Philips 55PUS7181 - test - czyli model 2016 na nowej platformie. Zapowiada się niezwykła czystość barw, bo Philips schodzi z wyższym wyposażeniem do n

Status
Zamknięty.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe modele w marcu.
Produkowane są jeszcze PUS 6561 i PUS7101 - właśnie do Marca.
 

DJ82

Member
Dla mnie to będzie ostatnia szansa dla PHILIPSa - jak dalej te nowe TV będzą tak niestabilne jak mój PUS7600 to trzeba zmienić markę...
 

Bork

New member
W marcu to się pewnie dowiemy jakie konkretne modele przygotowano na ten rok, a do sprzedaży trafią sukcesywnie od maja/czerwca.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są dostępne dla niebieskich członków forum 55PUS6561 za 3699 zł z kalibracją profesjonalną gratis.
 

dandii

New member
Witam od trzech dni jestem posiadaczem Philips 55PUS7181/12

Mam następujące problemy:
dziwne pionowe plamy na matrycy, bardzo widoczne na szarym tle.
nie działa mi wyszukiwarka google , wpiszemy dane słowo klikamy i pojawia sie błąd
Kiedy wpiszemy adres danej strony internet działa ale bardzo wolno( testowane po kablu)
Przed aktualizacją nie działał mi nawet yotube , przeglądarka całkowicie.
 

daniell

New member
Wczoraj zamówiłem z Ole, dziś przyjeżdża między 10tą a 15stą z wniesieniem, rozpakowaniem i podłączeniem . Zobaczymy co przyjdzie za "niespodzianka".
 

daniell

New member
No i przyszedł:). Czekałem do końca i myślałem, że doczekam się informacji o nowych modelach ale to dopiero w marcu a w Ole Ole zostało ostanie 60 sztuk więc zaryzykowałem i zamówiłem biorąc poprawkę na wymianę w przypadku wadliwego modelu ale jak na razie jestem zadowolony.

Dostałem go wczoraj o 10tej rano. Testowałem cały dzień i pół nocy.
Ustawienia odbywały się na filmach Fala, Avatar, Jason Bourne i meczu piłki nożnej - szybkie sceny, widoki i zbliżenia.

Test martwych pikseli przeszedł bezbłędnie (ani jednej sztuki).

Cloudind na bardzo niskim poziomie. Jest zauważalny dopiero przy idealnie czarnym tle i to z bliska ale jest rozłożony równomiernie i przy samych krawędziach - przy tego typu podświetleniu to raczej normalne. Nie zauważalny w czasie oglądanie filmów co mnie bardzo cieszy bo tego się bardzo obawiałem.

Banding ciężki do zauważenia na testach i w praktyce. Na meczach coś tam było ale stał się niezauważalny dopiero po własnych ustawieniach (próbowałem kalibracji z wcześniejszych waszych wpisów ale jak dla mnie nie mają one sensu ze względu na indywidualne upodobania i cechy poszczególnych matryc (każda jest inna więc trochę tu loterii)

Kolorystyka po własnych ustawieniach - rewelacja (samsungiem KS7000 bawiłem się w sklepie 3 godziny i nie uzyskałem tego co tu po 1h). Trawa jest zielona, śnieg naprawdę biały, skóra naturalna a nie jakaś różowa czy czerwona a ocean czy niebo... bajka:). Oczywiście trzeba było powyłączać kila ulepszaczy i wspomagaczy żeby nie było efektu "teatru" i smużenia.

Ambilight - to dla mnie naprawdę fajny gadżet choć na początku było za jasno i kolorystycznie nie trafiał w sceny ale po ustawieniach jest naprawdę super. Miałem wcześniej starą plazmę z Philipsa z tą funkcją i działało to rewelacyjnie ale bałem się że przy leadach nie będzie już tak fajnie na szczęście mnogość ustawień i po 1-1,5h wszystko wróciło do tego co znam i lubię.

