGLA ?
Rozwiązaniem są dochody z rynku reklam na ekranach TV.
Pierwszy kontrakt tego typu zawał tydzień temu PHILIPS. Zaraz inni pójdą w ślady. Kasę wszyscy lubimy ...

Z pena SW wgrał się bez żadnego problemu i nie musiałem czekać trzech dni. O czym Ty piszesz ?
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Piszę o tym, że 3 dni temu aktualizowałem a dopiero dzis wyłączyłem go z prądu. W menu doszła ikona przy pozycji filmy google.
 

bluray

Banned
Widzisz jakieś inne zmiany ANDROID 6.o ? Bo ja nie widzę żadnych zmian.


U mnie TV PHILIPS nie wymaga żadnego wyłączania z prądu i zawsze aktualizuje się bez najmniejszych problemów. Czego i Tobie życzymy. I nie pisz więcej takich głupot.

Cytat:
OK, przyszła nowa ikona typu = kup i płać.
Czy to jest ta rewolucja w SONY ANDROID TV 6.0.1 ?

Ja to mam ciepły mocz dla opcji: kliknij i nam zapłać. Tych opcji są dziesiątki.


Broda, ty w ogóle masz jakiś nowy (2015/2016) TV Philips ?
Wiesz: trzy dni czekania na aktualizację, która trwa z pena 2 minuty. Szok.
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Wyluzuj bo ci żyłka pęknie. :x TV zktualizowałem z pena w czwartek, jak to ująłeś w 2 minuty. Ale nie miałem ciśnienia by szukać różnic i zająłem się tym dzisiaj. Tyle.
 

Bastess

Member
Przyślij mi linka jaki film 4K testujesz to jutro przetestuję i odpowiem

Sorry, że dopiero teraz odpisuje. Wpisz w wyszukiwarkę hasło "4k" i włącz kilka pierwszych filmów.

Po aktualizacji należy tv wyłączyć wtyczką. Dopiero wtedy utrwali wszystkie zmiany. Ja aktualizowane w czwartek a dopiero dziś poinformował mnie o zmianach. Co ciekawe straciłem zainstalowane wcześniej aplikacje i musiałem ściągać na nowo. Ale zmieniło się menu ustawienia, bo wczoraj miałem jeszcze klasyczne.

To brzmi przynajmniej bez sensu hehe ;)

Cały czas dziwnie działają treści 4k. Raz jest całkiem OK. A wczoraj wieczorem właściwie w ogóle nie chciały ruszyć. Może to wina po stronie mojego dostawcy neta? Sam już nie wiem? A może aktualizacja tego nie poprawila?
 

zdzislaw561

New member
Sorry, że dopiero teraz odpisuje. Wpisz w wyszukiwarkę hasło "4k" i włącz kilka pierwszych filmów.



To brzmi przynajmniej bez sensu hehe ;)

Cały czas dziwnie działają treści 4k. Raz jest całkiem OK. A wczoraj wieczorem właściwie w ogóle nie chciały ruszyć. Może to wina po stronie mojego dostawcy neta? Sam już nie wiem? A może aktualizacja tego nie poprawila?

Są dwie możliwości sprawdzenia
Włącz ten film o 3-w nocy i zobacz czy lepiej działa jeśli będzie działał to jest wina internetu i trzeba u operatora zwiększyć internet.
Najlepsza metoda jest taka jak opisałem to dwa tygodnie temu (przy odtwarzaniu filmu 4K zmniejszaj tak długo rozdzielczość aż film będzie płynnie działał) jeśli będzie działał przy małej rozdzielczości to znaczy,że masz za słaby internet.
 

Bastess

Member
Są dwie możliwości sprawdzenia
Włącz ten film o 3-w nocy i zobacz czy lepiej działa jeśli będzie działał to jest wina internetu i trzeba u operatora zwiększyć internet.
Najlepsza metoda jest taka jak opisałem to dwa tygodnie temu (przy odtwarzaniu filmu 4K zmniejszaj tak długo rozdzielczość aż film będzie płynnie działał) jeśli będzie działał przy małej rozdzielczości to znaczy,że masz za słaby internet.

Mam neta 20 Mb/s i nigdy nie miałem problemów z prędkością.

Anyway, czyli u Ciebie działa bez zarzutu? Nie ma bufforowania?
 

zdzislaw561

New member
Mam neta 20 Mb/s i nigdy nie miałem problemów z prędkością.

Anyway, czyli u Ciebie działa bez zarzutu? Nie ma bufforowania?

Masz 20Mb/s ale jest to maximum,wystarczy że jest w danym momencie trochę słabszy internet i już buforuje.
Jeśli sprawdzisz na filmiku 4K to co napisałem to będziesz wiedział czy masz za słaby internet.
Ja mam 120Mb/s i na Wi-Fi też mi buforuje,a jak ten sam filmik podłączę pod kabel to śmiga bez żadnego buforowania.
 
Status
Zamknięty.
Do góry