Ogólne wrażenie jest naprawdę dobre. Sam wygląd PUS181 mi się bardzo podoba (pojedyncza stopka a nie jak w 101 nóżki na rogach).
Co do głośników to nie będę pisał bo dają po prostu przeciętny pudełkowaty dźwięk z dość wyraźnymi dialogami i słabym basem ale tego się spodziewałem - i tak nie jest źle w porównaniu do innych telewizorów i marek
które ze względu na miniaturyzację zapomniały już o tej dziedzinie i uważam, że trochę ją niepotrzebnie zanedbały. Zewnętrzne głośniki komputerowe 2+1 lub 5+1 za 300 PLN i po kłopocie. Nie trzeba kupować Soundbarów za tysiak czy dwa żeby "dobrze" grało.

Do telewizora mam podpięty dysk komputerowy 3.0 i jak na razie nie udało mi się znaleźć materiału który by nie otworzył (różne próbki mkv, mp4, mov, avi, jpg itp). Wszystko płynnie i bez zaciek.
Nie udało mi się też na razie go zawiesić ale mam jeszcze na to czas:).

Dziś aktualizuje do Androida 6 bo w oryginale mam 5.1 wiec zobaczymy czy coś się zmieni na plus lub minus:) i podzielę się tym z Wami po niedzieli.
 

peter1819

New member
daniell w oleole są niby niedostępne. Jak zamówiłeś i jak długo czekałaleś? Jaka cena? Nie mogę się zdecydować na Philipsa. Tyle opini za i przeciw.Nie wiesza się?Android chodzi płynnie?
 

daniell

New member
Zamówiłem przez Ole Ole w piątek 10tego gdzieś po 16stej a przywieźli mi od razu w sobotę kolo 11stej rano. Może być, że już nie ma. Mi konsultantka telefonicznie powiedziała, że są ale nie chciała podać ile sztuk (niby tajemnica handlowa) więc poszedłem do kolegi w Euro AGD i sprawdził mi stan faktyczny - było 60 sztuk. Potwierdziłem tylko u konsultantki ze to nie są jakieś serwisowane i zamówiłem. I Jak na razie nie żałuje choć po aktualizacji na androida 6.1 już nie jest tak stabilnie i szybko jak było. Czasem dziwnie obraz skoczy gdzieś przy przeglądaniu menu i ma lekkie opóźnienia na reakcji na pilota - na choćby dodanie głośniej w czasie oglądania filmu ale tylko za pierwszym razem bo potem już jest normalnie. Reszta ok bez większych zmian. Ważne że nie popsuli nic w odtwarzaniu i jakości a resztę pewnie poprawią przy następnej aktualizacji - które mają średni raz na 3-4 m-ce.
 

daniell

New member
daniell w oleole są niby niedostępne. Jak zamówiłeś i jak długo czekałaleś? Jaka cena? Nie mogę się zdecydować na Philipsa. Tyle opini za i przeciw.Nie wiesza się?Android chodzi płynnie?
Zamówiłem przez Ole Ole w piątek 10tego gdzieś po 16stej a przywieźli mi od razu w sobotę kolo 11stej rano. Może być, że już nie ma. Mi konsultantka telefonicznie powiedziała, że są ale nie chciała podać ile sztuk (niby tajemnica handlowa) więc poszedłem do kolegi w Euro AGD i sprawdził mi stan faktyczny - było 60 sztuk. Potwierdziłem tylko u konsultantki ze to nie są jakieś serwisowane i zamówiłem. I Jak na razie nie żałuje choć po aktualizacji na androida 6.1 już nie jest tak stabilnie i szybko jak było. Czasem dziwnie obraz skoczy gdzieś przy przeglądaniu menu i ma lekkie opóźnienia na reakcji na pilota - na choćby dodanie głośniej w czasie oglądania filmu ale tylko za pierwszym razem bo potem już jest normalnie. Reszta ok bez większych zmian. Ważne że nie popsuli nic w odtwarzaniu i jakości a resztę pewnie poprawią przy następnej aktualizacji - które mają średni raz na 3-4 m-ce.
 

FireX

New member
Witam, przepraszam jak już było

Czym różni się ten model 7181 od 7101?

W Media Markt nie ma 7181 tylko 7101 a mam w MM zniżkę na kilka stów więc nie wiem czy kupować w Euro czy w MM ten 7101

Dziekuję i pozdrawiam
 
Status
Zamknięty.
Do góry